Skocz do zawartości

Złotousty Wojtek Michałowicz... NBA na platformie NC+


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę w prawa do nba dla tvp.Przy okazji przypomniała mi się ciekawostka z początku 90tych.W tvp mecze puszczali wtedy w formie mocnego skótu i dostawali z usa najlepsze mecze.Komentatorzy tłumaczyli wtedy widzom,że taki skrót dostają zmontowany już na taśmie.Po latach okazało się to nieprawdą,Szaranowicz lub Łabędź przyznał się gdzieś w mediach,że sami w studio tvp robili skrót a mecze ze stanów dostawali w całości.Narzekamy na słaby komentarz meczy w canal+ ale jak sobie obejrzałem jakiś czas temu stary mecz z komentarzem z tvp to wcale lepiej z poziomem komentowania wtedy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w prawa do nba dla tvp.Przy okazji przypomniała mi się ciekawostka z początku 90tych.W tvp mecze puszczali wtedy w formie mocnego skótu i dostawali z usa najlepsze mecze.Komentatorzy tłumaczyli wtedy widzom,że taki skrót dostają zmontowany już na taśmie.Po latach okazało się to nieprawdą,Szaranowicz lub Łabędź przyznał się gdzieś w mediach,że sami w studio tvp robili skrót a mecze ze stanów dostawali w całości.Narzekamy na słaby komentarz meczy w canal+ ale jak sobie obejrzałem jakiś czas temu stary mecz z komentarzem z tvp to wcale lepiej z poziomem komentowania wtedy nie było.

 

Nie były to ,,mocne skróty". Z tego co pamiętam to pomijali może z pół kwarty. Na youtube masz parę meczów z tamtych czasów i chyba każde video trwa powyżej 40 minut.

 

A komentarz był naprawdę spoko, zwłaszcza biorąc pod uwagę znikomy dostęp do informacji i ciekawostek z ligi oraz fakt, że panowie byli pionierami na tym polu w Polsce. Wolę Szaranowicza od Michałowicza, sporej części lokalnych komentatorów amerykańskich i ludzi typu Doris Burke.

 

 

By the way: jako ciekawostkę proponuję porównać komentarz przy legendarnym skoku Małysza w Willingen w wykonaniu Stanisława Snopka i Davida Goldstroma (oba są na youtube). :moon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były to ,,mocne skróty". Z tego co pamiętam to pomijali może z pół kwarty. Na youtube masz parę meczów z tamtych czasów i chyba każde video trwa powyżej 40 minut.

 

A komentarz był naprawdę spoko, zwłaszcza biorąc pod uwagę znikomy dostęp do informacji i ciekawostek z ligi oraz fakt, że panowie byli pionierami na tym polu w Polsce. Wolę Szaranowicza od Michałowicza, sporej części lokalnych komentatorów amerykańskich i ludzi typu Doris Burke.

 

 

By the way: jako ciekawostkę proponuję porównać komentarz przy legendarnym skoku Małysza w Willingen w wykonaniu Stanisława Snopka i Davida Goldstroma (oba są na youtube). :moon:

Ja pamiętam,że puszczali mecz od połowy trzeciej kwarty oraz najciekawsze akcje z pierwszej połowy.Na żywo to pierwszy raz komentowali finały 1993.Wcześniej na żywo jakieś all-star game,na pewno 1992.W tamtych latach, jak pisałem wcześniej, dostawali same najciekawsze spotkania i mogli się do komentowania przygotować,czyli obejrzeć mecz wcześniej.Wiadomo,że czasy pod względem komentowania nba były w Polsce pionierskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że pisałeś o początku lat 90-tych. Wtedy faktycznie mogło tak być z tymi skrótami, ale tak mniej więcej od 1993, 1994 już mało wycinali.

 

Swoją drogą przez to, że pokazywali tylko najlepsze mecze i do tego nieco ucięte mogło powstać wrażenie, że gra w NBA jest efektowniejsza i ciekawsza niż faktycznie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że pisałeś o początku lat 90-tych. Wtedy faktycznie mogło tak być z tymi skrótami, ale tak mniej więcej od 1993, 1994 już mało wycinali.

 

Swoją drogą przez to, że pokazywali tylko najlepsze mecze i do tego nieco ucięte mogło powstać wrażenie, że gra w NBA jest efektowniejsza i ciekawsza niż faktycznie była.

Dokładnie tak.Tak chyba od 95tego dostawali nowsze z góry ustalone mecze raz w tygodniu i już tak super nie było.Wiadomo,że nie każdy mecz będzie ciekawy.

Ciekawe to będzie z prawami w Polsce na następne sezony.Raczej na pewno usłyszymy W.Michałowicza i jego:dzielenie się piłką,podania talerzowe,podwójne zdobycze i to,że jak opowiada o graczach to przeważnie każdy pochodzi/mieszkał w nieciekawych miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nikt, jemu się znowu pojebało albo po prostu go poniosło, ale absolutnie mistrzowskie to jest że nie dał się zbić z tropu i w sumie to mało brakowało żeby nie powiedział temu drugiemu "no co tu kurde, nie znasz określenia 'śmierdząca piłka'  " ?    

 

miszcz, naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dawniejszych sucharów:na meczu z lakers WM mówi coś o Jordan Farmarze i kończy takim komentarzem,że Jordan F. może nas słyszy bo ma okazałe uszy :rapture:

Inny tekst:wielu murzynów to jedna rodzina

Trener A.Koniecki często określał allstarów z różnych ekip np K.Bryanta,że to rzetelni gracze :nevreness:

Edytowane przez burner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.