Skocz do zawartości

trening w domu


venglas

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz jakieś cwiczenie na miesnie nóg to słyszałem że "Kangaroohops" jest dobrym zestawem ćwiczen który urzeżbia nogi i jest równiez treningiem na wyskok. Cwiczyłem go przez pewien czas i jest w sumie troche wymagający wytrzymałosci bo daje nieżle po nogach juz na nastepny dzien.

takie programy jak kangaroohop, super dunk itp to relikt ubiegłej epoki ! Obecnie na tyle badania w przygotowaniu fizycznym poszły w przód że wiadomo juz jakie metody sa najskuteczniejsze w kształtowaniu poszczególnych zdolności motorycznych. Sam 15 lat temu cwiczyłem super dunk... mi akurat pomógł ale wielu osobom zniszczył min. stawy kolanowe.

 

Poza tym jak pisałem wyżej rzeźbe mięsni uzyskuje sie innymi metodami, nie takim programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się zbytnio w programach treningowych więc osobiscie nie wiem co jest teraz na topie a co już jest dawno wyrzucone w błoto, może masz racje że to jest relikt ubiegłej epoki.

Nic nie jest na topie. Ćwicz siłę w udach, przysiady, przysiady z wykrokami, maszyny iso, brzuch, grzbiet i odrobinkę łydki dla dynamiki. Będziesz fruwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogolne cwiczenia na dynamike ? Nie w domu, rowniez na zewnatrz moglbym cwiczyc

 

 

w domu, raczej tego nie widzę ale za zewnątrz jak najbardziej. dodam tylko, że dymanike ( skoczność, szybkość zwinność, ogólną moc )buduje sie na bazie siły maksymalnej, jeśli pominiemy etap siły to efekt dynamiki po pierwsze bedzie mniejszy a po drugie kontuzyjność moze być wieksza, ponieważ wczesniejsze etapy stanowią forme przygotowania do cwiczeń ma maksymalnej mocy. W linku który podałem wczesniej rozpisałem koledze z forum min. przykładowy etap kształtowania dynamiki.

Edytowane przez ghost41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest na topie. Ćwicz siłę w udach, przysiady, przysiady z wykrokami, maszyny iso, brzuch, grzbiet i odrobinkę łydki dla dynamiki. Będziesz fruwał.

Dorzuciłbym do tego martwy ciąg klasyczny(nie wiem czy pisząc grzbiet miałeś to na myśli) i MC na prostych nogach. Jak się będzie robić progres w tych ćwiczeniach to wyskok dojdzie zdrowo. Powiedziałbnym nawet, że MC to ćwiczenie numer 1 jeśli chcesz poprawić skoczność i eksplozywność, prostowniki i mocny "core" są ważniejsze od nóg.

Do tego również "żurawie" na dwugłowe uda polecam.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do tego martwy ciąg klasyczny(nie wiem czy pisząc grzbiet miałeś to na myśli) i MC na prostych nogach. Jak się będzie robić progres w tych ćwiczeniach to wyskok dojdzie zdrowo. Powiedziałbnym nawet, że MC to ćwiczenie numer 1 jeśli chcesz poprawić skoczność i eksplozywność, prostowniki i mocny "core" są ważniejsze od nóg.

Do tego również "żurawie" na dwugłowe uda polecam.

True. Jeden taki trening w tygodniu przez kilka miesięcy i trzeba uważać na zęby aby nie skończyć jak Manute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie programy jak kangaroohop, super dunk itp to relikt ubiegłej epoki ! Obecnie na tyle badania w przygotowaniu fizycznym poszły w przód że wiadomo juz jakie metody sa najskuteczniejsze w kształtowaniu poszczególnych zdolności motorycznych. Sam 15 lat temu cwiczyłem super dunk... mi akurat pomógł ale wielu osobom zniszczył min. stawy kolanowe.

 

Poza tym jak pisałem wyżej rzeźbe mięsni uzyskuje sie innymi metodami, nie takim programem

 

Mógłbyś podać te dobre ćwiczenia na wyskok?Planowałem zrobić super dunka albo air alert,ale skoro mówisz że są lepsze treningi to chętnie wysłucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.