Skocz do zawartości

Development Pionts


Qba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysł. Chcę poznać Wasze opinię na jego temat.

 

Co Wy na to, żeby od nowego sezonu za poszczególne osiągnięcia drużynowe/indywidualne przyznawać GM-ą tzw. development points do wykorzystania w offseasonie przed campami.

 

Przykład 1.

 

Zdobycie MVP przez zawodnika danej drużyny = 30 development points

Zdobycie PPG Leader = 10 pts.

 

Wszystko do ustalenia.

 

Możliwe jest rozdzielenie tych punktów między swoich zawodników. Oczywiście były by takie warunki

 

a) rodzaje developmentu

B) możliwość przyznania punktów w jednej kategorii jednemu zawodnikowi podczas jednego offseasonu

 

Czyli Rebounding improvement kosztowałby 10 pts i można by go dać naszemu Centrowi, co niesło by za sobą dodanie do jego cyferek +5 do DReb i + 5 do OReb.

 

Zawodnik ten nie mógłby już dostać developments points w tym offseasonie.

 

Stworzyłbym kategorie rozwoju oraz tabele co za co by się otrzymywało.

 

Kto grał w 2k będzie wiedział o co chodzi :)

 

Jak macie pytania to śmiało.

Uważam, że pobudziło by to na pewno naszą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie jestem za ale diabel tkwi w szczegolach.

W takiej formie rezultatem bedzie wzmocnienie silnych ekip.

oraz polowanie na indywidualne nagrody.

jak kahr bedzie mogl swoim grajkom pododawac po pare punktow gdzie chce to juz ich nic nie ruszy.

czy podobnie blazers.

ale z drugiej strony ja sie zgadzam na kazde w miare sensowne urozmaicenie.

 

Fajnie by bylo jakby raz na 5 sezonow mozna bylo wziac dwoch grajkow i ich mergnac, tzn zrobic jednego zawodnika ktorego numerki bylyby brane od jednego lub drugiego zawodnika w zaleznosci ktory ma wieksza dana pozycje..

Mozna by to zrobic tylko wobec graczy z drugiej rundy draftu, jeszcze na kontrakcie rookiech i taki zawodnik dostawalby QO czyli maxa.

 

Albo przedluzyc zycie graczy po 30 i anulowac ujemne campy ( albo np. tylko dla 3 lub 5 atrybutow)

 

Albo pozwolic GM owi wybrac jak rozdysponowac dodatnie punkty, ale z pewnymi ograniczeniami.

np jesli dany atrybut ma wartosc <50 mozna dodac max 20 punktow.

Jesli >50 <80 mozna dodac max 10 pkt.

Jesli powyzej 80 to za kazdy dodany punkt trzeba zaplacic dwa punkty, i max mozna dodac 5 na sezon.

tylko czy to nie bedzie prowadzilo do identycznych zawodnikow?

 

Albo np. wiekszy wplyw na zawodnikow ktorzy dostali max. Skoro tyle mu placisz to masz wplyw na development.

\

rtylko kto nad tym zapanuje? Bedziesz ze mna Qba sprawdzal czy ktos sie nie pomylil/ zaszachrowal ?

Bo komisze raczej dodatkowych obowiazkow nie wezma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do obgadania, na razie nie chce zebysmy sie skupiali na szczegolach. Chcialbym przedyskutowac idee.

 

Mozna ulozyc to tak, ze przeciez za awans do PO dostajesz Dpoints dla druzyny swojej. Za streak W15. Mozna bardziej dawac Dpoints za osiagniecia zespolow a nie zawodnikow.

 

Moge zajac sie stworzeniem tabeli z warunkami itp. Moge tez monitorowac przyznawanie Dpoints.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się "za bardzo" nie pocić można żywcem przenieść obowiązujące development z 2K13. Pytanie czy ograniczamy się tylko do statystyk drużynowych czy chcemy też nagradzać indywidualne osiągnięcia, nie tylko All-Star, MVP itp. ale również najlepsze %%, najwięcej trójek, wolnych asyst itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za (jak pisał Qba). Merdżowanie graczy mi nie pasuje, walka o najlepszy wynik ppg też nie bardzo ale coś takiego jak MVP All Star Game, albo największa ilość fauli czy 'wybitne' osiągnięcia drużynowe czy indywidualen jak najbardziej.

 

Krzmyk, ale my przecież ciągle jesteśmy na starcie gry. Dwa lata temu uznałem, że nie chce walczyć o 43-39 i powalczyłem o pick, podobnie robią inni gracze szykujac się np na przebudowę. Najlepszym przykładem jest ... Wolves i cieniowanie chyba z 4-5 sezonów przez Minesote po ty by znaleźć tych Irvingów i innych...

Coś takiego może sprawdzić, że ta gra będzie znowu żywsza? A jeśli jest wola ze strony Qby by to jakoś ogarnąć zając się tym, to odpowiada mi takie coś.

 

Jakie zdanie pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty w gruncie rzeczy, ale system trzeba przemyśleć tak, żeby nie wzmacniać mocnych już ekip (jak to robiono ze słabymi draftami swego czasu ;)), a trochę tym mi śmierdzi na razie ... i zmiana mi się wydaje spora mimo wszystko,

A pakowanie np liderów danych statów ... c'mon to może stworzyć jakichś przejebanych potworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że w rozsądnych ilościach :)

takie boosty były by rzędu 3-5 pts

 

fajne było by też np. +10 do potencjału, ale to już po campach trzeba by było dodawać, żeby można było to wykorzystać dopiero za rok. a cena za coś takiego też była by nie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.