Skocz do zawartości

sezon 2013/14 - głosowanie nr 3 - dyscyplinowanie?


wiLQ

Czy dyscyplinujemy GMow za miesieczna+ nieaktywnosc LUB 35+ niedogranych gier?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dyscyplinujemy GMow za miesieczna+ nieaktywnosc LUB 35+ niedogranych gier?

    • tak, degradacja o jeden poziom nizej [tzn np z II do III]
    • nie [traktujemy to jako jednorazowy wypadek i zakladamy poprawe]


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie, natychmiastowych protestow nie ma to jedziemy dalej. Po wynikach ankiety nr 2 proponuje uznac, ze niedogranie 35 lub wiecej gier ORAZ nieaktywnosc w ostatnim miesiacu lub dluzsza jest traktowane jako olanie rozgrywek i takim GMom z automatu dziekujemy za udzial w przyszlych latach.

 

Ale z podzialu glosow widac, ze te warunki czasu i gier byly problemem takze oddzielnie, wiec pozostaje do ustalenia stan posredni. Tzn czy cos robimy jesli GM spelni ktorys z warunkow w pojedynke czy nic nie robimy?

 

Dlaczego tego w ogole sie czepiac? Bo nierozegrane mecze czy posrednio aktywnosc negatywnie wplywaja na ostateczny uklad tabeli, wiec o ile to mniejszy kaliber problemu niz olanie o tyle moznaby uznac za psucie gry reszcie, wiec wymagajace jakis konsekwencji [zakladajac, ze taki przepis wplynalby na zmniejszenie takich przypadkow u GMow planujacych grac dalej].

 

W zwiazku z tym proponuje dwie opcje, ktorych chyba nie musze zbyt dokladnie opisywac...

 

"tak, degradacja o jeden poziom nizej [tzn np z II do III]"

"nie [traktujemy to jako jednorazowy wypadek i zakladamy poprawe]"

 

Dodam tylko dla formalnosci, ze przy pierwszej opcji jak ktos juz jest w najnizszej lidze to w niej zostanie.

Zas przy drugiej opcji uzasadnienie przyczyn nie bedzie wymagane, ale mile widziane.

 

Oczywiscie moralem z tej ankiety jest fakt, ze najlepiej grac do konca chociaz na autopilocie albo ustawic automatyczne wystawianie graczy z lawki czy poprosic znajomego/komisza o zastepstwo w razie dlugich nieobecnosci.

 

Poniewaz ankieta dotyczy przyszlosci glosowac moga wszyscy zapisani do lig.

 

A po zaglosowaniu dajcie znac w tym watku

czy wynik tej ankiety powinien wplynac na decyzje w sprawie takich przypadkow z zeszlego sezonu?

Musze przyznac, ze jestem rozdarty, z jednej strony gdyby wplynal byloby to paskudne dzialanie prawa wstecz, ale z drugiej gdyby nie wplynal powstalby niebezpieczny wyjatek i precedens "darowania win". Miedzy mlotem, a kowadlem, wiec ktore uznajemy za istotniejsze?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zrzucaniu ligę niżej była mowa już po zakończeniu poprzedniego sezonu (stąd gwiazdki), nie będzie to więc działanie prawa wstecz.

też mi się wydaje ze to zbyteczne ale ankieta i tak wykaże to samo

bo nie wyobrażam sobie nikogo kto grał i skorzystałby z drugiej opcji

więc ta ankieta to formalność

pomyślmy o kolejnej

 

@wilqu

sorry nie spojrzałem na czas powstania tematu ;)

 

- - - Updated - - -

 

O zrzucaniu ligę niżej była mowa już po zakończeniu poprzedniego sezonu (stąd gwiazdki), nie będzie to więc działanie prawa wstecz.

też mi się wydaje ze to zbyteczne ale ankieta i tak wykaże to samo

bo nie wyobrażam sobie nikogo kto grał i skorzystałby z drugiej opcji

więc ta ankieta to formalność

pomyślmy o kolejnej

 

@wilqu

sorry nie spojrzałem na czas powstania tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nikt nie zakładał przed sezonem, że znajdą się leserzy psujący zabawę reszcie, bo każdy wydawał się zaangażowany w mocki i draft. Jeśli ktoś myślał, że odpuści bo "może w przyszłym roku draft/gra pójdzie mi lepiej" i nie będzie żadnych konsekwencji, to był naiwny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uznałbym że naturalna selekcja załatwi zeszły sezon, bo jeżeli ktoś ewidentnie odpuścił to skończył na dole, więc obecnie i tak nie byłoby gdzie go zdegradować, a jeżeli skończył wyżej to raczej obecnie się nie zgłosi bo już ma to gdzieś. Zeszły sezon potraktowałbym jako "pierwsze koty za płoty" i nie stosowanie prawa wstecz.

 

I jeszcze jedno: jak dla mnie w ankiecie nie powinno być słowa "lub" tylko "oraz" bo tak widzę poprzednią ankietę czyli konieczność spełnienia dwóch warunków.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uznałbym że naturalna selekcja załatwi zeszły sezon, bo jeżeli ktoś ewidentnie odpuścił to skończył na dole, więc obecnie i tak nie byłoby gdzie go zdegradować, a jeżeli skończył wyżej to raczej obecnie się nie zgłosi bo już ma to gdzieś. Zeszły sezon potraktowałbym jako "pierwsze koty za płoty" i nie stosowanie prawa wstecz.

 

I jeszcze jedno: jak dla mnie w ankiecie nie powinno być słowa "lub" tylko "oraz" bo tak widzę poprzednią ankietę czyli konieczność spełnienia dwóch warunków.

 

No ale właśnie chodzi tu nie o ORAZ ale o LUB, czytajmy ze zrozumieniem. W przypadku ORAZ dziekujemy delikwentowi. W przypadku LUB musimy zdecydować za pomocą tej ankiety.

 

 

 

Kliknąłem opcję ukarania, ale jestem za tym, żeby nie stosować tej zasady do poprzedniego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie chodzi tu nie o ORAZ ale o LUB, czytajmy ze zrozumieniem. W przypadku ORAZ dziekujemy delikwentowi. W przypadku LUB musimy zdecydować za pomocą tej ankiety.

No własnie że nie. Przeczytaj tytuł ankiety (jest LUB), potem pierwsze zdania posta Wilqa (jest ORAZ) a potem wątek z ankietą gdzie było siedem opcji do wyboru. Tamta ankieta dała obraz jak dla mnie rozmyty.

Jeżeli się jednak mylę i w tej ankiecie nie chodzi o to że trzeba spełnić oba warunki żeby zasłużyć na degradację tylko o to ze załapanie się na jeden z nich już tym grozi no to jak dla mnie nie takie wnioski zostały wyciągnięte z poprzedniego głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uznałbym że naturalna selekcja załatwi zeszły sezon, bo jeżeli ktoś ewidentnie odpuścił to skończył na dole, więc obecnie i tak nie byłoby gdzie go zdegradować, a jeżeli skończył wyżej to raczej obecnie się nie zgłosi bo już ma to gdzieś.

Przeciez juz sie zglosily takie osoby...

 

I jeszcze jedno: jak dla mnie w ankiecie nie powinno być słowa "lub" tylko "oraz" bo tak widzę poprzednią ankietę czyli konieczność spełnienia dwóch warunków.

LUB jest celowe bo dyskutujemy tu o mniejszym kalibru wykroczenia. ORAZ to krzyzyk, LUB to gwiazdka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz sie zglosily takie osoby...

Jeżeli mówisz o karlu, blaugranie to moje zdanie na ich temat znasz ;)

 

LUB jest celowe bo dyskutujemy tu o mniejszym kalibru wykroczenia

Raczej glosujemy niż dyskutujemy. W tamtej ankiecie ta opcja miała ORAZ czyli jak dla mnie dwa warunki do spełnienia.

 

ORAZ to krzyzyk, LUB to gwiazdka ;-)

Albo jestem niewyspany, albo nie łapię tego slangu albo trochę za głupi ale nie rozumiem o jakim krzyżyku czy gwiazdce napisałeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie że nie. Przeczytaj tytuł ankiety (jest LUB), potem pierwsze zdania posta Wilqa (jest ORAZ) a potem wątek z ankietą gdzie było siedem opcji do wyboru. Tamta ankieta dała obraz jak dla mnie rozmyty.

Jeżeli się jednak mylę i w tej ankiecie nie chodzi o to że trzeba spełnić oba warunki żeby zasłużyć na degradację tylko o to ze załapanie się na jeden z nich już tym grozi no to jak dla mnie nie takie wnioski zostały wyciągnięte z poprzedniego głosowania.

 

Nie, z poprzedniej ankiety wyszło, że jeśli ktoś spełni obydwa warunki (czyli ORAZ), to żegnamy się z nim całkiem. A tu pytanie jest, co robimy w przypadku, gdy ktoś spełni tylko jeden (stąd LUB) z wymienionych warunków. Czy degradujemy, czy dajemy mu spokój. No przeca to jasne powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z poprzedniej ankiety wyszło, że jeśli ktoś spełni obydwa warunki (czyli ORAZ), to żegnamy się z nim całkiem. A tu pytanie jest, co robimy w przypadku, gdy ktoś spełni tylko jeden (stąd LUB) z wymienionych warunków. Czy degradujemy, czy dajemy mu spokój. No przeca to jasne powinno być.

Taaaa. Z ostatnich ankiet wynikaja trzy rzeczy:

1. jesli wybierzemy dowolną opcję, to i tak bedzie to opcja mniejszosciowa. ZATEM GDZIE TA DEMOKRACJA DO CHOLERY? Bo jedyna demokracja jaka tutaj widzę dotyczy pełnej wolności w zakładaniu ankiet ;-)

2. wyniki ankiety (tej pierwszej) są jednoznaczne - warunek konieczny do usuniecia z ligi to jednorazowe spelnienie kryterium absencji i niedogranych spotkan. I nijak się tego nie da zapudrować.

3. zakladanie ankiet na ten sam temat ale z warunkami stojacymi w logicznej sprzecznosci jest szaleństwem, ale OBOP powinien chyba organizować jakieś szkolenia w tym zakresie.

 

Ogarnijmy się nieco, bo robi się niezły bajzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Z ostatnich ankiet wynikaja trzy rzeczy:

1. jesli wybierzemy dowolną opcję, to i tak bedzie to opcja mniejszosciowa. ZATEM GDZIE TA DEMOKRACJA DO CHOLERY? Bo jedyna demokracja jaka tutaj widzę dotyczy pełnej wolności w zakładaniu ankiet ;-)

2. wyniki ankiety (tej pierwszej) są jednoznaczne - warunek konieczny do usuniecia z ligi to jednorazowe spelnienie kryterium absencji i niedogranych spotkan. I nijak się tego nie da zapudrować.

3. zakladanie ankiet na ten sam temat ale z warunkami stojacymi w logicznej sprzecznosci jest szaleństwem, ale OBOP powinien chyba organizować jakieś szkolenia w tym zakresie.

 

Ogarnijmy się nieco, bo robi się niezły bajzel.

W tamtej ankiecie głosowaliśmy za co całkowicie usuwać z ligi, a ta ankieta ma na celu decyzję, co zrobić, jeśli wykroczenie jest mniejsze. Nie przeczyta jeden z drugim i potem peroruje bez sensu. W sumie takie dzielenie włosa na czworo i nie do końca jestem fanem takiego rozkminiania, ale chociaż czytajmy ze zrozumieniem...

 

A co do demokracji i opcji mniejszościowych, to polecam na przykład zapoznanie się z ordynacją wyborczą do parlamentu. Tylko błagam - po wyciągnięciu wniosków i uznaniu mylności swego myślenia nie wpisujcie się tutaj :unconscious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta dyskusja. Jeśli przegłosowana została opcja o równoczesnej absencji i ilości niedogranych spotkań, to po cholerę dzielić włos na czworo i prowadzić dysputy na temat, co sie stanie, jak GM-a nie było miesiąc a co się stanie jak GM bedzie miał na koncie niewystarczającą ilość gier? No nie wiem, dla mnie jasne, warunek konieczny to spełnienie obu warunków i wszystko na ten temat.

 

Naprawdę nie ma sensu bawić się w takie rzeczy, rozmawiajmy o sprawach bardziej kluczowych, a nie o oczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszczur juz tak ma, ze jak zobaczy zbyt duza cisze na forum to znak, ze slabo sie stara... A dyskusje nad systemami glosowania to zwykle byl plodny temat... widac zaczepki zrobily sie juz za stare i trzeba je odmlodzic... nie wiem na co... Gasol ogolil brode! Co za szaleniec!

 

[uWAGA! To byl zart i autor uzyl ironii]

 

A tak wlasciwie to wazniejsza okazala sie kwestia jak ten wynik ma dotyczyc zeszlorocznych przypadkow bo tu na razie podzial jest wiekszy niz w samej ankiecie.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtej ankiecie głosowaliśmy za co całkowicie usuwać z ligi, a ta ankieta ma na celu decyzję, co zrobić, jeśli wykroczenie jest mniejsze.

Taaaa. A jak juz ustalicie co z tym zrobic, to zaczniecie sie zastanawiac co robic gdy bedzie jeszcze mniejsze. A potem jeszcze.

 

Nie przeczyta jeden z drugim i potem peroruje bez sensu.

Racja. Ale przynajmniej brakiem sensu dobrze pasuję do tego co sie tu dzieje.

 

A co do demokracji i opcji mniejszościowych, to polecam na przykład zapoznanie się z ordynacją wyborczą do parlamentu.

A ktos tu mowi o Parlamencie? Bo ja tylko jeszcze potrzebuje dyskusji o łapówkach. Przy odpowiednio duzym rozdrobnieniu odpowiedzi na dobra sprawe mogla wygrac opcja za ktora sie opowiedzialo dwoch ludzi. Pomysl o tym, zastanow sie co to znaczy i jak juz bedziesz wiedzial to mozemy dalej pogadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.