Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do gratulacji dla Peytona. Wspaniale mu się ułożył koniec kariery. Nie dość, że mistrzostwo, to jeszcze jako jedyny QB wygrał je z dwoma różnymi klubami i pobił jednocześnie rekord zwycięstw w karierze.

Patrząc jednak na jego dwa playoffowe tripy po mistrzostwo to nawet pobieżne przejrzenie statsów daje 5 td i 8 int (tegoroczne 2 td i 1 int i tak nie wygląda najgorzej). W zwycięskich Super Bowlach miał łącznie 1 td i 2 int, do tego jeszcze dwa stracone fumble, więc w sumie 1 td i 4 straty.

Być może rację ma Macias, że okoliczności runów po tytuł zostaną mu zapomniane i będzie po prostu jednym z tych elitarnych, którzy tak wiele osiągnęli również pod kątem mistrzostw, ale ja raczej tego zapomnieć nie będę umiał, bo to się jednak różni od tego co było u innych wielkich. Najbardziej jego kariera przypomina chyba Elwaya. PO gorsze niż RS, SB gorsze niż PO, tyle samo mistrzostw i też wygrywanych trochę w cieniu, podobna ilość awansów do SB (Elway 5, Peyton 4). Ale trzeba przy tym przyznać, że w RS Peyton zrobił najwięcej ze wszystkich w historii.

 

Żeby nie powtarzać tego co inni pisali o meczu to dodam, że szacun należy się Wade'owi Phillipsowi. Miał od groma telentu w tej obronie, ale kapitalnie ją przygotował do starć z tak odmiennymi ofensywami jak Patriots i Panthers w dwóch najważniejszych meczach.

 

A propos obrony Broncos ciekaw jestem Waszych opinii na temat sklasyfikowania jej w historii NFL. W szczególności jak wypada na tle Seahawks, bo to było niedawno i większość z Was zwyczajnie ich sporo oglądała. Być może ktoś (Danp?) pamięta dobrze Ravens 2000 czy Tampę 2002 i z tej perspektywy porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej napisze wiecej, nie pamietam Baltimore ale pamietam Tampe i to byla mega wyjebana defensywa, byc moze najlepsza ever, "na pewno" top 5.

Teraz przejdzmy do innej kwestii ktora mnie mega irytuje.

Lubie Cama, nie mam nic przeciwko jego pajacowaniu, jak sie wygrywa to wszystko sie ladnie uklada. Jak ktos chce go powstrzymac od pajacowania to trzeba go zatrzymac na boisku jak Denver. Wtedy Cam zmienia sie placzka i loosera, 3 lata temu jak dostal od Niners w PO u siebie to tez z placzem uciekl z konferencji jak sie go zapytano o "celebrowanie" przez Kopernika po TD z rozdzieraniem koszulki jak Superman. Niestety sam sobie umoscil lozko, zbieralo mu sie, zbieralo az w koncu przyszla kryska na matyska czy jak to sie gada :)

Teraz przesadzone rakcje ludzi w Stanach. Po c*** Wade Phillips zabiera sie za tweetowanie, kto pamieta by koordynator w nfl tweetowal o poszczegolnym zawodniku? Ja nie pamietam, pamietam natomiast ze Phillips jako HC Dallas byl pizdeczka i gowno zdzialal, jakos mu sie tweetowac wtedy nie chcialo.

Kolejny typ, Clark z Seachickens, po c***a tweetujesz o Camie i jego porazce? Dostales w tym sezonie dwa razy od niego, nie raz, dwa, wiec zamknij morde i usiadz na dupie. Aha i nie bij zadnych kobiet (kolejny przypadek tuszowania przestepstw "gwiazd" sportow akademickioch w USA).

I zeby nie bylo, ja tez uwazam za dziwne, ze Cam nie zaatakowal tej pilki od razu po kolejnym fumble'u. I wiem, ze zagral fatalne zawody, ale niektorzy przesadzaja w kozaczeniu, szczegolnie ci ktorzy juz w danym sezonie dostali po dupie.

Tak jakby Peyton teraz wyszedl i zaczal szydzic z Newtona.

ps-wyglada na to ze McCoy moze nam nie pomoc w fantasy w przyszlym roku, bo jesli to prawda ze mial bojke w klubie nocnym z jakimis gliniarzami, to bedzie pewnie zawieszony na jakis czas, kolejny debil. A dopiero byl u Skipa i Stevena A. i piepszyl jak to Buffalo bedzie w SB za rok, hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SB i zarazem defensywy Broncos, może i Pantery miały wspaniały sezon ale patrząc na ich terminarz nie grały one przeciwko topowym defensywom, raz przeciwko Seahawks(ale nie można jej porównać do ubiegłych sezonów) Trafiła kosa na kamień, defensywa Broncos wygrała SB, a Peyton miał ogólnie kilka spoko zagrań, a tak naprawdę starał się tego nie spi*****ić. Czy def Broncos jest taki dobry? oczywiście, że tak

https://www.instagram.com/p/BBmFVyhPCjY/?taken-by=nfl - Broncos w finałach pozwoliło Steelers, Patriots, Panthers na łączne zdobycie 4- czterech k**** TD przez łącznie 12 ćwiartek... wow. Nie oglądałem Bucs ani wcześniejszych ale oglądałem Seahawks i uważam, że defensywa Broncos jest na wyższym poziomie, może linia nie jest tak dobra jak Seahawks ale za to elitarny OLB Von Miller, i równe secondary, to różni ich od Hawks. Seattle ma oczywiście Kama, Shermana, Thomasa III, ale zawsze ten 4 robi dziurę - jak grają nickel czy dime(rzadko) to źle to wygląda, mądrzy QB to wykorzystują natychmiastowo - patrz Brady w SB49. Charis, Ward, Stewart, Talib > Sherman, Kam, Thomas + x + x Denver moim zdaniem posiada bardziej kompletne secondary. Patrząc na pass rush Seahakws(genialny Bennet, potem dobrzy Mebane, Irvin i Wagner), a w Broncos, Ware + Miller na nich skupia się O-line i to niesamowicie ułatwia prace swojej i linii.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Danp napisze więcej o najlepszych obronach, jakie pamięta, pozwolę sobie na kilka uwag do postu Ciszy w kwestii Broncos vs Seahawks.

 

https://www.instagram.com/p/BBmFVyhPCjY/?taken-by=nfl - Broncos w finałach pozwoliło Steelers, Patriots, Panthers na łączne zdobycie 4- czterech k**** TD przez łącznie 12 ćwiartek... wow

Seahawks na drodze do swojego mistrzostwa straciło przeciwko Saints, 49ers i Broncos wprawdzie 5 td, ale dwa z nich to był totalny garbage time: Saints zdobyli TD na 26 sekund przed końcem meczu przy stanie 23:8 dla Seahawks, a Broncos przy stanie 38:0 dla Seahawks wraz z końcem 3 kwarty. Broncos jednak stracili każdy z touchdownów, gdy rozstrzygnięcie meczów było sprawą zupełnie otwartą.

 

(...) i równe secondary, to różni ich od Hawks. Seattle ma oczywiście Kama, Shermana, Thomasa III, ale zawsze ten 4 robi dziurę - jak grają nickel czy dime(rzadko) to źle to wygląda, mądrzy QB to wykorzystują natychmiastowo - patrz Brady w SB49

Warto jednak zwrócić uwagę, że Seahawks w ostatnich 3 latach grali 8 meczów w PO. Brady rzeczywiście ich pociachał rzucając im 4 TD (zresztą każdy do innego receivera), ale w czasie tych 8 meczów nikt oprócz Brady'ego nie był w stanie rzucić przeciwko nim więcej niż 1 passing TD*. A grali przeciwko takim QB jak Peyton (w swoim statystycznie najlepszym sezonie w karierze), Rodgers, Brees czy Newton, a Danp pewnie i Kaepernicka z tamtego czasu uznałby za czołówkę. ;)

Wychodziłoby mi więc na to, że albo grono mądrych QB ogranicza się do jednego nazwiska, albo jednak przeciwko secondary Seahawks grało się cholernie trudno. ;)

 

Zgadzam się z ogólną tezą, że secondary Broncos jest równiejsze. Ma pięciu bardzo równych, wysokiej klasy defensive backów. Zabrakło mi w Twoim poście wymienienia Roby'ego, a nie widziałem chyba nigdy, żeby jakiś team miał lepszego trzeciego cornera, naprawdę dobry jest ten kolo).

Osobiście uważam, że Maxwell jako ten czwarty w seconadary Seahawks był dobry. Może nie na poziomie tej topowej trójki, może nie na poziomie tych cholernie dużych pieniędzy, które dostał w Eagles (o wiele większe niż zarabia Chancellor), ale to była dobra opcja. Większa różnica Seahawks sprzed roku czy dwóch dotyczy kolejnych opcji, bo Roby wygląda wręcz kosmicznie na tle wszelkich Lane'ów, Sheadów, Simonów czy Cary'ego Williamsa, którego wywalili jeszcze w trakcie sezonu.

 

Największe różnice pomiędzy tymi defensywami widać jednak w pierwszej i drugiej linii. Zewnętrzny pass rush Broncos oparty na Vonie i DeMarcusie jest czymś z zupełnie innej bajki niż to co w tym elemencie prezentowali Seahawks (gdzie zdecydowanie przewodnim puss rusherem jest Bennett). Z kolei Seahawks mają ogromną przewagę na pozycji MLB, bo Broncos się tu nawet nie zbliżają do poziomu Boby'ego Wagnera.

 

 

*Formalnie patrząc to udało się to jeszcze Newtonowi, który miał 2 passing TD, ale jego drugie podanie na TD do Benjamina to było już w garbage time, bo pod koniec meczu przy stanie 31:10 dla Seahawks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tracenia TD to Seahawks w zeszłym sezonie ten z SB49, pod koniec sezonu RS nie dawali zdobywać punktów w 4 kwarcie - nie wiem dokładnie jak długo, nie znam też szczegółów ale byli nie do przejścia. I to co właśnie piszesz stracili te 5 TD, to mecze były już rozstrzygnięte. O Robym myślałem, ale zapomniałem go wpisać w końcu. Tak właśnie tylko Brady rzucił tyle TD defensywie Hawks.

 

Co do Maxwella, on wyglądał bardzo dobrze jak był otoczony lepszymi od siebie. Co do Burley'aa, Shead'a Simona(ten to jest cienki ...) i do Leana w sumie też, chociaż z nim na boisku Brady rzucił dwa INT, właśnie przy drugim Lane połamał sobie rękę, wszedł Simon i to już wyglądało beznadziejnie - punkt zwrotny meczu. Chociaż teraz w tym sezonie Shead i Lane po powrocie wyglądali nieźle, ale gdy ten pierwszy krył TE przykładowo Olsena(a dokładnie przy TD Grega nie miał szans - warunki nie te). Może dorzucą kogoś z draftu? Browner też FA.

 

Seahawks i tak musza ogarnąć O-Line - Saints i Gaiants ucięli kilku weteranów. Cieszy powrót J.Williamsa po walce z nowotworem, prawdopodobnie będzie grał w przyszłym sezonie, linia w postaci Meabane, Anthyba Rubin, J.Hill, J.Williams wygląda spoko, do tego Bennet w gazie no i Avril, który ma backup w postaci Clarka. Największą radochę mam z T.Locketta i T.Rawlsa(ten niech  leczy tą kostkę - btw jest na świetnym 3 letnim kontrakcie)

Nie ma opcji by Seahawks wypadli z grupy zespołów walczących o mistrzostwo, nawet jak rozpoczną sezon 0-4.

Seahawks, Steelers, Patriots, Broncos, Panthers, no i Packers i Arizona(ze zdrowym Mathieu) - nie mam kolejności, ale pierwsza piątka to pierwszy tier, a Packers i Arizona to druga grupa, kogoś dodać? Vikings? Bills? nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg, co ludzie mają za pomysły z memami...

 

Co do Burley'aa, Shead'a Simona(ten to jest cienki ...) i do Leana w sumie też, chociaż z nim na boisku Brady rzucił dwa INT, właśnie przy drugim Lane połamał sobie rękę

Gwoli sprostowania, to był pierwszy INT i - co za tym idzie - przy drugim Lane'a na boisku nie było. ;)


http://vinescope.com/v/4135 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja bardzo subiektywna kolejnosc ostatnich 30 lat (defensyw rzecz jasna):

Tampa 2002

Seattle 2013

Baltimore 2000

Broncos 2015

Bears 1985.

Opieram sie na suchych statch, paru filmikach w sieci i pare artykulach.

Kogo nie zapytam w Chicago to mi powie, ze Bears 1985 byli najlepsza defensywa ever, i badz tu madry.

 

ps-uwazam to za mega skandal ze TO nie jest first ballot hof. To byl jeden z takich graczy, ze przez pewien czas by nie do upilnowania, jak Moss przez jakis czas, Gronk, Payton glownie w Indy i przez rok w Denver, AP po powrocie z kontuzji ACL. Nie wazne co zrobi "wroga" defensywa nic nie jest go w stanie zatrzymac.

Szkoda, ze jakies wzgledy pozaboiskowe, poza sportowe mialy tu znaczenie.

I na sam koniec, srodowy 1st Take jest byl jednym z najlepszych ever, nie bylo krzykacza Smitha i jego rasistowskich textow, brada, i am from the streets itd, tylko Skip i kazdy jego text i komentarz niszczony na spokojnie i rzeczowo przez TO. Nie wiedzialem, ze tam sie tak da, po prostu stlamsil skipa pi****le, ktory co chwile musial mu przyznawac racje, bo nie mial argumentu i nie wiedzial co powiedziec.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dobrze będzie zaczekać z naszymi typami do draftu, zmian kadrowych na FA itd. ;) Na razie to jest właśnie way too early ;)

 

ps-uwazam to za mega skandal ze TO nie jest first ballot hof. To byl jeden z takich graczy, ze przez pewien czas by nie do upilnowania, jak Moss przez jakis czas, Gronk, Payton glownie w Indy i przez rok w Denver, AP po powrocie z kontuzji ACL. Nie wazne co zrobi "wroga" defensywa nic nie jest go w stanie zatrzymac.

Szkoda, ze jakies wzgledy pozaboiskowe, poza sportowe mialy tu znaczenie.

I na sam koniec, srodowy 1st Take jest byl jednym z najlepszych ever, nie bylo krzykacza Smitha i jego rasistowskich textow, brada, i am from the streets itd, tylko Skip i kazdy jego text i komentarz niszczony na spokojnie i rzeczowo przez TO. Nie wiedzialem, ze tam sie tak da, po prostu stlamsil skipa pi****le, ktory co chwile musial mu przyznawac racje, bo nie mial argumentu i nie wiedzial co powiedziec.

Zgadzam się co do TO. Ale nie mogę też zdzierżyć, że kolejny raz nie został wybrany inny Terrell, czyli TD. Wiem, że gość miał cholernie krótką karierę, w zasadzie po 4 sezonach już był koniec, ale on w ciągu tych czterech seznów zrobił o wiele więcej niż taki Jerome Bettis przez swoje 13, który jedyne mistrzostwo zawdzięcza heroicznemu tackle'owi Benka po jego żałosnym fumble'u pod koniec playoffowego meczu z Indy (

).

 

Jak często zdarza się RB, który jako zdecydowanie najlepszy zawodnik prowadzi swój team do mistrzostw back2back? Jak często zdarza się RB robiący ponad 20 rushing TD? Jak często zdarza się RB robiący ponad 200 rushing yards? Jak dla mnie Terrell Davis już dawno powinien być w HoF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale wydaje mi się, że tendencja może się odwrócić. Ostatnich dwóch mistrzów nie miało safety z all-pro i wydaje mi się, że w najbliższych latach może być tak samo, bo sama pozycja wydaje się być w kryzysie. Spójrzmy kto na niej grał te ok. 10 lat temu, tak w 2006 czy 2007 roku: Reed, Sanders, Polamalu, Taylor, Dawkins, Woodson. Cała szóstka była w swoim prime i zjadała na dzień dobry każdego z obecnych safeties bez popijania. Nie ma obecnie nikogo z porównywalnym impactem.

 

To już tak pomijając ze wspomnianego okresu wszelkich Darrenów Sharperów, Adrianów Wilsonów czy wciąż Rodneya Harrisona lub Johna Lyncha, których spokojnie można porównać do najlepszych z obecnych safeties.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cisza nie wiem czy ten obrazek na czasie, bo w domu Brady'ch podobno nie fajnie sie dzieje, ale byc moze to tylko plotki.

Uwielbiam jak Skip piepszy o Gizele ze nic specjalnego jest. Ot k... amator modelek, z wieloma na koncie :)

@Kilas jak zwykle nie doceniasz wplywu Chancellora na Seattle difens, bez niego juz pokazali klase w ostatnim sezonie, gdyby nie wrocil dam se lape ucicac ze nawet do PO by nie weszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czenslor zajebisty kolo, i to nie tylko jako zawodnik, ale też jako enerdżajzer mający bardzo duży wpływ na drużynę. Osobiście jednak za najlepszego safety w lidze uważam tego drugiego, czyli Earla. Zresztą nie tylko ja, bo nawet patrząc po tych całych wyborach do all-pro (nie żeby dla mnie to wiele znaczyło, ale na tym opierał się autor tekstu przytoczonego przez Ciszę) to Earl był tam wybierany w każdym sezonie swojej kariery, z czego 3x z rzędu do 1st team. Chancellor z kolei "jedynie" dwa razy znalazł się w 2nd team.

Obaj są cholernie mocni, ale gdzie im tam do takiego Eda Reeda? No bez jaj. Dys brada łos on anada lewa, jakby to wykrzyczał kolega Skipa. :D

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defensywa Seahawks

https://www.youtube.com/watch?v=dqlCnydOJuQ

 

Tak jak pisaliśmy Killy, Maxwell wygląda tu na prosa kozaka(pomijając fakt, że w highlightsach większość tak wygląda) ale patrząc co teraz gra i ile dostaje to uff szkoda mi Eagles, przy najważniejszej trójce LOB wyglądał świetnie, bez nich beznadziejnie.

 

Edytowane przez Cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.