Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

wiLQ w Dynasty na Espn gram 6 sezon, w keepera na yahoo 7 i 3 może to nie dekada, ale w keeperze dekada 1 gracza to bardziej wynik przypadku bo musiałby być tanim graczem ponizej 6$ i stać się top 5...

 

Policz sobie 10$+4 przez kolejne lata daje wartość ponad 50$ - ile takich keeperow będzie w ciągu 10 lat? 1? 2? Dajmy spokój każdy inny swietny keeper to na 3-5 sezonów i to przy mega szczęściu na drafcie lub w sezonie....

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie 10$+4 przez kolejne lata daje wartość ponad 50$ - ile takich keeperow będzie w ciągu 10 lat? 1? 2?

Paru rocznie. Bo jakos za mocno skupiles sie na dokladnie dekadzie chociaz np 16+4+4+4+4+4 bedzie sie zdarzac regularnie, a da podobny kumulatywny wplyw na drafty po 2020 roku.

 

U nas w lidze już jest takich dwóch :grin:, a po tym sezonie może być czterech albo i więcej.

O wlasnie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dyskusja o tym czy Dynasty czy Keeper jest lepszy to trochę jak dyskusja o wyższości świąt Wielkiejnocy nad Bożego Narodzenia :smile:

 

Moim zdaniem każdy format ma zalety i wady, a potem zależy kto jak je będzie wartościował.

 

Keeper na pewno ma szanse pozwalać na bardziej wyrównana walkę bo ma instrumenty do tego (stopniowane budżety),
natomiast Dynasty pozwala bardziej budować drużynę "taką tylko moją" bo nie ma obowiązku pozbywać się jakiegoś gracza 
a skoro się wyhodowało jakiś trzon zespołu na lata to się z tego korzysta.

W Keeperze na pewno wadą jest kwestia braku trejdów w offseason (ale moze nad tym będzie trzeba pomyśleć), a w Dynasty kwestia zawsze kontrowersyjna czyli wartościowanie statsów do wyliczania salary. 

 

Oba formaty mam nadzieję że będą się rozwijać a szersze wnioski pewnie wyjdą za kilka lat, jak np. przybędzie u nas keeperów takich jak Hassan który od 10$ się wspina i długo nie zleci na FA, a w Dynasty drużyny będące obecnie w czubie rozpoczną przebudowę i zobaczy się jak szybko można znowu wrócić na top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było planowane Macu, Durant i Kawhi z inj :smile:

W momencie draftu Durant był jednym z bardziej durability player ever.. wiLQ nawet go umieścił w swoim top5 all-time graczy..

 

Wzmianka o kontuzji pojawiła się już po. Planowane było big3, i tym trzecim był Monroe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie draftu Durant był jednym z bardziej durability player ever.. wiLQ nawet go umieścił w swoim top5 all-time graczy..

Nie pomijaj, ze to bylo z uwzglednieniem przyszlosci, ktora okazala sie troche inna niz zakladalem ;-)

 

Ja z 10 miejsca w 1 sezonie, zdobyłem 1miejsce w 2 sezonie, a więc całkiem niezły skok.

Ale to było planowane Macu, Durant i Kawhi z inj :smile:

Dokladnie to jest puenta wypowiedzi, ze da sie cos takiego zaplanowac i zrealizowac ;-)

Dannygd zdaje sie sugerowac, ze takie zmiany w tabeli sa bardziej niewykonalne niz faktycznie sa.

 

Moim zdaniem każdy format ma zalety i wady, a potem zależy kto jak je będzie wartościował

True, true. Zreszta to samo dotyczy tematu keepery vs jednosezonowki. Przeciez gdyby jedynym argumentem mialaby byc zmiennosc z sezonu na sezon to keepery sila rzeczy dostaja po uszach ;-)

 

a w Dynasty kwestia zawsze kontrowersyjna czyli wartościowanie statsów do wyliczania salary.

Tzn co jest w niej kontrowersyjnego? Bo nie przypominam sobie wiekszych problemow w tej sprawie.

 

Oba formaty mam nadzieję że będą się rozwijać a szersze wnioski pewnie wyjdą za kilka lat, jak np. przybędzie u nas keeperów takich jak Hassan który od 10$ się wspina i długo nie zleci na FA, a w Dynasty drużyny będące obecnie w czubie rozpoczną przebudowę i zobaczy się jak szybko można znowu wrócić na top.

Yup. Choc dodalbym, ze to moze mniej zalezec od formatu, a bardziej od jakosci GMowania. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannygd zdaje sie sugerowac, ze takie zmiany w tabeli sa bardziej niewykonalne niz faktycznie sa.

Jak to "bardziej niewykonalne"? ;)

 

Tzn co jest w niej kontrowersyjnego? Bo nie przypominam sobie wiekszych problemow w tej sprawie.

Cena jako funkcja produkcji jest mniej "naturalnym" podejściem niż jako funkcja czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne głupie pytanie - czy gdzieś można sobie stworzyć listę graczy (dodawać i wyrzucać) by zobaczyć jakie wyniki osiągnie jakaś grupa. Oczywiście na podstawie projections lub poprzedniego sezonu. Wiem, że to się ma słabo do realiów, ale chciałbym sobie posprawdzać. Z góry dziękuję.

Taka shortlist z wynikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek pytanie... czy mialaby jakies szanse petycja zeby zwolnic ekipe medyczna z jednej druzyny NBA?

 

"Anthony Davis is expected to miss 10-15 days with a Grade 2 ankle sprain. Davis suffered the injury in Beijing where the New Orleans Pelicans are on a preseason tour. Davis rolled his ankle stepping on the heel of Nene. Davis initially came out of the game and then reentered before it became clear he could no longer play. "

 

Wrocil do meczu preseason ze skrecona kostka?!?!??!! No zesz w morde...

zabierzcie im to dobro koszykarskie zanim je calkiem zepsuja!

 

Jak to "bardziej niewykonalne"? ;)

Jakos dziwnie to ujalem, tam powino byc, ze zmiany sa trudniejsze i rzadsze niz faktycznie sa.

 

Cena jako funkcja produkcji jest mniej "naturalnym" podejściem niż jako funkcja czasu.

Ale chyba nie kontrowersyjnym?

 

Kolejne głupie pytanie - czy gdzieś można sobie stworzyć listę graczy (dodawać i wyrzucać) by zobaczyć jakie wyniki osiągnie jakaś grupa. Oczywiście na podstawie projections lub poprzedniego sezonu. Wiem, że to się ma słabo do realiów, ale chciałbym sobie posprawdzać. Z góry dziękuję.

Taka shortlist z wynikami :smile:

To brzmi jak swietna sugestia na narzedzie dla jakiejs strony o FB... ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w lidze już jest takich dwóch :grin:, a po tym sezonie może być czterech albo i więcej.

 

A przepraszam którzy to gracze top 5? Haasan to na razie "hight risk high reward" - ale ok, można go zaliczyć, a kto jest nr 2? Jacy kolejni 4 się szykują? Bo chyba czegoś nie wiem... ;)

 

Popatrz na casus Dreymonda Greena, który jeszcze 3 m-ce temu mógłby pod ten zapis podejść (jak by poprawił FT - miał szanse na ceny pow. 50$), ale jedna transakcja Durexa, może spowodować, że za max. 4-5 sezonów będzie miał już przekroczoną wartość rynkową...

 

Paru rocznie. Bo jakos za mocno skupiles sie na dokladnie dekadzie chociaz np 16+4+4+4+4+4 bedzie sie zdarzac regularnie, a da podobny kumulatywny wplyw na drafty po 2020 roku.

 

wiLQ dokładnie powieliłeś moje słowa - czyli to zawodnicy 3-5 sezonowi - czytaj co 3-5 sezon spadają na FA/W/draft. Policz ilu takich jest dziś po 2 sezonach? Według mnie 8-10, więc nawet nie każdy w lidze ma takiego 1 gracza (co w sumie trochę źle świadczy o tych ekipach) więc z tą kumulatywnością bym nie przesadzał ;)

 

Ja liczę, że po 5 latach będziemy mieli zawsze kilka top w niskiej cenie, kilkanaście atrakcyjnych i drugie tyle bliskich wartości rynkowej, ale wciąż poniżej. Ten sezon pokazuje nową grupę: kilkanaście drogich graczy (zapewne pow. ceny rynkowej), którzy niwelują te grupę ciut tańszych niż rynek... a nawet tych atrakcyjnych. Za to dają szansę zbudowania kompletnego core na 1 sezon - czego w Dynasty nie masz szans zrobić ;)

 

Generalnie dyskusja o tym czy Dynasty czy Keeper jest lepszy to trochę jak dyskusja o wyższości świąt Wielkiejnocy nad Bożego Narodzenia :smile:

 

Moim zdaniem każdy format ma zalety i wady, a potem zależy kto jak je będzie wartościował.

 

No właśnie - co ja napisałem? Pisałem jakie są wady i zalety obu formatów i skąd szybko zebrała się 2 liga keeperowa... nawet dodałem, że "nie jest gorsza", ale jak zwykle niektórzy tu reagują przesadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o graczy co będą keeperami przez następną dekadę i będzie to ciągle opłacalne w naszej lidze, wcale nie muszą być to gracze z top5

 

na razie są to

Hassan 14$ (tutaj może być problem z wiekiem, z upływem lat będzie mniej skoczny)

Draymond Green 14$ (Durex może ale nie musi obniżyć jego lotów, zobaczymy po sezonie)

 

można też do nich zaliczyć

Kristaps Porzingis 12$

 

a po następnym sezonie mogą to być dodatkowo

Myles Turner 12$

Nikola Jokic 10$

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o graczy co będą keeperami przez następną dekadę i będzie to ciągle opłacalne w naszej lidze, wcale nie muszą być to gracze z top5

 

na razie są to

Hassan 14$ (tutaj może być problem z wiekiem, z upływem lat będzie mniej skoczny)

Draymond Green 14$ (Durex może ale nie musi obniżyć jego lotów, zobaczymy po sezonie)

 

można też do nich zaliczyć

Kristaps Porzingis 12$

 

a po następnym sezonie mogą to być dodatkowo

Myles Turner 12$

Nikola Jokic 10$

 

Dig ja rozumiem, że wróżenie to intratne zajęcie, ale nie przesadzajmy... Ja mówię o faktach, a one są takie:

- wartość +50$ osiągają w naszej lidze (liczę średni budżet 218$) gracze z top 10, a +60$ top5

- Porzingis na pewno ma potencjał na top 10, ale pamiętajmy, że w tym sezonie NYK mają mnóstwo zmian (Melo może w końcu zacznie grać), a do tego sporo zawodników o te top 10 będzie walczyć, więc choć go lubię to wcale nie musi awansować w rankingu.

- D.Green będąc 3 opcją miał wartość 40-45$, teraz będzie 4... więc realnie nawet patrzac optymistycznie, że straci tylko 2-3% USG% jego wartość powinna spaść o 10-15%, czyli do ok. 35$

- Turner i Jokic... powiem jedno rok temu miał być Gobert w top 10 i choć im życzę aby odbudowali pozycję C w NBA, to nie może co roku przybywać po 3-4 zawodników w top 10 bo....

- idąc Twoją logiką to za 10 lat mielibyśmy 40 zawodników w... top 10 lub zawodnicy top 40 kosztowaliby średnio 50$ - co jak się zapewne domyślasz jest praktycznie niemożliwe ;)

 

PS. Za godzinę odpalamy pokoik draftowy... będzie się działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty tak samo wróżysz, skąd wiesz jak będzie wyglądał za dwa lata skład GSW i czy nadal tam będzie grał Green. Tak naprawdę dopiero za kilka lat się przekonamy co z naszych rozważań wynikło i ile lat ci zawodnicy byli keeperami.

 

A z tym +50$ i top10 się mylisz, prosty przykład, zobaczysz za ile dziś pójdzie Cousins, a nie jest on ani top10 ani top20.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o faktach, a one są takie:

- Porzingis (...) to wcale nie musi awansować w rankingu.

- D.Green(...)  jego wartość powinna spaść o 10-15%.

- Turner i Jokic... (...)  to nie może co roku przybywać po 3-4 zawodników w top 10 bo....

- idąc Twoją logiką to za 10 lat mielibyśmy 40 zawodników w... top 10 lub zawodnicy top 40 kosztowaliby średnio 50$ - co jak się zapewne domyślasz jest praktycznie niemożliwe ;)

To są FAKTY :grin:? Pomijając już czy się zgadzam z tym wróżeniem z arkusza, weź się ogarnij i naucz różnicy między faktem a opinią, bo po raz enty czytam takie wszystkowiedzące mędrkowanie i czuję fizyczny ból patrząc na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ dokładnie powieliłeś moje słowa - czyli to zawodnicy 3-5 sezonowi - czytaj co 3-5 sezon spadają na FA/W/draft. Policz ilu takich jest dziś po 2 sezonach? Według mnie 8-10, więc nawet nie każdy w lidze ma takiego 1 gracza (co w sumie trochę źle świadczy o tych ekipach) więc z tą kumulatywnością bym nie przesadzał ;)

Skoro po 2 jest 8-10 to 5 bedzie wiecej nie?

 

Za to dają szansę zbudowania kompletnego core na 1 sezon - czego w Dynasty nie masz szans zrobić ;)

... bo nie taki jest cel tego formatu.

Jak wspominalem tym tokiem myslenia dochodzisz do argumentu, ze jednosezonowki sa najlepsze. 

 

- wartość +50$ osiągają w naszej lidze (liczę średni budżet 218$) gracze z top 10, a +60$ top5

Z czasem dojdzie inflacja...

 

nie może co roku przybywać po 3-4 zawodników w top 10....

To nie musi byc Top10 w tym samym sezonie. Tzn przykladowy Kristaps ma teraz nizsza pensje, wiec moze grac ponizej tego progu i wystarczy zeby tam wskoczyl gdy jego pensja wzrosnie na te poziomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są FAKTY :grin:? Pomijając już czy się zgadzam z tym wróżeniem z arkusza, weź się ogarnij i naucz różnicy między faktem a opinią, bo po raz enty czytam takie wszystkowiedzące mędrkowanie i czuję fizyczny ból patrząc na to.

 

Kolek23 - jak nie umiesz komentować całego zdania złożonego, a jedynie ogarniasz wybiórczo jego część to proponuję nie czytać i nie komentować. Mnie bólu dupy będzie i nic nie wnoszących (po raz kolejny) komentarzy z Twoje strony...

... bo nie taki jest cel tego formatu.

 

To nie musi byc Top10 w tym samym sezonie. Tzn przykladowy Kristaps ma teraz nizsza pensje, wiec moze grac ponizej tego progu i wystarczy zeby tam wskoczyl gdy jego pensja wzrosnie na te poziomy.

 

wiLQ przecież ja nigdzie nie pisałem co jest gorsze albo lepsze, pisałem jakie są różnice - ja Dynasty na swój sposób lubie - bo jeśłi stosuje sie zasady pensji NBA to jest to najbliższy realiom format - niestety z punktu widzenia atrakcyjności krótkoterminowej - najbardziej pasywny ;)

 

Dlatego keeper będący trochę połączeniem jednego i drugiego formatu zyskuje zwolenników (choćby na próbę) szybciej niż Dynasty.

 

Co do drugieo - ok, ale pamiętaj też że masz MAX. 4 keeperów - nie ma opcji że wszyscy tani i dobrzy zawodnicy zostaną keeperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek23 - jak nie umiesz komentować całego zdania złożonego, a jedynie ogarniasz wybiórczo jego część to proponuję nie czytać i nie komentować. Mnie bólu dupy będzie i nic nie wnoszących (po raz kolejny) komentarzy z Twoje strony...

Ja tam tylko zająłem się zaznaczeniem elementów zdania złożonego, przedstawianego jako fakt, które nie mają najmniejszej racji bytu w fakcie. I tak btw to nawet napisałem w poście moim, że nie będę się zagłębiał w to na ile możesz prawdopodobnie mieć rację, tylko się skupię na błędach merytorycznych, a dokładniej na tym, że określasz rzeczy, które może się wydarzą, faktami.

 

Jakie znaczenie dla całej treści tych zdań mają elementy wycięte przeze mnie :grin:? Zmieniają ogólne znaczenie? Sprawiają, że zdanie nagle staje się faktem, a nie opinią :grin:?

 

Ja po prostu nie umiem się zgadzać z takim wywyższaniem własnych opinii i zakłamanym pojęciem co jest faktem, a co "widzimisię" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.