Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - nowy limit pensji?


wiLQ

Czy chcesz bysmy od sezonu 2014/15 obnizyli druzynowy limit pensji z 460 do 450?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz bysmy od sezonu 2014/15 obnizyli druzynowy limit pensji z 460 do 450?



Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem komiszem i nawet nie wiem kto sie tym powinien zajmowac, ale bylo omawianych kilka propozycji zmian w przepisach i poki co nic z tego nie wyniknelo pomimo iz poprzednia ankieta skonczyla sie 3 miesiace temu, a draft jest tuz za rogiem.

 

Poniewaz pisalem ostatnia wersje regulaminu czesciowo czuje sie za niego odpowiedzialny, wiec nie wytrzymalem i zamierzam pociagnac znane mi kwestie wiszace w prozni do jakiegos rozstrzygniecia.

 

W tym watku na tapecie laduje limit pensji. Ma byc 460 czy 450?

 

Zanim cokolwiek tutaj zrobisz blagam Cie abys przejrzal najpierw kilka ostatnich stron z watku "[FBX] Aktualny Regulamin FBX" bo byly tam poruszane wszystkie mozliwe za i przeciw: czy ta zmiana jest kosmetyczna czy merytoryczna, czy cos zmieni przy budowaniu skladu u contenderow czy nie, dlaczego akurat 450, czy glosujac jestes komunista czy liberalista. Tak, wszystko to bylo przerobione, wiec mialbym prosbe bysmy nie dublowali tresci, ale jesli ktos potrzebuje jakiejkolwiek rady w ktora strone sie zdecydowac tam ja pewnie znajdzie. Jak pomimo czytania ma ktos pytania to sie nie krepuje i je tutaj zadaje. Jesli ktos nie potrzebuje zadnych argumentow z zewnatrz bo przeciez ma swoje zdanie to niech wali prosto do ankiety.

 

Nie ustawilem zadnej daty koncowej, ale gdzies w 2 polowie wrzesnia dobrze by bylo zamknac temat.

Oczywiscie zadecyduje wiekszosc glosow [ale przy minimum 20 takze w razie czego bedziemy czekac].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na NIE.

 

Lubię FBX ale przy natłoku obowiązków nie mam czasu bawić się w wymiany na siłę żeby zejść z salary. W #2 zrobiłem to najprościej jak się dało i wzbudziło to trochę kontrowersji - musiałem zejść z 500. Jakbym miał zejść do 450 z tego poziomu to chyba bym musiał Lebrona rozmienić na drobne, bo mało jest w lidze rozsądnych ludzi, więcej takich co mi proponowali dwóch po 30 za Hardena...

 

Jak taka zmiana przejdzie to ja rezygnuję, nie że się obrażam ale po prostu nie będę mieć na to czasu i ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na NIE.

 

Lubię FBX ale przy natłoku obowiązków nie mam czasu bawić się w wymiany na siłę żeby zejść z salary. W #2 zrobiłem to najprościej jak się dało i wzbudziło to trochę kontrowersji - musiałem zejść z 500. Jakbym miał zejść do 450 z tego poziomu to chyba bym musiał Lebrona rozmienić na drobne, bo mało jest w lidze rozsądnych ludzi, więcej takich co mi proponowali dwóch po 30 za Hardena...

 

Jak taka zmiana przejdzie to ja rezygnuję, nie że się obrażam ale po prostu nie będę mieć na to czasu i ochoty.

Nie przesadzaj że 10fp tak zmieni sytuację ze byś musiał całą drużynę rozwalić i akurat LEBJ czy Hardena rozmieniać. Innych masz tam kandydatów do zrzucenia. A to że Twoja wymiana w fbx2 jest kontrowersyjna to się zgadzam ;) Łatwiej było ich na FA wywalić i picki miałbyś dalej w kieszeni i byłyby dobrym punktem zaczepienia do trejdu.

Nie wiem jak próbowałeś schodzić z sc, ile wysłałeś sam propozycji, przecież trochę czasu jeszcze na to by było, ale to Twój team ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z33, jestem ciekaw do ilu osób wysyłałeś proposa z pickami - myśle, że wielu by je z chęcią przygarnęło za bardziej opłacalny zestaw zawodników. Do mnie np. propozycja nie doszła i myślę, ze do wielu też nie. Więc ten argument to żaden argument, może na Mariona by nie było zainteresowania, ale picki to można w sposób bardziej opłacalny sprzedać.

Jesli Ty wtedy byś zrezygnował trudno - znajdzie się ktoś inny na to miejsce.

 

Sam byłem propagatorem zmiany z 460 na 450 i się tego będę trzymał. W przeciwnym wypadku dużo wody w Wiśle upłynie zanim słabsze teamy zaczną odgrywać jakąkolwiek rolę. Zresztą dla najlepszych 10 fpg to żadna różnica - ci, którzy zrobili już wiele trejdów, bez problemu zejdą z salary bez utraty jakiejś większej siły rażenia. A ci, którzy się boją, że w ten sposób straca potencjał - widocznie na tą chwilę czołówka nie jest dla nich. No sorry, ale taka jest prawda, nic nigdy nie przychodzi łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci lepsi mają cierpieć i się babrać w trejdach przez całe lato, żeby zejść do tych 450, po to aby wyrównać szanse i poziom ligi?

Niech Ci słabsi sobie kombinują jak się powzmacniać.

 

460 jest dobrze. I tak często to już jest męka schodzenie do takiego progu, gdyż 90% ofert to jest istny kabaret, ludzie dają szrot i argumentują to tak, że "ty i tak musisz zejść z salary" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwnym wypadku dużo wody w Wiśle upłynie zanim słabsze teamy zaczną odgrywać jakąkolwiek rolę.

To moze niech zmienia cos w swojej strategii skoro nie dziala? Wg mnie jak druzyna zamiata dno ligi latami to wina GMa, a nie przepisow. Obecne srodowisko jest bardzo przyjazne do szybkich zmian i da sie przejsc od bagna do contendera w rok z hakiem.

 

Zresztą dla najlepszych 10 fpg to żadna różnica - ci, którzy zrobili już wiele trejdów, bez problemu zejdą z salary bez utraty jakiejś większej siły rażenia.

Prawda, ale to tylko zwiekszy juz istniejaca szara strefe graczy, ktorzy sa za drodzy dla contenderow a za starzy dla reszty. Taka grupa niczyja. Natomiast zadnymi drobnymi modyfikacjami nie wymusisz oddania mlodych studow. Zeby do tego doszlo trzebaby wytoczyc ciezkie dziala zmieniajaca calkowicie oblicze ligi.

 

A ci, którzy się boją, że w ten sposób straca potencjał - widocznie na tą chwilę czołówka nie jest dla nich. No sorry, ale taka jest prawda, nic nigdy nie przychodzi łatwo.

Podejrzewam, ze to ma dwie strony: sklecenie skladu nie przychodzi latwo, ale wywalenie tego co sie zebralo juz nie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co na siłę pomagać słabszym?

 

Jak ktoś jest obrotny to sam się odbuduje w jeden sezon, góra dwa. Wystarczy trochę ruchów na fa, wysoki pick. Nie raz już były wymiany w których zdecydowanie mocniejszy oddawał naprawdę fajnych zawodników za wysoki pick. Żeby niedaleko sięgać odbudowy poprzez wymiany, draft itp - ms9 w fbx2, który z totalnej nędzy i rozpaczy zrobił zespół który prawdopdoobnie będzie się liczył w walce o tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj że 10fp tak zmieni sytuację ze byś musiał całą drużynę rozwalić i akurat LEBJ czy Hardena rozmieniać. Innych masz tam kandydatów do zrzucenia. A to że Twoja wymiana w fbx2 jest kontrowersyjna to się zgadzam ;) Łatwiej było ich na FA wywalić i picki miałbyś dalej w kieszeni i byłyby dobrym punktem zaczepienia do trejdu.

Nie wiem jak próbowałeś schodzić z sc, ile wysłałeś sam propozycji, przecież trochę czasu jeszcze na to by było, ale to Twój team ;)

marcos ale mam prawo mieć swoje zdanie prawda ? nie wiem po co aż dwa posty z komentarzem mojego ? podałem uzasadnienie które jest zasadne z mojego punktu widzenia. nie każdy ma czas siedzieć po kilka godzin dziennie i klecić trejdy.

 

a picki są gówno warte, w FBX#2 nigdy nie wybierałem w drafcie, zresztą w #3 chyba też, a z FA niekiedy takie perełki wyciągałem...

 

"460 jest dobrze. I tak często to już jest męka schodzenie do takiego progu, gdyż 90% ofert to jest istny kabaret, ludzie dają szrot i argumentują to tak, że "ty i tak musisz zejść z salary" itp."

 

prawda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na nie rownej lidze i 20 rownym druzynom

zadne moje osobiste ataki ale ty bulem nie rozumiesz jak swiat dziala a grasz w tej lidze od lat

i jak tylko bylbys lepszy tez bys nie chcial rownosci

zreszta ja co roku nie bede glosowal bo nie widze sensu

jedna zmiana na 3 lata

gorzej niz w sejmie

ledwo co skonczylismy o tym gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał nowego limitu pensji ale zmiennego co 12 miesięcy ;] (bo suma FP w NBA nie jest stała z sezonu na sezon). o czymś podobnym pisał już ai w jednym z sąsiędnich wątków - salry powinno być wyliczane na podstawie produkcji iluś tam (260?) najlepszych zawodników z poprzedniego roku. limit pensji nie zmieniałby się zbyt mocno, chyba zwykle salary byłoby w granicach 450-460 (Wilq, masz może takie dane rok po roku?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale moge miec ;-)

Uwzgledniajac wszystkich zawodnikow [tzn niezaleznie od rozegranych gier] suma fp/mecz dla Top260 podzielic na 20 druzyn wychodzi mi dla ostatnich 6 sezonow rowna 440, 432, 437, 446, 449, 445.

Wg mnie to jest pomysl, ktory lepiej brzmi w teorii przy tworzeniu lig niz teraz w praktyce bo tak...

1) proponowalbys wieksza obnizke limitu niz w aktualnej ankiecie,

2) trudniej byloby sobie planowac sklad na przyszly sezon,

3) wynik w poprzednim sezonie zdaje sie nie miec zwiazku z nastepnym, wiec bylaby ruletka kto mialby przechlapane przez nagle spadajacy poziom pensji w calej lidze. Zwlaszcza lockout by wycisnal soki z kilku GMow, ktorzy akurat wtedy byli contenderami.

 

W skrocie, jestem przeciw ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno byłoby intrygujące, a jeśli 260 grajkow by dawało za niskie salary, zawsze można zrobić 270, myślę, że nie problem w ilości, a w samym pomyśle jednak. Bo o ile nie ma szans by przeforsowac 450, tym bardziej by nie było możliwości przeforsować tego projektu.

 

Ja wszystko, co jest ciekawe i rewolucyjne popieram, zasady obowiązujące od 10 lat robią się po prostu skostniałe, no ale inni mają zupełnie przeciwne zdanie, a ja tu przecież nie będę robił jako komisarz PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.