Skocz do zawartości

Złotousty Wojtek Michałowicz... NBA na platformie NC+


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie oglądam często europejskiej koszykówki, ale ostatnio widziałem mecz Anwil - Czarni, dziś oglądam FF Euroligi i duet Romański - Juć naprawdę daje radę. Ja nie obraziłbym się na NBA w Polsacie. Ciekawe tylko czy Rafał mógłby komentować ze względu na rolę w Denver. Finał MM kupili w tym roku to może i byliby zainteresowani najlepszą ligą świata.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym TVP to niby kto miałby komentować? Bo Szaranowicz to nie te lata, a nikogo innego normalnego tam raczej nie ma.

 

Jedyny plus wykupienia praw przez TVP to możliwość puszczania meczów w jedynce lub dwójce co dałoby więcej potencjalnych odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym TVP to niby kto miałby komentować? Bo Szaranowicz to nie te lata, a nikogo innego normalnego tam raczej nie ma.

 

Jedyny plus wykupienia praw przez TVP to możliwość puszczania meczów w jedynce lub dwójce co dałoby więcej potencjalnych odbiorców.

 

RappaR z lorakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano w temacie, po sezonie kończą się prawa NC+ do transmitowania NBA w Polsce.

 

Zastanawiam się, może warto z tej okazji chociaż spróbować zmotywować TVP do tego, aby to ona wykupiła licencję? Np w formie petycji, czy kampanii w mediach społecznościowych?

Transmitowanie zawodowej ligi zza oceanu nie byłoby w tym wypadku niczym nowym (w "nowożytnej" erze), bodajże rok temu kupili przecież prawa do NHL.

 

Myślę, że spróbować można, choćby dlatego, że nie wiadomo, czy NC+ kupi te prawa (ostatnio raczej je traci), a dla TVP byłaby to też dobra okazja do poprawy wizerunku -  nie odkryję (notabene) Ameryki, jak powiem, że po przyjściu Kurskiego, Publiczna (czy tam Narodowa), ma najgorszą opinię od 1989.

 

A co Wy o tym myślicie :smile: ?

Myślę, że nie warto było zakładać drugiego konta, żeby o to pytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominany przeze mnie Polsat zresztą wydaje się stosunkowo logicznym wyborem, bo z piłki to oni tak na dobre to będą mieć europejskie puchary i jakieś mniej istotne rozgrywki. Mają siatkówkę, a z koszykówki Euroliga, PLK, było to chwilowe zainteresowanie NCAA to może teraz dopełnić to wszystko NBA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsat by pewnie zajebał od razu ppv. ostatnio wprowadzili jakieś kanały z tenisem, za które trzeba będzie płacić ;D

 

ostatnio oglądałem dużo plk i Romański z Juciem dają radę.

 

@LBS

 

po czym wnosisz, że Święcicki to fan nba? kiedyś czytałem z nim dość długi wywiad i nic tam chyba nie było o nba.

Edytowane przez montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak większość, ale ja mam chyba inne wymagania odnośnie komentatorów od reszty.. Interesuję się intensywnie dwoma sportami - koszykówką w wykonaniu amerykańsko - kanadyjskim i kolarstwem. Oba sporty raczej 'niszowe' w naszym kraju. Oba pokazywane nie publicznie, ale na kanałach jak Eurosport czy Canal +. I przez to, że jak się czymś interesuję to robię to intensywnie to już dawno pozbyłem się złudzeń... Nie oczekuję od komentatora większej wiedzy ode mnie. Nie jest mi to niezbędne. Zresztą powiedzmy prosto z mostu - kilkunastu - kilkudziesięciu użytkowników tutaj (co najmniej!) ma większą wiedzę niż WM. Oczywiście, że ktoś może powiedzieć, że Michałowicz ma ukryte talenty, a przed majkiem spala się i przez to wypada żenująco i gdzieś gubi się. Tylko kogo to wali? Mnie z nim łączy jedna rzecz - obaj przekazujemy to co wiemy w pewien sposób do ludzi. Ja na forum (nie mam się za alfę i omegę, tylko piszę co myślę i dyskutuję z innymi userami, którzy też mają coś mądrego do powiedzenia), a on w Canal +. No i sorry za lekki diss w stronę niektórych, ale nawet ci mniej rozgarnięci w temacie NBA strzelają mniejszą ilość gaf od WM. Albo ma za małą wiedzę albo ma wiedzę, ale nie ma umiejętności ich przekazywania na majku. Tak czy inaczej wychodzi żałośnie i przyczyna w zasadzie nie ma znaczenia w tym wypadku.

 

Jednak wielokrotnie słuchając WM to wcale nie te błędy są najgorsze. Najgorsze w nim jest to przekonanie, że skoro doszedł do komentowania na antenie, a my do komentowania na forum to jest od reszty lepszy. Fakt, że udaje mu się na tym zarabiać nie oznacza, że jest w czymkolwiek lepszy. A taka buta powoduje tylko uśmiech politowania. Bo serio - MŚ w kolarstwie dostał Polsat. I gościu nazywa się Lepa. Wcześniej nie miał nic wspólnego z kolarstwem. I co słyszę? Że gościu po pierwsze nie jest w ciemię bity, a po drugie to rozwija swój warsztat. Coraz więcej ciekawostek serwuje odbiorcom, jest coraz bardziej fachowy. Tak samo Sobczyński w TVP przy okazji Tour de Pologne. Ja powtarzam - wiedzę mam większą od nich, bo w tym sporcie siedzę od lat. Ale podoba mi się, że obaj przeglądają fachowe fora, słuchają opinii bardziej doświadczonych znawców sportu, czasem nawet wdają się w polemikę z nimi. Nawet od uwielbianego przez ogół duetu Jaroński czy Wyrzykowski to mam większą wiedzę. Ale ten pierwszy nawet czasem był aktywny na najlepszym forum kolarskim w Polsce i dyskutował czemu tak, a nie inaczej. A jak coś ciekawego przeczytał na forum czy się dowiedział to potrafił to przemycić na antenę. I do czego ta dygresja zmierza... Nie obchodzi mnie czy będzie komentował Szaranowicz, Michałowicz czy user X z forum.. Ja nie oczekuję od niego bycia encyklopedią koszykówki. Tym bardziej, że na kilkaset tysięcy ludzi oglądających transmisję ludzi z wiedzą jak moja jest może kilkudziesięciu (wiem, że zero skromności, ale skoro się znam to nie będę mówił, że jest inaczej). Większość oglądających nie wie, co oznacza, że kolarze jadą z mocą 450 W (dla niewtajemniczonych - zapieprzają przez kilkanaście minut na granicy ludzkich możliwości i to ludzi ze ścisłej czołówki w tym sporcie). Nie oczekuję, że Michałowicz będzie ORTG tłumaczył i stosował na antenie. Ale miło byłoby nie gadać, że gość jest dobrym obrońcą jak DRTG to 120, a DBPM -4.2. I to nawet posługując się statami z basketball reference, które są obarczone tym, że powstają w zbyt wielkiej korelacji z boxscorem. Ale choćby użycie takiego PODSTAWOWEGO narzędzia już rozwinęłoby jego warsztat i zakres wiedzy. To my możemy sobie podyskutować czemu to narzędzie przecenia gracza X i że DRTG 97 nie oddaje tego, że jest przeciętnym obrońcą, ale jest otoczony genialną defensywą. To nasza działka. Działka dziennikarza to choćby poczytać trochę dyskusji na ten temat na fachowym forum jak to, a potem wiedząc, że komentować się będzie mecz Wizards z PTB przejrzeć coś więcej niż tradycyjny Box Score, a także poczytać sobie choćby tematy tych drużyn tutaj, a już w ogóle to byłoby genialnie jakby chociaż ogarną twittery obu zespołów i kilku graczy, a także obserwował Woja, Lowe'a i innych fachowców. Zdanie wyszło długie, ale i tak chyba każdy rozumie o co chodzi.

 

Dlatego mi to wisi, gdzie to będzie w sumie. Jak chcę naprawdę coś fachowego to odpalam blogi amerykańskie, bądź własny rozum. Chcę posłuchać mądrego komentarza to nie słucham Reggiego Millera, a JVG.. No, ale czasem i odpalę Canal + z WM, bo mimo wszystko jestem człowiekiem.. Słuchanie w obcym języku i to skupiając się na treści kosztuje zawsze więcej niż odpalenie transmisji w rodzimym języku i słuchania piąte przez dziesiąte. Ale skoro słucham na takim wyjebaniu za przeproszeniem, a i tak co 3 minuty mam moment 'WTF?!' to coś jest nie tak. I nie dlatego, że pomylił się w statystykach trochę, a ja jestem takim purystą. Oj nie. Raczej na jego talerzowe wykończenie, Wear jako Łiri czy inne kwiatki, które powodują, że komentarz, który powinien być nienachalny staje się mordęgą. Komentator powinien być jak sędzia w mojej ocenie - ma nie wpływać na widowisko ani go nawet nie ubarwiać, a stanowić po prostu konieczny i rzeczowy element. Dlatego 'bingo' w wykonaniu błazna z Clippers mnie irytuje, bo jest to zaprzeczeniem nienachalności.

 

Więc nie przykładam uwagi do nazwisk komentatorów ani nawet ich wiedzy. Jak nie będą mówić, że DeRozan to bardzo dobry obrońca, a Morris to wybitny strzelec dystansowy to mi pasuje. Wiedzy w komentarzu nie szukałem nigdy.. Tylko niech nie tworzy własnych teorii, własnych nazw i niech się nie zamyka na rozwój. Wtedy ma moje poparcie w pełni. No i niech nie wychodzi swoją osobą przed widowisko. Ludzie oglądają mecz. On komentuje, a nie tworzy show #uu-łaa czy jak to 3 razy w trakcie meczu WM gada... I sorry za brutalność, ale WM żadnego z tych punktów nie spełnia. Kiedyś go broniłem, ale im dalej w las tym więcej mankamentów widać.

 

P.S. Ten gościu z Polsatu, co komentuje (Romańczuk czy jakoś tak) polską ligę to go zjada. Ma przyjemny głos, wiele smaczków i ciekawostek, fachowość w komentarzu meczu PLK i jest miłym tłem. Nie wiadomo jakby sobie poradził z NBA, bo on od lat obraca się tylko w Polsce. Ale jakby Polsat miał przejąć NBA i on miałby komentować mecze to sądzę, że by temat w miarę ogarnął. Poza tym - czy można wypaść gorzej niż WM? No może można, ale to nie znaczy, że Michałowicza będziemy nosić w lektyce, bo ktoś był jeszcze bardziej żałosny niż on na majku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

 

Jednak wielokrotnie słuchając WM to wcale nie te błędy są najgorsze. Najgorsze w nim jest to przekonanie, że skoro doszedł do komentowania na antenie, a my do komentowania na forum to jest od reszty lepszy. Fakt, że udaje mu się na tym zarabiać nie oznacza, że jest w czymkolwiek lepszy. A taka buta powoduje tylko uśmiech politowania. Bo serio - MŚ w kolarstwie dostał Polsat. I gościu nazywa się Lepa. Wcześniej nie miał nic wspólnego z kolarstwem. I co słyszę? Że gościu po pierwsze nie jest w ciemię bity, a po drugie to rozwija swój warsztat. Coraz więcej ciekawostek serwuje odbiorcom, jest coraz bardziej fachowy. Tak samo Sobczyński w TVP przy okazji Tour de Pologne. Ja powtarzam - wiedzę mam większą od nich, bo w tym sporcie siedzę od lat. Ale podoba mi się, że obaj przeglądają fachowe fora, słuchają opinii bardziej doświadczonych znawców sportu, czasem nawet wdają się w polemikę z nimi. Nawet od uwielbianego przez ogół duetu Jaroński czy Wyrzykowski to mam większą wiedzę. Ale ten pierwszy nawet czasem był aktywny na najlepszym forum kolarskim w Polsce i dyskutował czemu tak, a nie inaczej. A jak coś ciekawego przeczytał na forum czy się dowiedział to potrafił to przemycić na antenę. I do czego ta dygresja zmierza... Nie obchodzi mnie czy będzie komentował Szaranowicz, Michałowicz czy user X z forum.. Ja nie oczekuję od niego bycia encyklopedią koszykówki. Tym bardziej, że na kilkaset tysięcy ludzi oglądających transmisję ludzi z wiedzą jak moja jest może kilkudziesięciu (wiem, że zero skromności, ale skoro się znam to nie będę mówił, że jest inaczej). Większość oglądających nie wie, co oznacza, że kolarze jadą z mocą 450 W (dla niewtajemniczonych - zapieprzają przez kilkanaście minut na granicy ludzkich możliwości i to ludzi ze ścisłej czołówki w tym sporcie). Nie oczekuję, że Michałowicz będzie ORTG tłumaczył i stosował na antenie. Ale miło byłoby nie gadać, że gość jest dobrym obrońcą jak DRTG to 120, a DBPM -4.2. I to nawet posługując się statami z basketball reference, które są obarczone tym, że powstają w zbyt wielkiej korelacji z boxscorem. Ale choćby użycie takiego PODSTAWOWEGO narzędzia już rozwinęłoby jego warsztat i zakres wiedzy. To my możemy sobie podyskutować czemu to narzędzie przecenia gracza X i że DRTG 97 nie oddaje tego, że jest przeciętnym obrońcą, ale jest otoczony genialną defensywą. To nasza działka. Działka dziennikarza to choćby poczytać trochę dyskusji na ten temat na fachowym forum jak to, a potem wiedząc, że komentować się będzie mecz Wizards z PTB przejrzeć coś więcej niż tradycyjny Box Score, a także poczytać sobie choćby tematy tych drużyn tutaj, a już w ogóle to byłoby genialnie jakby chociaż ogarną twittery obu zespołów i kilku graczy, a także obserwował Woja, Lowe'a i innych fachowców. Zdanie wyszło długie, ale i tak chyba każdy rozumie o co chodzi.

 

 

Lepa mi nie przeszkadza choc wole duet J i W  ale tego "" znafcy "" nikt chyba nie przebije  ;-)

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolarstwem nie przepadam, ale czasami jak matulę odwiedzam to sobie na EuroSporcie ogląda. Sport (przynajmniej dla mnie) jeszcze nudniejszy niż piłka nożna. Jadą, jadą, jadą i jadą i jadą i tak cały dzień. Jednak jest jeden szczegół - ci dwaj komentatorzy - którzy mówią o tym w taki sposób, że nie możesz oderwać oczu i uszu od cudownych dzieci dwóch pedałów :) To samo tyczy się Snookera gdzie Przemek i Rafał robią znakomitą robotę.

 

I chyba o to chodzi, by komentator ubarwiał spotkanie i robił tło do wydarzeń na boisku i nie starał się być "mondry" i fajniejszy od tego o czym mówi. Michałowicz jest tego zaprzeczeniem. Co jest zabawne bo w latającym po forum podcascie Michała Górnego pokazał, że potrafi się wypowiedzieć i to całkiem z sensem jak nie ma kija w dupie. Może jak siada za mikrofonem z gąbką C+ to mu szajba dobija, albo (luźna teoria spiskowa) robi to pod publikę, bo wie że stacja ma dzięki tym jego dziwactwom oglądalność. Czy on komentuje coś jeszcze? Bo jeżeli nie to sądzę, że gdy TVP, Polsat czy Eleven wykupią prawa do NBA to on i tak będzie siedział za mikrofonem i wiele się nie zmieni w tej kwestii, może poza dostępnością. Kiedyś o ile się nie mylę po tt latała petycja by go odwołać ze stanowiska. I jak widać nic to nie dało...

 

Dlatego streamy z reddita i nbahd.net 4ever :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję, że Michałowicz będzie ORTG tłumaczył i stosował na antenie. Ale miło byłoby nie gadać, że gość jest dobrym obrońcą jak DRTG to 120, a DBPM -4.2. I to nawet posługując się statami z basketball reference, które są obarczone tym, że powstają w zbyt wielkiej korelacji z boxscorem. Ale choćby użycie takiego PODSTAWOWEGO narzędzia już rozwinęłoby jego warsztat i zakres wiedzy. To my możemy sobie podyskutować czemu to narzędzie przecenia gracza X i że DRTG 97 nie oddaje tego, że jest przeciętnym obrońcą, ale jest otoczony genialną defensywą. To nasza działka. Działka dziennikarza to choćby poczytać trochę dyskusji na ten temat na fachowym forum jak to, a potem wiedząc, że komentować się będzie mecz Wizards z PTB przejrzeć coś więcej niż tradycyjny Box Score, a także poczytać sobie choćby tematy tych drużyn tutaj, a już w ogóle to byłoby genialnie jakby chociaż ogarną twittery obu zespołów i kilku graczy, a także obserwował Woja, Lowe'a i innych fachowców. Zdanie wyszło długie, ale i tak chyba każdy rozumie o co chodzi.

 

P.S. Ten gościu z Polsatu, co komentuje (Romańczuk czy jakoś tak) polską ligę to go zjada. Ma przyjemny głos, wiele smaczków i ciekawostek, fachowość w komentarzu meczu PLK i jest miłym tłem. Nie wiadomo jakby sobie poradził z NBA, bo on od lat obraca się tylko w Polsce. Ale jakby Polsat miał przejąć NBA i on miałby komentować mecze to sądzę, że by temat w miarę ogarnął. Poza tym - czy można wypaść gorzej niż WM? No może można, ale to nie znaczy, że Michałowicza będziemy nosić w lektyce, bo ktoś był jeszcze bardziej żałosny niż on na majku.

 

Z Twojego postu wynika postawa - ja się znam, ja się znam świetnie. Mamy jednak w Polsce dwóch ludzi, którzy zawodowo utrzymują się z komentowania koszykówki w Polsce - Michałowicza oraz Adama Romańskiego, ale Ty nawet nie znasz nazwiska tego drugiego...

 

Oglądam spotkania NBA w telewizjach USA, krajowym Canal+ i hiszpańskim Canal+. Nie słyszałem nigdy, aby komentatorzy w telewizjach posługiwali się zaawansowanymi statystykami (Juć też nimi nie operuje przy PLK). NBA w trakcie spotkań też nigdy nie pokazuje zaawansowanych statystyk oprócz box scorowych i +/-. Nawet na forum widać, że mało osób potrafi się posługiwać zaawansowanymi statystykami. Nie wymagam tego od komentatora, bo spotkania NBA ogląda też wiele osób dla funu bez wnikania w te zaawansowane rzeczy, z których pewnie śmialiby się gdyby komentator je mówił.

 

Canal+ tracąc NBA z Michałowiczem nie będzie dalej współpracować, bo nie będzie miał czego komentować. 2-3 lata temu komentował w każdy weekend na SportKlubie spotkania ligi hiszpańskiej, które były tam transmitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego postu wynika postawa - ja się znam, ja się znam świetnie. Mamy jednak w Polsce dwóch ludzi, którzy zawodowo utrzymują się z komentowania koszykówki w Polsce - Michałowicza oraz Adama Romańskiego, ale Ty nawet nie znasz nazwiska tego drugiego...

 

Tak tylko wtrące swoje 3 grosze do tego fragmentu. To, że nie zna się nazwiska komentatora NBA w Polsce, oglądając non stop amerykańskie streamy, to chyba żadna ujma. Dla mnie Michałowicz także był kiedyś obcą postacią, znałem go jedynie z forumowych legend. Po raz pierwszy miałem nieprzyjemność go na poważnie posłuchać podczas finałów Orlando - Lakers, gdy wspólnie z ojcem wybieraliśmy się do wujka, który mial C+, żeby oglądać finały.

 

Nie byłem uprzedzony do Wojtka, ale wszelakie głupoty jakie on opowiadał i kompletny brak fachowości/przygotowania zaskoczył mnie niesamowicie in minus. Dodałbym jeszcze, że w mojej opinii Michalowicz ma także nieodpowiedni głos do bycia komentatorem + brakuje mu trochę płynnej formy wypowiedzi, bo zdarza mu się dość często mieć przerywniki w stylu yy, mmm, hmm  co dla mnie jest niedopuszczalne i dyskwalifikuje kogoś ze stanowiska komentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam gadacie. 

 

Chyba nie ma osoby, której głos Wojciecha nie kojarzyłby się z NBA w polskim wydaniu. 

 

Dla niedzielnych kibiców na bank jest ok. Na młodych kibicach też robi w większości dobre wrażenie. Sam pamiętam, jak za dzieciaka wydawał mi się profesjonalny. Jak ktoś mocniej w tym siądzie, to zauważa braki, ale większości on pasuje. Na naszym forum jest inna grupka oglądających, której c+ raczej nie traktuje jako głównych odbiorców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie Wojtek "się zna", nie wiem dlaczego nie potrafi tego wszystkiego sprzedać na antenie. Rażą też kretyńskie porównania. Brak realnej konkurencji rozleniwia w każdym zawodzie.

Moim zdaniem timbr głosu ma odpowiedni, może nieco zawodzi w końcówkach, ale co innego wykrzesać z siebie emocje siedząc w puszce w Warszawie, a co innego będąc na miejscu.

Ogólnie, w porównaniu do swoich współprowadzących czy innych komentatorów (jezu, Durda...) jest spoko.

W TVPiS byłoby tak c***owo, że nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Skoro tam latami przesiadują kolesie typu Jońca czy Jóźwik, to w przypadku kosza mogło by być tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVPiS byłoby tak c***owo, że nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Skoro tam latami przesiadują kolesie typu Jońca czy Jóźwik, to w przypadku kosza mogło by być tylko gorzej.

 

Aż strach pomyśleć! Drewno Piotr Sobczyński w roli głównej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LBS

 

po czym wnosisz, że Święcicki to fan nba? kiedyś czytałem z nim dość długi wywiad i nic tam chyba nie było o nba.

kilka razy słyszałem, że jest fanem MJa, ponadto na jego tt NBA gości dosyć często:

 

https://mobile.twitter.com/matiswiecicki/status/664083889850351616

 

https://mobile.twitter.com/matiswiecicki/status/822791013857116160

 

https://mobile.twitter.com/matiswiecicki/status/860141950258827266

 

jednak po przyjrzeniu się sprawie bliżej, to jednak nazwanie go fanem NBA to zbyt duże słowo, no, ale na pewno by się całej akcji w jakiś tam sposób przysłużył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVPiS byłoby tak c***owo, że nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Skoro tam latami przesiadują kolesie typu Jońca czy Jóźwik, to w przypadku kosza mogło by być tylko gorzej.

 

Ale jednak NHL już w pierwszym roku ogarnęli lepiej niż C+ kosza przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.