Skocz do zawartości

Fb#1 2013-14


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie ligi na tych samych zasadach to idealny, sprawiedliwy i innowacyjny scenariusz. Tylko aukcję zrobimy za rok - niech ci, którzy nie mają przekonania, czy aukcji dobrze podołają - niech mają szansę w snake'u na dobry wynik. A jak i tam nie wyjdzie, no to cóż, spadek zasłużony.

 

Pytanie jedno - punktujemy miejsca? czy sumujemy totale? Opowiadam się za tym pierwszym jak co.

 

Myślę, że większość byłaby za, niedwor się dostosuje, więc można stworzyć drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowanie miejsc, 10 za 1, 9 za 2 itd, w przypadku remisu pierwszy tie-breaker - najwyższa lokata (np gracz A miał 11 punktów za miejsca 1 i 10 wygrywa z graczem, który miał 11 pkt za miejsca 5 i 6), drugi tie-breaker (np gracze mieli miejsca 4 i 6 oraz 6 i 4) - wygrywa ten, kto miał niższy pick w drafcie snake.

 

Zbierzmy się z tym bo mało już czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtorek tylko 22.30, wcześniej fizycznie nie dam rady.

 

Co do punktacji to powiedzcie mi czy sprawiedliwie będzie jak rozdamy punkty 10 9 8 7... jeśli powiedzmy między jednymi będzie róznica minimalna, a między kolejnymi "astronomiczna", a w ogólnej klasyfikacji i tak jeden punkt różnicy?

 

Mam 45pkt i 1 miejsce =10pkt

2 miejsce 43pkt = 9pkt

3 miejsce 31pkt = 8pkt i tu już zonk

4 miejsce 30 pkt = 7pkt i tu ktoś kto ma 15 punktów mniej niż ja, ma w ogólnej tylko 3 mniej...

 

spokojnie można to lepiej rozdzielić, total byłby bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Dodać dwa totale i podzielić na dwa, albo zrobić średnią z obu lig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Bułek, nikt nie przesądza o tym co zrobimy za rok, więc gadanie na temat że za rok robimy aukcje nie ma sensu. Rodzaj draftu, o ile yahoo będzie dawała nam możliwość pozostanie demokratycznym wyborem graczy.

 

Po drugie, ja jednak stawiałbym na zliczenie punktów z obu lig, ze względu na to, aby jednak grać absolutnie do końca w obu ligach. Ktoś, kto będzie ostatni w jednej lig, oleje ją i skupi się na drugiej aby odrabiać, a tego nie chcemy. Dodatkowo możliwość remisu jest praktycznie niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja demokracją, ale nie zawsze i nie w każdym przypadku jest ona najbardziej pożądana. Popieram filozofię Miltona Friedmanna - demokracja odnosząca się do najdrobniejszych szczegółów prowadzi do chaosu. Trzeba ustalić jakieś zasady i albo sie ludzie podporządkują - albo nie. Proste. W kopanej, rzucanej, zbijanej i ściganej masz system licencyjny. Albo spełniasz wymagania i startujesz w najwyższej klasie rozgrykowej - albo nie. Elita powinna grać aukcją. Teraz jestem za dwoma systemami rozgrywek, żeby każdy, i ten z 1 ligi, i ten z 2 ligi, i ten z 3 ligi - zapoznał się przez rok z aukcją, nie tylko przez mock drafty, ale i również szukając możliwości normalnego uczestniczenia w lidze rozgrywanej aukcją.

 

Jestem przeciwny temu, żeby ktoś awansujący z 3 ligi i ktoś awansujący z 2 ligi decydował o tym, czy 1 liga ma grać aukcją czy nie. Wchodzisz, dostosowujesz się do zasad.

 

Tak. Mądrego to i czasem warto poczytać.

 

Aha, i z bułą nie ma nic wspólnego. Ani z bułą, ani z bułką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugi draft wtorek 22.30?

Dla mnie 22 30 za późno we wtorek. Może dwa drafty w poniedziałek z 30 minutowym przesunięciem.

Ad. Bulek. Dostosuj się sam do zasad. Bo Ci co awansowali, to awansowali według zasad i mają prawo głosu równe z Twoim głosem. Twoje pojęcie elity  wogóle mnie nie obchodzi. Nie będę Cię porównywał do betonu PZPN  (ja Ty porównujesz innych w tym mnie ), ale na pewno nie będziesz mi narzucał swojej woli i swoich "elitarnych" zasad. Jak Ci nie pasuje większość to Twój problem, nie większości. I nie uwłaczaj beniaminkom. Poza tym nie tylko oni mają inne zdanie , a na pewno się dostosują do głosu większości. I nie mają decydującego głosu co sugerujesz. Więc nie manipuluj,  bo masz do czynienia z dorosłymi ludźmi.Z koszykarskim pozdrowieniem...

 

P.S. Odnośnie punktacji, argument Popeya wydaje  się sensowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktujemy miejsca z obu lig. Dzielimy na dwa. Remisy? - kto ma mniejszy overal z obu lig dyga z elity.  Panowie tylko nie wyjeżdżajcie z całkami i różniczkami. W elicie wszystko możliwe.

miałem na myśli Rafał 2 drafty równolegle , tylko żeby np aukcje zacząć 30 minut wcześniej. Też muszę rano wstać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długą noc wyczuwam...

 

a wcześniej się nie da? jakaś wczesna sobota, albo niedziela?

 

Ustalmy punktacje panowie! Na ten moment dodajemy do siebie totale, jest minimalna szansa że wyjdą remisy. Jeśli już to można wtedy sprawdzić kto zajął jakie miejsce w lidze i wtedy ta osoba będzie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja dwa drafty rownolegle odpada. Robi sie duze zamieszanie, ciezko ogarnac takie cos. Moga byc dwa drafty po sobie lub dzien po dniu. Niedziela rano odpada. Jesli mialyby byc drafty po sobie to w peirwszej kolejnosci snejka bo mozna przewidziec jego czas okolo 45-60 minut a aukcyjny juz jest trochu trudniej.

 

Co do punktacji ja bym dodal totale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weekend tylko wieczorami, w ciagu dnia odpada. Moge strzelic dwa drafty pod rzad lub we wtorek zrobic drugi. Pamietajcie, ze musimy w takim wypadku zalozyc druga ligę, kto się tym zajmie?

 

Tak btw. to we wtorek sie chyba sezon zaczyna, wiec draftowanie w dniu pierwszych meczy to lekki hardcore. Snake potrwa nie dłużej niż 1,15, więc z mojej strony chyba najsensowniej będzie zrobić dwa pod rząd. Może w poniedziałek jednak możemy trochę wcześniej zacząc, może 20.00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedzialek najwczesniej od 21. We wtorek rusza sezon ale to nie wydaje mi sie zeby byl jakis problem. 3 mecze, po drafcie mozna ustawic sklad.

To od 21 w poniedziałek. Dwa pod rząd: snake np. pierwszy, jak sprawianie pójdzie aukcje mona ustawić na 22.15, a nawet 22.00. Coraz mniej czasu mamy Panowie, co myślicie o takim rozwiązywaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.