Skocz do zawartości

Transfery - komentarze, uwagi


gimmie

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Qcin_69 napisał:

a dobra, a jak to działa w przypadku QO? 

Np. teraz Nuggets maja 7 mln wolnego capspace, czy to oznacza ze mogą najpierw dojebac sobie jakiś graczy za ten 7 mln, a dopiero później podpisać QO Giannisa i przekonwertować jego kontrakt na 14,5 mln? 

Ja tak samo podpisałem Rondo oddając Robinsona, Jones i tego wafla TJa to jakieś 12mln jest max a przyjąłem więcej niż urzędowe 115%😉

Tutaj jest ta luka że u nas draft trwa dłużej niż w RLu co tworzy dodatkowe okno, ale i tak przed rozpoczęciem sezonu musisz tak wyliczyć aby być poniżej 80mln na przynajmniej 12 graczy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, julekstep napisał:

no nie działa to tak jak w RL NBA, ale że to jest jakaś dziura to teraz się pierwszy raz tak wydaje bo w sumie nikt do tej pory nie rozdawał ot tak ciągle sensownych HoFów na spadających kontraktach jak Ice xD

Skoro jest dziura to nie powinniśmy usiąść i porozmawiać o jej załataniu od przykładowo przyszłego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qcin_69 napisał:

ok :D to serio mega dużo zmienia w mojej taktyce :D jedna z najlepszych rzeczy jakich mogłem sie dowiedzieć :D

Dodatkowa furtka na jakiegoś maxa jest gdy masz jakiegoś grajka typu Crawdera i zastrzeżesz sobie Birdy, to robisz sobie okienko na kolejnego maxa nawet jak jesteś powyżej cap space poprzez sign and trade, kumasz?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Skoro jest dziura to nie powinniśmy usiąść i porozmawiać o jej załataniu od przykładowo przyszłego sezonu?

nie no najwczesniej po zakończeniu aktualnych RC, żeby było sprawiedliwie.

Zreszta z tego co piszecie to Koelner nie jest pierwszym który z tego korzystał, ja jakbym o tym wiedział to tez za czasów Blazers inaczej bym rządził, imo by było fair dla wszystkich to nie powinno byc to zmienione do końca rookie kontraktów z tego roku

2 minuty temu, kuba2419 napisał:

Dodatkowa furtka na jakiegoś maxa jest gdy masz jakiegoś grajka typu Crawdera i zastrzeżesz sobie Birdy, to robisz sobie okienko na kolejnego maxa nawet jak jesteś powyżej cap space poprzez sign and trade, kumasz?😉

nie rozumiesz o czym my piszemy, ja doskonale sobie zdaje sprawę na czym to polega, po prostu jest to niezgodne z logika i realizmem, ale to simka i nie takie rzeczy się tu działy xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotreksuper napisał:

A w czym Ci ona przeszkadza.?

Skoro nie ma takiej możliwości w RL NBA, to znaczy że mamy lekkie wypaczenie rozgrywki i co złego w tym, by o tym porozmawiać?

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

nie no najwczesniej po zakończeniu aktualnych RC, żeby było sprawiedliwie.

Zreszta z tego co piszecie to Koelner nie jest pierwszym który z tego korzystał, ja jakbym o tym wiedział to tez za czasów Blazers inaczej bym rządził, imo by było fair dla wszystkich to nie powinno byc to zmienione do końca rookie kontraktów z tego roku

Pierwszym nie jest na pewno. Sam pamiętam takie przypadki z zeszłego sezonu. Chyba eMeS często to wykorzystywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Skoro jest dziura to nie powinniśmy usiąść i porozmawiać o jej załataniu od przykładowo przyszłego sezonu?

 

3 minuty temu, piotreksuper napisał:

A w czym Ci ona przeszkadza.?

 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Skoro nie ma takiej możliwości w RL NBA, to znaczy że mamy lekkie wypaczenie rozgrywki i co złego w tym, by o tym porozmawiać?

no właśnie na moje to ta 'dziura' jest nawet spoko 'gameplejowo' - dodaje trochę możliwości do ruchów na FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

nie no najwczesniej po zakończeniu aktualnych RC, żeby było sprawiedliwie.

Zreszta z tego co piszecie to Koelner nie jest pierwszym który z tego korzystał, ja jakbym o tym wiedział to tez za czasów Blazers inaczej bym rządził, imo by było fair dla wszystkich to nie powinno byc to zmienione do końca rookie kontraktów z tego roku

nie rozumiesz o czym my piszemy, ja doskonale sobie zdaje sprawę na czym to polega, po prostu jest to niezgodne z logika i realizmem, ale to simka i nie takie rzeczy się tu działy xd

Aby to miało jakiś realizm to draft musieli byśmy robić w max kilka godzin i wtedy by to zostało wyeleminowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Skoro nie ma takiej możliwości w RL NBA, to znaczy że mamy lekkie wypaczenie rozgrywki i co złego w tym, by o tym porozmawiać?

ja popieram, dla mnie to jest zupełny abstrakt ze takie rzeczy można robić (to samo odnośnie tej opcji z wstrzymaniem się z podpisem QO by zachować niższe salary) , ale z drugiej strony tez uważam ze gracze na RC którzy chcą przedłużyć z organizacja powinni być wykazywani a nie odrzucani, bo to tez jest niezgodne z realizmem i wymusza albo podpisywanie maksów dla graczy albo realne ryzyko utraty ich, co jest zupełnie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuba2419 napisał:

Aby to miało jakiś realizm to draft musieli byśmy robić w max kilka godzin i wtedy by to zostało wyeleminowane

dalej nie byłoby wyeliminowane, starczy ze ta dziura trwałaby 10 minut i już jest abstrakcja, w realu nie masz takiej możliwości nawet przez sekundę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

ja popieram, dla mnie to jest zupełny abstrakt ze takie rzeczy można robić (to samo odnośnie tej opcji z wstrzymaniem się z podpisem QO by zachować niższe salary) , ale z drugiej strony tez uważam ze gracze na RC którzy chcą przedłużyć z organizacja powinni być wykazywani a nie odrzucani, bo to tez jest niezgodne z realizmem i wymusza albo podpisywanie maksów dla graczy albo realne ryzyko utraty ich, co jest zupełnie bez sensu

akurat to z rookasami jest dużo fajniejsze niż RFA z rl NBA

albo bulisz pełną pulę (i to rok przed 'terminem') albo ryzykujesz stratę -> nie tak jak w rl NBA, gdzie se możesz typa zniewolić bez względu na wszystko :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

dalej nie byłoby wyeliminowane, starczy ze ta dziura trwałaby 10 minut i już jest abstrakcja, w realu nie masz takiej możliwości nawet przez sekundę 

Ale też zdajesz sobie sprawę że te ekstra kilka/kilkanaście mln to nie będzie dla ciebie problemem przez max jedne sezon? Bo sezon później i tak musisz kombinować aby pewnie zejść z jakiegoś kontraktu aby nie przekraczać 80mln? To nie jest tak że znajdziesz kogoś kto mu dasz nawet płaski kontrakt ale masz pewnie w zespole ludzi którym te kontraktu idą do góry co sezon i to jest problem długofalowy dla salary, ta furtka zazwyczaj daje tobie jedynie jednosezonowy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że w RL NBA nie ma momentu, że gracz znika i nie pełni roli, ani kontraktu, ani cap holdu. Cap holdy są automatycznie dodawane i dopiero potem się je zrzuca. 

U Nas cap holdy się dodaje, a przed ich dodaniem jest przestrzeń na podpisywanie graczy z wolnej gotówki.

Także chyba przydałaby się po prostu dyskusja i być może ankieta całej simkowej społeczności w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

akurat to z rookasami jest dużo fajniejsze niż RFA z rl NBA

albo bulisz pełną pulę albo ryzykujesz stratę -> nie tak jak w rl NBA, gdzie se możesz typa zniewolić bez względu na wszystko :P 

no to jest zupełnie z dupy i sprawia ze dużo organizacji zostaje rozpierdolonych na lata finansowo bo musza płacić maksy graczom którzy nie są warci 10 mln aby ich nie stracić.

O ile bez RFA ok, mogę się zgodzić ze w tym formacie jest ok, o tyle uważam ze jeśli rookas chce przedłużyć to powinien GM mieć możliwość przedłużenia z nim kontraktu, tak samo jak w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

no to jest zupełnie z dupy i sprawia ze dużo organizacji zostaje rozpierdolonych na lata finansowo bo musza płacić maksy graczom którzy nie są warci 10 mln aby ich nie stracić.

O ile bez RFA ok, mogę się zgodzić ze w tym formacie jest ok, o tyle uważam ze jeśli rookas chce przedłużyć to powinien GM mieć możliwość przedłużenia z nim kontraktu, tak samo jak w realu

jak na prawdę chce to poczeka na birdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuba2419 napisał:

Ale też zdajesz sobie sprawę że te ekstra kilka/kilkanaście mln to nie będzie dla ciebie problemem przez max jedne sezon? Bo sezon później i tak musisz kombinować aby pewnie zejść z jakiegoś kontraktu aby nie przekraczać 80mln? To nie jest tak że znajdziesz kogoś kto mu dasz nawet płaski kontrakt ale masz pewnie w zespole ludzi którym te kontraktu idą do góry co sezon i to jest problem długofalowy dla salary, ta furtka zazwyczaj daje tobie jedynie jednosezonowy plus

to dalej jest jednosezonowy bonus co pokazuje przypadek Knicks którzy dostali gracza na poziomie allnba i legitnegk 6th mana zupełnie za friko a przy tym zachowali prawa birda do Rosa, ogromny handicap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.