Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ę


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się schrzaniło z forum, pisałem do Borysa. Dziś chciałem wysłać kolejnego maila, ale dostaję powrotną wiadomość, że nie można dostarczyć na ten adres (a pisałem dwa z domeną e-nba) wiadomości.

 

Pozostaje czekać, aż Borys lub osoba zajmująca się forum od strony technicznej sama zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym Howardem to było ciekawie :P Na początku coś tam się ślimaczyło i przez chwilę był za $22 do wzięcia więc stwierdziłem, że czemu nie w sumie do 30 można chyba za niego dać. Jednak nim po przebiciu zdążyłem przebić już było 40, a potem 60 o0 Może ludzie chcieli odbić sobie brak licytacji przy Durancie :D Ogólnie takiego początku draftu się nie spodziewałem - Durant za 90 wszyscy szok i był zszedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujek dobra rada przecież od razu koleś strzelił Duranta za 90$ i nikt nie miał ochoty przebijać, za Lebrona licytacja była ciekawa, ale tak jak piszesz cena Duranta wpłynęła na cenę Lebrona

made my day: użytkownik, który kupił Robina Loopeza cieszył się nim przez chwilę, bo zrozumiał, że kupił nie tego brata, co chciał...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to małe podsumowanie :)

 

 

Bottomers

 

Szału tutaj nie ma. Trójki, punkty to powinno być silną stroną, cała reszta dużo gorzej. Może Len odpali, może MCW odpali, może Bargnani, Granger i Stoudemire wrócą do lat świetności... jak dla mnie za dużo tych może :)

 

 

Team Racza

 

Przyzwoicie to wygląda, na pewno jeden z ciekawszych zespołów w naszej lidze. Brak jakichś większych słabości, choć kategorie procentowe nie olśniewają. Za to bloki, przechwyty powinny być bardzo silne, a i w reszcie kategorii jest potencjał.

 

 

Green Hornets

 

Solidnie wyglądają pierwsze wybory, oczywiście sporo będzie zależeć od zdrowia bo Curry, Gasol i Garnett to jednak zawsze pewne ryzyko. Trochę za dużo nieprzewidywalnego Sacramento. Przy dobrym uzupełnieniu składu z waiverów powinna być górna część tabeli.

 

 

Fathers

 

Będzie bardzo ciężko. Mnóstwo graczy, którzy rozpoczynają grę w nowych klubach + niewiadoma Rose. Trzeba się będzie sporo napocić, żeby z taką ekipą porządnie powalczyć.

 

 

Twój stary

 

W zasadzie to co powyżej tylko większość nie zmieniła otoczenia. Sam Lebron nie uciągnie zespołu. Może Lin wróci do formy z NY, wtedy sytuacja trochę się poprawi, ale i tak przechwyty, bloki, trójki, FT% słabiutko. FG% i punkty nieźle, ale czy to wystarczy?

 

 

WKS Illuminati

 

Też niestety nienajlepiej. Harden i Paul zrobią swoją robotę, może dziadek Tim przedłuży swój renesans, ale mnóstwo roboty i tak zostanie z dobraniem reszty składu. Zdecydowanie zbyt wielu graczy za dolara lub dwa, którzy niestety nie wniosą wiele.

 

 

MKS Milejów

 

Na pewno z trójkami kłopotu to tutaj nie będzie, punkty, zbiórki i straty wyglądają solidnie, ale pozostałe kategorie nieco gorzej. Procenty, asysty i przechwyty zdecydowanie do poprawki, jeśli zespół chce walczyć o górną połowę tabeli.

 

 

Cross0ver

 

Jak na automata to losowanie wyszło względnie przyzwoicie. Gracze obwodowi nie są źli, oczywiście za dużo PG, ale to jest dobry towar na handel. Zdecydowanie trzeba wzmocnić strefę podkoszową i może być calkiem dobrze.

 

 

RB Team

 

Wygląda to w miarę dobrze, pomijając oczywiście asysty gdzie będzie raczej tragedia. Kategorie procentowe solidne, zbiórki, trójki powinno być nienajgorzej, także pozostałe kategorie bez większych braków. Jeśli Bogut będzie zdrowy, to górna połówka tabeli powinna być spokojnie.

 

 

Antoine Team

 

Brak niestety jakiejś wyróżniającej się kategorii, może oprócz FT%. FG% i zbiórki niezbyt dobrze, choć przy dobrej grze zawodników Toronto te problemy mogą zniknąć. Nie jest źle, ale jakby czegoś wg mnie brakowało.

 

 

RKS Huwdu

 

Ciężko tu cokolwiek prognozować. Jednym słowem jest to szpital na peryferiach, niemal każdy miał tu terapię. Osobiście nie wierzę w zdrowie Derona, Wade'a, Bynuma i Martina, więc nie będąc obiektywnym ciężko oceniać.

 

 

Wroblon

 

Tutaj z kolei rewelacji moim zdaniem nie będzie. Brakuje mi jakiejś wizji budowy zespołu, żadna kategoria się nie wyróżnia, w większości wręcz znajdują się gracze, którzy skutecznie obniżają wartości. Trzeba włożyć sporo pracy, żeby to uporządkować. Bez trejdów wydaje mi się to niemożliwe.

 

 

Bleedgreen

 

Na moje oko sporo picków życzeniowych. FT% i trójki całkowicie do piachu, jakby Rondo był zdrowy, to może coś w pozostałych kategoriach by się ruszyło. Ale nie jest. Niestety szykuje się trudna walka, żeby coś z tego zespołu zrobić.

 

 

Na Wspak

 

Troszeczkę za słabo jest pod koszem, brakuje jednego solidnego PF/C i przez to FG% i zbiórki będą nieco kulały. W pozostałych kategoriach w miarę wyrównanie i liczę, że przy jednym lub dwóch fajnych graczy z FA uda się powalczyć o górę tabeli.

 

 

Carne Domki

 

Znów niestety zbyt wielu graczy za dolara lub dwa. Taka dysproporcja nie wróży najlepiej. Brakuje jakiejś wyróżniającej się kategorii, a uzupełnianie wszystkiego z waiverów będzie ogromnie trudnym zadaniem.

 

 

 

Podsumowując, pewniakami do pierwszej ósemki są moim zdaniem Team Racza, RB Team, powinny tam się też znaleźć zespoły Green Hornets, Antoine Team oraz zapewne MKS Milejów i Cross0ver. Także moje chłopaki powalczą. Reszty zespołów nie skreślam, ale na chwilę obecną zbyt dużo zależy w ich przypadku od szczęścia i wsparcia składu wolnymi agentami. Być może objawi się nam jakiś utalentowany GM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo, Butler, Parker, Shumpert, Davis, Drummond, B. Lopez, Peković, Vasquez, McLemore, Bradley, Wallace, Gibson. To mój team i na prawdę jestem mega zadowolony. Każdy zawodnik ma duży potencjał, a no i nie mówię o wyliczeniach w roto, ale zamieniłbym może 2-3 graczy z tego składu, reszta jest miód. Mam nadzieję, że dobrze postawiłem i nie pomylę się w swoich prognozach, że właśnie Ci gracze będą grać na dobrym poziomie w tym sezonie. Konkret składzik moim zdaniem i jestem dumny. :D

P.S Fajny drafcik, na poziomie i spoko klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego temu to odpuściłem asysty i przechwyty. Nie należę do typu graczy, którzy pompują kasę w guardów, a raczej w podkoszowych. FG% będzie wg mnie przyzwoite, nie mam w składzie jakiś jeźdźców bez głowy, którzy mogą ostro zawalić tę klasyfikację, raczej taka średnia ligowa. Monroe i Favors na pewno zepsują mi FT%, ale liczę, że nadrobią w zbiorkach i punktach, a Favors i w blokach. Ogólnie jestem zadowolony z teamu, bo będzie solidny bench w postaci Scoli, Hicksona i Korvera. Skład sam w sobie źle nie wygląda, bez fajerwerków, nie mam żadnego lidera zespołu (liczę, że takim od tego sezonu może być Favors, no i druga opcja w postaci Lillarda, Bosha, DeRozana i może, może Monroe). Przyszły sezon w 3 lidze powinien być pewny, o awans będzie ciężko, ale mogę powalczyć o top3, ale potrzeba tu będzie bardzo dobrego sezonu czołówki z draftu 2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujek dobra rada przecież od razu koleś strzelił Duranta za 90$ i nikt nie miał ochoty przebijać, za Lebrona licytacja była ciekawa, ale tak jak piszesz cena Duranta wpłynęła na cenę Lebrona

made my day: użytkownik, który kupił Robina Loopeza cieszył się nim przez chwilę, bo zrozumiał, że kupił nie tego brata, co chciał...:)

Panowie

 

chcialem miec Duranta i dlatego walnalem 90 na start. Rok temu przegralem polfinal PO w lidze head to head bo mi Durant ostatniego dnia rzucil iles tam punktow i przegralem. Wiec strzelilem duzo i skutecznie :)

Co do Lopeza to ku...wa mac, tlumaczy mnie tylko to, ze drinka akurat mieszalem i sie zagapilem :). Pozostali gracze wzieci bardziej z serca niz rozumu (vide kilku Knicksow na pokladzie) - ale moze wyjdzie.

A co do mojego zaangazowania - na 100pro bede caly sezon, nawet jak nie bedzie szlo. To moj pierwszy raz w takim typie ligi wiec bede zbieral doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pomyłki się zdarzają. Ja ostatnio na drafcie Ligi Ekspertów zacząłem chyba przysypiać, ale czaiłem się dzielnie z ostatnim slotem i ostatnimi dolarami na Danny'ego Greena. Nagle - jest! Sru, podbijam... Patrzę - Danny Granger ;-(

 

Ale i tak najbardziej podobał mi się czyjś atak z pierwszym wyborem w jednym z mocków. Nic to, że mock, nic to, że być może pod publiczkę:

 

- 1 pick - Nikola Pekovic,

- strzał 70 $

- grobowa cisza

- nieśmiały komentarz na czacie: Shit, thought it was Durant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure.

 

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/1596/draftresults?drafttab=picks&sort=cost&order_by=desc

 

liga powinna być już publiczna, więc link raczej zadziała wszystkim.

Oczywiscie mniejsza z tego wartosc edukacyjna niz z zakonczonych juz draftow eNBA, bo przy 12 drużynach ceny powinny się rozkładać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dlugo z tym zwlekalem, ale nadszedl czas na jakas analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.
 

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
MKS Milejów  [fantastyczna glebia, ale chyba za duzo trojek?]
Cross0ver   [overkill w asystach, sensowny trade za wysokiego i bedzie dobrze]
Green Hornets  [overkill w trojkach i brakuje wysokiego, ale poza tym solidnie]
Team Racza   [fantastyczna glebia, ale troche brakuje FT% i trojek]
Antoine Team  [overkill w asystach przez co bloki i straty kuleja, mocna ekipa o ile zdrowa]



"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Bottomers [overkill w FT%, 3/4 kategorii wymaga uzupelnienia]
Carne Domki   [zbyt plytka druzyna, a do ryzyko ze zdrowiem]
WKS Illuminati  [duzo kasy na gwiazdy sie odbilo czkawka, bedzie praca na FAsach]
Bleedgreen  [chyba zabraklo planu, za duzo statsow wysokich, a za malo niskich, trade?]
Twój stary   [overkill w FG% i brakuje statsow malych, ale dobra sytuacja do poprawy trejdem/FAsami]
Fathers  [przeplacone gwiazdy = plytka druzyna, a do tego slabo dopasowana]


Wg mnie ogolnie wyszedl Wam w miare rowny podzial na 3 podgrupy gdzie w kazdej z nich jest relatywnie rowno, wiec zapowiada sie fajna walka. Co wiecej, taki uklad mocno sprzyja niespodziankom, bo wystarczy pobrac odpowiednik zeszlorocznego Sandersa i bam, z miejsca IMHO bylby skok do grupy wyzej. Takze kto tu bedzie tym zaskoczeniem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.