Skocz do zawartości

Ubaw po pachy ;)


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko Chris, przeciez wszyscy wiedza, ze ty nigdy nie faulujesz :lol: Oblukajcie tez to spojrzenie "spod zeza" Garnetta. Niezle.

Dołączona grafika

 

I jeszcze cos. Nie wiem jak wam, ale moim zdaniem boiska do kosza sa troche za male. Koszykarze coraz wieksi, bardziej umiesnieni... no i momentami jest za ciasno :)

Dołączona grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuu, przebrzydle gorole. Nie dosc, zescie sami zalali soba Slask, to jeszcze sie smiejecie z gwary. Kij wam... w oczy :twisted:

 

EDIT:

Teraz jeszcze raz przejrzalem na chlodno i widze, ze to jakis gorol pisal. Sa bledy w gwarze i to znaczne. Wielka niekompetencja wychodzi z tej prowokacji. :lol:

 

Np.

- "zaniedbywano przez męża" - taa, przez męża. Cale ogloszenie jest bardzo po slasku, a nagle na koncu jest "przez męża"? Powinno byc "przez ch(ł)opa"

- "gdybyś ty to robioł" - robioł? A co to za słowo? Chyba ktoś chciał za bardzo udziwnić. "gdybyś" też nie pasuje, zbyt polskie, kontrastuje z reszta tresci.

- "w grubie żeś grzeboł" - tu nie wiem. Gruba to inaczej kopalnia i zawsze jak pamietam, to "robiło się na grubie", a nie w niej.

- "za mnie" - taaa, akurat. Powinno być "za mie".

 

Hehe, nice try :wink:

 

A mnie sie strasznie podoba mina tego dzieciaka i jego koszulka - klikaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak, tak czy siak ( :lol: ) pośmiać się można. urażona duma śląska? może się jednak odłączycie od polski? :P

WIesz chętnie ja jestem za odłaczeniem śląska przynajmi nie musiałbym zyć w kraju gdzie jest 80% żadnych "wstrętnych" i dotego cudownie śmiesznych, fenomenalnie zabaawnych GOROLI a jak ktoś ma coś do Sląska to mi może wym...dać :D :D

 

Sląsk 3mmy się razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak, tak czy siak ( ) pośmiać się można. urażona duma śląska? może się jednak odłączycie od polski?

Bardzo chetnie tylko nie potym jak cala Polska wycyckala caly przemysl i zmienila go w ruine zyjac ze Slaska przez kilkadziesiat lat. Gdy ŚLĄSK był glownym zywicielem calej Polski jakos nikt nie mowil, zeby sie sie odlaczyl, teraz gdy doprowadzili kopalnie huty i reszte przemyslu do granic bankructwa jzu im nie zalezy. Ja nic nie mam do ludzi spoza Slaska, ale bez takich wyjazdow mi tu. Moze zaraz ktos powie, zebym sie nie unosil bo to zarty. Niestety jesli chodzi o te kwestie jetem kurewnie powazny i czuje sie 100% ŚLĄZAKIEM i moje korzenie sa tutaj od paru ladnych pokolen. Nie wstydze sie tego i mowie o tym otwarcie.

PS

Nie bierz tego loqsh1 do siebie. To moj wywod do ogolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh key nie pisałem tego, patrząć na politykę, czy że tam macie duże bezrobocie czy cośtam jeszcze. poprostu kiedyś w gazetach i ogólnie było mówione o tym, że śląsk chciałby się odłączyć (a nie, że kraków chciałby odłączyć śląsk) - dlatego to napisałem. może coś jeszcze po drodze przekręciłem, albo nie doczytałem..? ja tam do nikogo nic nie mam (no chyba, że do tych wieśniaków z warszawy ;) )

a ta gwara jest jak dla mnie zabawna, jak się ktoś obraził, albo wziął to do siebie to.. cóż mogę poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loqsh1. To nie Slask sie chce odlaczyc. To tylko grupa nawiedzonych ludzi lansuje taka teorie, ktora moim zdaniem jest mocno nienormalna. Slask to czesc Polski, nie po to byly powstania i walki, zeby teraz urzadzac cyrk. A ta banda od "odlaczenia" to takie okoliczne (tzn. jak to w Polsce bywa) oszolomy.

 

Tego, co napisalem wyzej, tez prosze nie brac do siebie. Po prostu wykazalem, ze ten, co to napisal (te ogloszenia), w mojej opinii nie byl Slazakiem. Choc ja sam nie twierdze, ze ja jestem jakims modelowym, bo tak nie jest. Jakkolwiek gwara slaska jest moim zdaniem calkiem sympatyczna i zabawna, to jednak jak cos robic to konsekwentnie, a nie tylko wulgarne tresci ubierac w pseudoslaskie lamance. Co nie znaczy, ze mi sie calkiem nie podobaly te ogloszenia, po prostu w pewnych miejscach czulem niesmak potegowany moja tendencja do nadinterpretacji :) OK, niech bedzie, jestem troche upierdliwy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek gwara slaska jest moim zdaniem calkiem sympatyczna i zabawna, to jednak jak cos robic to konsekwentnie, a nie tylko wulgarne tresci ubierac w pseudoslaskie lamance.

 

Ooo szak widze nie jestes na bierząco już nie ma gwary śląskiej w Uni zaakceptowali i jest to JĘZYK ŚLĄSKI , wiec taki jezyk jak i POLSKI wiec tak samo można czepiać sie POLSKIEGO jak i ŚLĄSKIEGO.

 

PISS

 

EDIT: JEBAC ORTOGRAFIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie tylko nie potym jak cala Polska wycyckala caly przemysl i zmienila go w ruine zyjac ze Slaska przez kilkadziesiat lat. Gdy ŚLĄSK był glownym zywicielem calej Polski jakos nikt nie mowil, zeby sie sie odlaczyl, teraz gdy doprowadzili kopalnie huty i reszte przemyslu do granic bankructwa jzu im nie zalezy

Z tym żywicielem to trochę przesadzasz. Ten cały węgiel to była część propagandy. Komunistyczna władza dmuchała i chuchała na Śląsk, ale prawda jest taka, że w gospodarce wolnorynkowej kopalnie sobie nie poradziły. Może górników za bardzo rozpieścił towarzysz Gierek? Popatrz, że najbardziej dochodową kopalnią w Polsce jest kopalnia w Bogdance, niedaleko Lublina. Ustawiają się tu długie kolejki po węgiel, nieraz trzeba czekać nawet po kilka dni. Czyli można zarabiać na węglu. Dlaczego więc tak się nie dzieje na Śląsku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.