Skocz do zawartości

Tauron Basket Liga Playoffy 2012/2013


DallasChampions99

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ciekawostkę powiem, że byłem dzisiaj trochę przypadkowo na spotkaniu z prezesem Śląska, niejakim Michałem Lizakiem. Spotkanie dotyczyło akurat kwestii marketingowych, ale jako fan koszykówki nie omieszkałem podpytać o kilka spraw sportowych/planów. Śląsk jest pewny awansu do ekstraklasy, a w przyszłym sezonie mają ambicję na wejście do finału ligi (!). Tak - wicemistrzostwo to ich cel sportowy. Podobno budżet mają mieć na poziomie top4 ligi. Generalnie plany są ambitne (zarówno sportowe jak i marketingowe), wielki powrót Śląska i te sprawy. Widziałem filmy promocyjne (m.in z meczu pucharowego Śląsk-Anwil). Bardzo ciekawa rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowka: ta sama śpiewka od 10 lat ;) zapowiadany budżet reaktywowanego wksu warto zawsze sobie dzielić, niech będzie uczciwie, przez 4. kto niby miałby być chętny w pakowanie hajsu w drużynę z PLK (biednej jak sam ****, to w ogóle transmituje jakaś tv? ), skoro nawet dla piłkarskiego WKS-u nie ma obecnie sponsora...

 

 

samo zainteresowanie koszykówką we wrocławiu jest duże, bardzo prężnie rozwijają się ligi amatorskie (wronba, wro-basket) , turnieje streetballowe są oblegane, a jak jest ciepło to po 16tej wszystkie 4 kosze na przyszkolnym tartanowym boisku niedaleko mnie sa maksymalnie oblegane (co ciekawe, mimo , ze na tym samym boisku stoja rowniez bramki to nie ma wiekszych problemow z koegzystencja milosnikow obydwu dyscyplin nawet przy duzym oblozeniu).

 

niestety, powrót śląska (prawdziwego, nie WKK)do ekstraklasy będzie mocno spóźniony, już ze 3-4 lata temu miał miejsce szczyt zainteresowania tym tematem, wtedy roztaczano wizje powrotu do tłustych 00's , miał być sponsor, zdaje się Deutsche Bahn a i miasto miało się dołożyć. wyszło jak zwykle, sprawa umarła po starciu z politykierką, bo DZKosz to matecznik PO, nie zdajecie sobie sprawy, ilu prominentnych regionalnych działaczy zna się właśnie z czasów pracy w Związku (były marszałek województwa jak i obecny sekretarz to kumple tej roboty i z boiska,) , a że za inicjatywą miasta stał Dutkiewicz nielubiany bardzo przez platformersów z racji tego, że jest niezależny to wszystko rozbiło się o politykę. potem jeszcze wpadł Koelner ze swoim WKK, pogmatwał bardzo sprawę spadku po WKS, w tym sezonie nie dostał już licencji i drużyna przepadła.

 

zasadniczo potencjał jest jeszcze duży, ludzie tutaj interesują się koszykówką, czy to grając czy biernie oglądają nba/euro, tyle że pieniądze też muszą być duże, chociażby po to, żeby drużyna nie grała w orbicie, umiejscowionej dla 3/4 miasta w komunikacyjnej czarnej dupie nowodworzańskiej. ale też mam wrażenie, że normalni ludzie woleliby chodzić na kosza niż oglądać piłkę, utożsamianą tutaj głównie ze stadionwym bydłem i laniem po mordach.

Edytowane przez Jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.