Skocz do zawartości

gdzie możemy szukać chętnych do gry?


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co to za problem wysłać maila o zapisach do fantasy nba do użytkowników z forum o koszykówce/nba? Można tylko zyskać w ten sposób.

Mozna wkurzyc niezainteresowana wiekszosc i takie cos moze przeprowadzic tylko admin.

To powiedziawszy, moze za rok trzeba sprobowac...

 

A odpowiadajac na w/w dobre pytanie L'eszczura... ufajac starym zapiskom z watkow ligowych w zeszlym sezonie zapisalo sie 49 osob[X] z czego 23 rookich [9 gra dalej] i 26 z jakims doswiadczeniem [20 gra dalej]. Hmmmm, w sumie gdzies takich proporcji bym sie spodziewal gdybym mial strzelac w ciemno ;-)

 

[X] - uwzglednijacych tych co sie zapisali, ale znikneli w czasie organizacji, wiec zostali zastapieni.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

O ile za organizacje starych lig poklepalem po plecach siebie i komiszow o tyle jednoczesnie trzeba napietnowac najslabiej rozegrany sezon jesli chodzi o rekrutacje nowych. Jednak zwlekanie czasowe i ilosciowe z ogloszeniami ma swoje wady i generalnie w przyszlym sezonie trzeba bedzie sie poprawic.

A wiec do dziela... Jak co roku mam nadzieje, ze wrzucicie informacje o organizacji po znanych Wam okolokoszykarskich miejscach, ze szczegolnym uwzglednieniem swoich facebookow, twitterow, snapchatow i czegokolwiek czego sie teraz uzywa.

 

Ze swojej strony jak zwykle na poczatek wrzucilem ogloszenie w glownym dziale NBA - http://www.e-nba.pl/topic/5001-fantasy-nba-roto-zapisy-na-sezon-201617/ [w razie potrzeby mozecie kopiowac tresc!] oraz na sznurowce gdzie wiem iz jest to dozwolone [http://www.sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=11&p=21603#p21603]. Wyslalem rowniez PMa z pytaniem do admina by sprobowac propozycji balcalovera z masowym e-mailowaniem uzytkownikow [pozostaje sceptyczny, ze to sie uda, ale sprobowac trzeba].

 

Jakie macie inne pomysly? I dawajcie znac gdzie wrzuciliscie linki zeby sie nie dublowac...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jakiś post na fb do udostepniania czy cos?

Na razie nie mamy, ale wydaje mi sie, ze jesli ktos nie chce pisac od siebie to wystarczy powielic post z zapisami...

 

Dla ulatwienia lekko zmodyfikowana tresc [przy czym pamietajcie, ze linki sie skracaja, a potrzebne sa cale!]:

 

Zblizaja sie campy, a sezon NBA juz za mniej niz 50 dni to i przygotowania do fantasy NBA ruszaja pelna para, w tym organizacja minimum 9 lig po 15 osob na http://www.e-nba.pl/forum/199-roto-league/ z oryginalna drzewkowa struktura awansow/spadkow i liga zeszlorocznych mistrzow.

 

Jak ktos nie wie co to jest fantasy NBA wystarczy przeczytac ten FAQ http://www.e-nba.pl/topic/3012-faq-dla-debiutant%C3%B3w-w-fb/ gdzie sa odpowiedzi na pytania dotyczace tematu "dlaczego warto dołączyć?" takie jak:

Co to jest Fantasy NBA? Po co w to grać? Kto tego wszystkiego pilnuje?

Jak długo trwają rozgrywki? Ile czasu pochłaniają?

Po co tworzyć tyle podobnych lig w jednym miejscu?

 

Jesli ktos ma czas, checi i uwaza, ze sie sprawdzi jako GM wirtualnej druzyny to zapraszam! ;-)

 

Zapisy trwaja do konca wrzesnia, a wiecej szczegolow w tym watku: http://www.e-nba.pl/topic/4974-ligi-roto-201617-nowe-zgloszenia/

 

Gdyby ktos mial jakies watpliwosci czy pytania co z czym sie je i co jak dziala bez skrepowania pytajcie pod w/w linkiem FAQ ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jakiś post na fb do udostepniania czy cos?

I cos skrobnales lub wrzucales? Bo sam probowalem w komentarzach paru stron, ale to pewnie nie przejdzie przez moderacje, wiec posty na facebooku moga sie okazac najlepsza opcja.

 

Swoja droga, jak sie tak przejrzy strony o NBA w polskim interncie to mozna odniesc wrazenie, ze trudno o bardziej niszowy temat... zbieranie znaczkow przy tym to potega... tosmy sobie kurde wybrali ulubiona dyscypline ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiLQ, co zrobisz jak nic nie zrobisz? Elity muszą być wąskie;]

Wlasnie w tym rzecz, ze to wyglada wrecz odwrotnie tzn jak dziura w odleglej jaskini zabitej deskami.

 

Z drugiej strony moze jestem czescia problemu skoro tych stron nie sledze i wnioskiem z tego jest, ze fani NBA czytaja glownie serwisy zagraniczne...?

 

w sumie jeśli ktoś ma konto na 6G (fluber?) to niech pospamuje tam w komentarzach ;]

Jakby co jedna z moich takich partyzantek sie wciaz trzyma na enbiej.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej nowych chetnych swiadczy o coraz slabszej reklamie rozgrywek?

Czy zwyczajnie zblizamy sie do momentu, ze wszyscy krajowi weterani fantasy, ktorzy chca tu grac juz sie zapisali?

Choc oczywiscie zawsze beda tacy co nie maja ochoty na nowe ligi skoro maja swoje sprawdzone.

Imo dla wielu osób największą motywacją jest chęć rywalizacji ze znajomymi. Napisałem posta na forumcm.net, gdzie wcześniej graliśmy w H2H i zamiast emigrować tutaj powstała motywacja utworzyć ligę tam :smile: właśnei po to, żeby móc grać przeciwko znajomym użytkownikom. To jest problem drzewka, jak masz mało zaprzyjaźnionych użytkowników spada "miodność" gry. Stąd sam dużo lepiej bawię się klepiąc deale z kolegami w Roto D, FBX, czy ogrywając ludzi w H2H, niż walcząc z nieznajomymi w drzewku. Ofc teraz po awansie do II to się diametralnie zmieni, ale pierwsze sezony na III poziomie to była katorga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo dla wielu osób największą motywacją jest chęć rywalizacji ze znajomymi. Napisałem posta na forumcm.net, gdzie wcześniej graliśmy w H2H i zamiast emigrować tutaj powstała motywacja utworzyć ligę tam :smile:

Czyli tak czy inaczej z tego ogloszenia wyszlo cos dobrego ;-)

 

właśnei po to, żeby móc grać przeciwko znajomym użytkownikom. To jest problem drzewka, jak masz mało zaprzyjaźnionych użytkowników spada "miodność" gry. Stąd sam dużo lepiej bawię się klepiąc deale z kolegami w Roto D, FBX, czy ogrywając ludzi w H2H, niż walcząc z nieznajomymi w drzewku.

Przeciez do nowych lig mozna sie zapisywac ze znajomymi... a dalej to nie jest bug tylko feature. Granie ze znajomymi mocno ogranicza pule lig i kandydatow, a tu wlasnie chodzi o poszerzanie grona znajomych w fantasy.

 

Ofc teraz po awansie do II to się diametralnie zmieni, ale pierwsze sezony na III poziomie to była katorga..

Hmmmmm, dlaczego to byla katorga, a teraz sie zmieni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy inaczej z tego ogloszenia wyszlo cos dobrego ;-)

Zgadzam się :smile:

 

Przeciez do nowych lig mozna sie zapisywac ze znajomymi... a dalej to nie jest bug tylko feature. Granie ze znajomymi mocno ogranicza pule lig i kandydatow, a tu wlasnie chodzi o poszerzanie grona znajomych w fantasy.

Dla kogoś to ficzer, dla kogoś bug. W gronie o którym rozmawiam wyższy poziom rozgrywkowy wcale nie oznaczałby większej frajdy imo. Przynajmniej dla części z nich.

 

Hmmmmm, dlaczego to byla katorga, a teraz sie zmieni?

Dla mnie frajda z Fantasy zaczęła się jak zorganizowaliśmy Dynasty i poznałem tam i FBX ludzi, z którymi rozkręciłem H2H. Tam znalazłem aktywność, dyskusje, ludzi którzy naprawdę interesowali się fantasy i samą NBA. W porównaniu III ligę wspominam jako martwe tematy na forum i wklepywanie składu z nadzieją na wyrwanie się z tej marności. Aktywność była zerowa, odpowiedzi na propsy to zazwyczaj "reject" i nic więcej. Sensowna propozycja wymiany pojawiała się raz na miesiąc i mimo, że na każdą (nawet bezsensowną) propozycję w odpowiedzi pisałem elaboraty na temat moich oczekiwań i możliwości kompensacji za chcianych graczy często odpowiedź była taka jak powyżej. Po 2-3 miesiącach zazwyczaj miałem dość i walczyłem sam z sobą, żeby nie rzucić tego w kąt. Tak wyglądała rzeczywistość 3cio ligowa do której mnie losowałeś wiLQ :tongue:

 

II liga to inna para kaloszy. Ludzie z jakąś reputacją na forum, z którymi walka będzie prawdziwym wyzwaniem, te same nicki, z którymi udawało się dogadać i prowadzić dyskusje w innych ligach. Aż nie mogę się doczekać  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś to ficzer, dla kogoś bug. W gronie o którym rozmawiam wyższy poziom rozgrywkowy wcale nie oznaczałby większej frajdy imo. Przynajmniej dla części z nich.

I tez fajnie. Celem tych rozgrywek nie bylo zniszczenie mniejszych/lokalnych/kumplowych lig, ale dodanie mozliwosci, ktorych one nie daja w tym...

 

Dla mnie frajda z Fantasy zaczęła się jak zorganizowaliśmy Dynasty i poznałem tam i FBX ludzi, z którymi rozkręciłem H2H.

... zorganizowanie nastepnych lig wsrod nowych ludzi, ktorych bys inaczej nie spotkal ;-)

 

Tam znalazłem aktywność, dyskusje, ludzi którzy naprawdę interesowali się fantasy i samą NBA. W porównaniu III ligę wspominam jako martwe tematy na forum i wklepywanie składu z nadzieją na wyrwanie się z tej marności. Aktywność była zerowa, odpowiedzi na propsy to zazwyczaj "reject" i nic więcej. Sensowna propozycja wymiany pojawiała się raz na miesiąc i mimo, że na każdą (nawet bezsensowną) propozycję w odpowiedzi pisałem elaboraty na temat moich oczekiwań i możliwości kompensacji za chcianych graczy często odpowiedź była taka jak powyżej. Po 2-3 miesiącach zazwyczaj miałem dość i walczyłem sam z sobą, żeby nie rzucić tego w kąt. Tak wyglądała rzeczywistość 3cio ligowa do której mnie losowałeś wiLQ :tongue:

 

II liga to inna para kaloszy. Ludzie z jakąś reputacją na forum, z którymi walka będzie prawdziwym wyzwaniem, te same nicki, z którymi udawało się dogadać i prowadzić dyskusje w innych ligach. Aż nie mogę się doczekać  :smile:

Przykro mi, ze tak to wygladalo... nadzieja jest, ze z czasem ta reputacja sie przeniesie nizej.

BTW, a masz jakies sugestie co moznaby zmienic zeby poprawic sytacje w III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez fajnie. Celem tych rozgrywek nie bylo zniszczenie mniejszych/lokalnych/kumplowych lig, ale dodanie mozliwosci, ktorych one nie daja w tym...

Rozumiem. Po prostu chciałem zaznaczyć jakie są ich minusy i czemu ludzie mogą się zniechęcać do powrotu/rozpoczęcia marszu w górę.

 

... zorganizowanie nastepnych lig wsrod nowych ludzi, ktorych bys inaczej nie spotkal ;-)

Też zgoda, na pewno nie żałuję, że wystartowałem w rozgrywkach :smile:

 

Przykro mi, ze tak to wygladalo... nadzieja jest, ze z czasem ta reputacja sie przeniesie nizej.

BTW, a masz jakies sugestie co moznaby zmienic zeby poprawic sytacje w III?

Imo jeśli ludzie nie będą odchodzić to na pewno z czasem poziom będzie lepszy w III. A co zrobić nie mam pojęcia. Na pewno idea wprowadzenia "rezerw" ekip z czołówki dodałaby kolorytu (o ile ludzie z I/II ligi startujący drugim teamem nisko by się starali), ale to takie.. sztuczne i nie pasujące do założeń mi się wydaje.

 

To jest trochę jak z każdymi otwartymi rozgrywkami ligowymi na świecie. Każdy by chciał grać przeciwko Chelsea czy Man City czy dziesiątkach tysięcy widzów na pięknych stadionach, ale najpierw trzeba sobie zasłużyć jeżdżąc do Macclesfield czy Accrington ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jeśli ludzie nie będą odchodzić to na pewno z czasem poziom będzie lepszy w III. A co zrobić nie mam pojęcia. Na pewno idea wprowadzenia "rezerw" ekip z czołówki dodałaby kolorytu (o ile ludzie z I/II ligi startujący drugim teamem nisko by się starali), ale to takie.. sztuczne i nie pasujące do założeń mi się wydaje.

Byla kiedys taka propozycja, ale w niej jednak brakuje troche sensu. Bo jak komus potrzebna dodatkowa liga to sie dopisuje na sznurowke czy w inne miejsca, a przeciez moga powstac nastepne Dynasty/Keeper itp [byla w tym sezonie proba i troche zabraklo ludzi, ale pewnie za rok czy dwa sie uzbiera].

 

Rozumiem. Po prostu chciałem zaznaczyć jakie są ich minusy i czemu ludzie mogą się zniechęcać do powrotu/rozpoczęcia marszu w górę.[...]

To jest trochę jak z każdymi otwartymi rozgrywkami ligowymi na świecie. Każdy by chciał grać przeciwko Chelsea czy Man City czy dziesiątkach tysięcy widzów na pięknych stadionach, ale najpierw trzeba sobie zasłużyć jeżdżąc do Macclesfield czy Accrington ;)

Yup. Nie da sie rozdzielic wpinaczki na wyzszy poziom od istnienia tego nizszego ;-)

 

Też zgoda, na pewno nie żałuję, że wystartowałem w rozgrywkach :smile:

Co cieszy i dle mnie wazne skoro z opisu wynika, ze do tej pory nawet nie doswiadczyles glownego uroku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trace nadzieje, ze to dziala, ale tak dla zasady...

wrzuci ktos informacje o organizacji po miejscach okolokoszykarskich, z ktorych korzystacie?

Ze szczegolnym uwzglednieniem swoich facebookow, twitterow, snapchatow i czegokolwiek czego sie teraz uzywa...

 

Na poczatek jak zwykle wrzucilem ogloszenie w glownym dziale NBA

- http://www.e-nba.pl/topic/5630-fantasy-nba-roto-zapisy-na-sezon-201718/ [w razie potrzeby mozecie kopiowac tresc!] oraz

na sznurowce gdzie wiem iz jest to dozwolone http://www.sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=11&p=24944#p24944

 

Niestety ten zeszloroczny pomysl nie wypalil bo nie dostalem zadnej odpowiedzi...

Wyslalem rowniez PMa z pytaniem do admina by sprobowac propozycji balcalovera z masowym e-mailowaniem uzytkownikow [pozostaje sceptyczny, ze to sie uda, ale sprobowac trzeba].

... i coraz bardziej mam wrazenie, ze tu trzeba wybrac bramke numer 2:

Coraz mniej nowych chetnych swiadczy o coraz slabszej reklamie rozgrywek?

Czy zwyczajnie zblizamy sie do momentu, ze wszyscy krajowi weterani fantasy, ktorzy chca tu grac juz sie zapisali?

Choc oczywiscie zawsze beda tacy co nie maja ochoty na nowe ligi skoro maja swoje sprawdzone.

A tak ogolniej, gdyby wielkosc rozgrywek byla z grubsza stala w okolicach 150 to jaki bylby z tego moral?

Chyba wciaz bym to uznal za duzy sukces i oczywiscie fajna zabawe dla nas... ale musze przyznac, ze wydawalo mi sie iz ma to wiekszy potencjal na powolny wzrost. Pewnie zeby wejsc na ten wyzszy poziom trzebaby zaczac inwestowac w faktyczna reklame, ale to juz nie dla mnie bez widoku na potencjalne zyski.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdawało, że jest potencjał, ale dzieje się wręcz przeciwnie. Tempo tegorocznych zapisów wręcz woła o pomstę do nieba. Cóż, trzeba się przyzwyczaić, że to nasze fantasy to dość niszowa rozrywka. Mam tylko jeden pomysł na ekspansję - skierowanie się do międzynarodowego grona i używanie angielskiego w komunikacji. Ale nie sądzę, by komukolwiek by się chciało w to bawić. Tak btw - znacie jakieś takie międzynarodowe rozgrywki ligowe w fantasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolniej, gdyby wielkosc rozgrywek byla z grubsza stala w okolicach 150 to jaki bylby z tego moral?

Chyba wciaz bym to uznal za duzy sukces i oczywiscie fajna zabawe dla nas... ale musze przyznac, ze wydawalo mi sie iz ma to wiekszy potencjal na powolny wzrost. Pewnie zeby wejsc na ten wyzszy poziom trzebaby zaczac inwestowac w faktyczna reklame, ale to juz nie dla mnie bez widoku na potencjalne zyski.

 

Skoro już poruszyłeś ten temat... mam trochę znajomych, którzy siedzą zarówno w temacie NBA, jak i samego fantasy od wielu lat. Po dość sporej ilości rozmów na temat fantasy, moje wnioski są takie:

- ludzie doświadczeni wolą grać w wąskim gronie znajomych

- ludzie uważający się za znawców tematu nie chcą przebijać się przez min. 3 poziomy lig, by zagrać z najlepszymi

- ludzie nie znają draftu aukcyjnego i preferują prostszy draft wężykowy (często nie jest to kwestia argumentów, ale po prostu "tak, bo tak")

- ludzi odrzuca jeden sezon na IV poziomie, bo grali z wieloma mało aktywnymi graczami, przez co frajdy z gry nie było

 

Na szybko to takie podstawowe kwestie.

 

Ja bym się tym nie przejmował - wypracujmy 100 solidnych i aktywnych graczy i będzie bajka nawet na 3 poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a), odblokował(a) i podpiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.