Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje podsumowanie przyjdzie jeszcze czas... ale podsumowania innych moge skomentowac od razu ;-)

 

Patrząc na sezon zasadniczy całościowo przyznaję, że dałem się uśpić w połowie sezonu bezpieczną, wysoką pozycją.

Za co chcialem Ci podziekowac ;-)

 

Za to głośną wymianę Gasol-Ariza uważam za trafioną dla mnie:).

Glownie dlatego, ze tylko jeden z nich gral... ale jak widac opinia wiekszosci nie zawsze oznacza racje... i takie sytuacja sprawiaja najwieksza radoche ;-)

 

 

Wracając do początku i draftu, w poprzednim sezonie wylicytowałem największy steal sezonu (Harden przed transferem do HOU) i niesamowite, że w tym sezonie udało się to powtórzyć (A.Davis). Strach się bać kogo wynajdę za rok :nevreness:, ale już mam swoje typy :playful: .

Podziel sie i daj nam jakies fory ;-)

 

Jak widać niektóre pobrania były idealne w czasie :nevreness:.

Ano wlasnie... to podkresla, ze jest element szczescia w tej grze.

Pobranie zmiennika tuz przed kontuzja startera inaczej okreslic sie nie da, a wplyw ma ogromny.

 

 

A deal Dirk-Harden trafił idealnie w punkt i tylko Wilqowi wydaje się że on też na tym zyskał ;)

Z Hardenem w Beast Mode pewnie mi by się nawet dobierał do skóry.

Wcale nie. Mocne strony Hardena dawaly mi mniej niz mocne strony Dirka. Nie ma dla mnie znaczenia, ze Harden gral lepiej od Dirka gdy ta roznica nie przekladalaby mi sie dodatkowe punkty roto.

 

A teraz zmierzę się ze swoim składem:

1. DMC - Bestia która niektórych zaskoczyła, really???

Tak! Zaliczyl zyciowke w prawie wszystkich kategoriach, w tym duze skoki np w FG% ;-)

 

5. DeRozan - mój franchise player (miałem go w zeszłym roku, mam go w innych ligach), sam się zastanawiam, czemu tak tanio poszedł w drafcie i czy nikt nie przeczuwał że to może być jego rok?

Nikt nie przeczuwal tak wczesnego trejdu Gaya. Gdyby zostal Derozan wygladalby zupelnie inaczej.

 

Trejdy:

1. Dwight za Hollidaya, Lance i Tobiasa jest przez Wilqa uważany za złodziejski z mojej strony.

I chyba tylko przez niego, ranki zawodników oddanych za niego mówią wszystko więc tyle w tym temacie.

Nie mam nic przeciwko by byc jedynym, ktory ma racje ;-)

 

Jak widać okazało się że w TOP40 było dwóch: Lowry i DMC, a niewiele dalej DeRozan i Klay.

No i przede wszystkim dużo jednak było upside i prawie wcale downside, także wyszło na moje.

No prawie ;)

Jesli o to Ci chodzi to przyznaje, ze niedocenilem potencjalu Twojego zespolu...

 

Z wszystkich oceniających nasz draft jedynie Leszczur czuł że coś może być na rzeczy, choć więcej przypisywał że będzie zależeć od szczęścia. Ale mimo wszystko szacun.

LOL! Czyli tez sie grubo mylil bo szczescie wcale nie bylo kluczowe tylko trejdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko by byc jedynym, ktory ma racje ;-)

 

LOL! Czyli tez sie grubo mylil bo szczescie wcale nie bylo kluczowe tylko trejdy...

Czyli że bez trejdów jednak bym się bronił przed spadkiem jak przepowiadałeś?

Nie ma to jak iść w zaparte, na przekór statsom ;)

Zacytuje klasyka: Ball don't lie! Ball don't lie, man!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draft niestety był tak hujowy że traktuję utrzymanie się jako sukces.

Był jaki był na Twoje własne życzenie przez 44 za Rose'a, którego chciałeś tylko podbić bo Ci się śpieszyło ;)

Ale to że się utrzymałeś to rzeczywiście ogromny sukces.

 

Choć tak oceniając teamy tych co spadli to poza bulkiem który zleciał na własne życzenie (sprzedani za bezcen Harden i Batum, ale też wywalony Tyreke), totalnie zaskoczył mnie spadkiem Tottenham bo jak się spojrzy na nazwiska to robią wrażenie: Monroe, Parker, Ellis, Thad Young, George Hill, Favors, Tucker, T.Thompson.

Nawet kontuzja Westbrooka tego nie tłumaczy, bo inni też mieli kontuzje.

Dla mnie największa niespodzianka in minus, szczególnie gdy spojrzy się na skład QASa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że bez trejdów jednak bym się bronił przed spadkiem jak przepowiadałeś?

co ciekawe, możemy to sprawdzić. bo przecież nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zrobić tabelkę tylko na podstawie składów z dnia draftu (bo takie przecież ocenialiśmy), co podobnie jak w FBX znowu pokaże nam jak bardzo Wilq cię nie doceniał (choć tym razem ja również myliłem się mocno co do twojej drużyny Marcos). nie wiem tylko czy najlepiej patrzeć na tabelę średnich czy też sum oraz czy brać pod uwagę top 10 według cen czy też może całą trzynastkę. dlatego też poniżej miejsce każdego GM we wszystkich tych czterech wariantach:

 

13TOT	10TOT	13AVG	10AVG	AVG	NAPRAWDE	DRUZYNA
3	3	1	1	2,0	5	Lajkersik
3	1	3	3	2,5	3	woLF-Pack
1	1	5	4	2,8	7	Siner's Team
2	6	1	2	2,8	4	Zdunia Squad
5	6	4	7	5,5	2	Unstoppables Bulls
6	5	7	8	6,5	6	Florida Pensioners
7	4	7	11	7,3	8	Pokręcona Ferajna
9	13	6	5	8,3	1	Red Panthers
10	9	9	5	8,3	11	Sopockie Trefliki
12	10	11	8	10,3	15	Maniek's Team
7	11	10	13	10,3	9	MELBEST
11	11	12	10	11,0	14	ms9
13	8	13	12	11,5	12	Tottenham Cavaliers
14	14	14	14	14,0	10	QAS
15	15	14	14	14,5	13	terror rzeź skurcz




porównanie średniej tych czterech symulacji z końcowa pozycją chyba dość nieźle pokazuje, którzy GMs usprawnili (Marcos, Red Panthers, QAS) swój skład w stosunku do tego, co mieli po drafcie, a którzy zmarnowali potencjał (Lajkersik, Siner, Maniek, ms9, może też Bulek). Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota, Lorak. Wielkie dzięki za tabelkę.

To się January zdziwi ;) Choć widać że lepiej wygląda na średnich, a trochę go kontuzje kosztowały.

Tabela pokazuje też ile można zdziałać dzięki aktywności na FA, bo Redsi tutaj zanotowali największe zyski.

I ja bym tego nie przypisywał szczęściu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że bez trejdów jednak bym się bronił przed spadkiem jak przepowiadałeś?

Nie ma to jak iść w zaparte, na przekór statsom ;)

Zacytuje klasyka: Ball don't lie! Ball don't lie, man!

Huh? Przyznalem w poprzednim poscie, ze niedocenilem potencjalu Twojej druzyny. Ale rozbawilo mnie jak pochwaliles L'eszczura... bo napisal... "ten zespol rownie dobrze moze wziąć ligę szturmem i wygrać w cuglach jak i skonczyc w strefie spadkowej" czyli projekcja byla 1-15! Latwo trafic przy takich widelkach ;-)

 

 

co ciekawe, możemy to sprawdzić. bo przecież nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zrobić tabelkę tylko na podstawie składów z dnia draftu (bo takie przecież ocenialiśmy)

Dzieki za to ;-)

 

nie wiem tylko czy najlepiej patrzeć na tabelę średnich czy też sum oraz czy brać pod uwagę top 10 według cen czy też może całą trzynastkę.

Wg mnie to zalezy od tego co chcemy ocenic, srednie to potencjal gdyby sklad byl zdrowy, a totale to bardziej realny wynik. Plus nie jestem fanem uwzgledniania calej 13 bo najgorsi gracze z reguly wychodza znacznie gorzej niz FAsy.

 

porównanie średniej tych czterech symulacji z końcowa pozycją chyba dość nieźle pokazuje, którzy GMs usprawnili (Marcos, Red Panthers, QAS) swój skład w stosunku do tego, co mieli po drafcie, a którzy zmarnowali potencjał (Lajkersik, Siner, Maniek, ms9, może też Bulek).

True, true. A dzieki Twojej pracy mozemy porownac projekcje roznych osob do skladow z dnia draftu ;-)

 

I tak po kolei... lorak ocenil drafty nastepujaco...

podium - Zdunia Squad [+], Red Panthers [-], Florida Pensioners [-]

tuż za podium - Sopockie Trefliki [-], MELBEST [-]

środek tabeli... górny: terror rzeź skurcz [-], QAS [-], Tottenham Cavaliers [-]

dolny: ms9 [+], Pokręcona Ferajna [+], Siner's Team [-], woLF-Pack [-]

walka o utrzymanie - Lajkersik [-], Unstoppables Bulls [-], Maniek's Team [-]

 

Hmmm, zle cos policzylem czy tu byla skutecznosc 3/15?

 

 

L'eszczur ocenil drafty nastepujaco [niezbyt symetrycznie co powoduje troche konfliktow...]

Top3 - Lajkersik [+], Tottenham Cavaliers [-], Zdunia Squad [+], Florida Pensioners [-]

4-6 - Red Panthers [+/-], Siner's Team [+/-], MELBEST [-]

7-9 - Sopockie Trefliki [+], ms9 [-]

8-12 - Terror rzeź skurcz [-], Pokręcona Ferajna [+], woLF-Pack [-], QAS [-]

13-15 - Maniek's Team [-]

Unstoppables byl po calej skali, wiec nieokreslony i [-].

 

Skutecznosc 4/15 lub 6/15 w zaleznosci, ktore dane przyjac?

 

 

Natomiast moja ocena byla taka...

 

1-3 - Zdunia Squad [+], woLF-Pack [+ Hell yeah!!!], Florida Pensioners [-]

4-5 - Red Panthers [+/-], Maniek's Team [-]

6-8 - Siner's Team [-], Sopockie Trefliki [-], ms9 [-]

9-11 - Pokręcona Ferajna [-], Tottenham Cavaliers [+], QAS [-]

12-15 - Lajkersik [-], Unstoppables Bulls [-], MELBEST [-], terror rzeź skurcz [+]

 

4/15 lub 5/15 w zaleznosci od tego, ktore dane przyjac?

 

Czyli ogolem widac jak trudne jest to zadanie ;-)

 

BTW, L'eszczur jako jedyny widzial Lajkersika w czolowce za co gratulacje sie naleza...

ale obaj zescie sie grubo mylili co do wilczej ekipy...

Mowilem, ze to byl dobry draft to nikt mi nie wierzyl! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozbawilo mnie jak pochwaliles L'eszczura... bo napisal... "ten zespol rownie dobrze moze wziąć ligę szturmem i wygrać w cuglach jak i skonczyc w strefie spadkowej" czyli projekcja byla 1-15! Latwo trafic przy takich widelkach ;-)

Oj, wybierasz zdanie z kontekstu. Sam też oceniłem wtedy jego typowanie jako 1-15 ;)

Bardziej mi chodziło o to że zauważył że postawiłem na projekcje wzrostów a nie tylko utrzymanie poziomów zeszłorocznych i dla niego było aż za dużo tych założeń optymistycznych. Ale zakładał że to może się udać.

 

ale obaj zescie sie grubo mylili co do wilczej ekipy...

Mowilem, ze to byl dobry draft to nikt mi nie wierzyl! ;-)

Ja wiedziałem że to był dobry draft, bo miałeś Bosha, Millsapa i Younga na których bardzo polowałem ;)

Trochę przeze mnie walnęło Cię to po kieszeni.

Trejdy wychodziły Ci potem różnie, jak dla mnie gdybyś z niektórymi poczekał to byś się bardziej cieszył na koniec. Choć deal z Currym trafił idealnie przed kontuzją Westbrooka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.