Skocz do zawartości

2013/14 wstępny wygląd lig po zakończeniu obecnego sezonu/podsumowanie


matek

Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?

    • Nie dopuszczenie do gry w sezonie 2013/14
      32
    • Degradacja ligę niżej w stosunku do wywalczonej
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Wilq, ale skąd założenie, że ci rookie muszą być po prostu słabi bądź słabsi niż wyjadacze? Przecież w roto rookiem będzie też ktoś, kto nie grał dotąd w tej formule, ale na fantasy ogólnie "zjadł zęby". Albo ktoś, kto tutaj jest debiutantem, ale grał w roto na innych serwisach. Czy można ich nazwać slabiakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest definicja rookiego, ze nie ma doswiadczenia ;-) A granie w innych systemach akurat moze przeszkadzac, a nie pomagac, bo masz utrwalony system wyceniania zawodnikow, ktory sie rozni od roto.

 

Zreszta pisze o regule, a nie wyjatkach i skoro z zalozenia liga ma przyjmowac nowe zgloszenia to chyba realistyczne jest, ze wiekszosc z nich beda rookie w tej formule?

 

Zas ostatni argument o przejsciach z innych serwisow wg mnie tylko poteguje problem dla szybkich awansow: GMowie w 2 i 3 lidze, ktorzy nie sa starymi wyjadaczami moga byc skazani na srodek tabeli latami bo co roku wskoczy przed nich ktos z zewnatrz.

Serio, mozecie mi wyjasnic w tym systemie Robinsona jaka jest przewaga byc w drugiej lidze zamiast w trzeciej?

Gdy wiadomo, ze w drugiej konkurencja bedzie silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq, ten system ma swoje wady, ale jak dla mnie ma też swoje zalety: będąc np. w III lidze pewnym miejsca w pierwszej 5 walka będzie w czołówce dalej o pierwsze miejsce i tak samo przy kiepskim sezonie w dolnych rejonach tabeli też jest szansa że będzie gra do końca bo nikt nie będzie chciał spać o dwie ligi.

Jeszcze raz napiszę że ja bym był za tym żeby w górę o dwie ligi awansował tylko mistrz, a w dół o dwie leciała tylko ostatnia drużyna.

Wtedy ten jeden mistrz z III ligi napewno nie robiłby jakiejś wielkiej różnicy bo napewno łatwiej będzie zająć miejsce w pierwszej czwórce II ligi niż być na 100% pewnym wygranej w III lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wcale o zwycięstwo w 17-20 zespołowej 3 lidze nie będzie staremu wyjadaczowi łatwo. Po pierwsze dlatego, iż tych starych wyjadaczy paru będzie, po drugie, rookie z dośwadczeniem w fantasy ma jednak ogólne pojęcie o NBA (fakt, że ten, kto wymiata w FP nie musi wymiatac w roto), po trzecie dlatego, iż jak się pojawiają userzy z innych serwisów fantasy, zwiększa się automatycznie konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wcale o zwycięstwo w 17-20 zespołowej 3 lidze nie będzie staremu wyjadaczowi łatwo.

Tzn nie widziales co sie stalo w tym sezonie w dywizji wschodniej i zachodniej?? A dobor GMow byl dosyc losowy, wiec podejrzewam, ze bylo wiecej doswiadczenia niz bedzie w typowej 3 czy 4 lidze.

 

Wilq, ten system ma swoje wady, ale jak dla mnie ma też swoje zalety: będąc np. w III lidze pewnym miejsca w pierwszej 5 walka będzie w czołówce dalej o pierwsze miejsce

Jak ktos potrzebuje *dodatkowej* motywacji by walczyc o pierwsze miejsce w lidze to nie wiem czy to go czyni takim dobrym kandydatem na szybki awans.

 

i tak samo przy kiepskim sezonie w dolnych rejonach tabeli też jest szansa że będzie gra do końca bo nikt nie będzie chciał spać o dwie ligi.

Jak ktos zajmuje ostatnie miejsce to zazwyczaj odpuscil gre miesiace wczesniej i mu to wisi gdzie spadnie bo za rok pewnie nie zagra.

 

Jeszcze raz napiszę że ja bym był za tym żeby w górę o dwie ligi awansował tylko mistrz, a w dół o dwie leciała tylko ostatnia drużyna. Wtedy ten jeden mistrz z III ligi napewno nie robiłby jakiejś wielkiej różnicy bo napewno łatwiej będzie zająć miejsce w pierwszej czwórce II ligi niż być na 100% pewnym wygranej w III lidze.

Caly czas mam wrazenie, ze to przedkladanie GMa nad cala lige, ale to na pewno poprawialoby proporcje szans. BTW, w realu jest w jakimkolwiek systemie rozgrywek skok o dwa poziomy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikuję moją propozycją, podobnie jak wskazywał Marcos: o 2 ligi awansuje i spada 1 osoba.

Mi pasuje.

 

A c do tego, że ktoś może odpuścić po miesiącu i skończy na samym dole, to nie jest żadna reguła. Wystarczy, że ma zdrowych zawodników, w tym jedną konkretną lokomotywę, i się trzyma wysoko. Najlepszy przykład to mhm mozesz - nie grał od połowy grudnia, ale Durant, Conley, Mayo i Marc zrobili robotę, bez problemu skończył w 10. Dlatego nie chce takich ludzi w przyszłym roku.

 

W dodatku, jeśli mnie pamięć nie zawodzi (gogalq, dobrze mi się wydaje?), mhm rzucił zabawę i w tamtym roku. Czyli recydywa, co powinno dyskwalifikować gościa z zabawy na przyszłość. Tymczasowy0 podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nie bylo mnie wczoraj i widze przegapilem cala dyskusje. Dokladnie matek, mialem o tym mowic. Jestem prawie pewny, ze w zeszlym roku tymczasowy rowniez odpuscil gre, z tego co pamietam nie byl on jedyny.

 

w razie czego tutaj link http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?leagueId=61814&seasonId=2012 do ligi, mozna sie upewnic.

 

co do spadkow i awansow podoba mi sie ta propozycja robinsona, mozna ja wlasnie zmodyfikowac w sposob jaki pisalisie, czyli tylko mistrz awansuje o 2 ligi.

 

edit#

aa i teraz tak pomyslalem, nie lepiej byloby wrocic do espn? szczerze mowiac srednio przypadlo mi do gustu to yahoo, ma swoje plusy ale ma tez minusy. W telefonie np yahoo strasznie mi muli, a duzo bardziej podoba mi sie szata graficzna od espn. Oczywiscie jesli wolicie yahoo to sie dostosuje :) przez 1 miesiac bylo mi ciezko, ale teraz po pol roku gry powinno byc ok.

Edytowane przez gogalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja również w telegraficznym skrócie jak january:

 

-Yahoo

-III liga - 18 zespołów max. Jeśli będzie bardzo duża ilość chętnych można by stworzyć 4 ligę. Ale na taką decyzje lepiej poczekać

-tylko mistrz awansuje o 2 ligi

-nieaktywni gracze z tego roku powinni dostać szansę gry tylko że o ligę niżej niż wywalczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

- za rok oczywiście chętnie zagram,

- jestem za yahoo,

- rozmiar poszczególnych lig zasadniczo nie ma dla mnie większego znaczenia,

- podoba mi się pomysł awansu o 2 ligi mistrzów. I spadku o dwie drużyny ostatniej w tabeli.

- co do dezerterów trudno mi się wypowiedzieć, gram pierwszy rok, nie znam środowiska. Osobom, które wcześniej grały ambitnie, a w tym roku odpuściły dałbym kolejną szansę. Notorycznych (np. 2 lata z rzędu) olewaczom bym dziękował. Nie stosowałbym w tym przypadku degradacji.

 

Pozdr

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 4 grosze dorzucę:

 

* Yahoo mi odpowiada, ESPN nawet nie znam ;)

 

* Liga składająca się z 15 zespołów ładnie wygląda ^^ Trzeba się trzymać konkretnej liczby (15-16 chyba optymalnie jest) i ewentyalnie zmieniać liczbę teamów na najniższym szczeblu

 

* Mistrz i czerwona latarnia skok o 2 ligi brzmi zachęcająco. Trzeba pamiętać, że nie zawsze ten ostatni będzie rezygnował - np przypadek I ligi (zawsze to będzie lepiej kombinować by trafić w 2gą ligę aniżeli w 3cią gdyż awans z pierwszych 5ciu pozycji zawsze jest łatwiejszy niż z pierwszej - przypadek Slawekmroz i wiLQ jest ciekawy ale nie mówcie, że to jedyni doświadczeni gracze w East i West; sam zreszta wolałbym powalczyć o przedostatnie choć miejsce bo wiem, że bankowo byłoby mi trudniej awansować jako top 3ciej ligi)

 

* Dezerterzy - karać. Ewentualnie jedna szansa, ale jak ją zaprzepaszczą - podziękować za grę takiemu osobnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszczur to tegoroczny zwycięzca (i ubiegłoroczny wicemistrz) kiperka - najmocniejszej ligi, w której przyszło mi kiedykolwiek grać. Siedzi w fantasy baskecie i roto od wielu lat, wspólnie od wielu lat rywalizujemy, dyskutujemy... Co tu dużo kryć, znamy się jak łyse konie :-) Walczy zawsze do końca, niezależnie od standingu. Zdecydowanie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy faworyta do awansu bezpośrednio z III do I ligi? ;)

 

Bo z tego co widzę, dominują takie głosy:

- Yahoo

- I i II liga po 15 GM'ów (czyli tak jak się umówiliśmy, nie ma sensu tego zmieniać), III do 20, a w przypadku sporej ilości chętnych powstanie IV

- awans tylko pierwszego o dwie ligi i spadek tylko ostatniego o dwie. Czterej pozostali awans/spadek tylko o jeden stopień

 

Poza tym trochę niesprawiedliwe byłoby zmienianie liczebności lig teraz, po sezonie. Bo niektórzy mogliby mieć inną strategię, gdyby awansowało 6 osób do I i 6 do II ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.