Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A poza tym struktura drzewka od lat występuje w piłce nożnej.

Huh? Gdzie i w jakiej lidze? Wystepuje standardowe jedna liga na poziom, a nie drzewko.

 

BTW, naprawde tylko pare osob odniesie sie do oryginalnego posta? http://www.e-nba.pl/topic/3015-regulamin-lig-roto/page-11?p=293001&do=findComment&comment=293001

Wiedzialem, ze temat bedzie mniej istotny, ale zeby az tak? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Gdzie i w jakiej lidze? Wystepuje standardowe jedna liga na poziom, a nie drzewko.

 

BTW, naprawde tylko pare osob odniesie sie do oryginalnego posta? http://www.e-nba.pl/topic/3015-regulamin-lig-roto/page-11?p=293001&do=findComment&comment=293001

Wiedzialem, ze temat bedzie mniej istotny, ale zeby az tak? ;-)

Obawiam się, że w każdych rozgrywkach ligowych w każdym państwie, które jest większe od san marino, czy gibraltaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Gdzie i w jakiej lidze? Wystepuje standardowe jedna liga na poziom, a nie drzewko.

Standardowo, to nie bardzo. W Polsce masz od tego sezonu ponad 1 ligę od poziomu 4, ale całe lata było to od poziomu 3. Poza tym od lat 70-tych do 90-tych w dwóch grupach grał już poziom 2.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w każdych rozgrywkach ligowych w każdym państwie, które jest większe od san marino, czy gibraltaru...

Standardowo, to nie bardzo. W Polsce masz aktualnie wiele lig od poziomu 4, ale całe lata było to od poziomu 3 (zanim wprowadzono Ekstraklasę).

OK, na nizszych poziomach jest rozwidlenie, ale jest uwarunkowane geograficzne i nie ma ono nic wspolngo z drzewkiem!

Tzn za wikipedia w kraju mamy Ekstraklase (16 drużyn), I lige (18 drużyn), II lige (18 drużyn), III lige (128 drużyn!) oraz IV lige (325 drużyn!!!) i okregowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, na nizszych poziomach jest rozwidlenie, ale jest uwarunkowane geograficzne i nie ma ono nic wspolngo z drzewkiem!

Tzn za wikipedia w kraju mamy Ekstraklase (16 drużyn), I lige (18 drużyn), II lige (18 drużyn), III lige (128 drużyn!) oraz IV lige (325 drużyn!!!) i okregowe.

To teraz tak jest, ale tak jak Ci napisałem - było różnie. Poza tym drzewko nie musi być symetryczne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wyborcą jakiegoś ruchu narodowego ani nie mam poglądów nacjonalistycznych, ale jeśli już stosować nazewnictwo geograficzne, to po jakiego grzyba zapożyczone z USA, skoro Polska też się dzieli na regiony? O ile liga o wdzięcznej nazwie Los Angeles budzi piękne skojarzenia z kalifornijską plażą, o tyle Nowy Jork można tak samo skojarzyć z niezbyt pięknymi slumsami ;)

 

Jeśli już forum jest polskie, użytkownicy polscy, z których większość pisze zapewne z Polski, może zróbmy polskie nazewnictwo? Ja wiem, że nawet w naszych ligach w futbolu amerykańskim roi się od panthersów, sabercatsów, seahawksów, a nawet lakersów (gratuluję w tym miejscu oryginalności), ale Wilq i sabo, nie idźcie tą drogą... Choć w sumie to i tak lepiej, że robimy ukierunkowanie na USA, a nie na wschód ;)

 

No ale do rzeczy. Możemy podzielić Polskę na północną i południową. Możemy podzielić następnie każdą z nich na województwa. Następnie podzielić je na największe miasta. No już dalej nie będzie potrzeby, bo 5 lig nie przewidujemy. Nie będzie sympatyczniej, a przede wszystkim lokalniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już stosować nazewnictwo geograficzne, to po jakiego grzyba zapożyczone z USA, skoro Polska też się dzieli na regiony?

Bo gramy w FB ligi amerykanskiej z druzynami z ich miast i regionow... a do tego jak bede musial wiele razy napisac "III zachodniopomorskie" albo "III warmińsko-mazurskie" to mnie szlag trafi ;-)

 

O ile liga o wdzięcznej nazwie Los Angeles budzi piękne skojarzenia z kalifornijską plażą, o tyle Nowy Jork można tak samo skojarzyć z niezbyt pięknymi slumsami ;)

To akurat dobrze sie sklada zwazywszy na to kto gra w NBA...

 

Jeśli już forum jest polskie, użytkownicy polscy, z których większość pisze zapewne z Polski, może zróbmy polskie nazewnictwo? [...]

No ale do rzeczy. Możemy podzielić Polskę na północną i południową. Możemy podzielić następnie każdą z nich na województwa. Następnie podzielić je na największe miasta. No już dalej nie będzie potrzeby, bo 5 lig nie przewidujemy. Nie będzie sympatyczniej, a przede wszystkim lokalniej?

Wg mnie nie bedzie sympatyczniej bo nazwy beda znacznie dluzsze. Mi wisi czy sa amerykanskie, polskie czy jakie, a najchetniej bym uzywal chinskich/japonskich krzaczkow gdyby sie dalo je szybko wprowadzac ;-)

 

Dla jasnosci, nie mam nic przeciwko polskim nazwom i rozumiem sentymenty lokalne, ale wg mnie angielskie nazwy maja ta przewaga, ze sa krotsze i czesciej uzywane w kontekscie NBA, wiec jak juz proponujcie polska strukture nazw to niech bedzie podobnie krotka i jednoznaczna. Georgrafia tego raczej obejsc sie nie da, a wczesniejsza propozycja z alfabetem za malo rozroznia poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie bedzie sympatyczniej bo nazwy beda znacznie dluzsze. Mi wisi czy sa amerykanskie, polskie czy jakie, a najchetniej bym uzywal chinskich/japonskich krzaczkow gdyby sie dalo je szybko wprowadzac ;-)

 

Dla jasnosci, nie mam nic przeciwko polskim nazwom i rozumiem sentymenty lokalne, ale wg mnie angielskie nazwy maja ta przewaga, ze sa krotsze i czesciej uzywane w kontekscie NBA, wiec jak juz proponujcie polska strukture nazw to niech bedzie podobnie krotka i jednoznaczna. Georgrafia tego raczej obejsc sie nie da, a wczesniejsza propozycja z alfabetem za malo rozroznia poziomy.

Zdanie o znaczkach chińskich mi przypomina tekst Logana sprzed 5 lat "mógłbym grać nawet dla Afganistanu"...

 

Angielskie nazwy są krótsze i to jest atut, ale tym, że są używane w kontekście NBA niekoniecznie musimy się kierować. Poza tym nie musimy dawać kujawsko-pomorskich czy zachodnio-pomorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy geograficzne mają sens tylko i wyłącznie jako odniesienie do usa jako kolebki NBA. W przeciwnym razie będzie to wyglądało jak liga uwarunkowana geograficznie.

 

Już lepsze są jakieś zwierzęta, kolory, planety, układy słoneczne, nazwiska koszykarzy, a jak frakcja patriotyczna ma tutaj sporą reprezentacje to proponuję królów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty uważaj, bo zaraz będziesz musiał sprzedać zespół ;]

Czekaj, czekaj! Za 2 miliardy (dobra - nawet za miliard) mogę rzucić jakiś dyskwalifikujący tekst.

I juz widze te nagłówki - "Fala razizmu w NBA w niewytłumaczalny sposob przybiera na sile. Srednia cena druzyny wyrywanej z rąk rasistów to już 3.5 miliarda dolarów. Właściciele donoszą sami na siebie... Pandemonium! Zaczyna brakować byłych prezesów Microsoftu mogących ratować kolejne kluby..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, sprawa dotyczy bardziej ligi na poziomie IV niz III, wiec tak jakby odpowiedziales na nieco inne pytanie. Tzn zakladam scenariusz nastepujacy - 4 ligi na III sa pelne, z zeszlorocznych uczestnikow zostalo np 5 osob i padla propozycja zeby ta piatka grala razem co popieram. Ale to oznaczaloby, ze tak czy inaczej ta piatka bedzie musiala grac w jednej lidze z tegorocznym naborem.

 

A to w porządku. Lepiej grać z tegorocznym naborem niż bujać się w niepełnej lidze. Zakładam ze nowi chętni beda rowniez prezentowac pelne spektrum doswiadczenia.

 

Sorry za zapłon ale rzadko śledzę co się dzieje, wolę potem w sezonie robić swoje ;). Jeśli dobrze rozumiem, to osoby które w zeszłym roku debiutowały i siłą rzeczy trafiły w lidze na kilku olewusów, ale nie awansowały wyżej, to w tym roku również dostaną debiutantów z których paru olewusów pewnie się trafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zapłon ale rzadko śledzę co się dzieje, wolę potem w sezonie robić swoje ;).

Nie przepraszaj za pytanie... dokladnie o to chodzi w dyskusjach ;-)

 

Jeśli dobrze rozumiem, to osoby które w zeszłym roku debiutowały i siłą rzeczy trafiły w lidze na kilku olewusów, ale nie awansowały wyżej, to w tym roku również dostaną debiutantów z których paru olewusów pewnie się trafi?

Raczej nie, zalozenie jest takie zeby caly poziom III byl zlozony z zeszlorocznych GMow, a caly poziom IV byl dla zapisanych w tym sezonie... I raczej sie to uda bo w tej chwili brakuje nam w III 10 GMow, jest 6-osobowa lista rezerwowa i czekamy na potwierdzenia od 14 GMow [a watpliwe, ze wszyscy oni sie stawia]. Z kolei zakladajac, ze wszyscy sie stawia to powstanie pierwsza liga IV tez glownie zlozona z zeszlorocznych GMow. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnilem troche regulamin [glownie linki i daty pasujace do nowego sezonu] oraz mocno zmodyfikowalem pytanie 23 z awansami i spadkami [tzn nic nowego nie wymyslilem, po prostu dokladniej opisalem co juz istnieje i wywalilem ustalenia dotyczace sezonu 2013/14].

BTW, przypomnialem sobie jak w pelnym drzewku pieknie sie rozkladaja awanse i spadki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyl nam drobiazg wymagajacy doprecyzowania...

czy w definicji olania "miesiac" interpretujemy jako "30 dni" [co przyjalem bo mi sie wydawalo to oczywiste]?

Czy zgodnie z kodeksem cywilnym [bo taki argument wlasnie dostalem na privie!!! ;-)]? To znaczy konkretnie...

Art. 112. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

Bo tak sie sklada, ze ta drobna roznica w definicji jest decydujacym czynnikiem czy Ghostdog [ktory wlasnie potwierdzil udzial] kwalifikuje sie do automatycznego wylotu czy nie [rozegral 744 mecze, a ostatnia zmiana w skladzie 17 marca].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony bym podziękował za gre, bo sam kilka razy do niego wysyłałem jakieś propozycję tradeów w zeszłym sezonie bez odzewu, ale z drugiej strony, skoro pisze o kodeksie cywilnym jako argumencie xD to chyba mu zależy na tym żeby grać dalej, sam nie wiem. W sumie to dałbym szansę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.