Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2013/14


jaggy007

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mówisz, że Ci się bardziej podobała, a wcześniej mówisz, że Love coś tam ma lepsze od Aldridge'a, coś tam ma na tym samym poziomie. Ja napisałem, że w ataku Aldridge jest efektywniejszy, poza rzutami za 3 (obserwacja) i poparłem to statystykami. Co w tym dziwnego. I gust tu nie ma nic do rzeczy. Powiedzmy, że bardziej podoba mi się rzut Rondo, niż R. Allena. Czy to oznacza, że ten pierwszy jest lepszym strzelcem? I dyskutować o tym też nie można, bo o gustach się nie dyskutuje.

gust ma w tym przypadku tyle do rzeczy, że w moim guście nie jest siedzenie w statystykach tylko oglądanie meczy, dlatego te twoje % do mnie nie przemawiają. Cała reszta to kwestia do dłuższej debaty ale jeśli chodzi o mnie to może innym razem.

 

- - - Updated - - -

 

Nie trzeba mieć mega defence żeby bronić lepiej od Love'a

I to automatycznie czyni z Aldrigde'a najlepszego PF-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Problemem było ustawienie defensywne gdzie w konfiguracjach ze zmiennikami bez NB często PTB grało wolniej w ataku a rzeczywiście lepiej w D

To oczywiście nieprawda.

 

Dziurawy skład PTB rok temu sprawiał, że łatał on niektóre dziury w D właśnie kosztem statystyk indywidualnych.

Gdyby Batum łatał jakieś dziury w D, to byłoby to widoczne w RAPM i różnicy w obronie on/off. Jest jednak odwrotnie, co sugeruje raczej, że on żadnych dziur nie łata, tylko sam je stwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz, przeciez zaztyczaj w obecnym składzie PTB to wlasnie Batum kryje najgroźniejszych z rywali.

W poprzednim sezonie w Nugz zajmował sie tym Andre Iguodala.

Może stąd poniekąd wynikaja te róznice.

Najgroźniejszych rywali zazwyczaj kryje Wesley Matthews. A przynajmniej robi to bardzo często.

 

Poza tym dla RAPM rywale nie mają znaczenia, a jeśli ktoś przez całą karierę nie jest w stanie wyjść do przodu z defensywą zespołu, kiedy jest na boisku, to wypada się zastanowić na jego stopperowatością. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby np Tony Allen albo Iguodala co rok wypadali negatywnie w on/off wyłącznie przez zrządzenia losu i zbiegi okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak dam kropkę nad i odnośnie dyskusji LovevsAldridge.

Zamiast analizować zawodnikow zaanalizujmy ich wpływ.

W Defensywie rzecz jasna Aldridge jest lepszy, nie jest to tak wiele jak niektórzy by chcieli widzieć, ale jest wyraźny.

Inna sprawa to ofensywa. Love opiera się na sadzeniu trójek i dobijaniu, nie jest głównym zagrożeniem, nie jest centerpiece ofensywy. Oczywiście fatk, że nie potrzebuje piłki idealnie pasuje do drugiej opcji, ale pierwsza opcja powinna być centerpiece, czym właśnie potrafi być Aldridge. Dlatego też w kontekście PORvsMIN to Aldridge ma wyraźną przewagę.

Inna sprawa to kwestia best pf ligi. Jeśli oni byliby rzeczywiście najlepszymi pf ligi, to ja bym się przesiadł na oglądanie curlingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak dam kropkę nad i odnośnie dyskusji LovevsAldridge.

Zamiast analizować zawodnikow zaanalizujmy ich wpływ.

Inna sprawa to kwestia best pf ligi. Jeśli oni byliby rzeczywiście najlepszymi pf ligi, to ja bym się przesiadł na oglądanie curlingu.

No i mi jak najbardziej podoba się ten pomysł ale czy nie było przypadkiem tak, że w zeszłym sezonie to Lillard oddawał decydujące rzuty i przejmował dowodzenie z najważniejszych momentach? Myślę, że rola Aldrigde'a jako opcja nr 1. będzie z upływem czasu maleć w porównaniu do roli Damiena.

Uważam przy tym, że ani jeden ani drugi nie nadaje się też na centerpiece drużyny lepszej niż średnia co nie zmienia mojego zdania, że w nadchodzącym sezonie mogą już dorównać/przeskoczyć Duncana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaggy - "Stażu" może na forum nie mam zbyt dużego (zbyt leniwy na pisanie) ale przemysl opcje ze statystykami bo jednak dobrze dobrane potrafia pokazac pewne rzeczy calkiem wyraznie.

 

Wracajac do tematu

Szans Nuggets na zachodzie w tym sezonie wg mnie wogole nie ma. Pierwsza 6 znana a dalej Portland (Wyrazne przewagi nad Denver) i walka o 8 seed rozgrywająca sie pomiedzy Minnesota i Dallas. Wyzej od szans Denver oceniam nawet Lakers z racji łatwiejszej konferencji (O ile pozostana zdrowi). Jak dla mnie kibice Nuggets najwieksze emocje przezywac beda przy okazji loterii i byc moze w okolicach trade deadline (Sporo kandydatow na ciekawe wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemysl opcje ze statystykami bo jednak dobrze dobrane potrafia pokazac pewne rzeczy calkiem wyraznie.

 

Szans Nuggets na zachodzie w tym sezonie wg mnie wogole nie ma. Pierwsza 6 znana a dalej Portland (Wyrazne przewagi nad Denver) i walka o 8 seed rozgrywająca sie pomiedzy Minnesota i Dallas. Wyzej od szans Denver oceniam nawet Lakers z racji łatwiejszej konferencji (O ile pozostana zdrowi). Jak dla mnie kibice Nuggets najwieksze emocje przezywac beda przy okazji loterii i byc moze w okolicach trade deadline (Sporo kandydatow na ciekawe wymiany)

Co do statystyk, może z czasem się zainteresuję o ile nie przejdzie mi w międzyczasie misja na udzielanie się tutaj, choć jestem zdania, że sama argumentacja statami (często bez obejrzenia choćby kilku meczy danej drużyny) jest nieco za słaba.

 

Oczywiście byłbym za tym, żeby moja ulubiona drużyna mavs znalazła się w najlepszej ósemce ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że taka walka może trwać do ostatniego meczu i skończyć się podobnie jak w zeszłym sezonie, zwłaszcza, że praktycznie wszystkie najlepsze drużyny się wzmocniły (trend w całej lidze) a w najgorszym przypadku nikt znaczący z nich nie odszedł. Wyjątkiem było denver, dlatego założyłem ten temat jako ciekawy przykład do analizy.

Nie zgadzam się z tezą jakoby denver nie miało żadnych szans na awans. Szanse są i moim zdaniem są nieznacznie większe niż w przypadku np. dallas czy tym bardziej lakers, których stawiam w okolicach 10-11 miejsca na koniec regulara.

Porównanie Denver z Dallas (resztę drużyn już porównywałem, zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych stron wątku)

 

Lawson moim zdaniem to jest porównywalny poziom do calderona (gorsza skuteczność, mniej asyst za to większa szybkość, lepszy transition a defensywa u obu leży) 1:1

 

Foye (chyba nim będą startować będą) nie ma startu do Monty a więc 2:1 dallas

Gallo vs. Marion - wschodząca gwiazda? kontra ta z dawnych lat, obecnie już chyba tylko zbiórkę może mieć lepszą marion 2:2

Faried vs Nowitzki (zakładając, że Dirk zdrowy) 3:2 bez dyskusji dallas

McGee vs dalembert - biorąc pod uwagę ograniczenia kondycyjne Sama, wiek i możliwy rozwój JaVale 3:3

 

Ławka (zawężam do najistotniejszych zawodników w rotacji, niekoniecznie zgodnie z dokładną pozycją)

Miller-Robinson-Chandler-Arthur-Hickson vs Harris-Carter-Crowder-B.Wright-Blair

Obie są głebokie aczkolwiek solidniej prezentuje się ta z denver moim zdaniem (do tego mniej kontuzji w poprzednich latach w przeciwieństwie do takiego harrisa czy blaira) 4:3 nuggs

 

Trener Carlise bez walki wygrywa i mamy 4:4

 

Denver vs Lakers

 

Lawson vs. Nash (jeszcze 2 lata temu to porównanie miałoby jakikolwiek sens) 1:0 denver

Foye vs Bryant 1:1

Galo vs Young??/Johnson?? w sumie nieważne bo 2:1

Faried vs Hill doceniam Hilla jako rollsa z ławki ale starting job to raczej nie jego kaliber, chyba, że w bobcats 3:1

McGee vs Gasol 3:2 denver

 

ławka

Miller-Robinson-Chandler-Arthur-Hickson vs Blake/farmar-meeks-johnson-kelly-kaman

chyba każdy widzi poza kibicami Lakers że 4:2 denver

 

trener: ?? powiedzmy, że remis bo od (d)antoniego mało jest gorszych shaw dopiero zaczyna a więc ostatecznie 5:3 Denver

 

Jak dla mnie obie dywizje (ta z Lakers i Denver) są porównywalne: 3 drużyny top: (Thunder vs Clipps i Golden) i 3 drużyny z dna (Jazz vs Kings i Suns) a cała reszta walczy o playoffs więc nie upatrywałbym tu przewagi dziadków z L.A.

 

Chciałbym, żebyś pokazał mi te wyraźne przewagi Portland nad Denver jeśli to możliwe, może bez rzucania statami a zrób własne porównanie do którego mógłbym się odnieść

Edytowane przez jaggy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaggy jak by kazdy mial tak porownywac jak ty to rok temu wszyscy by mowili 5:1 czy tam 6:0 dla lakers z prawie kazdym w tej lidze a jak wyszlo to kazdy wie. koszykowka to nie jest gra w kotrej mozesz dodawac 1+1. powiedzmy ze porownasz lebrona do chociazby wesa johnsona i co to jest 1:0 dla miami??? chyba 10:0 bo to jest roznica nieporownywalna. jak juz chcialbys to porownywac to chyba bardziej w takim stylu..

zdrowy dirk vs. faried to nie jest 1:0 dla dallas tylko handicap duzo wiekszy dla dallas.

ja tam uwazam ze lakers maja duza szanse na PO duzo osob ich skreslilo a mysle ze brak DH12 moze im wyjsc na dobre. jesli beda zdrowi a kobe wroci w dobrej formie to dla meni jest to 7-8 seed na zachodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaggy jak by kazdy mial tak porownywac jak ty to rok temu wszyscy by mowili 5:1 czy tam 6:0 dla lakers z prawie kazdym w tej lidze a jak wyszlo to kazdy wie. koszykowka to nie jest gra w kotrej mozesz dodawac 1+1. powiedzmy ze porownasz lebrona do chociazby wesa johnsona i co to jest 1:0 dla miami??? chyba 10:0 bo to jest roznica nieporownywalna. jak juz chcialbys to porownywac to chyba bardziej w takim stylu..

zdrowy dirk vs. faried to nie jest 1:0 dla dallas tylko handicap duzo wiekszy dla dallas.

ja tam uwazam ze lakers maja duza szanse na PO duzo osob ich skreslilo a mysle ze brak DH12 moze im wyjsc na dobre. jesli beda zdrowi a kobe wroci w dobrej formie to dla meni jest to 7-8 seed na zachodzie

 

Ok, rozumiem, że im kibicujesz

Nie rozumiem tylko twojej krytki, zawsze najłatwiej komuś napisać, że to co napisał jest bez sensu

Jeśli moje porównanie jest dla ciebie słabe to:

1. najpierw zrób swoje

2. potem możemy dyskutować kto ma rację

Podsumowując: radzę się zająć konstruktywną krytyką a nie tylko wytykać innym co robią nie po twojej myśli

 

- - - Updated - - -

 

Mam pytanie:

 

Czy jeśli będziemy oceniać backcourt wspólnie (tzn Lawson+Foye vs Nash+Bryant) to też będzie remis czy może któraś z tych par jest lepsza?

Nikt ci nie broni robienia dokładniejszych analiz, do it yourself i wtedy będziemy dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Czy jeśli będziemy oceniać backcourt wspólnie (tzn Lawson+Foye vs Nash+Bryant) to też będzie remis czy może któraś z tych par jest lepsza?

nawet jesli Lawson vs. Nash jest 1:0 z czym osobiscie sie nie zgadzam

to juz Foye vs Bryant jest 0:5

czyli backcourt 1:5 Lakers :lemo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli Lawson vs. Nash jest 1:0 z czym osobiscie sie nie zgadzam

to juz Foye vs Bryant jest 0:5

czyli backcourt 1:5 Lakers :lemo:

wspaniała gruntowna analiza... nic dodać, nic ująć, masz talent do wyjątkowo śmiesznych porównań, po prostu boki zrywać

rozwiń wątek a nie kończysz po 2 zdaniach nie wnoszących nic poważnego do dyskusji

jak na razie żadnych sensownych argumentów, poza takimi z piaskownicy

 

Chciałem tylko dodać, że zgodnie z typami forumowiczów największe szanse na 7. i 8. miejsce w Playoffs mają:

PORTLAND i DENVER

http://www.e-nba.pl/showthread.php?8743-Wasze-typy-kto-awansuje-z-7-i-8-miejsca-na-zachodzie

 

Pozdro dla fanów Lakers :P

Edytowane przez jaggy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniała gruntowna analiza... nic dodać, nic ująć, masz talent do wyjątkowo śmiesznych porównań, po prostu boki zrywać

rozwiń wątek a nie kończysz po 2 zdaniach nie wnoszących nic poważnego do dyskusji

jak na razie żadnych sensownych argumentów, poza takimi z piaskownicy

 

Chciałem tylko dodać, że zgodnie z typami forumowiczów największe szanse na 7. i 8. miejsce w Playoffs mają:

PORTLAND i DENVER

http://www.e-nba.pl/showthread.php?8743-Wasze-typy-kto-awansuje-z-7-i-8-miejsca-na-zachodzie

 

Pozdro dla fanów Lakers :P

dla mnie takie porownania przedsezonowe sa smieszne wystarczy ze sie ktos polamie albo jakis deal i mozna takie cos wyrzucic do smietnika tymbardziej taka analiza 1+1 to wogole nic nie odzwierciedla. wystarczy ze sie pare grajkow polamie i jeszcze pelicans albo sacramento beda walczyc o PO. ciekawe czy rok temu ktos by sie odwazyl powiedziec ze Lakers beda do konca walczyc o PO..

 

PS. nie jestem fanem Lakers mysle po prostu ze beda walczyc o PO i mysle ze moga wejsc

PS2. nie wiem czemu jaggy zachowujesz sie jak bys pozjadal wszystkie rozumy i do tego obrazasz innych forumowiczow bez powodu. na razie nie pokazujesz nic innego jak jakies niepowazne porownania wlasnie na poziomie piaskownicy wiec takie samo porownanie ci przedstawilem a i tak mysle ze jest blizej prawdy niz twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniała gruntowna analiza... nic dodać, nic ująć, masz talent do wyjątkowo śmiesznych porównań, po prostu boki zrywać

rozwiń wątek a nie kończysz po 2 zdaniach nie wnoszących nic poważnego do dyskusji

jak na razie żadnych sensownych argumentów, poza takimi z piaskownicy

 

Chciałem tylko dodać, że zgodnie z typami forumowiczów największe szanse na 7. i 8. miejsce w Playoffs mają:

PORTLAND i DENVER

http://www.e-nba.pl/showthread.php?8743-Wasze-typy-kto-awansuje-z-7-i-8-miejsca-na-zachodzie

 

Pozdro dla fanów Lakers :P

Człowieku, co Ty za przeproszeniem pieprzysz?

Sam robisz jakieś analizy kompletnie oderwane od rzeczywistości, pisząc, że ten jest lepszy, bo Ty widziałeś tyle i tyle meczów, a tamten jest gorszy, więc jest 1:0 dla kogoś.

Jebniesz jakąś chorą analizę, a później innym zarzucasz, że sami niczego nie argumentują i ciskasz się do wszystkich o bezsensowność wypowiedzi, jednocześnie głosząc, że jak im się nie podoba Twoja opinia i pojebana analiza, to żeby się zamknął i się nie udzielał...

Sorry, ale musiałem.

Aha, jaggy (czy jak Ci tam)- Tomek 0:1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat się zrobił, @Jaggy napisz może ile masz lat @Julius pieprznął taki elaborat o tolerancji, tylko wiekowej jak się poźniej okazało :P , może wszyscy powinni sobie wziąźć to do serca żeby nie gnębić małoletnich fanów kosza coby się na kibicowanie kopanej nie przerzucili :) Dla zasady dodam że wcale nie uważam się odpowiednią osobą do oceniania wartości czyjichś postów ale np jako już typ któremu bliżej do 3 dych nie zasługuję na taryfę ulgową, a Ty jeśli masz te dajmy na to 11 lat to zdecydowanie inni userzy powinni cię otoczyć opieką :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. nie wiem czemu jaggy zachowujesz sie jak bys pozjadal wszystkie rozumy i do tego obrazasz innych forumowiczow bez powodu. na razie nie pokazujesz nic innego jak jakies niepowazne porownania wlasnie na poziomie piaskownicy wiec takie samo porownanie ci przedstawilem a i tak mysle ze jest blizej prawdy niz twoje

pokaż gdzie kogo obraziłem, chciałem tylko, żebyś się wysilił i wyprodukował więcej niz 2 zdania czegoś co analizą nie da się nazwać (więcej w tym krytyki samej mojej analizy niż twoich argumentów)

 

- - - Updated - - -

 

Człowieku, co Ty za przeproszeniem pieprzysz?

Sam robisz jakieś analizy kompletnie oderwane od rzeczywistości, pisząc, że ten jest lepszy, bo Ty widziałeś tyle i tyle meczów, a tamten jest gorszy, więc jest 1:0 dla kogoś.

Jebniesz jakąś chorą analizę, a później innym zarzucasz, że sami niczego nie argumentują i ciskasz się do wszystkich o bezsensowność wypowiedzi, jednocześnie głosząc, że jak im się nie podoba Twoja opinia i pojebana analiza, to żeby się zamknął i się nie udzielał...

Sorry, ale musiałem.

Aha, jaggy (czy jak Ci tam)- Tomek 0:1...

kłamiesz

nikomu nie napisałem, żeby się zamknął tylko, żeby rozwinął swoją wypowiedź, bo moim zdaniem wypowiedź 1-zdaniowa (pt." nie ja uważam inaczej on 5* lepszy" nie jest żadnym argumentem)

albo zaczniesz czytać dokładnie co napisałem albo uznam, że kłamiesz celowo

 

Zrób swoją NIEPOJEBANĄ analizę, proszę bardzo ;)

 

Super temat się zrobił, @Jaggy napisz może ile masz lat @Julius pieprznął taki elaborat o tolerancji, tylko wiekowej jak się poźniej okazało :P , może wszyscy powinni sobie wziąźć to do serca żeby nie gnębić małoletnich fanów kosza coby się na kibicowanie kopanej nie przerzucili :) Dla zasady dodam że wcale nie uważam się odpowiednią osobą do oceniania wartości czyjichś postów ale np jako już typ któremu bliżej do 3 dych nie zasługuję na taryfę ulgową, a Ty jeśli masz te dajmy na to 11 lat to zdecydowanie inni userzy powinni cię otoczyć opieką :P:)

uważasz, że kto tu kogo gnębi?

przeczytałeś wszystkie posty?

ja nikogo nie obraziłem, to mi cały czas zarzucają, że cokolwiek robię jest źle więc jedyne co im odpowiedziałem wprost to to, żeby zamiast krytykować jednym zdaniem "nie, nie masz racji. ja myślę inaczej" zaczęli dawać więcej od siebie np. swoją analizę

Nie sądzę, żeby można było to nazwać gnębieniem...

moim zdaniem wiek nie ma tu nic do rzeczy bo albo umie się wyrażać swoją opinię zdaniem wielokrotnie złożonym z uzasadnieniem albo nie

można mieć i 40 lat i tego nie potrafić

 

Ja nie potrzebuję żadnej opieki, całe forum może być przeciwko mnie (nazywać moje analizy pojebanymi, wkręcać, że to ja wszystkim narzucam swoje zdanie choć w praktyce to wszyscy mnie chcą na siłę nawrócić :D) ale ja się nie poddam całej tej koalicji, która twierdzi, że ma rację tylko dlatego, że jest ich więcej i moje zdanie nie pokrywa się z ich zdaniem ;)

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.