Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą mamy już pełny układ tegorocznych Divisional Playoffs.

NFL-Playoff-Bracket-FTR-(COWBOYS-WIN).jp

Osobiście uważam, że zarówno Chiefs jak i Eagles powinni bez większych problemów poradzić sobie kolejno z Jaguars i Giants. Fajny mecz zapowiada się w San Francisco gdzie 49ers podejmą Cowboys. Prescott we wczorajszym meczu grał znakomicie i jeśli Dallas zagrają podobnie to szykuje nam się bardzo interesujące starcie. :D

Najciekawszy natomiast mecz to Bills vs Bengals. Tutaj może wydarzyć się dosłownie wszystko. Obie drużyny wygrały swoje dywizje jednak już w Wild Card Round nie obyło się bez problemów gdzie zarówno Dolphins jak i Ravens mogli sprawić nie lada niespodziankę. Osobiście mój głos leci w stronę bardzo utalentowanego Joe Burrowa i Bengals, którzy są głodni zwycięstwa po zeszłorocznej porażce w Super Bowl trzema punktami.

A wy jak myślicie, kogo zobaczymy w finałach konferencji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengals! Jest tam troche za duzo kontuzji w OL ale mam nadzieje ze powtorza run sprzed roku tym razem jednak wygrywajac glowne trofeum.

Swoja droga troche Bengalsi stracili przez ten odwolany mecz bo gdyby go wygrali to by mieli mecz z Bills u siebie. Dziwne ze NFL nie podjelo podobnej decyzji jak w przypadku potencjalnego finalu AFC miedzy Chiefs a Bills gdzie mecz bedzie organizowany na stadionie neutralnym. A i jeszcze w przypadku porazki Bengals z Ravens w sezonie zasadniczym o gospodarzu meczu PO miedzy tymi samymi druzynami mial decydowac rzut moneta… No ale Bengalsi wydaja sie dobrze grac na wyjezdzie, wydaja sie byc bardziej skoncentrowani niz u siebie wiec i tak licze na dobre wyniki.

W NFC teoretycznie nie powinno byc mocnych na 49rs. Szykuje sie swietny weekend.

Edytowane przez Bostonian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Kansas z 49ers.

Allen wpadł w dołek i myślę że Bengals mają z nimi spore szanse chociaż tam wypadło połowę O Line. Z drugiej strony w Philly ciekawe jak Hurts bo jeśli jest w pełni zdrowy to może być bardzo ciekawy finał konferencji.

Generalnie 2 runda zapowiada się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Giants vs Eagles był ogromnie jednostronny. Spodziewałem się, delikatnej dominacji Philadelphi ale nie aż tak!

Kompletny brak pomysłu na grę Nowego Jorku. Nic im nie wychodziło a wiele rzutów było przechwytywanych bądź też QB sackowany… To jak Eagles po prostu dzisiejszego wieczoru ich zmietli jest niesamowite.

Świetnie oglądało się Hurtsa, który obecnie wygląda na jednego z najbardziej ułożonych QB w lidze. Rozgrywa bardzo szybko ale i z głową. Ma wprost genialny przegląd pola co przełożyło się na ilość punktów które udało się dziś zdobyć futbolistom z Pensylwanii.

Mógł się również podobać rajd w końcowych minutach Gainwella, gdzie widać jak świetnie pracuje formacja ofensywna Eagles utrzymująca dosłownie wszystkich zawodników Giants i robiąca miejsce na zdobycie kolejnego TD. Piękne!

Eagles są niesamowicie mocni i patrząc na niełatwą przeprawę Chiefs myśle, że to właśnie Philadelphia ma duże szanse na wygranie Super Bowl.

Zobaczymy jak jeszcze dziś wypadną Bengals i Bills ale pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w finale nie zobaczymy Kansas. ;) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Raven2156 napisał:

Mecz Giants vs Eagles był ogromnie jednostronny. Spodziewałem się, delikatnej dominacji Philadelphi ale nie aż tak!

Kompletny brak pomysłu na grę Nowego Jorku. Nic im nie wychodziło a wiele rzutów było przechwytywanych bądź też QB sackowany… To jak Eagles po prostu dzisiejszego wieczoru ich zmietli jest niesamowite.

Świetnie oglądało się Hurtsa, który obecnie wygląda na jednego z najbardziej ułożonych QB w lidze. Rozgrywa bardzo szybko ale i z głową. Ma wprost genialny przegląd pola co przełożyło się na ilość punktów które udało się dziś zdobyć futbolistom z Pensylwanii.

Mógł się również podobać rajd w końcowych minutach Gainwella, gdzie widać jak świetnie pracuje formacja ofensywna Eagles utrzymująca dosłownie wszystkich zawodników Giants i robiąca miejsce na zdobycie kolejnego TD. Piękne!

Eagles są niesamowicie mocni i patrząc na niełatwą przeprawę Chiefs myśle, że to właśnie Philadelphia ma duże szanse na wygranie Super Bowl.

Zobaczymy jak jeszcze dziś wypadną Bengals i Bills ale pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w finale nie zobaczymy Kansas. ;) 

Ja mam nadzieje że KC nic nie wygra... ale tam nawet Chad H zrobil 98 yards drive.

Sa strasznie mocni w ataku, plus wczoraj ich obrona grala na bardzo wysokim poziomie, ogladałem 2 i poł kwarty i moim zdaniem ich pass rush był dominujący co chwila byli przy TL.

Dla mnie Bengals, Bills, Eagles - którakolwiek z tych drużyn byle nie Dallas, San Fran czy KC tfu.

Swoją drogą Dallas jest strasznie niedoceniani. Jak by się tak DP trafił mecz bez 2 intów w pierwszej połowie to ograją 49ers ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Bills vs Bengals z padającym śniegiem! Niesamowita atmosfera od samego początku :D 

Cincinnati weszli ostro w mecz i od razu widać było, że przyjechali do Buffalo po nic innego jak zwycięstwo zdobywając w 1Q 14 punktów. Liczba pokonanych w pierwszej kwarcie yardów również była imponująca: 160 Bengals do 11 Bills.

Przez prawie cały mecz miało się wrażenie, że obrona Bills kompletnie nie ma odpowiedzi na formacje atakującą Bengals.

Oprócz Burrowa trzeba oczywiście pochwalić jeszcze kilku innych zawodników. Warto wspomnieć o świetnych występach Hursta i Chase’a. Na wyróżnienie zasługuje również cała formacja obronna.

Dzisiejszego wieczoru Burrow pokazał Allenowi kto tu rządzi i pewnie pokonali Bills na Highmark Stadium. Już się nie mogę doczekać jego pojedynku z Mahomesem o występ w Super Bowl! :D Jeśli Bengals zagrają podobnie z Chiefs to mają naprawdę duże szanse.

Bills byli przeciwieństwem tego do czego przyzwyczaili nas podczas sezonu regularnego. Druga połowa wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu Allena i spółki ale wciąż masa błędów i niewykorzystywanie okazji potrafi się mścić i tak było również dzisiaj. Fajnie pokazali się natomiast Knox i Diggs. 

Buffalo jedzie na zasłużone wakacje i kończy sezon. Trzymam kciuki by w przyszłym wrócili jeszcze bardziej zmotywowani do gry, bo mają ogromne predyspozycje by powalczyć o najwyższą stawkę! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry opis meczu. Co najwyzej podyskutowalbym czy Diggs rzeczywiscie sie fajnie pokazal. Jak dla mnie mocno anonimowy wystep co oczywiscie jest powiazane ze slabym meczem Allena i swietna gra obronna Bengals.

Bengals mocno pewni i glodni zwyciestwa. W Kansas musza sie modlic o szybkie recovery Mahomesa bo bez niego lub z nim ale nie sprawnym w 100% wydaje sie ze moze dojsc do powtorki z dzisiaj. 

Burrow moze byc pierwszym od dawna QB szybko wracajacym do Super Bowl po wczesniej przegranym finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Dallas.

Cowboys walczyli trochę w roli „underdoga” przez to myśle wiele osób im kibicowało. Mecz był zacięty i kiedy w 3Q futboliści z Teksasu doprowadzili do wyrównania zrobiło się naprawdę gorąco!

Gratulacje za walkę do samego końca!

A jak myślicie, kogo obejrzymy w SB? :)

Jak dla mnie w NFC Eagles są pewniakami i jeśli 49ers zagrają tak jak dziś to Philadelphia powinna się po nich gładko przejechać.

Z kolei w AFC Bengals są niesamowicie mocni i jeśli Chiefs zagrają bez Mahomesa to powinno być to postawienie kropki nad „i”. Jeśli Mahomes zagra to może być ciekawie ale mimo wszystko stawiam na Cincinnati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Raven2156 napisał:

Szkoda trochę Dallas.

Cowboys walczyli trochę w roli „underdoga” przez to myśle wiele osób im kibicowało. Mecz był zacięty i kiedy w 3Q futboliści z Teksasu doprowadzili do wyrównania zrobiło się naprawdę gorąco!

Gratulacje za walkę do samego końca!

A jak myślicie, kogo obejrzymy w SB? :)

Jak dla mnie w NFC Eagles są pewniakami i jeśli 49ers zagrają tak jak dziś to Philadelphia powinna się po nich gładko przejechać.

Z kolei w AFC Bengals są niesamowicie mocni i jeśli Chiefs zagrają bez Mahomesa to powinno być to postawienie kropki nad „i”. Jeśli Mahomes zagra to może być ciekawie ale mimo wszystko stawiam na Cincinnati.

Dallas miało najlepszą okazje od lat.

Przypominam że w RS 2 porażki po dogrywkach.

Dominująca obrona, OL naraeszcie nawiązała do najlepszych okresów, może gdyby Pollard nie złamał nogi.

Napewno zawiódł Dak - obecnie najbardziej przepłacony QB w lidze - rzucil te swoje 2 inty w pierwszej połowie i załatwił drużyne.

Co do reszty PO to

Bengals - Eagles i oglądam SB.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bostonian napisał:

Dobry opis meczu. Co najwyzej podyskutowalbym czy Diggs rzeczywiscie sie fajnie pokazal. Jak dla mnie mocno anonimowy wystep co oczywiscie jest powiazane ze slabym meczem Allena i swietna gra obronna Bengals.

Bengals mocno pewni i glodni zwyciestwa. W Kansas musza sie modlic o szybkie recovery Mahomesa bo bez niego lub z nim ale nie sprawnym w 100% wydaje sie ze moze dojsc do powtorki z dzisiaj. 

Burrow moze byc pierwszym od dawna QB szybko wracajacym do Super Bowl po wczesniej przegranym finale.

Odniosę się tylko do końcówki, bo jednak ostatnio zdarzały się szybkie powroty zarówno po przegranych jak i wygranych finałach.

Co do samych meczów sprawdziły się 3 z moich 4 typów ( w tym te 2 łatwe), więc teraz typuje finał Kansas - San Francisco, jeśli zdrowy będzie Mahomes, bo jeśli nie to wtedy chyba Bengals.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bostonian napisał:

Burrow moze byc pierwszym od dawna QB szybko wracajacym do Super Bowl po wczesniej przegranym finale.

4 lata to dawno? ;) Brady przegrał SB z Eagles w sezonie 2017 (czyli roku kalendarzowym 2018), a rok później nie tylko wrócił do SB, ale i go wygrał.

 

Po wczorajszych meczach też widzę SB Bengals z Eagles, chociaż do tej pory od dłuższego czasu przewidywałem Bengals vs 49ers, co też może się wydarzyć, ale coś mi zaczyna podpowiadać, że ograniczenia Purdy'ego mogą dopaść Niners już na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kily napisał:

4 lata to dawno? ;) Brady przegrał SB z Eagles w sezonie 2017 (czyli roku kalendarzowym 2018), a rok później nie tylko wrócił do SB, ale i go wygrał.

A rzeczywiscie. Spojrzalem dokladniej na statystyki i zarowno Brady jak i Manning wracali do SB po przegranych. Ale gdy wyjmiemy te legendarne nazwiska to juz bedzie chyba ciezko znalezc inny przyklad. 
 

btw wlasnie przeczytalem ze Diggs blyskawicznie zawinal sie wczoraj z szatni, nie czekajac nawet na wszystkich trenerow. Szykuje sie drama/trade.

Edytowane przez Bostonian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kily napisał:

Po wczorajszych meczach też widzę SB Bengals z Eagles

Jeśli Kansas będzie zdrowe to jednak Chiefs choc ogólnie to w tej parze są najlepsi QB. 49 ers to fajna historia debiutanta ale realnie to jak długo on może dawać taki impakt? Brak doświadczenia sprawi ,że z Eagles są na gorszej pozycji.

O ile w parze Bengals-Chiefs trudno wytypować na 100% o tyle Eagles są wyraźnym faworytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 13:31, ely3 napisał:

Jeśli Kansas będzie zdrowe to jednak Chiefs

Póki co to Bengals z Burrowem wygrali wszystkie 3 mecze przeciwko Chiefs, w tym jeden w ubiegłorocznym finale konferencji w KC. Chiefs w tym roku grali tylko dwa mecze z drużynami z czołówki i oba przegrali (z Bills i Bengals właśnie), a do  tego nie byli zbyt przekonujący w ostatnim meczu z Jaguars (decydujące dla wyniku były niewymuszone błędy Jags jak fumble pod end zone rywala, upuszczony INT na 98-jardowym posiadaniu Chiefs i niezłapana piłka na długim podaniu), podczas gdy Bengals przejechali się po Billsach od początku meczu. Bengals w ogóle wygrywają wszystko jak leci począwszy od listopada. Co do zdrowia to wiemy, że Mahomes ma skręconą kostkę. To co działa na korzyść Chiefs to własny stadion, ale też gra na wyjeździe nie wydaje się problemem dla zawodników z Cincy.

Co do meczu Eagles - Niners to też bym nie przesadzał z tym wyraźnym faworytem biorąc pod uwagę, że w przypadku SF również ich ostatniej porażki należy szukać w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda na finał Bengals-49ers. Bengals wyglądają lepiej,  ich problemy ze stratą 3 starterów z Oline nie były wogole widoczne w starciu z Bills. Dodatkowo jedyna duża szansa KC czyli genialny mecz Mahomesa przy tak poważnym urazie jest mało prawdopodobny. No i co by nie mówić Bengals od 2 sezonów udowadniają ze dają radę w ważnych meczach.( tak wiem, że przegrali ostatnie SB).

Co do drugiej pary mamy dwie totalnie różne drużyny fenomen ofensywny kontra fenomen defensywny. Dla mnie. W takich przypadkach jednak defensywa bo to co robi SF jest niesamowite i uważam że Phila będzie miała z tym duże problemy a z drugiej strony nie ma na tyle mocnej defensywy żeby znacząco ograniczyć purdyego, więc uważam że Sf zdobędzie ok 30 pkt.

Dla widowiska lepszy byłby Bengals Philly ale ja stawiam jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 20:00, Stryder napisał:

 

Dla widowiska lepszy byłby Bengals Philly ale ja stawiam jak wyżej.

Mam podobne odczucia, boje się ze w finale Bengals 49ner znow Joe nie wygra. Juz kiedys byl final 49ers Bengals i tez tygrysy dostaly. Fajna historia bylaby gdyby rookie wygral super bowl z San Fran ale wtedy wiec ciezko. Z tych trzech ekip nie lubie tylko Kansas, mysle, ze jesli dzis wygra Philly to wygra SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.