Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2013/14


jaggy007

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

chodzi ci konkretnie o Big Ala, Boozera, Amare czy Bargnianiego??

chodziło mi ogólnie że za taką kase idzie sciągnąć wspaniałego zawodnika, a ta czwórka niestety już wypalona i lekko zniszczona przez kontuzje, ale za Amare z czasów Suns bez problemu dał bym 70 mln ;) a nawet więcej

Edytowane przez Melo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi ogólnie że za taką kase idzie sciągnąć wspaniałego zawodnika, a ta czwórka niestety już wypalona i lekko zniszczona przez kontuzje, ale za Amare z czasów Suns bez problemu dał bym 70 mln ;) a nawet więcej

ja bym tam wolal Westa lub nawet Millsapa

 

porzuć ten pogląd o zawodniku, ktory sam moglby mecze wygrywac, ostatnim takim PF jest Dirk, a potem hmmm Malone?

 

/edit 

 

teraz brzmi to moze i smiesznie, ale zapomnialem o Boshu z Raps

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to śliski grunt jest kolego, na tym forum serce i ambicja nie są w cenie, w ogole kazdy pozytywny post nt. Farieda jest okazja do szyderstw ze strony wiekszej czesci userow   :nonchalance:
 

 

szyderstwem to jest propozycja 70 mln dla slashera na 20 min w po teamie , moglbys napisac wprost co umie farried , tylko  nie powtarzaj po raz nty serce i ambicja LOL , ja biore zdecydowanie starego-w sensie sprzed kilku sezonow- haslema ktory poza higlightami jest zdecydowanie lepszym fitem do kazdego po teamu.

 

najpierw sie produkujesz zakladasz temat , potem placzesz ze nikt nie chce pisac , poczym wzywasz na pomoc forumowe autorytety LOL, odniose sie do kwestii kontuzji gallo , bo to jedno z glownych usprawiedliwien , 

 

czy gallinari jest w jakikolwiek sposob gamechangerem , w obronie czy w ataku ??? chyba nie , to typowy typ na 3 i czasami druga opcje w kontenderze, nie dasz mu galy aby wzial ja pod pache i wygral ci mecz , w obronie tez nie jest zadnym stoperem.

 

sam wspominales ze sila denver to kolektyw w ktorym kazdy moze zdobywac sporo punktow, wiec skoro gallinari nie jest zadnym rzeznikiem (GTG) jego touches przejeli inni ze zgranego kolektywu pod ttytulem denver nuggets  i jego strata zostala w jakiscsposob zamaskowana , pozatym gallinari jest strasznie nieregularny , miewa regularnie mecze z fatalna skuteczniscia w RS , a przypominam ze PO to zupelnie inna intensywnosc i obrona , wiec co by sie stalo z tym nieregularnym wlochem gdyby caly czas go meczyl jakis szybki plaster??

 

ja rowniez zrozumialem ze porownujesz kempa do farreda i rekawice do lawsona  oraz probujesz zrownac currego z lawsonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy z PO 2013 ( IMO nieadekwatnego w ocenie poprzez kontuzje i sparowanie się na maksa źle) i spytam: nie uważacie, ze tak źle dobrani Denver - (tekst o bezsensownym nabijaniu W w RS zmusza mnie do śmiechu - bo nabijaczy było wielu ;-) mają wyjątkowo dobre wyniki obecnie a zostali ograbieni z najlepszego swojego gracza w lato?

 

Dodając kontuzje McGee Chandlera, Hamiltona, Randolpha  i dalej przede wszystkim Gallinariego i wynik czyli sezon na mocnym zachodzie 11:6 i talent w ataku 105,3 ( 4 w NBA) a w kalkulacji przecież dodajemy falstart 0:3!!!

 

od tego momentu 11:3 i pokonanie w okrojonym składzie :

 

Hawks, Lakers, Minny, 2x Dallas(@) Bulls Minny (@) gdzie cztery spotkania były bardzo ciężko wygrać ( SAS, PTB, @okla, @Houston)

 

jak ktoś nie jest zaskoczony, ze w takim stylu grają ograbieni z talentu Nugetts to ja nie mam pytań

ta drużyna nie ma prawa tak dobrze grać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy gallinari jest w jakikolwiek sposob gamechangerem , w obronie czy w ataku ??? chyba nie , to typowy typ na 3 i czasami druga opcje w kontenderze, nie dasz mu galy aby wzial ja pod pache i wygral ci mecz , w obronie tez nie jest zadnym stoperem.

W formie z poprzedniego sezonu byłby obecnie w top5 sf ligi. Nie jest stoperem, ale mądrze gra w obronie, potrafi się ustawić na offens, rotuje w team defense i nie robi głupich gambli. Na pewno jest dobrym obrońcą. 

Zaś w ataku to jedyne HCO jakie mieli Nuggets, potrafi kreować sobie rzuty, daje spacing i skupia na sobie ofensywę, może i ma tylko 17 ppg, ale to w ten sposób jak Dirk ma tylko 20 ppg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie kwestionuje tego ze gallinari to bardzo przyzwoity gracz ale w takim szerokim ofensywnym  skladzie jaki mialo denver jego strata zostala w duzym stopniu ukryta , iguodala,lawson , miller przejeli w duzym stopniu jego touches , na sile probujesz deprecjonowac wartosc roosteru denver ,  , twierdzisz ze gallinari to jedyne hco??? a co z iguodala ktory mial 48% przy prawie 5 probach za 3, nawet miller mial 45%  przy 2 probach. przejrzyj sobie statsy z tej serii i zobaczysz ze pozostali gracze dosyc dobrze zalatali dziure po gallianrim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenneth Farried to taki niższy odpowiednik DeAndre Jordana.Niby cyferki wyglądają fajnie,co 2 dni w top 10 ale jak przyjdzie mecz o coś to okazuję sie że koleś nadaje się na 10-15 minut 2 i 3 kwarty do poderwania paru tłustych tyłków z krzesełek za ławką rezerwowych.Jordan ma chociaż wzrost i dlatego może powtarzam może być trochę bardziej przydatny w niektórych meczach nawet jako mięso podkoszowe.Jeśli Farried nie wyrobi sobie chociaż jako takiego mid range albo nie nauczy sie 2-3 skutecznych zagrań tyłem do kosza to podzieli los R.Evansa albo co gorsza dostarczy kilka fajnych paczek co sezon a wieku 30 lat nikt już o nim w NBA nie będzie pamiętał.

 

I rozumiem optymizm fanów Denver ale przestrzegam bo sam kiedyś kilka lat wierzyłem że z Stromile Swifta w końcu coś będzie i niestety sie rozczarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets to typowy RS team. Grają szybko, są słabi w obronie, nie grają nic w HCO, nie maja Lidera. Takie zespoły mogą fajnie grać i robić fajne bilanse w RS, ale w PO nic nie osiągają. Gallo i Lawson są fajni ale nie jako liderzy. Obaj moga byc góra 3 opcja w poważnym contenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenneth Farried to taki niższy odpowiednik DeAndre Jordana.

 

Pretty much.

 

Ale chyba wolałbym Farieda, jak można być największym, najdłuższym, najwyżej skaczącym murzynem w NBA, mieć ponad 2 bloki na mecz i pozwalać rzucać 60% spod obręczy? Jak to jest w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formie z poprzedniego sezonu byłby obecnie w top5 sf ligi. Nie jest stoperem, ale mądrze gra w obronie, potrafi się ustawić na offens, rotuje w team defense i nie robi głupich gambli. Na pewno jest dobrym obrońcą. 

Zaś w ataku to jedyne HCO jakie mieli Nuggets, potrafi kreować sobie rzuty, daje spacing i skupia na sobie ofensywę, może i ma tylko 17 ppg, ale to w ten sposób jak Dirk ma tylko 20 ppg.

 

Z tym top5 (lbj, durant, george, iggy, deng, melo - to tak kilku co przyszło mi do głowy, kolejność nie ma tu znaczenia) to bym nie przesadzał raczej 10-15. Zgadzam się, że ludzie przesadzają mówiąc, że nie umie bronić, ale słowo dobry to chyba nadużycie - raczej bym się skłaniał do przeciętny. Zresztą tu można dyskutować, ale porównanie do Dirka to już lekka przesada. Gallo rzucał w tamtym sezonie 16ppg na niecałych 42%, a Drirk, który miał spore problemy zdrowotne 17 ppg na 47%. Dodaj sobie do tego, że Dirk jest jednak w zaawansowanym wieku jak na koszykarza (w wieku Gallinariego robił 25 na 46%). To jednak nie ta klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym top5 (lbj, durant, george, iggy, deng, melo - to tak kilku co przyszło mi do głowy, kolejność nie ma tu znaczenia) to bym nie przesadzał raczej 10-15. Zgadzam się, że ludzie przesadzają mówiąc, że nie umie bronić, ale słowo dobry to chyba nadużycie - raczej bym się skłaniał do przeciętny. Zresztą tu można dyskutować, ale porównanie do Dirka to już lekka przesada. Gallo rzucał w tamtym sezonie 16ppg na niecałych 42%, a Drirk, który miał spore problemy zdrowotne 17 ppg na 47%. Dodaj sobie do tego, że Dirk jest jednak w zaawansowanym wieku jak na koszykarza (w wieku Gallinariego robił 25 na 46%). To jednak nie ta klasa.

Melo - bitch pls. 

I jest dobry, po prostu. Pytanie czy dobry, czy bardzo dobra. 

A co ma wiek? Ja porównuję do wpływu Dirka obecnego, i tutaj nie ma nic wspólnego ile Dirk miał. Pokazuję tylko, że ocenianie przez pryzmat ppg jest złudne, bo wynika, że lepiej mieć w ofensywie Cousina niż Dirka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo - bitch pls. 

I jest dobry, po prostu. Pytanie czy dobry, czy bardzo dobra. 

A co ma wiek? Ja porównuję do wpływu Dirka obecnego, i tutaj nie ma nic wspólnego ile Dirk miał. Pokazuję tylko, że ocenianie przez pryzmat ppg jest złudne, bo wynika, że lepiej mieć w ofensywie Cousina niż Dirka.

 

Nie powiesz mi, że Melo nie jest lepszy od makarona?

Pełna zgoda, że same ppg nic nie znaczą, dlatego dorzuciłem te Dirkowe fg% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz mi, że Melo nie jest lepszy od makarona?

Pełna zgoda, że same ppg nic nie znaczą, dlatego dorzuciłem te Dirkowe fg% ;)

Galio dalej ma ts na poziomie 56 - to całkiem solidny wynik.

A Melo nie jest lepszy od Gallinario. A już na pewno nie w tym sezonie w stosunku do Gallinario z zeszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galio dalej ma ts na poziomie 56 - to całkiem solidny wynik.

A Melo nie jest lepszy od Gallinario. A już na pewno nie w tym sezonie w stosunku do Gallinario z zeszłego sezonu.

 

A jakieś konkretne argumenty co przemawia na korzyść Włocha? Ja nie mówię - Melo ten sezon ma gorszy od poprzedniego i ogólnie sporo wad, ale jednak to jest all-star, pierwsza opcja i jeden z najlepszych scorerów w dzisiejszej NBA. Gallo to dobry roles, ale trochę mu do Mela brakuje - jest o przynajmniej o kategorię gorszy jeśli chodzi o najważniejszy dla obu element czyli zdobywanie punktów chociażby (kreowanie sobie okazji, umiejętności strzeleckie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galio to też pierwsza opcja, all-starem może być i Jamial Magliore, a sam scoring to nie jest jakiś wielki atut, kiedy jest ogromnie niewydajny i praktycznie nie poprawia ofensywy. Melo jest ogromną dziurą w obronie, jedna z największych w nba nie tylko na swojej pozycji, do tego dziura w ataku, raz wrzucona piłka już do teamu nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galio to też pierwsza opcja, all-starem może być i Jamial Magliore, a sam scoring to nie jest jakiś wielki atut, kiedy jest ogromnie niewydajny i praktycznie nie poprawia ofensywy. Melo jest ogromną dziurą w obronie, jedna z największych w nba nie tylko na swojej pozycji, do tego dziura w ataku, raz wrzucona piłka już do teamu nie wróci.

 

Denver nie ma takiej typowej pierwszej opcji, a jak już to bym szybciej powiedział, że to Ty Lawson. Scoring to jest główne zadanie dla obu porównywanych gości więc jest dość ważnych i ponieważ Melo musi ciągnąć w tym elemencie Knicks to odpuszcza w obronie, ale jak trzeba było to potrafi coś tam zagrać i wydaje mi się, że ma w obronie większy potencjał od Galo, ale na wszystko sił nie starczy (nawet James odpuszcza w obronie). Ogromnie niewydajny? W tym sezonie Knicks grają piach to ma Melo ma gorzej, ale sezon temu TS ma takie samo jak Gallo tyle, że oddaje o 10 FGA na mecz więcej. Podawać podaje, ale często cała taktyka opiera się na wrzuceniu piłki do Melo i niech ten coś wyczaruje w iso. Zresztą asyst mają tyle samo więc nie jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.