Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy ranking wartości Forbesa https://www.forbes.com/sites/kurtbadenhausen/2018/02/07/nba-team-values-2018-every-club-now-worth-at-least-1-billion/#6de4c9fe7155

 

Zawsze jak go publikują to dziwię się jak małe znaczenie dla tej wartości ma aktualny poziom sportowy i dorobek historyczny. Właściwie tylko miasto się liczy... Dawniej - kapuję, ale trochę mnie dziwi, że utrzymuje się to teraz, w czasach, w których dzięki internetowi nie ma to większego znaczenia, a hale są wypełnione niezależnie od wielkości miasta.

 

Wyjątek od reguły to Raptors - przecież Toronto ludnościowo niewiele ustępuje Chicago, organizacja popularna i rozpoznawalna, a ich wartość to połowa stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy Raptors narzekają na brak popularności? Albo zobacz na Pistons - oszacowano ich na mniej niż połowę Nets. Jest minimalna różnica między nimi i ostatnimi w rankingu Pelikanami. A przecież Tłoki to jest rozpoznawalna marka. Wiem, że kryzys w mieście, problemy z frekwencją, ale aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hale są wypełnione niezależnie od wielkości miasta

 

no nie wiem... patrzę na mecze w nsport tylko i niektóre mecze "prowincjonalne" to aż żal jak jest pusto

 

a w dużych miastach dodatkowo bilety kosztują 10x więcej.

Dla standardowego hamburgera bilet na mecz niech będzie te 50$ to jest nic. Druga sprawa, że meczy też jest dużo i dosyć często, gdyby grali tylko w weekendy to na pewno byłaby większa popularność więc skoro zawodnicy sobie odpuszczają niektóre mecze w sezonie to kibice tym bardziej ale mimo wszystko w kilkumilionowych miastach i aglomeracjach raczej nie powinno być problemu, żeby zapełnić ok 20 000 krzesełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie przypisać wartość klubu do jednego stymulatora.,Prędzej to jest wypadkowa wielu czynników.Populacja miasta lub obszaru metropolitalnego na pewno ma znaczenie ,ale Philadelphia ma ponad dwa razy więcej mieszkancow od Bostonu, a wartość 76ers ponad dwa razy mniejsza od Celtics-czyli zupełnie odwrotnie.Tak samo Charlotte-Concord-Gastonia ma większą populacje niż San Antonio-New Braunfels-Schertz-Seguin,a Hornets są taniej wycenieni od Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy Raptors narzekają na brak popularności? Albo zobacz na Pistons - oszacowano ich na mniej niż połowę Nets. Jest minimalna różnica między nimi i ostatnimi w rankingu Pelikanami. A przecież Tłoki to jest rozpoznawalna marka. Wiem, że kryzys w mieście, problemy z frekwencją, ale aż tak?

 

'wypelnienie' nie jest problemem,bo i tak 3/4 [a widzialem gdzies zrodlo z wyliczeniem na 80+%; ciekawe,skad te rozbieznosci?!] biletow schodzi. gorzej wyglada kultura kibicowania. skad to sie bierze,bog jeden raczy wiedziec. no wierzyc mi sie nie chce,ze 3 m-ce od otwarcia sezonu ludzie maja - wciaz - niezaspokojona potrzebe 'zwiedzania' nowej hali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla standardowego hamburgera bilet na mecz niech będzie te 50$ to jest nic. Druga sprawa, że meczy też jest dużo i dosyć często, gdyby grali tylko w weekendy to na pewno byłaby większa popularność więc skoro zawodnicy sobie odpuszczają niektóre mecze w sezonie to kibice tym bardziej ale mimo wszystko w kilkumilionowych miastach i aglomeracjach raczej nie powinno być problemu, żeby zapełnić ok 20 000 krzesełek

Standardowy hamburger jest coraz biedniejszy, te 50$ to nie tak mało, szczególnie, że jak chodzisz regularnie to się robi z tego już 200 dolarów w miesiącu.

Do tego popatrz na Polskę - u nas niby piłka nożna to religia, a na takiej Pogoni było 1600 widzów, mimo że bilety po 20 złotych, czyli faktycznie tyle co nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Players Only: Shaq and Kobe 1 on 1 | [FULL INTERVIEW]

 

https://www.youtube.com/watch?v=9qgFp6U5vAs

 

Kurcze, pierwsze pytanie mnie rozwaliło. Grali ze sobą tyle lat, pewnie poza boiskiem również spędzili razem trochę czasu, a tutaj Shaq pyta Kobego o jego dzieciństwo we Włoszech. Wydawało mi się, że takie pytania to oni już załatwili kilkanaście lat temu :)

Ogólnie fajny materiał, polecam szybko zobaczyć, bo pewnie niedługo TNT zażąda usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niby fajnie bo jestem zwolennikiem mapek zwłaszcza kibicowskich ale do tej akurat podchodzę dość sceptycznie . Może znajdzie się jakiś grafik który zrobi mapkę Polski, była ankieta komu kibicujemy wystarczy dopisać miejscowości i zobaczyć jak rozkłada się u nas miłość do NBA :) 

Edytowane przez MarcelW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.