Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, memento1984 napisał:

 dzien po wielkiej wygranej Ohio State!

A tam nie było jakieś afery, że Indiana została wyruchana kosztem Ohio State, które weszło za nich do mistrzowskich gier? Coś mi mignęło, że Hoosiers się wkurzyli i zdjęli logo Big Ten z kasków na rzecz akronimu LEO (Love each other) właśnie z tego powodu. Ja tam tego uniwerstyteckiego footballu nie ogarniam w ogóle o co chodzi, szczególnie z tymi pierdyliardami Bowlów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

A tam nie było jakieś afery, że Indiana została wyruchana kosztem Ohio State, które weszło za nich do mistrzowskich gier? Coś mi mignęło, że Hoosiers się wkurzyli i zdjęli logo Big Ten z kasków na rzecz akronimu LEO (Love each other) właśnie z tego powodu. Ja tam tego uniwerstyteckiego footballu nie ogarniam w ogóle o co chodzi, szczególnie z tymi pierdyliardami Bowlów.

Ja nawet nie probuje ogarniac tych wlasnie dziwnych turniejow. Z tymi regulacjami kto wchodzi a kto nie sa jakies cyrki co pare lat, tj ze dwie szkoly maja ten sam rekord to licza schedule strength a jak nie wystarczy to gremium danego “bowl” sobie wybiera bardziej nosnego kandydata (ot np jak wygladaly ostatnie lata). Ohio St to potentat chociaz wlasnie w podibnych okolicznosciach byli odsunieci pare lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w Wild cards nie widzę większych szans na niespodzianki ale ze zawsze są to największe szanse na to mają wg mnie Titans i Chicago. Normalnie obstawiałbym ze Tampa da ciała ale nie przeciwko Waszyngtonowi raczej. Za to divisional round zapowiada się bardzo ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pepis21 napisał:

A tam nie było jakieś afery, że Indiana została wyruchana kosztem Ohio State, które weszło za nich do mistrzowskich gier? Coś mi mignęło, że Hoosiers się wkurzyli i zdjęli logo Big Ten z kasków na rzecz akronimu LEO (Love each other) właśnie z tego powodu. Ja tam tego uniwerstyteckiego footballu nie ogarniam w ogóle o co chodzi, szczególnie z tymi pierdyliardami Bowlów.

Przecież Indiana przegrała pojedynek bezpośredni z Ohio więc tak jakby nie miała szans pojawić się w finałowym meczu  BIG 10.. Tylko ,że ogólnie Big zaczęło późno sezon . Ohio rozegrało tylko 5 meczów plus finałowy  więc była dyskusja czy oni w ogóle powinni być rozpatrywani. Ale na pewno nie kosztem Indiany. Choć pewnie jakby Oklahoma miała tylko jedną porażkę a nie dwie to byłaby większa kontrowersja a tak to Ohio wygrywając połfinał raczej nie zostawiło złudzeń ,że zasłużyli jednak na nominacje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohio State to byl no brainer w CFB play offs po pokonaniu Indiany. Byly jakies glosy za Cincinatti, bo byli niepokonani, ale nie mieli wygranej z nikim konkretnym, i meczyli sie z Tulsa czy Central Florida pod koniec sezonu. Jak juz mialby ktos wejsc za Ohio st, to Texas A.M, ktorzy wygrali z mocna Florida i Auburn pod koniec sezonu. Dopoki jednak nie pokonaja Bamy to raczej nie wejda do PO

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czytałem brzmi tak:

Cytat

That said, Indiana finished the regular season at 6-1 but was left out of the Big Ten Championship Game after the conference changed its rule that requires teams to play six games to be eligible for the title game. That allowed the Buckeyes, who played just five games but beat the Hoosiers in their head-to-head matchup and would have advanced regardless of the result of their cancelled game against Michigan, represent the East Division. 

źródło: https://news.sportslogos.net/2021/01/02/indiana-hoosiers-cover-big-ten-patch-on-outback-bowl-jersey-deny-protest-accusations/college/

Czyli coś na rzeczy było, bo zmieniono naprędce zasady gry. Na Wiki zresztą podobnie piszą, że gdyby nie ta szybka zmiana w przepisach po odwołaniu meczu Ohio-Michigan to Hoosiers trafiliby do finałów a nie Buckeyes. Co innego gdyby tamten mecz się odbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie dzisiaj ruszają długo wyczekiwane Playoffs!

Jakbyście wytypowali Wild Card Round? Przyznam szczerze, że jest kilka ciekawych matchupów!

Colts vs Bills -> Po świetnym sezonie zasadniczym jak dla mnie Buffalo powinno spokojnie poradzić sobie z Colts

Rams vs Seahawks -> Jeszcze niedawno oglądałem bezpośredni mecz tych drużyn i muszę przyznać, że było zażarcie... Jako fan Seahawks będę mocno trzymał za nich kciuki ale już poprzednie lata pokazały jak "lubią" odpaść sobie w pierwszej rundzie mimo świetnego sezonu

Buccaneers vs Washington -> Przyznam szczerze, że Washington jako drużyna z 7-9 nie powinna się tu wcale znaleźć. Jedynym powodem dla którego wciąż grają (po mega przeciętnym sezonie) jest po prostu ultra słaba dywizja NFC East w której na drugim miejscu zaskakująco znaleźli się nawet Giants co chyba wszystko wyjaśnia. Tampa w tym roku otrzymała ogromne wsparcie więc moim zdaniem powinni gładko odprawić drużynę z D.C.

Ravens vs Titans -> Bardzo czekam na ten mecz, bo już w zeszłym roku (w drugiej rundzie) obie drużyny miały okazję się spotkać i co ciekawe Tennessee zaskakująco odprawili Baltimore z kwitkiem. Pamiętam, że w tym meczu wychodziło im dosłownie wszystko i byli ogromną niespodzianką. Myślę, że Ravens mają w tym roku coś więcej do udowodnienia i postawiłbym na nich aczkolwiek zapowiada się kawał dobrego futbolu!

Bears vs Saints -> Fajnie, że Chicago po wielu latach przerwy awansowali do Playoffs tak na dobrą sprawę "rzutem na taśmę". Z drugiej jednak strony drużyna z Luizjany jest na tyle ułożona i świetnie grająca, że nie przewiduje tu żadnej niespodzianki. Saints powinni już myśleć o kolejnej rundzie.

Browns vs Steelers -> Cleveland zaliczyli bardzo fajny regular season i do Playoffs trafili jak najbardziej zasłużenie. Pech chciał, że już w pierwszej rundzie mają trudny orzech do zgryzienia w postaci bardzo dobrych Steelers, których gra naprawdę cieszy oko. Chciałbym wierzyć, że Browns mogą tu sprawić niespodziankę aczkolwiek najprawdopodobniej Steelers powinni spokojnie sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raczej podobnie typuje, tylko chciałby zauważyć że Chicago całkiem niedawno grali już w PO  przegrali po fatalnym pudle kickera.

Myślę że 3-4 mecze powinny być dość jednostronne i Tampa, Pittsburg Buffalo i mam nadzieję moi New Orleans powinni łatwo ograć rywali. Tylko właśnie do Saints mam wątpliwości bo w sumie nie wiem czy zagają Kamara i Thomas, a także jak będzie wyglądać obsada pozycji running backa. Do tego dochodzą jeszcze złe wspomnienia z poprzednich sezonów i porażki w meczach u siebie co wcześniej Paytonowi i jego ekipie się nie przytrafiało.

Znając jednak życie i NFL nie zdziwię się że wyniki będą zupełnie inne. Tak swoją drogą piękną historię może napisać Andy Smith z Washingtonu jeśli by mu się udało wyeliminować Brady'ego kilak lat po tej swojej koszmarnej kontuzji. Jak jakoś dzisiaj przypadkowo zobaczyłem zdjęcie tej nogi to aż mi się niedobrze zrobiło.

Natomiast co do meczów Titans -Ravens i Seahawks  -Rams raczej stawiałbym minimalnie na gospodarzy, ale tutaj to naprawdę widzę minimalne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Stryder napisał:

Ale Colts dali ciała w końcówce pierwszej połowy. Wszystkie drobiazgi źle. I zamiast prowadzić 10 przegrywają lol

Teraz nie trafili jeszcze FG z bliska. Duch Codego Parkeya unosi sie na boisku. Rivers wyglada dzis bardzo dobrze, ale chyba nic z tego nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reich najwyrazniej zalozyl sobie przed meczem agresywny playcalling i niby ok, bo sa underdogiem, maja dobra OL, ale bez przesady nie musza isc na 2point conversion czy atakowac na 4th down, zwlaszcza kiedy Rivers dosyc szybko przemieszcza sie do red zone. 

No i zajebiscie, w koncu cos innego w redzone niz dolem do Taylora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.