Skocz do zawartości
ignazz

Złotousty Wojtek Michałowicz... NBA na platformie NC+

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Scottie napisał:

Szaranowicz - Łabędź przetarli szlak, ale to Noculak z Michałowiczem wznieśli komentowanie koszykówki w Polsce na wyższy poziom. U Michałowicza słychać było pasję do koszykówki. Jak sprawdzić jak nie komentować? Zapraszam do Polsatu i meczy Fortuna 1 liga. Drętwo, sztywno, sucho, za karę.

Pasja u niego była zawsze i to bardzo na plus. Ale merytorycznie (co do rozumienia koszykówki, ale też samej NBA) gość był słaby od samego początku, zobaczyłem to dopiero po latach, wtedy będąc zajaranym NBA dzieciakiem. I dla takich widzów jak ja wtedy ich czwórka była bardzo ok. Zresztą zwłaszcza dwójka Michałowicz, Szaranowicz traktowała te transmisje trochę jak swój prywatny świat, do którego nas zapraszają, ale który też sobie dość dowolnie kształtują, a czy coś się zgadza z prawdą to już mniejsza o to. Alegoryczne dla mnie jest, że Patricka Ewinga ochrzcili "King Kongiem", czyli było nie było wielką małpą. Trzymali się tego określenia w transmisjach przez lata.

Edytowane przez Behemot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Behemot napisał:

Patricka Ewinga ochrzcili "King Kongiem", czyli było nie było wielką małpą.

waldeklaugh.gif

grubo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jesteśmy w tematach rasistowskich, cytaty (mogą być niedokładne) Wojtka M.:

„Wiemy, że wielu murzynów to jedna rodzina”

„Zawodnik o dość pierwotnym wyglądzie”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michalowicz fajny facet poza komentowaniem. Wielka wiedza, doświadczenie oraz obycie ale jeden jego wielki minus to walka podczas transmisji z młodszymi komentatorami - stałe przerywanie, przekrzykiwanie, wymuszone żarty. Wojtek tylko przy koszykarzach jak Szewcu czy Chanas miał szacunek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

waldeklaugh.gif

grubo

Serio wtedy myślałem, że to jego przezwisko w lidze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Pepis21 napisał:

Nie jesteś jedyny. Wiele osób w tym ja tak myślało. Mnie dopiero wpis Kostrza na MMJK uświadomił iż to jednak Szaran albo Łabędź mu nadali ten pseudonim a za granicą nic o tym nie wiedzą:

https://nba90s.blog/2012/01/15/patrick-ewing/

To było równie bolesne co wiadomość że Święty Mikołaj nie istnieje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, josephnba napisał:

Wojtek był c***owy ale w sumie wtedy każdy był c***owy

Wojciech zaczynał w tvp, a jeszcze wcześniej "popełnił" kilka artykułów o NBA w przeglądzie i chyba w sportowcu. I tam dopiero był c.....y.

Potem ewoluował (progres) do poziomu, który komentujecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Scottie napisał:

Szaranowicz - Łabędź przetarli szlak, ale to Noculak z Michałowiczem wznieśli komentowanie koszykówki w Polsce na wyższy poziom. U Michałowicza słychać było pasję do koszykówki. Jak sprawdzić jak nie komentować? Zapraszam do Polsatu i meczy Fortuna 1 liga. Drętwo, sztywno, sucho, za karę.

Adam Romański to zdecydowanie był/jest najlepszy komentator kosza w Polsce, tym bardziej jako pierwszy komentator. On też już chyba ze 20 lat komentuje PLK w Polsacie, najpierw z Noculakiem, potem z byłym koszykarzem Jankowskim czasem też z Rafałem Juciem. Tego się słuchało zdecydowanie lepiej niż NBA z Michałowiczem czy Łopacińskim, które mimo przepaści poziomów między PLK, to w Polsacie kosza tego w dużo gorszym wydaniu, słuchało się zdecydowanie lepiej. Dużo większa wiedza i merytoryka niż Michałowicz plus dużo większe emocje spowodowane komentarzem. Michałowicz to mógł co najwyżej wznieść się trochę ponad poziom dna, a nie poziom komentarza koszykówki w PL. To już Łabędź był/jest lepszym komentatorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, steve napisał:

Adam Romański to zdecydowanie był/jest najlepszy komentator kosza w Polsce, tym bardziej jako pierwszy komentator. On też już chyba ze 20 lat komentuje PLK w Polsacie, najpierw z Noculakiem, potem z byłym koszykarzem Jankowskim czasem też z Rafałem Juciem. Tego się słuchało zdecydowanie lepiej niż NBA z Michałowiczem czy Łopacińskim, które mimo przepaści poziomów między PLK, to w Polsacie kosza tego w dużo gorszym wydaniu, słuchało się zdecydowanie lepiej. Dużo większa wiedza i merytoryka niż Michałowicz plus dużo większe emocje spowodowane komentarzem. Michałowicz to mógł co najwyżej wznieść się trochę ponad poziom dna, a nie poziom komentarza koszykówki w PL. To już Łabędź był/jest lepszym komentatorem.

Ryszard Łabędź był lepszym komentatorem , teraz to już cień samego siebie. Na Eurobaskecie mówił aby ludzie odwinęli sobie magnetowidy po akcji Garbacza, nie poznawał ludzi z NBA na trybunach a przy zbliżeniach na nich zapadała cisza ( Brad Stevens ) czy kompletnie nie wiedział po co sędziowie przeglądają powtórki ... Szacunek na zawsze za wczesne lata 90 - te ale to już nie to ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@steve AdRom jest mega stronniczy a nie wiem czy komentator taki powinien być 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, LAF napisał:

@steve AdRom jest mega stronniczy a nie wiem czy komentator taki powinien być 

on jest tragiczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Koelner napisał:

on jest tragiczny

w jakim sensie (poza tym, jak domniemam byciem stronniczym) jest tragiczny? kto w PL jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, steve napisał:

w jakim sensie (poza tym, jak domniemam byciem stronniczym) jest tragiczny? kto w PL jest lepszy?

ton głosu, przedstawianie sytuacji na boisku, akceptacja błędów sędziów, brak wyczucia koszykarskiego i z dupy komentarze. oprócz tego że był jest zawsze to nie ma żadnego plusu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.09.2022 o 23:28, steve napisał:

Panowie są z Włocławka a AdRom jest z Torunia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełen szacunek dla Pana Wojtka za tyle lat ciągnięcia tego wózka dla, nie oszukujmy się, garstki widzów (w skali kraju to oglądalność nba w polskiej tv jest mizerna). Ale od dłuższego czasu mimo posiadania canal plus zdecydowanie wolę oglądać mecze z netu. Te jego skracanie imion i nazwisk graczy brrrr Jak słyszałem te ciągłe Ti Di, Pi Di, Sri Di  to miałem ochotę wyrzucić telewizor. I te z dupy "fakty" i historyjki (moja najlepsza to ta,  że Timberwolves mają na koszulkach napis FitBit bo w tym mieście jest zimno i mieszkańcy musza byc fit 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️). Przez te z dupy historie o graczach człowiek nie wiedział, kiedy on zmyśla, a kiedy naprawdę sprzedaje jakiś mało znany fakt z przeszłości. No i te oceny akcji: gość wali tróję przez ręce i trafia - dla Wojtka super akcja, gość wali tróję z przygotowanej pozycji, bez obrony i nie trafia - dla Wojtka to była zła decyzja 😂 Do tego to wkurzające przerywanie i podważanie słów współprowadzących, choć ci często mówili z większym sensem i wykazywali się większą wiedza o koszykówce od Wojtka. Dlatego cieszę się, że ta formuła się wyczerpała i oby wziął się za to ktoś ogarnięty i bez przekonania, że jest mądrzejszy i ważniejszy od wszystkich.

Duet Radek Hyży i Kamil Chanas - może nie było by technicznie dobrze ale na pewno śmiesznie i z jajem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

z mojego researchu wynika, że w dziale NBA w c+ ma wzrosnąć rola Łopacińskiego, a najnowszym nabytkiem na stołek komentatorski ma być znany i lubiany w środowisku basketowym... Kuba Kręcidło 

także jak zawsze uważałem, że WM przez ponad dwie dekady unicestwiał młodych ludzi z potencjałem, to tak teraz średnio ma przekonanie czy to będzie zmiana na lepsze i czy ten cały Kołodziejczyk czy jak mu tam ma aby wszystko si pod czaszko

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą, wiecie, że ojciec DeRozana zmarł rok temu? Wojtek uśmiercił go już dużo, dużo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.09.2022 o 04:17, Koelner napisał:

ton głosu, przedstawianie sytuacji na boisku, akceptacja błędów sędziów, brak wyczucia koszykarskiego i z dupy komentarze. oprócz tego że był jest zawsze to nie ma żadnego plusu. 

nie wiem jak można nt. tego samego człowieka mieć tak różne zdania, nie zgadzam się z niczym, ale dobra powiedz mi kto w Polsce lepiej komentuje mecze koszykarskie? Sobczynski, Michałowicz, Łopaciński, Łabedź? przecież Adam ich zjada w każdym aspekcie, w którym wymieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, steve napisał:

nie wiem jak można nt. tego samego człowieka mieć tak różne zdania, nie zgadzam się z niczym, ale dobra powiedz mi kto w Polsce lepiej komentuje mecze koszykarskie? Sobczynski, Michałowicz, Łopaciński, Łabedź? przecież Adam ich zjada w każdym aspekcie, w którym wymieniłeś

młodzi z c+ już są ok, na Polsacie też już się pojawiają, jako drugi juć, jankes, szewcu też są ok. a michalowicz > romański 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi