Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

wiLQ przecież ja nigdzie nie pisałem co jest gorsze albo lepsze, pisałem jakie są różnice - ja Dynasty na swój sposób lubie - bo jeśłi stosuje sie zasady pensji NBA to jest to najbliższy realiom format - niestety z punktu widzenia atrakcyjności krótkoterminowej - najbardziej pasywny ;)

 

Dlatego keeper będący trochę połączeniem jednego i drugiego formatu zyskuje zwolenników (choćby na próbę) szybciej niż Dynasty.

Wydawalo mi sie, ze juz dawno ustalilismy iz preznosc organizacji byla kluczowym czynnikiem... a Ty z uporem godnym lepszej sprawy piszesz, ze to przez wieksza atrakcyjnosc formatu co wzbudza moja niepotrzebna reakcje ;-)

 

Co do drugieo - ok, ale pamiętaj też że masz MAX. 4 keeperów - nie ma opcji że wszyscy tani i dobrzy zawodnicy zostaną keeperem.

Jest bo masz 20 druzyn! Niech kazda ma srednio jednego-dwoch mocnych keeperow i 3/4 czolowki nie ma w licytacji. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ile można. PO CO Wy wciąż i wciąż dyskutujecie z dannygd ? No PO CO??

Jeszcze nie zauważyliście że z nim nie ma sensu żadna dyskusja? Na jakikolwiek temat.

Należy po pierwszym jego poście grzecznie odpisać "tak" i tyle. Nic więcej. Przecież chłop jest wszechwiedzący - zna wszelkie "FAKTY" przecież! A Wy tych jego "FAKTÓW" ciągle nie umiecie zrozumieć. Nie macie szans w żadnej dyskusji. Odpuśćcie sobie w końcu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek23 a od kiedy w zdaniu opisującym fakt, każde słowo musi go oznaczać? Czy jak coś stwierdzam a następnie dodaje komentarz to znaczy, że z jego powodu nieprawdziwa jest pierwsza część?

Co w mojej de facto odpowiedzi na opinię Diga oraz wiLQ jest nieprawdziwe?

To że kolesie z top 5 są warci +60, a z top 10 +50$ (czytaj min. taki poziom musi osiągnąć gracz żeby pozyskujac go za minimalną wartosc był tyle czasu keeperem) więc są to pojedyncze strzały co kilka lat a nie jak twierdzą koledzy większe ilosci?

A może to, że Nowy York to praktycznie inne drużyna i okreslanie Porzingisa (podobnie jak Turnera czy Jokica) na tym etapie jako keepera na dekade jest wlasnie wrozeniem (bo to stwierdzam w tym zdaniu)?

Ze co roku nie przybywa 2-4 zawodników, ktorzy będą w top 5 czy nawet top 10 kiedyś - czytaj będą keeperem na dekadę lub dłużej?

A cała dyskusja jest dlatego że wiLQ uparcie twierdzil że ja próbuje udowodnić która liga jest "lepsza" choć w pierwszej wypowiedzi napisałem że Dynasty nie jest gorsza ;)

 

Ps. Masud: Tak masz racje... w końcu ktoś mnie rozszyfrował!

 

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kolesie z top 5 są warci +60, a z top 10 +50$

 

Wg mnie wyraźnie zaniżasz wartość top5 czy top10 w 20 zespołowej lidze ze średnim budżetem 219$. Tzn. nie bierzesz pod uwagę, że ławki wypełniają głównie gracze jednodolarowi, bo i tak masz tylko 8 aktywnych slotów. Popatrz sobie na BBM jak zmienia się value dolarowe po dodaniu 2 czy 3 graczy jednodolarowych.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sixers widzę cała dyskusja poszła w złą stronę i raczej (jeśli w ogóle) powinna być w wątku keeperowym....

Dlatego kończąc z mojej strony wyjaśniam:

- nie miałem intencji nikogo przekonywać do wartości graczy

- wartości te przyjąłem na podstawie danych dla całej ligi i średniego budżetu 218$ (choć powinien być niższy zgodnie z realnymi budżetami) z 2 sezonów na bazie BBM i FBninja

- wartości nie zawierają indywidualnych strategii w stylu gwiazdy + FA za 1$, puntowanie kat. itd.

- chodziło mi tylko o sprawdzenie ilu graczy produkuje/jest wartych więcej niż 50-60$ tak aby byli graczami na dekadę bo takie założenie wiLQ przyjął

Niestety wyszło że "przemycam własne opinie jako Fakty" choc jako jedyny podałem podstawy do twierdzenia.

Dlatego odpowiadając Tobie, nic nie zaniżam i żadnego celu w tym nie mam. Gdyby wyszło że tych graczy jest 2x więcej to tak bym napisał.

Oczywiście, że przy Twoim założeniu (bench za 3$)wartości się zmienia, tak samo jak się zmienia dla strategii puntowania kategorii itd. Nie o to jednak chodziło - bo mówimy o realnej wartości/produkcji zawodnika (BBM i FBninja dają podobne rezultaty), a nie o jego wartości przy okreslonej strategii draftowej.

 

BTW. Na zeszłorocznym drafcie bylo raptem ok. 30 graczy za 1$ - ciekawe czy tegoroczny potwierdzi tendencje znizkowa wraz ze wzrostem ilości keeperow.

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOBACZYLEM WYNIKI LM

 

I tak mnie zespół z Melo I Kyle zaskakuje ze jest tak wysoko w projekcjach #1-2#

niech mi ktos to wyjasni dlaczego tak jest bo nie budowałbym tak zespolu a wynik pokazuje ze na razie jest to sukces

 

gram niewiele stad takie pytanie od kuchni...

Bo to team WilQ ;-) a zupelnie serio to zespol rowny z glebia stad jest tak wysoko Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos to wyjasni dlaczego tak jest bo nie budowałbym tak zespolu a wynik pokazuje ze na razie jest to sukces

Pierwsza uwaga to taka zeby nie przykladac zbyt duzej wagi do projekcji Yahoo ;-)

 

a zupelnie serio to zespol rowny z glebia stad jest tak wysoko

Ano wlasnie, a co gorsza Yahoo chyba uwzglednia cala 13stke graczy, wiec takie glebokie zespoly po drafcie zwykle wygladaja troche lepiej niz faktycznie sa bo GMowie, ktorzy przyjeli taktyke stars and srubs uzupelnia dziury z FAsw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq czy jak co roku możemy się spodziewać wróżenia z arkuszy dla pozostałych lig?

W tym roku chyba sobie daruje, nie odnosilo to efektow na jakie liczylem [tzn dyskusje w danej lidze o jakosci druzyn czy zachecenie do typowania innych], a poza tym z tego glownie wychodzi, ze to trudna zabawa jest ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób chociaż dla 3 South :) Te projekcje naprawdę sporo dają. tzn ktoś czy to Ty czy ktoś inny jak zrobi projekcje to często napędza ruch w lidze. Osoby które mają według projekcji słaby skład są bardziej chętne do wymian, czy poprawek poprzez FA.

 

Wysłano z M2 Note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq czy jak co roku możemy się spodziewać wróżenia z arkuszy dla pozostałych lig?

To zrób chociaż dla 3 South :smile: Te projekcje naprawdę sporo dają. tzn ktoś czy to Ty czy ktoś inny jak zrobi projekcje to często napędza ruch w lidze. Osoby które mają według projekcji słaby skład są bardziej chętne do wymian, czy poprawek poprzez FA.

Nie wiem na ile prawdziwa, ale ciekawa ta teoria...

Plus wlasnie zauwazylem, ze gracie w tej samej lidze, wiec juz tam nadstawie karku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy, 80% osob czeka na projekcje wilqa, tylko malo kto chce sie do tego przyznać.

Dla mnie to był staly element przed pierwszym gwizdkiem, moze przez ich brak nie czuje sie jak dziecko po odwolaniu gwiazdki, i nie bede wychodzic na barykady blagajac o nie, ale lekko smutnym na pewno

@edit

wilQ-a z duzego Q, szacunek musi być.

Edytowane przez Qooniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.