Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Poza rankingiem, to brakuje przede wszystkim informacji o tym, na jakim etapie sezonu jesteśmy

Przeciez pisalem listopad, marzec, poczatek sezonu, 4 miesiace do konca.

 

co rozumiesz przez weterana, jaki jest wiek zawodnika, pozycja, ile lat jest w lidze, jaki jest rozkład kategorii wymieniających, jaki jest rozkład kategorii wymienianego gracza, ile gier opuścił w poprzednich sezonach, jak poważna jest jego kontuzja, czy aktualnie ma pełną konkurencję w składzie, czy rywale na jego miejsce są kontuzjowani itd.

Z tego wynika, ze opis kazdej wymiany powinien byc na cala strone?

To mialo byc uproszczenie i rozbicie na czynniki pierwsze. Chodzilo mi tylko o typowe mechanizmy dzialania kontrowersyjnych wymian, a nie stworzenie algorytmu na wszystkie mozliwe kombinacje.

 

Każdy inaczej do tego pochodzi, ale:

na pewno przy otrzymaniu iluś tam odpowiedzi (jeżeli chcesz odpowiedzi to powinieneś wysłać priva/maila/przypomnienie/cokolwiek) wyjdzie, że w każdym z pytań któraś z odpowiedzi uzyska większość. Co wtedy planowałeś zrobić?

Z sama wiekszoscia nie wiem co zrobic, chodzilo mi raczej o ustalenie consensusu. Co z nim pozniej? Przykladowo moznaby sklecic propozycje jak doprecyzowac zapis o wecie na podstawie tych progow. Chcialbym opisac chociaz ekstrema tzn kiedy wymiana jest oczywistym wetem, a kiedy powinna przejsc bez mrugniecia okiem bo teraz nawet tego nie wiem.

 

Mimo tego, że jest tyle podejść do tematu stworzyłeś arkusz, który pewnie kosztował Cię parę godzin pracy, dotyczący jednej opcji: kiedy komisarz powinien wetować wymianę.

Pytanie nie jest z punktu widzenia wetujacych tylko innych GMow w lidze!

"Jakie beda reakcje uczestnikow" to grzeczna forma pytania kiedy weto Was wkurza bo jest naduzywane.

 

zgodziłbyś się na 24 godziny na decyzję o cofnięciu wymiany dla wymieniających?

Ja nie bo po co wtedy myslec o tej pierwszej wymianie? Klepac automatycznie wszystko jak leci i nie dosc, ze inni Cie uratuja przed wpadka to jeszcze sobie wybierzesz cos najlepszego. Win-win dla lenistwa. Wg mnie w ten sposob odwracalbys ogonem jak powinny dzialac trejdy.

 

W takim sensie, że jest to niepotrzebna strata energii. Chwała za to, że mocno się zaangażowałeś w tę sprawę, ale to jest zdecydowanie zbędne.

A da sie to jakos naprawic czy nie widzisz w ogole sensu tej proby?

 

Tylko, że jestem tu fanem prostszych i skuteczniejszych rozwiązań. Jak dla mnie albo wszystko przechodzi i doceniamy w niektórych wypadkach spryt jednego, a głupotę drugiego ... albo tak jak jest, czyli vetujemy jeżeli uważamy za stosowne

Nie wiadomo kiedy uwazamy za stosowne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A da sie to jakos naprawic czy nie widzisz w ogole sensu tej proby?

 

Myślę, że trzeba zacząć od ankiety. Czy jesteś za zaostrzeniem zasad wetowania, pozostawieniem bez zmian, czy złagodzeniem? Mam wrażenie, że i tak dyskutujemy o zmianach, których wprowadzenia nie chce większość grających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LM wlasnie poszlo kolejne weto, ktorego podstaw kompletnie nie rozumiem...

 

Ja bym nic nie zmieniał.

To zaglosujesz za tym i tyle, ale mimo to masz chyba jakas opinie kiedy wymiany sa wetowalne?

 

28) tak - np. młody gracz w drużynie bez szans na play-offy, który jest poza top 150, może być graczem, który po ASG zacznie grać więcej (np. z tego co pamiętam D.Booker w zeszłym sezonie) za weterana top 50, który zamierza odpoczywać więcej przed play-offami; jak ocenić coś takiego?

Sluszna uwaga, ze tego przypadku nie uwzglednilem! Moznaby dopisac taki scenariusz, ale poki co jako jedyny wypelniles wszystkie odpowiedzi, wiec chwilowo zwatpilem czy jest sens dodawac pytania.

 

Chciałem odpowiadać na wszystko, ale to nie ma sensu... wszystko zależy od indywidualnych przypadków, czasami np. na 14 odpowiedź byłaby a, a czasami c.

Kiedy bys wybral ktory?

 

Podobnie i dalej - zależy od tego, czy potencjalnego Drummonda bierze osoba tankująca wolne, mająca nadmiar % wolnych, czy mająca np. 10 pkt roto z możliwością spadku na 3.

Tu moj blad bo zabraklo informacji, ze wymiana "w pierwszym miesiacu sezonu" czyli kiedy mozna miec niemal dowolne wartosci w kazdej kategorii.

 

Myślę, że trzeba zacząć od ankiety. Czy jesteś za zaostrzeniem zasad wetowania, pozostawieniem bez zmian, czy złagodzeniem? Mam wrażenie, że i tak dyskutujemy o zmianach, których wprowadzenia nie chce większość grających

Na czym by mialo polegac zlagodzenie?

Ale dzieki za konkretna propozycje pytania, moze faktycznie to jest pierwsze.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę przykład - pierwszy z brzegu - dla którego value jest totalnie zgubne.

 

Wymiana:

Anthony Davis + Avery Bradley za James Harden + Jimmy Butler

 

Value = perfect match!!!


Przykład nr 2:

Towns + LBJ + Westbrook za Durant + Lou Williams

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę przykład - pierwszy z brzegu - dla którego value jest totalnie zgubne.

Wymiana:

Anthony Davis + Avery Bradley za James Harden + Jimmy Butler

Value = perfect match!!!

Przykład nr 2:

Towns + LBJ + Westbrook za Durant + Lou Williams

Tzn zawetowalbys te wymiany?

W obu przypadkach glownym powodem do czepniecia sie jest sell-high, nie?

 

BTW, pomine szczegol, ze chyba nie ma takiej druzyny z przykladu drugiego.

 

Przypomnę tylko swój pomysł, żeby w takiej sytuacji dać 3 dni na złożenie lepszej oferty za pakiet Mikowala. Jak takiej nie będzie - powrót do wymiany pierwotnej, i tyle.

Tak pewnie wyjdzie w praktyce... poza tym powrotem bo takich narzedzi nie mamy.

Zreszta to nie rozwiazuje problemu, ze jeden GM zostal ukarany bo smial dobrze negocjowac.

Dla mnie to przyklad weta gdzie bym zaznaczyl opcje c).

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko swój pomysł, żeby w takiej sytuacji dać 3 dni na złożenie lepszej oferty za pakiet Mikowala. Jak takiej nie będzie - powrót do wymiany pierwotnej, i tyle.

 

Ale przecież coś takiego może mieć miejsce bez "Twojego pomysłu". 

Tzn zawetowalbys te wymiany?

W obu przypadkach glownym powodem do czepniecia sie jest sell-high, nie?

 

BTW, pomine szczegol, ze chyba nie ma takiej druzyny z przykladu drugiego.

 

Nie wiem, czy bym wetował, bo nie o to chodzi. Chodzi o samo patrzenie na rankingi, które nic nie daje, bo ostateczna ocena i tak opiera się na przewidywaniach, który każdy ma inne dot. danych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież coś takiego może mieć miejsce bez "Twojego pomysłu".

Tez mialem taka reakcje, wiec chyba pominales czesc z przywroceniem tej pierwotnej wersji gdyby nie bylo lepszych ofert. To bylaby nowosc.

 

Nie wiem, czy bym wetował, bo nie o to chodzi. Chodzi o samo patrzenie na rankingi, które nic nie daje, bo ostateczna ocena i tak opiera się na przewidywaniach, który każdy ma inne dot. danych graczy.

... ktore bierzesz skad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy bys wybral ktory?

Trzeba by było zanalizować, czy pozyskanie gracza spoza top150 wspomoże go w czymś więcej niż tylko nadrabianie slotów,

Poza tym poza top150 na zbliżonych pozycjach są np. Randle i E'Twaun Moore. Ranking nie jest do końca wykładnikiem jakości wszystkich ujmowanych zawodników. W podanym przeze mnie przykładzie to chyba oczywiste, kogo można by było pozyskać, a kto jest FA-sem.

 

 

Tu moj blad bo zabraklo informacji, ze wymiana "w pierwszym miesiacu sezonu" czyli kiedy mozna miec niemal dowolne wartosci w kazdej kategorii.

Teoria, bowiem po to są projekcje, by można było zauważyć, w jakich elementach dany skład może być silny a w jakich nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu burza w szklance wody... przyznaję, że nie dotarłem do 10 pytania w kwestionariuszu, nuda, nuda, nuda, niepotrzebny przerost formy nad treścią.. absolutnie zgadzam się z Matkiem, MTH, po części Fluberem - tylko rozwiązania proste, bez kombinowania mają sens..  każdy przypadek jest inny, każda liga jest inna, każdy człowiek/manago jest inny - nie wymyślisz uniwersalnego narzędzia do pomiaru "sprawiedliwości" tradu, zasadności weta itp.. Bóg (JHWH) powziął zamiar wyprowadzenia swego ludu z niewoli egipskiej, WILQ chce wyzwolić swe owieczki z okowów weta w fantasy NBA ale użycie gorejącego krzewu było k**** bardziej cool niż ten kwestionariusz..

 

skupiłbym siły na pisaniu petycji do yahoo o umożliwienie rozszerzenia liczby głosów potrzebnych do weta do połowy pozostałych uczestników danej ligi a nie na takie bezsensowne elaboraty. howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie maluczkiego debiutanta o którym już pisałem w wątku LM.

Vetowanie tylko na forum z uzasadnieniem. Jeżeli słabe uzasadnienie - nie bo nie, to komisz ma prawo by takiego nie brać pod uwagę.

Zastanawiałbym się także nad zwiększeniem ilości głosów by było skuteczne, przynajmniej w ligach wyższych gdzie zaangażowanie jest wyższe do na przykład 8miu, czyli większość. Jeżeli komuś nie chciałoby się zajrzeć na forum i napisać kilka zdań argumentujących veto to chyba nie powinien mieć prawa do veta. Wyeliminowałoby to grupy znajomych i vetowanie tylko dlatego, że po wymianie ktoś może mi zagrozić. Oczywiście może być później walka o argumenty i duża byłaby rola i odpowiedzialność komisza, ale i tak byłoby to lepsze i w miarę proste.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałbym się także nad zwiększeniem ilości głosów by było skuteczne, przynajmniej w ligach wyższych gdzie zaangażowanie jest wyższe do na przykład 8miu, czyli większość.

 

Większość to 7 głosów, bo 15-2=13 (2 gmów robi wymianę i nie powinno mieć prawa do weta swojej wymiany - mają się przed klepnięciem 100 razy zastanowić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość to 7 głosów, bo 15-2=13 (2 gmów robi wymianę i nie powinno mieć prawa do weta swojej wymiany - mają się przed klepnięciem 100 razy zastanowić).

 

Masz rację, nie pomyślałem o tym. I nie chodziło mi o szczegóły a o kierunek. A Twoje zdanie co do kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie pomyślałem o tym. I nie chodziło mi o szczegóły a o kierunek. A Twoje zdanie co do kierunku?

 

Pisałem parę razy już w poprzednich latach gry - zwiększenie min. ilości głosów weta do 7 właśnie i usunięcie anonimowości głosowania (przeniesienie wetowania na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.