Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Podawanie zawodnikow dodaje warstwe "tego lubie, a tego nie", wg mnie pytania powinny byc uniwersalne, a nie dotyczyc jednej przykladowej wymiany. Bo z tego nie mozna wyciagac wnioskow do innej podobnej, ale z zupelnie innymi graczami.

 

Mogłoby być nawet po kilka przykładów, żeby nie odnosiło się to do sympatii, bądź antypatii. Przykłady praktyczne dają lepszy obraz niż teoretyczne. Tylko skoro ankieta ma wisieć parę miesięcy to może być z tym problem.

 

 

Nie bardzo rozumiem jak 33) wyklucza pozostale?

Przeciez w opisanej sytuacji zawsze masz mozliwosc zlozenia lepszej oferty bo weto juz nastapilo!

Takze jesli Twoja jedyna reakcja jest "super, moge ponegocjowac" to wszedzie odpisujesz, ze Ci wszystko jedno czyli b ).

 

 

Mam na myśli to, że jeżeli 5 graczy uzna, że może wystosować ich zdaniem obiektywnie lepszą ofertę ( nawet szedłbym w kierunku ich zmniejszenia, na przykład trzech) to należałoby na to pozwolić. 

 

Ba. można ten przepis zrobić inaczej, to znaczy każdy gracz ma 24 godziny na wycofanie się z wymiany ( może w tym czasie wysłuchać ofert od innych menedżerów), nawet bez wpisywania jakiegoś liczenia głosów itd. (oczywiście jakiś wysoko postawiony próg na wypadek złośliwego klepania nierównych wymian powinien się znaleźć)

 

Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy rozstrzyganiem wymian - często dzieje się to poza naszymi plecami i menedżerowie mają poczucie, że nie mają wpływu na to, co się dzieje, co np. u mnie osłabia entuzjazm do gry.

Z drugiej strony trzeba znaleźć narzędzie, które w jak najmniejszym stopniu będzie ograniczać wymiany. Mój pomysł to właśnie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie o to mi chodzi by ustalic granice gdzie decyzja przechodzi z "na pewno wetowalne" na "moze tak, moze nie" na "co Wy k**** robicie" ;-)

 

Wg mnie to nie jest wcale roznica. Przy wymianie 3 za 1 po prostu dodaje sie 2 FAsow i masz 3 za 3.

Tzn rozumiesz co masz na mysli i moze nastepna ankieta bedzie dotyczyla wiekszych wymian, ale na razie skupmy sie na podstawach.

 

Największym problemem tej ankiety jest to, że top 20 to pojęcie względne... i poza top 150 też... np. Mudiay jest poza top 150, a mimo to jednak daje dużo statystyk, ale psuje FG% i TO, a taki Ariza jest w top 30, a ma statsy podobne do Mudiay'a (punkty, zbiórki, trochę mniej asyst), ale ma lepsze procenty, więcej trójek i mniej strat. Każdy właściwie ma swoją miarę zawodników i trudno jest to spłaszczyć do top ileś... idąc takim tokiem myślenia nikt by nie brał Mudiay'a, bo jest poza top 150... ale jednak daje statystyki, które komuś pasują.

 

Mimo wszystko uważam, że fajnie, że jest ta ankieta, ale mnie jest trudno odpowiedzieć na pytania... postaram się to zrobić rzetelnie i porządnie, bo widzę sens w tej ankiecie. Osobiście uważam weto za śliską sprawę, którą trzeba jakimiś zasadami ogarnąć, ale to nie będzie łatwe.

 

Odpowiadając wreszcie na Twojego posta ;)

 

dobrze, że są te granice, ale jak pisałem wyżej - te granice to śliska sprawa ;) szczególnie, gdy ktoś desperacko poszukuję jakiejś statystyki, np. asyst i jest w stanie poświęcić np. takiego Arizę za Mudiay'a albo Jenningsa np.

 

Ok, 3 na 1 to faktycznie 3 na 3 ;) i można tak na to patrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to, że jeżeli 5 graczy uzna, że może wystosować ich zdaniem obiektywnie lepszą ofertę ( nawet szedłbym w kierunku ich zmniejszenia, na przykład trzech) to należałoby na to pozwolić. 

 

Ba. można ten przepis zrobić inaczej, to znaczy każdy gracz ma 24 godziny na wycofanie się z wymiany ( może w tym czasie wysłuchać ofert od innych menedżerów), nawet bez wpisywania jakiegoś liczenia głosów itd. (oczywiście jakiś wysoko postawiony próg na wypadek złośliwego klepania nierównych wymian powinien się znaleźć)

 

Bez sensu podejście wg mnie. Trade klepnięty nie może rozpoczynać negocjacji dla którejś ze stron. Wcześniej zadaniem każdego gracza jest znalezienie wymiany dla siebie i dla kontrahenta. Wg mnie za bardzo kombinujecie...

 

... zwłaszcza, że pojęcie lepsza oferta jest mega subiektywne i znów po kolejnej ofercie powinniście zrobić to samo, co wcześniej. I tak aż do śmierci.

Bo za 7 dni ta poprzednia oferta, którą "przebito", może jednak być lepsza od tej przebijającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby być nawet po kilka przykładów, żeby nie odnosiło się to do sympatii, bądź antypatii. Przykłady praktyczne dają lepszy obraz niż teoretyczne. Tylko skoro ankieta ma wisieć parę miesięcy to może być z tym problem.

Dlatego chcialem uniwersalnego jezyka TopXX i dolarow. Bo to zawsze bedzie prawdziwe i aktualne.

 

Mam na myśli to, że jeżeli 5 graczy uzna, że może wystosować ich zdaniem obiektywnie lepszą ofertę ( nawet szedłbym w kierunku ich zmniejszenia, na przykład trzech) to należałoby na to pozwolić. 

 

Ba. można ten przepis zrobić inaczej, to znaczy każdy gracz ma 24 godziny na wycofanie się z wymiany ( może w tym czasie wysłuchać ofert od innych menedżerów), nawet bez wpisywania jakiegoś liczenia głosów itd. (oczywiście jakiś wysoko postawiony próg na wypadek złośliwego klepania nierównych wymian powinien się znaleźć)

Wlasnie do tego sluzy kwestionariusz by ustalic gdzie powinien byc ten prog! ;-) 

Jakie oferty uznajesz za skandaliczne, a jakie za okej?

 

Z drugiej strony trzeba znaleźć narzędzie, które w jak najmniejszym stopniu będzie ograniczać wymiany. Mój pomysł to właśnie gwarantuje.

Dobrze rozumiem, ze bys wetowal KAZDA wiszaca wymiane gdy znajda sie jakiekolwiek lepsze oferty?

 

+1 do tego co napisal barcalover.

 

Największym problemem tej ankiety jest to, że top 20 to pojęcie względne... i poza top 150 też...

Jak to wzgledne? W kazdym rankingu jest 20 zawodnikow w Top20.

"Poza Top150" to mialem na mysli #151 albo #160 czyli blisko tej granicy dla wszystkich kategorii.

 

np. Mudiay jest poza top 150, a mimo to jednak daje dużo statystyk, ale psuje FG% i TO, a taki Ariza jest w top 30, a ma statsy podobne do Mudiay'a (punkty, zbiórki, trochę mniej asyst), ale ma lepsze procenty, więcej trójek i mniej strat. Każdy właściwie ma swoją miarę zawodników i trudno jest to spłaszczyć do top ileś... idąc takim tokiem myślenia nikt by nie brał Mudiay'a, bo jest poza top 150... ale jednak daje statystyki, które komuś pasują.

Wtedy uwzgledniaja wartosc Mudiaya w mniej niz 9 kategoriach!

W *jakims* zestawieniu musi wypadac powyzej Top150 ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade klepnięty to znak, że 2 gracze się dogadali i chcą się wymienić. Każdy ma prawo weta i nie musi pisać powodu weta. Idealnym przykładem byłoby zapytanie obu stron o motywację wymiany zanim klinie się weto, ale tego nie sprawdzimy tak czy siak. Nawet nie wiemy, kto wetuje.


Wlasnie do tego sluzy kwestionariusz by ustalic gdzie powinien byc ten prog! ;-) 
Jakie oferty uznajesz za skandaliczne, a jakie za okej?

 

wiLQ mówisz, jakbyś nie rozumiał, że wymiany nie ocenia się pod kątem samego rankingu, ale całych drużyn zamieszanych w wymianę oraz całej ligi (ich pozycji, statystyk itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ mówisz, jakbyś nie rozumiał, że wymiany nie ocenia się pod kątem samego rankingu, ale całych drużyn zamieszanych w wymianę oraz całej ligi (ich pozycji, statystyk itd.).

celowo prezentowalem sytuacje jakby w ocenie wymiany liczyl sie tylko jeden czynnik! Nie czepiajcie sie ich pozornej prostoty [choc wiadomo, ze w rzeczywistosci moze sie zebrac kilka jednoczesnie] bo dla badania co jest kluczowe w ocenie trejdow lepiej to rozbic na czesci podstawowe niz grzebac sie w setkach mozliwych kombinacji.

Zwroc uwage, ze sugerujesz jakas nieskonczonosc scenariuszy jakby nie bylo zadnych podobnych wymian.

Przeciez tak nie jest i ogromna wiekszosc dziala na kilku mechanizmach.

 

Co do wcześniejszych kwestii - nic nie ustawiać, tylko myśleć i dać innym myśleć. Żadnego mądrego automatu na bazie rankingów nie wymyślisz wiLQ.[...]

To jest najważniejsza kwestia - nie ma żadnych zasad i opisu korzystania z weta. Weto jest i każdy gracz w lidze ma tylko 1 głos, który może użyć przy każdej wymianie, jak tylko chce.

Nie widzisz sensu w sprobowaniu?

 

A czasem po prostu trzeba się pogodzić, że parę osób klika weto z zazdrości, ale takie jest ich prawo, dopóki mamy takie zasady.

Wg mnie to czas zmienic zasady, a nie akceptowac ich wszystkie absurdalne konsekwencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage, ze sugerujesz jakas nieskonczonosc scenariuszy jakby nie bylo zadnych podobnych wymian.

Przeciez tak nie jest i ogromna wiekszosc dziala na kilku mechanizmach.

 

Tak, ale wymiana Brook Lopez za Drummonda na przykład w 5 różnych ligach może mieć całkiem inny sens i uzasadnienie. 

 

 

Nie widzisz sensu w sprobowaniu?

 

Może jestem krótkowzroczny w tej kwestii, ale póki co proponowana opcja wygląda dla mnie gorzej, niż obecna. Nie jest to żaden zarzut w Twoją stronę, po prostu tak to widzę.

 

 

Wg mnie to czas zmienic zasady, a nie akceptowac ich wszystkie absurdalne konsekwencje.

 

Wg mnie konsekwencje tego typu zmian będą jeszcze bardziej absurdalne.

Głównie chodzi mi o to, że mimo iż nazywamy tą naszą grupkę rozgrywkami, to nadal traktowałbym każdą ligę jako specyficzną zbieraninę 15 gmów, którzy w swoim gronie powinni rozegrać sezon i zająć się swoją ligą przede wszystkim. Ocena wymian należy do tej 15 graczy i każdy ma takie samo prawo do weta i jego dowolnego uzasadnienia. Dla Ciebie to jest absurdalne, a dla innych absurdalny może być Twój punkt widzenia.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestionariusz :grin: ... "pięcio-stronnicowy"... na temat veta... wiLQ, Is this shit fo' real? :grin: Nie da się prościej ... ? Ustawy w sejmie są prostsze niż temat veta w fantasy FB... nie róbmy z tego nauk ścisłych bo "szkoda-czasu" ( sorry, pasowało )

Pewnie napisze jakieś tu kontrowersyjne rzeczy ale nudne jest już to zaglądanie na forum i przebijanie się przez te hał-hał na temat tego, że znowu komuś czegoś nie puścili... Albo wypierdzielić wymiany, albo wypierdzielić veto...bo szczerze nie rozumiem zabardzo sensu funkcjonowania tego anonimowego przycisku VETO na Yahoo wraz z ogólną możliwością robienia wymian (no chyba, że zakaz szczekania by był dla świętego spokoju)...Moim zdaniem te dwie rzeczy nie współgrają ze sobą dobrze i się wzajemnie gryzą niezależnie od tego jakie tu porównania i tryliard przykładów X,Y,Z podacie. Wyobraźcie sobie nasze prawdziwe realia NBA, gdzie każdy manager klubu ma możliwość anonimowego zawetowania każdej wymiany, która ma miejsce w lidze. Myślicie, że Durant grał by teraz wrejonie Oakland, a Wade-LBJ i Bosh spotkali by się w Miami? Itd. Itd. Zmierzam do tego, że to nawet logiczne jeżeli inne zespoły próbują się wzmocnić kosztem Twojego zespołu i jego pozycji w tabeli, a masz możliwość zapobiec spadkowi swojej drużyny z ligi i to anonimowo wciskając magiczne veto, to co nie skorzystasz? Zaraz będzie las świętych rąk ale w gruncie rzeczy to każdy tak myśli i się nie przyzna. W rzeczywistości masa wymian nie doszła by nigdy do skutku, dlatego w rzeczywistości nie mają opcji veta, to chyba logiczne. Jak dla mnie robienie wymian "z korzyścią" jest tu w większości wypadków bez sensu skoro funkcjonuje opcja jej zablokowania po cichu. Moim zdaniem Yahoo powinno zrobić coś na zasadzie Salary Cap dla teamu i wbudować to w ligę i wtedy wymiany do woli w ramach maksymalnego budżetu, przy czym wypieprzyć opcje veta. Proste, a jakie skuteczne. Żadnych niedopowiedzeń i pretensji, manipulujesz swoja kasą, masz ograniczenia... ale, że Yahoo tego nie chce wdrożyć to...

Jeżeli chcemy by było jak najbardziej realnie to albo nie dziwmy się, że ktoś vetuje...albo nie bawmy się w veto i
puszczajmy wszystko... Ja zawsze buduje swój skład na drafcie i na dopracowaniu tego na FA i z reguły w trade się nie bawię bo i po co, a niektórzy to mam wrażenie, że cały sezon nie mają co robić tylko żonglują zawodnikami...to ja się pytam po co był draft? ;-)

Zamiast dziesiątek pytań można zrobić prościej, ograniczając się do 3 opcji :

a] brak możliwości robienia wymian, skład opierany na drafcie i FA (cisza i spokój - ale się to nie przyjmie, wiem )
b] brak veta, nawet jeżeli wciśnięte przez połowę  - komisz dokańcza wymianę (lekkie utrudnienie dla komisza)
c] jest veto ale zakaz jęczenia na forum, że mu trade'u nie puścili (jakoś przy tych wyrównanych nigdy nie ma tematu i po prostu przechodzą bo nikomu się nie chce wciskać wtedy ... każdy zajęty polowaniem na FA )

 

Wystarczy się zdecydować między B a C .. i życie prostsze.

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie do tego sluzy kwestionariusz by ustalic gdzie powinien byc ten prog! ;-) 

Jakie oferty uznajesz za skandaliczne, a jakie za okej?

 

Ok, tylko nie wiem czemu zamiast ustalić zasady weta, próbujesz ustalić kiedy graczowi/komisarzowi/komukolwiek wolno zawetować wymianę. Twój kwestionariusz już z góry zakłada, że komisarz będzie wetował wymiany. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi wyjasnic sens odpisywania tylko na ostatnie pytania? Zupelnie nie rozumiem jak to mozliwe, ze jakies weto w lidze nie wywolaloby u Was reakcji pozytywnej, neutralnej lub negatywnej. Przeciez to sa wszystkie mozliwe opcje!

 

Czy to efekt punktu widzenia "nigdy nie patrze na rankingi przy ocenie wymian"? To na co patrzycie?

Mozecie opisac dokladnie jak wyglada Wasz proces decyzyjny bez uzywania wartosci zawodnikow?

 

Tak, ale wymiana Brook Lopez za Drummonda na przykład w 5 różnych ligach może mieć całkiem inny sens i uzasadnienie.

W jakich realistycznych okolicznosciach bys jej zawetowanie ocenil zupelnie inaczej?

 

Może jestem krótkowzroczny w tej kwestii, ale póki co proponowana opcja wygląda dla mnie gorzej, niż obecna. Nie jest to żaden zarzut w Twoją stronę, po prostu tak to widzę.

Ale ja tu niczego nie proponuje!

Tylko probuje zebrac dane kiedy uznajecie jakas wymiane za skandaliczna/wetowalna.

 

 

Ok, tylko nie wiem czemu zamiast ustalić zasady weta, próbujesz ustalić kiedy graczowi/komisarzowi/komukolwiek wolno zawetować wymianę. Twój kwestionariusz już z góry zakłada, że komisarz będzie wetował wymiany. Dlaczego?

Postawilem pytanie jako ocene po fakcie bo wtedy jest latwiej wyrazic opinie - przy "to juz sie stalo" nie ma konsekwencji. Zas zebranie 100 glosow "ja nigdy nie klikam guzika w zadnej sytuacji" w niczym nie pomaga w ustaleniu czym powinno byc weto, to zwyczajne unikanie odpowiedzi i zrzucenie problemu na tych co jednak klikaja. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestionariusz :grin: ... "pięcio-stronnicowy"... na temat veta... wiLQ, Is this shit fo' real? :grin: Nie da się prościej ... ?

Sprobuj!

 

Albo wypierdzielić wymiany, albo wypierdzielić veto...bo szczerze nie rozumiem zabardzo sensu funkcjonowania tego anonimowego przycisku VETO na Yahoo wraz z ogólną możliwością robienia wymian

Do tego wlasnie ma sluzyc kwestionariusz... kiedy zastosowanie ma podstawy, a kiedy nie.

Oczywiscie mozesz wypelnic w taki sposob, ze wyjdzie Twoja opinia iz nigdy nie ma to sensu.

 

Jeżeli chcemy by było jak najbardziej realnie to albo nie dziwmy się, że ktoś vetuje...albo nie bawmy się w veto i puszczajmy wszystko... Ja zawsze buduje swój skład na drafcie i na dopracowaniu tego na FA i z reguły w trade się nie bawię bo i po co, a niektórzy to mam wrażenie, że cały sezon nie mają co robić tylko żonglują zawodnikami...to ja się pytam po co był draft? ;-)

Sezon jest po to zeby naprawic draft ;-)

 

Zamiast dziesiątek pytań można zrobić prościej, ograniczając się do 3 opcji :

a] brak możliwości robienia wymian, skład opierany na drafcie i FA (cisza i spokój - ale się to nie przyjmie, wiem )

b] brak veta, nawet jeżeli wciśnięte przez połowę  - komisz dokańcza wymianę (lekkie utrudnienie dla komisza)

c] jest veto ale zakaz jęczenia na forum, że mu trade'u nie puścili (jakoś przy tych wyrównanych nigdy nie ma tematu i po prostu przechodzą bo nikomu się nie chce wciskać wtedy ... każdy zajęty polowaniem na FA )

Wystarczy się zdecydować między B a C .. i życie prostsze.

Pewnie zostanie wybrany c) i pozostanie taki sam problem jak teraz czyli nie wiadomo kto i dlaczego wetowal, a oburzenie wciaz bedzie tylko wyrazane poza forum. Nic w ten sposob nie rozwiazesz... chyba, ze posty na forum traktujesz jako glowny problem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi wyjasnic sens odpisywania tylko na ostatnie pytania? Zupelnie nie rozumiem jak to mozliwe, ze jakies weto w lidze nie wywolaloby u Was reakcji pozytywnej, neutralnej lub negatywnej. Przeciez to sa wszystkie mozliwe opcje!

 

Myślę, że po prostu mamy w wielu przypadkach za mało informacji, poza tymi opcjami granicznymi. 

 

 

 

Postawilem pytanie jako ocene po fakcie bo wtedy jest latwiej wyrazic opinie - przy "to juz sie stalo" nie ma konsekwencji. Zas zebranie 100 glosow "ja nigdy nie klikam guzika w zadnej sytuacji" w niczym nie pomaga w ustaleniu czym powinno byc weto, to zwyczajne unikanie odpowiedzi i zrzucenie problemu na tych co jednak klikaja.

Mam na myśli pytania od 1 do 27, gdzie te pytania wyraźnie wskazują, że na bazie ankiety chcesz ustalić formułę według której komisarz będzie wetował wymiany lub je przepuszczał. Czy może źle rozumiem sens zadawania tych pytań? Jakie zasady planujesz wprowadzić, jeżeli otrzymasz jakieś odpowiedzi na ten kwestionariusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ szacun za próbę, ale mam wrażenie, że po pierwsze nawet nie podałeś 1/3 możliwych przypadków, a po drugie dodałbym element "fair play", który nie tylko musi oznaczać sytuacje w której wykluczasz oddanie top gracza za bolka czy "prospecta", ale także bardziej przyziemne i korzystne obustronnie wymiany.

 

Bo nawet jeśli uznasz, że obie strony w wymianie zyskają w potencjalnych punktach roto tyle samo (np. Durant za Drummonda), to nie oznacza to, że nie zaburzą ligi poprzez odmienne wartościowanie. Bo choć dla gracza puntującego FT Andre może być wart tyle samo lub więcej co posiadany Durant, to dla niepuntującego właściciela Drummonda, Durant będzie zawodnikiem pozyskanym za pół ceny...

 

Dla mnie taka sytuacja to weto - nie dlatego, że jeden wydymał drugiego, ale że jeden dostaje gracza za pół ceny... i zaburza to wyniki dla całej ligi. Co więcej grałem kiedyś w takiej lidze, gdzie 2 kolegów się dogadywało, że jeden puntuje FT, a drugi nie, brali graczy tak aby nie wzbudzać podejrzeń (np. ktoś wział Duranta, po czym niby trafiał się ktoś z gorszym FT (ale nie Drummond czy DAJ) a ten drugi robił trochę na odwrót. Ktoś się spyta po co? 

 

Bo jak kilku graczy w lidze puntuje FT to ceny ceglanych gracy szybują w górę, a tak ten co miał Duranta za 90$ miałby problem z resztą solidnej ekipy bez słabych kategorii, ale na takich ze słabym FT było go stać...  Drugi na odwrót, budował ekipę zrównoważoną bez puntu, ale na Duranta by go nie było stać. A tak... obaj byli bodajże 3 sezony pod rząd na podium (2 wygrali) aż dosyć liberalna (w stosunku do weta) ekipa pozostałych graczy się wkurzyła i liga się rozpadła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanie wybrany c) i pozostanie taki sam problem jak teraz czyli nie wiadomo kto i dlaczego wetowal, a oburzenie wciaz bedzie tylko wyrazane poza forum. Nic w ten sposob nie rozwiazesz... chyba, ze posty na forum traktujesz jako glowny problem ;-)

 

Dopóki anonimowy przycisk VETO jest częścią systemu na Yahoo i tak nie dowiesz się KTO i DLACZEGO vetował... wiec nawet jeżeli stworzysz ramy akceptowalnych wymian i deal będzie w ich zasięgu, to i tak zadasz sobie pytanie czemu to nie przeszło... ;-) Dopóki jest anonimowa możliwość wciskania tego, dopóty trzeba się liczyć z tym, że będzie to wciskane ... chyba, że zamierzasz stworzyć tam jakiś algorytm, po którym masz zamiar przywracać to co nie przeszło.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki anonimowy przycisk VETO jest częścią systemu na Yahoo i tak nie dowiesz się KTO i DLACZEGO vetował... wiec nawet jeżeli stworzysz ramy akceptowalnych wymian i deal będzie w ich zasięgu, to i tak zadasz sobie pytanie czemu to nie przeszło... ;-) Dopóki jest anonimowa możliwość wciskania tego, dopóty trzeba się liczyć z tym, że będzie to wciskane ... chyba, że zamierzasz stworzyć tam jakiś algorytm, po którym masz zamiar przywracać to co nie przeszło.. ;-)

Ale jak bedziemy wiedzieli czego chcemy od weta mozemy je przeniesc na forum [to lub ligowe].

 

Myślę, że po prostu mamy w wielu przypadkach za mało informacji, poza tymi opcjami granicznymi.

Moglbys podac przyklad jakiej informacji brakuje, ktora by zmienila Twoja decyzje w danym scenariuszu? 

Jak najbardziej uwzgledniam mozliwosc, ze pytania moga byc do poprawki, ale od czegos trzeba zaczac.

 

Mam na myśli pytania od 1 do 27, gdzie te pytania wyraźnie wskazują, że na bazie ankiety chcesz ustalić formułę według której komisarz będzie wetował wymiany lub je przepuszczał. Czy może źle rozumiem sens zadawania tych pytań? Jakie zasady planujesz wprowadzić, jeżeli otrzymasz jakieś odpowiedzi na ten kwestionariusz?

Nie wiem bo wszystko zalezalo od odpowiedzi...

Przeciez nie mam pojecia w ktora strone pojdziecie i np nie uwzglednilem, ze wszyscy po prostu zleja te pytania.

 

Jak wspominalem w tym momencie jest tyle mozliwych podejsc do tematu, ze nie wiem jakie maja byc ankiety we wrzesniu. Eliminacja weta? Sa chetni. Zamiana na aukcje? Sa chetni. Doprecyzowanie kiedy mozna? Sa chetni. Wiecej wymaganych glosow? Sa chetni. Olanie tematu? Sa chetni. A tymczasem moze sie okazac, ze wszyscy podchodzimy zupelnie roznie do oceniania wymian, wiec jedni rozmawiaja o gruszkach, a drudzy o mostach czyli nie mamy nawet podstawowych danych jakie funkcje weto *powinno* pelnic. Chcialem jakies zebrac. Jesli nieudolnie to trudno, poprawi sie po Waszych uwagach, ale musialem sprobowac.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich realistycznych okolicznosciach bys jej zawetowanie ocenil zupelnie inaczej?

 

Gdybym dostał od obu stron uzasadnienie i motywację wymiany, którą bym kupił, to nie widzę problemu w wymianie gracza z rankingiem 100 za 30.

 

I tutaj nie zgadzam się z tym, co pisał Danny w innym temacie o wartości "rynkowej". Wartość wyznacza wymiana, a to, że wg algorytmu jakiegoś rankingu w teorii można by za danego gracza pozyskać każdego innego nie sprawia, że wartość jest inna, niż uzna rynek. 

 

Chcę się pozbyć Duranta, bo szukam jakichś np. 2 konkretnych statystyk, których on nie daje. Podbijam po kolejnych wg rankingu graczy, ale nikt nie chce ich sprzedawać. Czyli mam zostać z Durantem i składem, który mam i który chciałem zmienić, bo nikt mi nie da dość wysokiej ceny z powrotem za Duranta? Czy muszę kombinować, żeby wartość na ninjy się zgadzała co do 0,005, bo inaczej mi zawetują. Nie róbmy sobie większych problemów.

 

 

Ale ja tu niczego nie proponuje!

Tylko probuje zebrac dane kiedy uznajecie jakas wymiane za skandaliczna/wetowalna.

 

To jest i wg mnie powinna zostać indywidualna kwestia. Ja np. w momencie, gdy widzę wg mnie nierówną wymianę raczej skłaniam się ku pogratulowaniu osobie, która wg mnie więcej dla siebie zyskuję i doceniam trud włożony w negocjacje. Ale pewnie znajdzie się sporo osób, które wtedy po prostu klikną "weto", bo same chciałyby zrobić taki deal. I własnie to jest błędne użycie weta wg mnie, ale wiadomo, że to, jak inni używają weta, to ich sprawa, a ja mam tylko wpływ na swoje motywacje przy wetowaniu.

Ale jak bedziemy wiedzieli czego chcemy od weta mozemy je przeniesc na forum [to lub ligowe].

 

Jeśli jest taka opcja, to wg mnie wystarczy podnieść minimum wet, by wymiana była anulowana z 5 do 7.

Oraz usunąć anonimowość podczas weta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie posty w watku z kwestionariuszem bez odpowiedzi przenosze do tego watku.

A ladnie prosilem zeby tego nie robic ;-)

 

 

wiLQ szacun za próbę, ale mam wrażenie, że po pierwsze nawet nie podałeś 1/3 możliwych przypadków

Jakich brakuje?

 

a po drugie dodałbym element "fair play", który nie tylko musi oznaczać sytuacje w której wykluczasz oddanie top gracza za bolka czy "prospecta", ale także bardziej przyziemne i korzystne obustronnie wymiany.

Bo nawet jeśli uznasz, że obie strony w wymianie zyskają w potencjalnych punktach roto tyle samo (np. Durant za Drummonda), to nie oznacza to, że nie zaburzą ligi poprzez odmienne wartościowanie. Bo choć dla gracza puntującego FT Andre może być wart tyle samo lub więcej co posiadany Durant, to dla niepuntującego właściciela Drummonda, Durant będzie zawodnikiem pozyskanym za pół ceny...

 

Dla mnie taka sytuacja to weto - nie dlatego, że jeden wydymał drugiego, ale że jeden dostaje gracza za pół ceny... i zaburza to wyniki dla całej ligi.

Przeciez to wlasnie jest czescia oceny pod weto, nie? Nie bardzo rozumiem czego Ci brakuje.

Jakiegos pytania na koniec odnosnie wymian z gwiazdami? One wszystkie maja duzy wplyw na tabele i taka jest ich idea...

 

Gdybym dostał od obu stron uzasadnienie i motywację wymiany, którą bym kupił, to nie widzę problemu w wymianie gracza z rankingiem 100 za 30.

A da sie taka napisac bez tankowania, sell-high, buy-low, kontuzji, nadwyzek w kategorii, czyli koncepcji umieszczonych w kwestionariuszu?

 

Chcę się pozbyć Duranta, bo szukam jakichś np. 2 konkretnych statystyk, których on nie daje. Podbijam po kolejnych wg rankingu graczy, ale nikt nie chce ich sprzedawać. Czyli mam zostać z Durantem i składem, który mam i który chciałem zmienić, bo nikt mi nie da dość wysokiej ceny z powrotem za Duranta? Czy muszę kombinować, żeby wartość na ninjy się zgadzała co do 0,005, bo inaczej mi zawetują. Nie róbmy sobie większych problemów.

Wlasnie to by wyniknelo z kwestionariusza - jaka roznica bedzie zawsze puszczana?

 

to jest błędne użycie weta wg mnie, ale wiadomo, że to, jak inni używają weta, to ich sprawa, a ja mam tylko wpływ na swoje motywacje przy wetowaniu.

To probuje zmierzyc - kiedy uznajesz za naduzycie, a kiedy nie? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys podac przyklad jakiej informacji brakuje, ktora by zmienila Twoja decyzje w danym scenariuszu? 

Jak najbardziej uwzgledniam mozliwosc, ze pytania moga byc do poprawki, ale od czegos trzeba zaczac.

 

Poza rankingiem, to brakuje przede wszystkim informacji o tym, na jakim etapie sezonu jesteśmy, co rozumiesz przez weterana, jaki jest wiek zawodnika, pozycja, ile lat jest w lidze, jaki jest rozkład kategorii wymieniających, jaki jest rozkład kategorii wymienianego gracza, ile gier opuścił w poprzednich sezonach, jak poważna jest jego kontuzja, czy aktualnie ma pełną konkurencję w składzie, czy rywale na jego miejsce są kontuzjowani itd. Nie da się uwzględnić wszystkiego. Każdy inaczej do tego pochodzi, ale:

 

 

Nie wiem bo wszystko zalezalo od odpowiedzi...

Przeciez nie mam pojecia w ktora strone pojdziecie i np nie uwzglednilem, ze wszyscy po prostu zleja te pytania.

 

na pewno przy otrzymaniu iluś tam odpowiedzi (jeżeli chcesz odpowiedzi to powinieneś wysłać priva/maila/przypomnienie/cokolwiek) wyjdzie, że w każdym z pytań któraś z odpowiedzi uzyska większość. Co wtedy planowałeś zrobić?

 

 

 

Jak wspominalem w tym momencie jest tyle mozliwych podejsc do tematu, ze nie wiem jakie maja byc ankiety we wrzesniu. Eliminacja weta? Sa chetni. Zamiana na aukcje? Sa chetni. Doprecyzowanie kiedy mozna? Sa chetni. Wiecej wymaganych glosow? Sa chetni. Olanie tematu? Sa chetni. A tymczasem moze sie okazac, ze wszyscy podchodzimy zupelnie roznie do oceniania wymian, wiec jedni rozmawiaja o gruszkach, a drudzy o mostach czyli nie mamy nawet podstawowych danych jakie funkcje weto *powinno* pelnic. Chcialem jakies zebrac. Jesli nieudolnie to trudno, poprawi sie po Waszych uwagach, ale musialem sprobowac.

Mimo tego, że jest tyle podejść do tematu stworzyłeś arkusz, który pewnie kosztował Cię parę godzin pracy, dotyczący jednej opcji: kiedy komisarz powinien wetować wymianę.

Bez sensu podejście wg mnie. Trade klepnięty nie może rozpoczynać negocjacji dla którejś ze stron. Wcześniej zadaniem każdego gracza jest znalezienie wymiany dla siebie i dla kontrahenta. Wg mnie za bardzo kombinujecie...

 

... zwłaszcza, że pojęcie lepsza oferta jest mega subiektywne i znów po kolejnej ofercie powinniście zrobić to samo, co wcześniej. I tak aż do śmierci.

Bo za 7 dni ta poprzednia oferta, którą "przebito", może jednak być lepsza od tej przebijającej.

Nie sądzę, żeby to było możliwe, a jeżeli uważasz, że sytuacja w której można przez kilka dni z rzędu wysyłać lepszą ofertę jest gorsza od puszczenia pierwotnej wymiany (która w takiej sytuacji musiała być nierówna, jak cholera), to chyba rzeczywiście mamy zupełnie różne podejście do funkcji weta.

 

A tak bez kombinowania, zgodziłbyś się na 24 godziny na decyzję o cofnięciu wymiany dla wymieniających? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czyli nie mamy nawet podstawowych danych jakie funkcje weto *powinno* pelnic. Chcialem jakies zebrac. Jesli nieudolnie to trudno, poprawi sie po Waszych uwagach, ale musialem sprobowac.

 

Doceniam robotę, i że Ci się chciało..jeżeli Ci to pomoże to odpowiem na wszystkie pytania w wolnej (dłuższej) chwili ;-)...

 

Tylko, że jestem tu fanem prostszych i skuteczniejszych rozwiązań. Jak dla mnie albo wszystko przechodzi i doceniamy w niektórych wypadkach spryt jednego, a głupotę drugiego ... albo tak jak jest, czyli vetujemy jeżeli uważamy za stosowne - skoro istnieje takie narzędzie i jest częścią gry, tyle że bez uzasadniania tego w licznych postach na forum co rodzi tylko kłótnie... Czyli taki zakaz vetovania veta ;) Z doprecyzowania mogło by coś być gdyby tak zawetowane wymiany były komisyjnie przywracane...tylko problem w tym, że to jest ciężko chyba ustalić jakimiś ramami nie znając sytuacji ligowej... i jak dla mnie znowu znaleźli by się marudzący na wszystko. Proste rozwiązania ucinające spekulacje sprawdzają się najlepiej. Pozdro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.