Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2020 o 11:43, goozman napisał:

jedyna logiczna opcja dla mnie to przeliczać wyniki wg prostej formuły wynikającej z ilości rozegranych meczów ogółem (prawie 80% rozgrywek było za nami w momencie stopu) - czyli tak jak to przeliczył @Wooden dla lig roto na 6G cyt.:

NBA rozegrała do momentu zawieszenia rozgrywek 971 z 1230 spotkań. To oznacza rozegranie dokładnie 78,9431% sezonu. I tej właśnie wartości postanowiłem użyć jako wagi. Czyli w proponowanym rozwiązaniu na punkty końcowe składałoby się 0,79*Totals + (1-0,79)*Averages. W ten sposób zostanę przytemperowane kłopoty z ludźmi, którzy są za wysoko w tabeli, bo nadegrali spotkania i wyeliminowane problemy z tymi, których średnie ciągnęły w górę tabeli.

https://szostygracz.pl/2020/04/27/fantasy-6g-ligi-jeszcze-rozstrzygniete/

wg mnie nic sensowniejszego dla roto się nie da wymyślić

Jeśli (a ja dalej jestem sceptykiem co do premiowania olewactwa/gamblingu na dograniu slotów, bo tym samym nie premiujemy osób rzetelnie pilnujących tego) taką formułę ktoś miałby stosować, to powinien tą proporcję odnieść do totali (czytaj średnie przeliczyć na totale) i zsumowane wartości wrzucić w tabele punktów roto. Bo inaczej jak na średnich ktoś wartościami 3-4 po przecinku ma 4-5 punkty roto więcej, to dostanie w praktyce punkt, który być może z połączonych totali wcale by nie wyszedł...

Obstawiam, że Yahoo zakończy sezon i uzna wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego by się okazało, że przez nadmiar slotów bym nie awansował, mimo, że przez większość czasu okupowałem 1 miejsce w tabeli, a ktoś inny z 10 pkt roto mniej na totalach by wszedł. Sorry za prywatę, ale któż z nas nie patrzy przez swój pryzmat?

Zresztą to wcale nie był taki nadmiar.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pograć skoro część drużyn w NBA już nie gra? 

W dniu 9.06.2020 o 11:49, bulek napisał:

A do tego by się okazało, że przez nadmiar slotów bym nie awansował, mimo, że przez większość czasu okupowałem 1 miejsce w tabeli, a ktoś inny z 10 pkt roto mniej na totalach by wszedł. Sorry za prywatę, ale któż z nas nie patrzy przez swój pryzmat?

Zresztą to wcale nie był taki nadmiar.

Wydaje mi się, że system zaproponowany przez Woodena w ligach 6G nie pozwala na takie anomalie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mentor napisał:

Jak można pograć skoro część drużyn w NBA już nie gra?

Według mnie tak samo, jak to kiedy zawodnik dostaje season ending injury.

Jeśli zawodnik grał w tych 8 zespołach co nie grają już, to tak jakby doznał takowej kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież sezon fantasy obejmuje okres do PO co gwarantuje udział graczy z puli X zespołów. Ich minuty, szczególnie z biegiem sezonu to element zabawy oczywiście. Ale tutaj nagle zostajesz postawiony przed faktem, że 1/3 ligi wypierdala, bez powodu zdrowotnegoc, czyli jakiegoś losowego czynnika, to jest ustawa. 

Liga wybrała grupę graczy wykluczonych z rozgrywki pomijając argumenty zdrowotne oraz jakieś łamanie regulaminu. Nie sposób tego porównać do czegokolwiek skoro odbywa to się w trakcie sezonu, na ostatniej prostej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mac napisał:

Z tego co czytam, Yahoo jeszcze nie podjęło decyzji odnośnie zwykłych lig, więc jest szansa że pogramy ❤️

The NBA has announced its Board of Governors and the National Basketball Players Association approved a competitive format to restart the 2019-20 season with 22 teams planning to return to play. With fairness in mind, as well as a narrowed player pool as a result of the new restart format, we have determined the best outcome for all is to conclude the 2019-20 Yahoo Fantasy Basketball season.

We will apply the current standings as final. Please see the NBA 2019-20 End of Season FAQ for more information, including Pro League and Cash League details.

Thanks for playing Yahoo Fantasy Basketball. We can’t wait for the 2020-21 season! See you then.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, formuła Woodena to najsensowniejsza opcja dla roto, właściwie jedyna obok anulowania sezonu.

Natomiast uznawanie wyników w ligach roto, takimi jakie one były w momencie przerwania rozgrywek, to opcja IMHO najmniej sprawiedliwa. Dlaczego, ktoś kto dosyć równomiernie rozkładał sobie gry ma stracić, bo ktoś inny nabił 50 meczów extra? Rozumiem, że nie można premiować olewaczy, ale można ich wyeliminować czy to właśnie poprzez odpowiednią formułę czy ustalając jakiś minimalny limit gier.

Edytowane przez devolaj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2020 o 23:07, goozman napisał:

We will apply the current standings as final. Please see the NBA 2019-20 End of Season FAQ for more information, including Pro League and Cash League details.

Thanks for playing Yahoo Fantasy Basketball. We can’t wait for the 2020-21 season! See you then.

Tyle w temacie - dalsze dumanie i wymyślanie formuł nie ma żadnego sensu, bo i TAK ZAWSZE będzie grupa POKRZYWDZONYCH. Może dzięki temu ludzie nauczą się pilnować wykorzystanie slotów, a jak nie to świadomie podejmować będą ryzyko.

W dniu 11.06.2020 o 21:59, devolaj23 napisał:

Rozumiem, że nie można premiować olewaczy, ale można ich wyeliminować czy to właśnie poprzez odpowiednią formułę czy ustalając jakiś minimalny limit gier.

Przecież formuła Maćka premiuje olewaczy... czy tego chcesz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.