Skocz do zawartości

Ogloszenia, wymiana meczy, pomoc...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Szukam kilku serii Bulls z 90tych w dobrej, b.dobrej wersji, bo przeglądałem ostatnio swoje zbiory i stwierdziłem, ze nic nie da sie zobaczyć :P

 

chodzi mi o finały 92, 93, 96, 97

PO przeciw magic'96, NYK'93, NYK'96

 

I generalnie wszystko z tego okresu w dobrej wersji :)

 

Ma ktoś, wie ktoś skąd zassać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kindle rządzi. Sam mam http://www.amazon.com/gp/product/B003DZ1Y8Q/ref=oh_details_o00_s00_i00 od niemal dwóch lat. Najlepszy gadżet jaki kupiłem w życiu.

 

Przede wszystkim ważne jest po co Ci to - czy tylko po to, żeby czytać, czy też po to, żeby oszczędzać oczy - i tu wybierasz czy chcesz z e-ink czy świecący. Jak świecący, to nie ma sensu, możesz z komóry/tableta czytać i funkcjonalność większa. Ja wybrałem e-ink, bo nie świeci w oczy i jest wydajniejszy - energia zżerana jest tylko podczas zmiany tego co na ekranie, nie bierze energii na wyświetlanie/świecenie, bo jak rzuci "atrament" na "papier" to on tam zostaje. W praktyce urządzenie czuwa, żeby odpowiadać na interakcję guzikami etc.

 

Jak kupowałem to myślałem też o czytniki Barnes & Noble. Nie pamiętam co przeważyło na korzyść Kindle. Może obsługiwane formaty? Może opinie w necie. Ciężko powiedzieć teraz.

 

Wszelkich e-booków nie poczytasz, .chm nie śmignie, .djvu też nie. Ale są konwertery do .pdf. .pdf albo format Kindle - bez problemu. Html też śmiga.

 

Jakich dodatkowych funkcji potrzebujesz? Mój Kindle ma kolekcje (emulacja folderów, grupujesz pliki), zakładki, komentarze, obsługa spisów treści, wyszukiwanie. Nie potrzeba chyba więcej. Nie wiem jak nowsze wersje.

 

Warto kupić sobie pokrowiec/etui. To jest dość delikatna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedź. A skany z książek (najczęściej są zapisane w .pdf) da się z tego czytać? To dla mnie istotne.

 

Co do świecącego, to z tego co czytałem, to można mieć wyłączone podświetlenie, a jak się włączy to samą moc podświetlenia regulować, a i technologicznie ma to być dużo lepiej niż w tabletach rozwiązane (ma nie świecić w oczy, tylko z góry na tekst), więc to raczej coś ekstra do miejsc typu metro czy pociąg niż wada.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily, mówisz teraz o nowym Kindlu Paperwhite, poprzednik moim zdaniem miał na myśli czytniki/tablety oparte na ekranie LCD. Sam bym tabletów czy innych bajerów z LCD nie polecał. Męczą oczy, a do tego bateria trzyma kilkanaście godzin zamiast miesiąca jak w Kindlu.

 

Sporo informacji znajdziesz na polskiej stronie http://swiatczytnikow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, dokładnie o tym mówiłem. Dla siebie myślałem o etui z wmontowaną żarówką, ale sobie w końcu odpuściłem.

 

Nie wiem jak skany, ale na moim obrazki w pliku pdf nie wyglądają za dobrze. Zależy od jakości skanu, ale na Kindlu nie masz skali szarości, czyli albo rysuje piksel, albo nie. Jak skan ciemny, to dostaniesz czarną plamę na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się DVD o Michaelu Jordanie stworzone przez grupę fanów. W nazwie było "Legend..." albo coś w tym stylu. Pamiętam że muzyka wzięta była z Władcy Pierścieni i tym podobnych filmów. Wszystko podzielone było na rozdziały, w filmie pisane złotą czcionką, właśnie coś w stylu Władcy Pierścieni. Czy ktoś pamięta jak to dokładnie się nazywało? Może ktoś ma albo wie skąd to teraz wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/Legends-Giftset-Ultimate-Showtime-Basketball/dp/B000IJ79W0

 

NBA Ultimate Jordan 20th Anniversary Collector's Edition-historic 3-disc Collector ?

chodzi Tobie o 20lecie i wydanie 3 płytowe?

Nie nie, to o czym mówię to nie było oficjalne wydawnictwo. DVD było stworzone przez grupę fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Technicy-magicy, rozkimać to.

 

Posiadam radiówkę 4 mb/s; router TP-Link TL-WR543G. Z nim podłączony jest stacjonarny pecet kablem oraz laptop przez WiFi. Problem polega na tym, że prędkości pobierania na lapku miałem mniejsze anieżeli na stacjonarnym. Bez względu na serwer. O ile na stacjonarnym ta prędkość to ok. 550 KB/s (czyli tyle ile powinno być), to na lapku wachało się to od 40-60 KB/s, maksymalnie do 150. Myślałem, że to problem z WiFi, więc podłączyłem lapka z routerem kablem i niestety to samo. Resetowałem ruter, ustawiałem od nowa - nic. Myślę - coś z lapkiem. Ale nie, bo w drugim mieszkaniu mam internet 25 mega przez router i tam na tym samym lapku wszystko jest w porządku. Najlepsze jest to, że przełączając z powrotem kabel Ethernet z lapka do stacjonarnego coś się zjebało i obecnie problem występuje również na stacjonarnym (tak jakby się 'zaraził' poprzez kabel :P).

 

Jakieś pomysły? Czy chociaż wskazanie czy to wina routera czy może coś po stronie usługodawcy?

 

Dodam, że problem występuje tylko ze ściąganiem plików (przez przeglądarkę, IDM etc.). Na rozmaitych speedtestach, strumieniach wideo na obu kompach wszystko gra (czyli jest te 4 mega).

 

PC stacjonarny - Windows XP SP3; laptop - Windows 7 SP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie , szukam Meczy MJ w dobrej jakosci, moze ktos poleci jakas dobra strone zebym mogl sciagnac ?

Mam troche meczy ale w bardzo kiepskiej jakosci , az sie nie chce ogladac w porownaniu w HD jak teraz mozna sciagac na biezaco NBA .

posiadam kolekcionerskie 6 DVD z najwazniejszymi meczkami MJ i tam jest piekna jakos , szukam czegos podobnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to o czym mówię to nie było oficjalne wydawnictwo. DVD było stworzone przez grupę fanów.

Nie wiem czy to o to chodzi, ale tutaj jest tego sporo: http://www.nbaondvd.com/

 

Panowie , szukam Meczy MJ w dobrej jakosci, moze ktos poleci jakas dobra strone zebym mogl sciagnac ?

Mam troche meczy ale w bardzo kiepskiej jakosci , az sie nie chce ogladac w porownaniu w HD jak teraz mozna sciagac na biezaco NBA .

posiadam kolekcionerskie 6 DVD z najwazniejszymi meczkami MJ i tam jest piekna jakos , szukam czegos podobnego .

 

Jeżeli chodzi o download to koleś z linka, który wkleiłem co jakiś czas wrzuca jakieś pojedyncze mecze na davkę, ale nie wiem jak z jakością. Poza tym możesz poszukać na isohunt.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam do sprzedania magnesy nba sa one nowe praktycznie nie uzywane. obecnie od reki mam te na zdjeciu nr 1 lecz jesli jest kros zainteresowany moge w ciagu 3-5 dni sprowadzic inne magnesy

dostepne na ponizszych zdjeciach okolo 1000 roznych modeli :)

dostepne od reki

Dołączona grafika

na zamowienie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wiecej zdjec moge przeslac zainteresowanym na meila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.