Skocz do zawartości

Zmiany fa


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

JUz sie kiedys o to pytalem ale co mi tam jeszcze raz:

 

Czy jest niezbedny zapis ze oferty zlozonej nie mozna zmienic pod wzgledem % i lat?

TZn. rozumiem po co nie mozna zmniejszyc, ale co komu przeszkadza ZWIEKSZENIE % i lat jesli poprzednia oferte sie przebija?

Teraz jedyna sensowna taktyka to albo dac max % i lat albo czekac az inni zloza oferty i troche je przebic.

Troche to bez sensu i nic nam nie daje. W sensie, ze nie ma zadnego powodu zeby nie pozwolic zwiekszac % i lata przy przebiciu.

 

I druga sprawa:

wezmy PTB.

po do;iczeniu kasy zastrzezonej przez bird Isiaha (powiedzmy 6mln) mam wolnego 21mln.

Cichy mi napisal ze jesli dam mu maxa (powiedzmy 12mln) to dostepne mam 21-12=9 mln.

czyli Isiah blokuje 18 mln ?!!!

przeciez to bez sensu.

Te 6 mln blokowanych z salary jest blokowane na poczet tego kontraktu ! nie moze wiec blokowac dostepnej kasy.

a co bedzie jak ktos ma zastrzezone na birdy 15mln?

powiedzmy mam wolnego 30 mln, ale zastrzegam birdy dla X ktory jest 15mln.

czyli mam dostepne 15 mln.

Daje teraz oferte dla X na 15 mln, i X zzera mi 30 mln !!

 

to jest bez sensu i tak nie jest w nba i jest to nielogiczne.

Ja rozumiem ze jesli dodajemy birdy na strone to to tak wychodzi ze gra inaczej nie pozwala, ale moze w takim razie trzeba to inaczej zrobic

Przezucic to na GMa, jesli nie chcesz zeby Ci te birdy zjadaly dodatkowo salary to piszesssz pm, komisarze usuwaja Twoich XBird zawodnikow, a ty sam masz pilnowac zeby wszystko sie zgadzalo:

czyli

 

wtedy oferta blazers musialaby wygladac tak:

 

PTB 27 mln (na stronie)

birdy:

Thomas 6mln

dostepne 21mln

 

 

1. isiah Thomas (birdy ) 12mln,5lat,12%

Dostepne 27-12=15mln

2. CJ GILES 10mln/rok/

3. Larry Drew 5mln/5/5%

 

A kto nie chce (czyli jest powyzej salary cap) ten nie musi sie w to bawic.

takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest niezbedny zapis ze oferty zlozonej nie mozna zmienic pod wzgledem % i lat?

Zapis jest ze nie wolno zmniejszyc:) oferty jesli chodzi o $, % i lata przez cały etap nawet jak Twoja oferta jest już przebita.

 

Sam też zastanawiałem się czy ma ona sens tylko dla przebitych ofert, ponieważ była wprowadzona by nie robić tak jak np... sam chciałem zrobić w tym FA. Zaoferować np Boshowi 8mln, 2lat, 0% i widząc, że nie ma na niego chętnych (za tą kasę) podbić o 200k i zmniejszyć ilość lat - co byłoby bardziej korzystne dla mnie.

 

Czy jesteście w stanie znaleźć przykłady kiedy zmniejszenie lat i 0% mogło przynieść korzyści komuś kto został już przebity?

 

A jeśli zaś chodzi o drugi wątek to takie zapisy zostały chyba wprowadzone dla uatrakcyjnienia rynku FA i utrudnienia walki na FA dobrym zespołom, jeśli mają jakąś gwiazdę do przedłużenia taki zapis nieco powinien utrudniać ściągnięcie kolejnego dobrego gracza (niejako zabierając go z FA komuś słabszemu)?

 

- - - Updated - - -

 

Czemu nie można wycofywać bidów maxowych po tym jak ktoś inny zaoferował maxa birdowego, przecież jakby nie patrzeć jest to przebicie. Chyba że można, to zwracam honor :)

Bo podstawą do określania przebicia w naszym FA jest pierwszy rok kontraktu a nie suma kontraktu (tak przynajmniej było od kiedy gram w simke)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy ale mi nie chodzi o zmiejszanie % i lat, bo z tym sie zgadzam ze tego nie mozna zrobic.

MI CHODZI TYLKO O ZWIEKSZANIE.

 

powiedzmy ze dales Boshowi 8/3/0%

a ja dalem 8,5/5/5%

czemu teraz nie mozesz dac 8,5/5/5% ?

albo 9/6/10%

tego nie rozumiem.

 

natomiast zmniejszenie lat i % jest nielegalne, bo mozna majac birdy dac np 12/6/12,5% a jak konkurrencja wycofa swoje oferty przebic na 12,2/5/0% i to jest nieuczciwe ( bo konkurencja dala swoja kase gdzie indziej i nie moze wrocic do przebijania)

 

co do drugiego watku to nigdy nie widzialem takiego zapisu, wynika to natomiast z budowy gry. chyba ze sie myle to prosze o wskazanie w regulaminie :-)

Po to sie czysci salary i nie rezerwuje birdow na lewo i prawo zeby moc z tej kasy korzystac.

takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie jest napisane ze nie moge zwiekszyc?:)

Mogę!

 

  • Raz wyrównana ofertę nie można już poprawiać nie przebijając zrównanej oferty o wymagane 200 000 (tzw. luka w przepisach im. Dunk Fana). Zasada ta nie dotyczny sytuacji, gdy ktoś zaoferował maksymalny możliwy kontrakt i jego oferta została wyrównana przez innego GMa na lepszych % i/lub latach. W takim wypadku GM którego oferta została wyrównana ma możliwość polepszyć swoją ofertę (tj. % i/lub lata). Zmiana taka nie cofa zegara etapu.
  • Raz złożonej oferty nie można obniżyć w żadnym jej aspekcie (tj. $, % oraz lata), przez cały czas trwania danego etapu (tzw. luka w przepisach im. Stromile). Sytuacja ta dotyczny wszystkich ofert, a nie tylko najwyższych!

Drugi watek:

W sumie fajnie gdyby wypowiedział się Geddo bo przygotowywał kiedyś dawno temu przykład do naszego wątku FA http://www.e-nba.pl/showthread.php?8585-2019-2020-Free-Agency-ETAP-I&p=690447&viewfull=1#post690447 "SKŁADANIE OFERT"

I moze faktycznie źle Ciebie poinformowałem...?

 

W sumie sam nie wiem, jak w przeszłości reagowano na zmiany w kolejności... chyba nie było nawet takich przykładów?

Bo o ile zrozumiałe jest zgodnie z tym postem to, że wpisując birdy na końcu listy, możesz zaoferować w Twoim przypadku 21 mln.

Tylko nie wiem co w przypadku, na poczatek dajesz oferte max dla Ajzeji i dopiero później zastanawiasz się nad resztą graczy, czy można (zgodnie z tymi przepisami) zmienić zapis w poście z:

 

1. Thomas, 12,875 5 lat, 12,5%

 

na

 

1. Ajinca, 21 5 lat, 10%

2. Thomas 12,875 5 lat, 12.5%

 

czyli robiąc inaczej niż robiliśmy dotyczas, kolejne przebicia wpisując normalnie pod kolejnymi numerami.

Tylko też w takiej sytuacji dając nawet na poczatku Birda na koniec, kiedy będzie trzeba o kogoś bez birda powalczyć przebijając i tak spadnie on na liście za birda... co jest nieco bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz sie kiedys o to pytalem ale co mi tam jeszcze raz:

 

Czy jest niezbedny zapis ze oferty zlozonej nie mozna zmienic pod wzgledem % i lat?

TZn. rozumiem po co nie mozna zmniejszyc, ale co komu przeszkadza ZWIEKSZENIE % i lat jesli poprzednia oferte sie przebija?

Teraz jedyna sensowna taktyka to albo dac max % i lat albo czekac az inni zloza oferty i troche je przebic.

Troche to bez sensu i nic nam nie daje. W sensie, ze nie ma zadnego powodu zeby nie pozwolic zwiekszac % i lata przy przebiciu.

zwiekszanie jest dozwolone, natomiast zmniejszanie nie jest. zapis ten uwazam, za dobry i nie widze powodu aby cos w nim zmieniac.

 

I druga sprawa:

wezmy PTB.

po do;iczeniu kasy zastrzezonej przez bird Isiaha (powiedzmy 6mln) mam wolnego 21mln.

Cichy mi napisal ze jesli dam mu maxa (powiedzmy 12mln) to dostepne mam 21-12=9 mln.

czyli Isiah blokuje 18 mln ?!!!

przeciez to bez sensu.

Te 6 mln blokowanych z salary jest blokowane na poczet tego kontraktu ! nie moze wiec blokowac dostepnej kasy.

a co bedzie jak ktos ma zastrzezone na birdy 15mln?

powiedzmy mam wolnego 30 mln, ale zastrzegam birdy dla X ktory jest 15mln.

czyli mam dostepne 15 mln.

Daje teraz oferte dla X na 15 mln, i X zzera mi 30 mln !!

 

to jest bez sensu i tak nie jest w nba i jest to nielogiczne.

Ja rozumiem ze jesli dodajemy birdy na strone to to tak wychodzi ze gra inaczej nie pozwala, ale moze w takim razie trzeba to inaczej zrobic

Przezucic to na GMa, jesli nie chcesz zeby Ci te birdy zjadaly dodatkowo salary to piszesssz pm, komisarze usuwaja Twoich XBird zawodnikow, a ty sam masz pilnowac zeby wszystko sie zgadzalo:

czyli

 

wtedy oferta blazers musialaby wygladac tak:

 

PTB 27 mln (na stronie)

birdy:

Thomas 6mln

dostepne 21mln

 

 

1. isiah Thomas (birdy ) 12mln,5lat,12%

Dostepne 27-12=15mln

2. CJ GILES 10mln/rok/

3. Larry Drew 5mln/5/5%

 

A kto nie chce (czyli jest powyzej salary cap) ten nie musi sie w to bawic.

takie jest moje zdanie

pamietam jak wprowadzany byl ten zapis o kolejnosci skladanych ofert, itp.. pamietam tez, ze wtedy popek byl przeciwny. jesli sobie przypomnisz xamel, to wczesniej nawet nie bylo mozliwosci wykorzystac wolnej kasy jaka sie de facto mialo. mianowicie prawa birdowskie blokowaly kase i do momentu az nie podpisalo sie tego z BR, to kasa byla zablokowana. zapis ten zostal wiec prowadzony, aby druzyna ktora ma jakas wolna kase, mogla ja w jakis sposob wykorzystac. aczkolwiek tylko od GMa zalezy to dobrze to rozegra. moze miec ja do dyspozycji skladajac najpierw oferte jakiemus kolesiowi. a nastepnie zaproponowac kontrakt bylemu swojemu zawodnikowi korzystajac z praw birdowskich. normalnie w real NBA jest tak, ze jak sie ktos dogada, to podpisuje sie kontrakt i kasa obciaza salary cap druzyny. pozniej trwaja romowy z kolejnym zawodnikiem i kolejnego sie podpisuje oferujac kontrakt w zaleznosci od tego ile jeszcze maja kasy. u nas niestety gra simuje jeden dzien, gdzie skladane sa wszystkie oferty od razu. dlatego tez wprowadzona zostala kolejnosc w ktorej GM sam decyduje z kim moglby podpisac najpierw kontrakt. dzieki czemu jest szansa wklepania do gry wiekszej ilosci ofert. jesli ktos ma wolne salary i na BR, no i najpierw sklada oferte dla gracza z BR, to po prostu w pierwszej kolejnosci chce podpisac kontrakt z graczem do ktorych ma BR. no a w takim wypadku zabiera sobie troche wolnej kasy do czasu az nie podpisze nowego kontraktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

To teraz pytanie o transfery.

czy da sie wprowadzic tak zwany instant transfer, ktory dzialalby jesliby zgodzily sie obie (wszystkie) strony i zamiana zawodnkow nastepowalaby najszybciej jak sie da.

A pending trwalby normalnie i w razie przebicia moznaby ten transfer wycofac.

Trzebaby zrobic zastrzezenie ze zawodnikow z tego transferu nie mozna wymieniac przed koncem pendingu.

Bardzo by sie to przydalo w sytuacji jak ma Hawks z kontuzja Okafora.

A zgoda obu stron bylaby potrzebna bo jest ryzyko kontuzjowania zawodnika kiedy jeszcze transfer moze zostac anulowany.

daloby sie tak zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze sa. Nieraz sa sytuacje ze zawodnik distaje informacje tuz przed meczem i zamiast grac pakuje sie do samolotu i jak tylko przejdzie testy medyczne moze grac w nowym klubie.

Ograniczeniem jest raczej czas dojazdu ktory u nas wynosi 0.

Tak sie pytam, nie zeby mi strasznie przeszkadzalo to jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.