Skocz do zawartości

Telewizory


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42ln575s.bhtml

 

panowie potrzebuje kogos kto sie orientuje w temacie, za 2, 2.5 kafla jaki najlepszy telewizor kupie, na co zwracac uwage, szukam czegos od 42-50 cali, a nie chce dac dupy bo wiadomo to jest raczej serious bussiness taki zakup, ogolnie bez zadnych smartow srartow i nie potrzebnych dupereli bo to ma byc prezent dla rodzicow, wiem ze chyba na czestotliwosc trzeba najbardziej zwracac uwage bo wplywa na jakos obrazu chyba najbardziej, nie chce zadnych firm toshiba czy innych c***ostw, z tego co sie rozgladam chyba lg najlepsza decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, w TV sie nie orientuje osobiscie bralbym  z funkcjami smart, bo to juz juz ladne zintegrowanie z siecia i w wiekszosci przypadkach obchodzisz sie bez podlaczania laptopa pod TV, ale jesli nie uzywasz takich funkcji to rzeczywiscie moze i nie potrzebne.

 

Swego czasu 2 lata temu, jak wybieralem TV to stosunek jakosci obrazu/parametry/jakosc/cena najlepszy mial LG, nie wiem, czy cos sie zmienilo.

 

Osobiscie mysle, ze jak nie potrzebujesz TV z bajerami, to nie wydawaj wiecej niz 2k. 

 

Ja dla siebie do uzytku domowego mam 7 letni Samsung, ktory kupowalem sugerujac sie najnizsza cena/jakosci i dziala do dzis z powodzeniem i wiem, ze jesli mialbym kupowac cos ponad 32 cali, to nie szedlbym w TV tylko w projektor HD.

 

Takze moze rozwaz projektor, obecnie ceny ostro poszly w dol i za 2,5k dostaniesz dobry projektor 720p na lampie. o wymiane lampy nie masz co sie martwic, bo zeby ja zurzyc, musialbys codziennie nagniatac po 10h, a i tak dobrych kilka lat Ci posluzy. Zalezy do czego Ci TV, jak do ogladania filmow, to w ogole nie zastanawialbym sie i celowal w projektor. (choc oprocz projektora rownie wazny jest ekran do wyswietlania, a te dobre potrafia kolo 1k kosztowac i nie ma co na nich oszczedzac, ale zestaw projektor 720p+dobry ekran, pobije na glowe jakosc kazdego 50 calegowego TV do 3k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję, żeby nie zakładać nowego. Wiem, że może to nie jest najodpowiedniejsze forum, ale jestem na kilku, a może tutaj też trafi się ktoś, kto się zna.

 

Potrzebny telewizor ok. 55", ponieważ moje stare 42" wydają mi się już nieco za małe. Przeznaczenie: PS4 i oglądanie sportu. Wymagany bardzo niski input lag i właściwie nic więcej. Nie potrzebuję żadnych SmartTV i innych badziewi, za które się dopłaca, bo nigdy tego nie użyję. Cena oczywiście gra rolę, jako że nie mam wygórowanych wymagań odnośnie dodatkowych funkcji.

 

Ma ktoś taki większy TV? Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Staram się podpiąć po jakiś istniejący temat żeby nie robić śmietnika :P Chciałbym Was zapytać jaką telewizję kablową polecacie bo muszę coś zamówić dla swoich staruszków i potem dla siebie. Mało tv oglądam, a jak już to sport, więc chcę uciec z UPC bo brak nSportu mnie irytuje.

 

Ostatnio znalazłem coś takiego jak Vectra.pl i oferta wydaje się spoko, net + kablówka, jest nawet nSport+. Wszedłem sobie na ich Facebooka a tam pod każdym komentarzem fala hejtu, że nic nie działa jak należy, a serwis ma to w dupie. Korzysta ktoś z Was z tego i może to potwierdzić? Wiadomo, że taki hejt to może być też robota konkurencji.

 

UPC ogólnie spoko, ale wspomniany brak nSportu mi przeszkadza, poza tym o ile do działania dekodera nie mam zastrzeżeń, to net mnie bardzo rozczarował. Pojawia się i znika, serwisant wpada, coś tam wymienia i mówi, że będzie OK, ale nie jest OK. Nudne to już.

 

NC+ to wiadomo, że podstawa, ale ile mogę to rozważyć u siebie, to talerz u rodziców raczej nie przejdzie ze względu na ekspozycję okien za bardzo na północ. Poza tym ich net jest limitowany.

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami, szczególnie tymi z Vectry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vectrę i nie narzekam bo też mało TV oglądam :) Nie wiem o jakim pakiecie myślisz ja mam złoty więc wszystkiego do końca nie mam z kanałów, ale na platynowym już tak. Na internet nie narzekam, jak się czasem spóźnisz z rachunkiem nawet miesiąc lub więcej nie odcinają tylko dają znać. UPC teraz blokuje od razu przed 10 każdego miesiąca jeśli rachunek zalega z tego co wiem. Jak chcesz coś więcej wiedzieć Andy to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vectrę w W-wie a wcześniej miałem UPC. Cenowo biją na głowę UPC ale co do jakości to jak dla mnie trochę słabo z internetem. Tragiczny router marki CISCO, który miałem wymieniany 3 razy no i przede wszystkim słabiutki zasięg na WIFI - w pomieszczeniu gdzie jest router jest OK ale już za ścianą często gubi sygnał i zrywa połączenie.

Sama obsługa bez zarzutu - router mi wymieniali praktycznie po 1 dniu na nowy, żadnego kombinowania. Jak jakieś czasowe przerwy w dostawie czy to TV czy internetu to dają znać mailowo ale raczej rzadko się awarie zdarzają. Teraz podobno mają jakąś ch...wą ofertę TV i nie dają dekoderów z nagrywarką. Ale to podobno tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za informację :smile: A jak z awariami? Miałeś jakieś problemy z tv lub netem?

jakiś większych awarii nie miałem czy problemów z netem. Jak wspomniał nimh informują Cię mailowo jak coś planują modernizować czy coś. Nie narzekam na WiFi sygnał w innym pomieszczeniu dobry przynajmniej u mnie w Kielcach ;) Na net nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Ja jak zawsze jestem nie na czasie. Okazuje się, że Canal Plus stracił prawa do pokazywania La Liga. Czyli z najważniejszych lig nie mają już Bundesligi, ligi włoskiej i francuskiej. Za rok wcale nie można być pewnym, że zachowają ligę angielską... a co dla niektórych może najważniejsze, jest prawdopodobne, że nie będzie w Canal+ już od tego roku NBA!

 

Calal plus zamienia się w kanał minus. Niedługo tam piłki i kosza nie będzie :tongue:

 

Podobnie jak powyższe zdziwiło mnie info, że prawa do La Liga kupili ci sami ludzie, którzy mają już piłkę francuską, włoską, belgijską i szkocką... pokazują mecze na http://www.elevensports.pl/ i może je zobaczyć każdy, kto ma neta. No Panowie (i Panie?), toć to jakieś jaja. Oferta Canal Plus staje się w tym kontekście stanowczo za droga, po co oni robili Canal Plus Sport 2 skoro tracą takie rzeczy? Dla golfa? Jakieś inne nowe kanały to chyba próba utrzymania ceny, ale w kłamliwy sposób.

 

Źródło informacji: http://zzapolowy.com/canalgolf/

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.