Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Fenomenalna defensywa ale bez rozgrywającego nie ma.opcji nawet z tak grającym mccaffrym. Samuel nie widoczny i Kittle beż Purdyego bardzo ciężko.

Zatrzymać ich beż TD do końca pierwszej połowy powrót Purdyego i będzie mecz

Tak nie dać Td to dali 2 masakra to co zrobił ten rozgrywający to jakiś kryminał.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eagles dziś wprost zdominowali 49ers i zagrali dużo, dużo lepszy mecz. Chyba większość z nas się tego spodziewała.

Wiadomo ekipa z SF musiała się zmagać z ogromnymi brakami kadrowymi ale to wciąż nie usprawiedliwia ilości błędów które popełniali (w dużej mierze po prostu głupich). Nie przystoi to żadnej, nawet osłabionej drużynie a już na pewno nie na tym etapie rozgrywek, kiedy walczysz o Super Bowl.

Brawo Eagles, brawo Hurts!

Jeszcze tylko dzisiaj Bengals rozjadą Chiefs i będziemy mieli jeden z najlepiej zapowiadających się Super Bowl ostatnich lat! :) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahomes na jednej nodze przepchnal Chiefs do SB. Glupota Ossaia i 15yd penalty mocno pomogly ale mysle ze i bez tego Butker zdobylby 3pt z 55 yardow. Bengals mieli wszystko w swoich rekach i niestety znowu (tak jak w SB rok temu) slabosc OLine zdecydowala o porazce. Sedziowie mocno po gospodarsku, raz nawet dali powtorzyc kluczowy nieudany 3rd down ze wzgledu na problemy z zegarem. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 14:31, Kily napisał:

Póki co to Bengals z Burrowem wygrali wszystkie 3 mecze przeciwko Chiefs

Widzisz Bengals wygrali ale wszystkie 3 wygrali 3 pkt gdzie za każdym razem to Chiefs prowadziło w 4 ale nie umiało utrzymać. Tym razem się karma odwróciła i 3 pkt wygralło Kansas choć z tego co oglądałem skróty to Mahomes nie był w pełni zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać Bengals vs Chiefs.

Cholernie szkoda… Cholernie szkoda mi zarówno Bengals którzy zostawili serce na boisku jak i Burrowa który zasłużył na odegranie się w Super Bowl.

Niestety Cincinnati popełniło zbyt wiele błędów a ten w końcowych minutach był kompletnie niepotrzebny i tak jak napisał to @Pepis21 kosztowało ich to mecz… Ja rozumiem, że zadziałały ogromne nerwy i presja ale myśle, że Ossaiowi będzie się to śniło po nocach przez wiele, wiele lat.

Szykuje nam się mimo wszystko bardzo interesujący Super Bowl. Mahomes i reszta zdobyli już tytuł 3 lata temu by rok później być wyjaśnieni przez Brady’ego. Mam nadzieję, że w tym roku Hurts i spółka ponownie udowodnią Mahomesowi (z całym szacunkiem, bo jest świetnym QB), że nie on jedyny jest świetnym rozgrywającym i nie jest niepokonany.

A więc… Go Eagles!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd taka wrogość do Mahomesa na tym forum. Facet jest 5 lat QB ( debiutanckiego sezonu mu nie liczę) i 5 razy wprowadził Kansas do fianłów AFC i 3 razy do Super Bowl . A rok temu chyba sami nie wiedzą jak stracili 18 pkt przewagę nad Bengals.

Eagles ma świetny sezon i nie wiadomo co z kostką Patricka ale w pełni zdowia to jeśli ktoś może się postawić Filadelfii to wlaśnie Kansas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Zastanawiam się skąd taka wrogość do Mahomesa na tym forum. Facet jest 5 lat QB ( debiutanckiego sezonu mu nie liczę) i 5 razy wprowadził Kansas do fianłów AFC i 3 razy do Super Bowl . A rok temu chyba sami nie wiedzą jak stracili 18 pkt przewagę nad Bengals.

Wyjaśnienie jest dość proste: Mahomes miał w drugiej połowie i dogrywce passer rating 0.0 (plus fumble, które do tej statystyki się nie wlicza). Ups, znowu wrogość. :D W ogóle mnie zastanawia, że dopiero po niedzielnym meczu na szeroką skalę zaczęto narzekać na pomoc sędziów w stronę Chiefs, gdy to się dzieje od lat. Co do Mahomesa tak na poważnie, to oczywiści jego osiągnięcia do tej pory są niesamowite, jednak jego obraz nawet mimo tego jest IMO przeidealizowany i nawet jak zdarzy mu się coś takiego jak ta druga połowa i dogrywka rok temu z Bengals czy 3 game losing interceptions na przestrzeni siedmiu meczów to w mediach wszyscy udają, że tego nie było. Tak samo w ostatnią niedzielę, nikt nawet nie wspomina o tej przekomicznej i bardzo ważnej przecież akcji: 

 

W dniu 30.01.2023 o 04:11, Bostonian napisał:

Mahomes na jednej nodze przepchnal Chiefs do SB. Glupota Ossaia i 15yd penalty mocno pomogly ale mysle ze i bez tego Butker zdobylby 3pt z 55 yardow.

To byłby 60-jardowy FG, chyba że Chiefs w 8 sekund bez timeoutów daliby radę zrobić szybką skuteczną akcję z wyjściem za boisko, żeby to przybliżyć. To byłaby bardzo mało prawdopodobna próba w tych warunkach, zwłaszcza że kickerzy nawet nie trenują z takich odległości na rozgrzywkach.

 

A co do Ossaia to trochę mi go szkoda, bo do tej akcji grał cały mecz naprawdę znakomicie. A przede wszystkim warto zwrócić uwagę na coś, o czym nikt nie wspomina. Podstawowy błąd popełnił Zac Taylor pozwalając wykopać punt na środek boiska, co skutkowało blisko 30-jardowym returnem. Gdyby puntowano za linię boczną to szanse Chiefs na zwycięski FG na koniec 4 kwarty byłyby zupełnie minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kily napisał:

nikt nawet nie wspomina o tej przekomicznej i bardzo ważnej przecież akcji: 

W CBSS o tym piszą. Może się skupiasz na innych stornach,  Ja z kolei NFL czy MLB tylko z doskoku w trakcie PO więc korzystam tylko z CBSS sport i tam o tym pisali. Ale z drugiej strony ja wiem ,że było fumble ale kolo miał naprawdę MVP poziom.mecz. Lepszy od Burrowa  a to moim zdaniem absoltuka topka QB w lidze ( ale specjalistą nie jestem) 

Jeśli po tym meczu Mahomesa pamietasz tylko to fumble to ok. Ale też prawda ,że było widać po nim ,ze nie jest w pełni sił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wiele z tego meczu i Mahomes zrobił m.in. świetne akcje przy obu rzuconych touchdownach. Po prostu staram się zwracać uwagę na wszystko i całościowo ani Mahomes nie zagrał wybitnego meczu (przy czym skręcona kostka mu nie pomagała), ani nie zrobił tego Burrow. Najlepszym zawodnikiem na boisku był z pewnością Chris Jones.

A najbardziej zapamiętam z tego meczu żenujące sędziowanie, które skutkowało totalnie kuriozalnymi sytuacjami typu dodatkowa próba dla Chiefs czy pokaz totalnego braku znajomości przepisów z daniem pierwszej próby Chiefsom w sytuacji, w której Valdes-Scantling wyciąga rękę z piłką do przodu, po czym ją cofa i zostaje powalony na glebę jard przed linią pierwszej próby. Dla osób niezaznajomionych z niuansami zasad NFL to jest zupełnie inna sytuacja niż przy goal line, gdy wystarczy chociaż przez chwilę mieć posiadanie piłki znajdującej się nad goal line, żeby był TD. W tym przypadku jeżeli zawodnik ofensywny sam cofa rękę to liczy się to, w którym miejscu znajduje się piłka w momencie kontaktu kolana z murawą. No ale okazuje się, że dla ludzi odpowiedzialnych za sędziowanie w NFL ich własne przepisy nie mają znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ely3 napisał:

Zastanawiam się skąd taka wrogość do Mahomesa na tym forum. Facet jest 5 lat QB ( debiutanckiego sezonu mu nie liczę) i 5 razy wprowadził Kansas do fianłów AFC i 3 razy do Super Bowl . A rok temu chyba sami nie wiedzą jak stracili 18 pkt przewagę nad Bengals.

Eagles ma świetny sezon i nie wiadomo co z kostką Patricka ale w pełni zdowia to jeśli ktoś może się postawić Filadelfii to wlaśnie Kansas. 

Kelce (obaj) to zywe legendy w Cleveland Heights - wiec jak Kansas jest SB to nie jest zle : ) gosciu ma mega following, nawet przy takiej marnej szkole (teraz ja wyremontowali elegancko) mu postawili "pomnik" w postaci nowego stadionu jak tam kasy na nic nie bylo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kily napisał:

To byłby 60-jardowy FG, chyba że Chiefs w 8 sekund bez timeoutów daliby radę zrobić szybką skuteczną akcję z wyjściem za boisko, żeby to przybliżyć. To byłaby bardzo mało prawdopodobna próba w tych warunkach, zwłaszcza że kickerzy nawet nie trenują z takich odległości na rozgrzywkach.

 

A co do Ossaia to trochę mi go szkoda, bo do tej akcji grał cały mecz naprawdę znakomicie. A przede wszystkim warto zwrócić uwagę na coś, o czym nikt nie wspomina. Podstawowy błąd popełnił Zac Taylor pozwalając wykopać punt na środek boiska, co skutkowało blisko 30-jardowym returnem. Gdyby puntowano za linię boczną to szanse Chiefs na zwycięski FG na koniec 4 kwarty byłyby zupełnie minimalne.

Zgoda. Za duzo sie tam dzialo i w przyplywie tych wszystkich emocji wydawalo mi sie ze Mahomes zdobyl duzo yardow i ze zbiegl w okolicy 30-35 yarda a to byl 42yard. Mysle ze bylaby jedna proba rzutu i pozniej FG z okolicy 60+ yardow. Szanse na dogrywke bylyby dosyc spore.

Szkoda Ossaia ale troche nie fajnie ze siedzial po tej akcji sam i chyba ostatecznie tylko jeden Bengal przyszedl go pocieszyc. Rozumiem wku*rw, rozczarowanie etc ale oczekiwalbym ze przy tak zzytej druzynie powinno byc ich tam wiecej. Pododbno w szatni bylo lepiej ale jednak wrazenie z boiska pozostaje srednie.

Szkoda szansy bo w przyszlym sezonie moze zabraknac Tee. Ostatni rok ukowy rookie przed nim i w obliczu wielkich umow Burrowa i Chase chyba zabraknie $. Pytanie czy beda chcieli utrzymac core i stracic go za darmo za rok czy tez wymienia na 1st rd pick juz w te wakacje - duzo mowi sie o wymianie z Patriots.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To co kto dziś wygrywa?

Wydaje się, że rozpędzonego towarowego z Philladelphi nic nie jest w stanie zatrzymać ale mimo, że nie trawie Mahomesa to czuje, że on dziś wzniesie Lombardi.

Fani Eagles sa irytujący ale kiedyś kibicowałem tej ekipie więc Fly Eagles Fly, niech wygrają. Pierwsza para SB od lat, która jakos mnie nie emocjonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

To co kto dziś wygrywa?

Wydaje się, że rozpędzonego towarowego z Philladelphi nic nie jest w stanie zatrzymać ale mimo, że nie trawie Mahomesa to czuje, że on dziś wzniesie Lombardi.

Fani Eagles sa irytujący ale kiedyś kibicowałem tej ekipie więc Fly Eagles Fly, niech wygrają. Pierwsza para SB od lat, która jakos mnie nie emocjonuje. 

Zwycięzca może być tylko jeden i mowa o Philadelphii.

Hurts zasłużył na mistrzostwo jak mało kto i naprawdę trzymam kciuki by to właśnie on mógł zapisać to zwycięstwo na swoim koncie.

Go Eagles!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mecz! Co Za Mecz! Świetnie się to oglądało, mieliśmy chyba wszystko z kontrowersjami włącznie (już jest debata czy było holding czy nie było przy 3 próbie).

Kostka jak zejdzie adrenalina to będzie Hurts mocno ale Mahomes co pograł w drugiej połowie to nie mam słów.

 

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.