Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ć


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

mamy kolejny Trade. Lewa Strona i Nocna Straż(mój team).

 

K.Love i K. O'Quinn za Noah, Afflao i Lina.

 

chociaż teraz widzę, że sama-sama chce wetować(wiadomość wisi na ligowej tablicy yahoo) więc nie wiem jak to się skończy. Myślałem, że podobnie jak w innych ligach wetujemy tylko skrajne przypadki i nie wcinamy się pozostałym GM w transakcje, a tu wydaje mi się  ( choć jestem stroną w tym tradzie więc różnie to może zostać odebrane), że ten trade jest dobry dla obu stron. 

 

Przy składzie jaki ma Lewa Strona (pełno kontuzji, zawodnicy w wątpliwej formie i obecnie miejsce w ogonie tabeli) jest to jedyny zawodnik ( oczywiście oprócz Lebrona), którym może handlować i dostać paczkę kilku solidnych zawodników. Ja mam na tę chwilę wszystkich zawodników w formie, łącznie z zawodnikami z ławki (oprócz JRa) i nie miałem problemu żeby oddać kilku za jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.Love i K. O'Quinn za Noah, Afflao i Lina.

 

 

Przy składzie jaki ma Lewa Strona (pełno kontuzji, zawodnicy w wątpliwej formie

Ma spokojnie 10 graczy do gry, więcej mu nie potrzeba, tym bardziej tego O'Quinna moze wywalic.

Nie ma potrzeby rozmieniac sie na drobne

 

i obecnie miejsce w ogonie tabeli)

co ten deal jeszcze bardziej poglebi...

 

Ja mam na tę chwilę wszystkich zawodników w formie, łącznie z zawodnikami z ławki (oprócz JRa) i nie miałem problemu żeby oddać kilku za jednego.

Ja tez bym nie mial gdybym tak zyskiwał! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że dla mnie przy mojej głębi składu to jest dobry trade, ale dla Lewej Strony również. Kwestia jak kto chce budować drużynę. Nie wyszło mu w systemie dwie gwiazdy i reszta słabych grajków więc ma teraz czas żeby to uratować. zrzucił dla tego tradu już Carona, a O'Quinn jest też do zrzutu. Żeby już nie kombinować po tej wczorajszej pomyłce po prostu włączyliśmy go do wymiany, a jak trade będzie klepnięty ja go zapewne od razu zrzucę.

 

W pierwszej lidze poszedł trade Ariza za Gasola - kontrowersji sporo, ale jak komuś pasuje takie budowanie składu to jak najbardziej ten trade moim zdaniem jest OK . Podobnie u nas poszedł Asik, który gra po kilkanaście minut (a ostatnio 4min) za Howesa.

 

patrząc na skład jaki ma Lewa Strona w tym momencie.

 

12 graczy w tym :

- 3ch z kontuzją(O'Quinn, Harris, Rondo)

- Bynum

- czy takie asy jak Nate Wolters, Wesley Johnson

 

Wydaje mi się że w takiej sytuacji to jedyny ratunek sprzedać któregoś ze swoich 2ch top graczy za paczkę solidnych grajków, którzy już teraz grają dobrze, a nie tylko są szanse, że może będą grać dobrze. Jeszcze jedna możliwość pogłębienie składu to próbować opchnąć teraz Rondo za 2-3 graczy do drużyny która może na niego poczekać.

 

Do tego spójrz na FA w naszej lidze. nie ma tam już nikogo znaczącego kto zrobi jakąkolwiek różnicę. Więc jak Ci się skłąd sypie FAsami raczej nie podgonisz.

 

 

Pozatym nie bierzesz pod uwagę, że w wymianie jest Noah, który jest w top 30 zawodników ligi.

 

poza tym weto wygląda mi tu bardziej  nie jak troska o Lewą Stronę, który chce się ratować przed spadkiem, a bardziej jest to weto w stosunku do wzmocnienia się drużyny z którą rywalizujesz o miejsce w czołówce :smile:

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że dla mnie przy mojej głębi składu to jest dobry trade, ale dla Lewej Strony również.

Dlatego dobrze zeby on tez zabral glos w tej sprawie. Bo wg mnie to dla niego nie jest dobry deal.

Dla nikogo by nie byl

 

Kwestia jak kto chce budować drużynę. Nie wyszło mu w systemie dwie gwiazdy i reszta słabych grajków więc ma teraz czas żeby to uratować.

nie doszlismy jeszcze nawet do 10 meczy rozegranych wiec nie ma co mowic ze mu nie wyszlo.Poki co mozna mowic jedynie o slabym starcie. LeBron jeszcze nie zaczal grac tak jak powinien.

 

a jak trade będzie klepnięty ja go zapewne od razu zrzucę.

pewnie gość jest zupełnie bezwartościowy:)

 

Podobnie u nas poszedł Asik, który gra po kilkanaście minut (a ostatnio 4min) za Howesa.

wtedy nie grał po 4 minuty albo wcale, tylko 25+ i miał tak grać cały czas.

 

12 graczy w tym :

- 3ch z kontuzją(O'Quinn, Harris, Rondo)

- Bynum

- czy takie asy jak Nate Wolters, Wesley Johnson

Można bez problemu wywalić o Quinna za kogos sensownego.

A Wes Johnson gra w tym sezonie lepiej niz np Jrue Holiday to obecnie gracz na top 100 czyli sensowy koles w rotacji. Nate Wolters to tez obecnie sensowny gracz rotacyjny (top 130 ligi)

 

 

Wydaje mi się że w takiej sytuacji to jedyny ratunek sprzedać któregoś ze swoich 2ch top graczy za paczkę solidnych grajków, którzy już teraz grają dobrze, a nie tylko są szanse, że może będą grać dobrze.

A mi sie wydaje ze w takiej sytacji szukasz graczy na FA - tak sa tam sensowni gracze i w 15 osobwej lidze zawsze sie kogos znajdzie.

A co do Afflalo Lin i Noaha to:

Afllalo rok temu gral na top 130, 2 lata temu tez te okolice wiec jego obecny ranking to fluke.

Podobnie z Linem, chociaz ten gwarantuje chociaz gre na top 100.

Noah top 30 - owszem gra na top 30 szkoda ze co roku opuszcza ponad 20 gier (srednia z ost 4 sezonow)

 

 

poza tym weto wygląda mi tu bardziej  nie jak troska o Lewą Stronę, który chce się ratować przed spadkiem, a bardziej jest to weto w stosunku do wzmocnienia się drużyny z którą rywalizujesz o miejsce w czołówce :smile:

Ja jeszcze nie zavetowalem, narazie rozmawiamy aby poznac racje obu stron.

Poczekam co napisze 2 strona dealu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chwile musisz zaczekać. do mnie jak pisaliśmy wysyłał albo po 18.00 albo rano.

 

 

Do tego spójrz co za trede poszedł przed chwilą. Co też go wetujemy ? mayo/howard za iguadole/drummonda. bez analizy składów nie do klepnięcia jest ten trade dla mnie - ale jak ktoś widzi w tym korzyść to się nie wcinam. Chyba, że otwieramy tą furtkę ...

 

Ostatnio widziałem, że wilQ w pierwszej lidze napisał, że 8 tradów w pierwsze 3 tygodnie to najwięcej ile widział. a u nas jak by poszły te trady, które jeszcze wiszą to mamy 14 wymian :) chyba taka specyfika naszej ligi. Ja się cieszę że wszyscy są skłonni do negocjacji i szukają wymian

 

i sooobi tez byś mógł jakiś trade już zrobić :) wezmę Derona nawet kontuzjowanego w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi sie wydaje ze w takiej sytacji szukasz graczy na FA - tak sa tam sensowni gracze i w 15 osobwej lidze zawsze sie kogos znajdzie.

A co do Afflalo Lin i Noaha to:

Afllalo rok temu gral na top 130, 2 lata temu tez te okolice wiec jego obecny ranking to fluke.

Podobnie z Linem, chociaz ten gwarantuje chociaz gre na top 100.

Noah top 30 - owszem gra na top 30 szkoda ze co roku opuszcza ponad 20 gier (srednia z ost 4 sezonow)

Wymiana Love za Lina, Afflalo i Noah wydaje się na pierwszy rzut oka zbójectwem. Ale z drugiej strony nie widzę w niej w chwili obecnej niczego nagannego.

Oczywiscie mozna sobie zrobic projekcje i założyc obniżenie poziomu przez Lina i Affllao.

Mozna poczynić zalożenie że Noah odpadnie na 20. Ale czy nie da się dokładnie tego samego powiedzieć o Love? Historia jego urazów wykracza poza ostatni sezon.

 

Oczywiscie problem w tym, ze druzyna przyjmujaca Love powinna po tej wymianie zamieść ligę.

Ale dla drugiej strony ta wymiana również ma sens. Chociazby dlatego, ze 2/3 ławki zajmują złamasy i są potrzebni sensowni zawodnicy do grania. Argument o sensownych FA ma oczywiście zastosowanie, ale tylko do pewnego stopnia (tam na dzień dobry jest przynajmniej 5 zawodników do wymiany).

Ja bym tę wymiane puścił. Wy - z tego co widze zablokowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zawetuję tylko jeśli faktycznie doszło do jakiegoś błędu i druga strona nie chce się wymienić. Chociaż jakiś limit błędów też by się przydał... A tak to mamy komisarza niech dogląda "sensowności" wymian.

 

"Sens" jest pojęciem cholernie płynnym, więc nie ma co obarczać samego komisarza odpowiedzialnością za ocenę wymian.

Obrona sensu wymiany powinna spoczywać na barkach tych którzy ją klepnęli, a nie gościa który taką wymianę przepuścił, lub zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron jeszcze nie zaczal grac tak jak powinien.

 

 

o Asiku ..

 

 

wtedy nie grał po 4 minuty albo wcale, tylko 25+ i miał tak grać cały czas.

 

o affalao 

 

 

Afllalo rok temu gral na top 130, 2 lata temu tez te okolice wiec jego obecny ranking to flukee
Podobnie z Linem, chociaz ten gwarantuje chociaz gre na top 100.

 

 

 

Wes Johnson gra w tym sezonie lepiej niz np Jrue Holiday to obecnie gracz na top 100 czyli sensowy koles w rotacji. Nate Wolters to tez obecnie sensowny gracz rotacyjny (top 130 ligi)

 

 

 

Noah top 30 - owszem gra na top 30 szkoda ze co roku opuszcza ponad 20 gier (srednia z ost 4 sezonow)

 

robisz założenia pod swoją tezę, wszyscy moi gracze którzy kręcą obecnie zajeb.. cyferki spadną albo to jak napisałeś fluke, a w drugą stronę podkręcasz pozostałych, wymienionych graczy jake Nate wolters czy Wes johnson i określasz ich jako dobre sensowne opcje. Do tego zdrowie u Noah wytykasz jako pewnik, że odpadnie na 20 meczy, a u Lova który zagrał 18 gier w poprzednim sezonie nawet nie wspominasz.

 

każdy robi jakieś założenia, jak kto będzie grał ,ale moje są zupełnie odmienne od Twoich. Przy doborze tych graczy mi się sprawdziły i mam teraz skład na pierwszym miejscu. jeśli to jest powód żeby blokować trade to co ja mam teraz robić ? blokować każdą transakcję która będzie wzmacniać drużynę Twoja , sixersa, los lakers, bad boys itd. bo ich wzmocnienie osłabia moje szanse ? ok moemy tak się bawić, choć wszystkim popsuje to zabawę.

 

żeby dostać tych graczy też sporo oddałem, ale dla mnie to konsekwencja że przyjąłem kilku zawodników po to żeby można ich dalej zhandlować. Na dziś wychodzi mi że moje trady tak mi zmieniły skład:

 

oddałem( Al Jefferson, Parker, Pekovic, MVP)

dostałem (Love, JR Smith, Monroe)

 

do tego zrzuciłem Vinca wziąłem z FA Kidd-Gilchrista i zhandlowałem za Valencianusa.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasniam dlaczego robie ten trejd: 

1. nie widze szans na walke o wysokie lokaty. zakladam walke o wydobycie  sie ze strefy spadkowej

2. wartosc zawodnikow , ktorych dostaje pozwala mi sadzic ze bede mial sklad bardziej zbilansowany, a nie opart na dwoch motorach i pozostalych bedacych tylko tlem

3. oczywiscie podejmuje ryzyko. jak wiecie odrzucilem wiele ofert za Love . wkoncu zdecydowalem sie  przyjac te od Nocnej Strazy. wszystkich , ktorym odmawialem, mowiac ze Love nie jest na sprzedaz przpraszam. nigdy nie mow nigdy, to powioedzenie kolejny raz znalazlo zastosowanie.

4. to jest trejd, ktory zadowala obie strony przynajmniej w tym momencie wiec nie rozumiem argumentow za jego odrzuceniem

5 i jeszcze jedno, kontuzje. pomyslecie z czym zostaje Nocna Straz jesli wypadnie mu Love...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak veto poszło. Mimo, że dwóch GM chce zrobić deal, każdy podał argumenty dlaczego mu pasuje ta wymiana, a mimo wszystko inni wiedzą lepiej jak ktoś powinien budować drużynę ? Moim zdaniem choć veta są anonimowe i nie wiem kto je wcisnął jest to ewidentne veto gdzie komuś nie pasuje, że inni się wzmocnią przez co dany GM spadnie w klasyfikacji lub zmniejszą się jego szanse.

 

Miałem nadzieję że do tego nie dojdzie i nie popsujemy sobie i innym zabawę bo przechodzimy teraz jednak w system mam przycisk to go wcisnę. Robię veto bo ktoś robi trede przez który mogę stracić. Nie ważne że inni się dogadali i logicznie argumentują dlaczego im trade pasuje.

 

Jak przed sezonem zapoznawałem się z zasadami to myślałem, podobnie jak Arctus, że nie będę vetował wcale. Ale chyba trzeba się dostosować do zasad jakie mamy w lidze żeby nie zostać wydymanym. Jest przycisk czas go zacząć używać.

 

i jeszcze wydaje mi się że ten poniższy punkt ma bardzo istotne znaczenie,

 

 

3. .... jak wiecie odrzucilem wiele ofert za Love . wkoncu zdecydowalem sie  przyjac te od Nocnej Strazy. 
Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz widzisz na własnej skórze jaki sens tej opcji z vetem jest... W prawdziwym NBA jak się kluby dogadują to reszta im się nie wpier...a w biznes i nie decyduje co będzie dla nich dobre, a co złe, bo gdyby mieli kopię takiego przywileju jak tutaj na FB, to do grubej większości wymian by zwyczajnie nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.