Skocz do zawartości

Random shit // REGULAR SEASON 12/13


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

O co się rozchodzi?

Odpal mecz Blazers.

 

Pan Aldridge upadł na głowę i aktualnie daleko wyprzedza konkurencję przewodząc lidze w rzutach z 16-23ft (11,2 na mecz, 5 razy tyle co Kobe), a dwia miejsca z jakich oddaje rzuty najczęściej to wyjątkowo pożądane w każdym meczu koszykówki 22 i 21-footery. Skutkuje to oszałamiającą liczbą 3FTA na mecz.

 

Tym samym jest wzorem efektywności zdobywając średnio 21 punktów na 22 rzutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nt. Aldrige'a, pare dni temu przeczytałem coś takiego ---mnie rozwaliło zupełnie:

 

http://www.hoopsworld.com/nba-pm-nbas-most-underrated-franchise-player/

 

z powyższego artykułu, najważniejszy cytat:

 

“He’s just active,” says Aldridge. “I think he compliments me well because he dives hard, he’s active on the boards, back to the rim. I need someone next to me that is high energy because I’m kind of mellow, so I need someone with that high energy. He’s been that so far and it’s been big for us.”

 

 

whoaaa !!! taf madierfakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Aldrige ma chyba najlepszy mid-range z wysokich oprócz Dirka, także u niego jumperki to normalka. Choć rzeczywiście, coś w tym jest, bo jak widziałem w tym sezonie chyba z 3 mecze Blazers to w każdym LaMarcus szalał z tymi rzutami.

Dirk rzutów z takiej odległości oddawał po 6, a nie 11. Aldridge zresztą też rzucał ich po 4-5 wiec definitywnie padło mu na mózg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Aldrige ma chyba najlepszy mid-range z wysokich oprócz Dirka, także u niego jumperki to normalka. Choć rzeczywiście, coś w tym jest, bo jak widziałem w tym sezonie chyba z 3 mecze Blazers to w każdym LaMarcus szalał z tymi rzutami.

najlepszy mid range z wysokich to ma Sap, chociaż inna kwestia że on niezbyt w sumie wysoki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to tu statystyki z poprzedniego sezonu:

 

http://espn.go.com/nba/attendance/_/year/2012

 

Wydaję mi się, ze Netsom trochę podskoczy w tym sezonie ;]

kiepsko w Utah, jakby chcieli to mogli być na 4 miejscu :) a tak zupełnie na poważnie to ta frekwencja na arenach pokazuje faktyczną popularność nba, tylko połowa ekip nie ma problemu z zapełnieniem miejsc, jak to się ma do tej lansowanej w różnych kręgach popularności ligi.

Jazz Lakers

 

-jeszcze jestem w stanie zrozumieć że Jefferson wychodzi w S5 zamiast Kantera, że Favors wychodzi zamiast Millsapa to już nie rozumiem

-ogólnie Jazz świetnie się ogląda, right-way basketball, 2 sensownych wysokich* cały czas na parkiecie, effort przez 48 min. i G. Hayward sprzedający czapy w kontratakach, tego Haywarda się świetnie ogląda -- nie jest to taki talent jak tu niektórzy dwa lata temu pisali ale i tak jest git; choć ja na jego miejscu odpuściłbym noszenie brody a'la koleś z pierwszej klasy ogolniaka

 

 

Memphis na początku wygląda naprawdę dobrze. Może w końcu to będzie breakout year i udowodnią, że wcale nie są słabszym zespołem niż Thunder. To że potencjał mają było wiadomo, pytanie czy w PO dadzą radę bo mają zajebisty duet podkoszowych i do tego całkiem sensowną obronę plus Gaya. Fajnie się ich ogląda i dają radę.

 

Mayo w Dallas dużo lepiej niż w miśkach. Pokazał, że skreślać go nie można póki co.

 

Wolves naprawdę zajebiście jak na nich i jak wróci Love i Rubio może być w pizdeczkę całkiem.

 

@rw: Ja też nie rozumiem ni c***a, jedyne co mi przychodzi do głowy to zwiększyć wartość Ala i Millsapa i puścić ich za fajnych grajków na pozycje 1-3.

fajnie że napisałesi o Grizz i o Mayo, ok w Memphis grają dobrze ale jak można było najpierw tak obniżyć wartość Mayo i poźniej puścić go za grosze, totalny absurd, mogą sobie sami pluć w brode jak szczytem ich sukcesów będzie 2 rd.

 

@rw zmyliłeś mnie bez swojego ava :P @wowo nierozumiał ja tam tłumaczyć budynia nie zamierzam, ale wczoraj grali z 20 min ustawieniem Al/Fav/Sap i było ok, inna kwestia że przy Williamsie tłok się nawet robi na sf ( w sumie Sap lepszy ogółem od Marva jest ale cięzka sprawa na kogo postawić, bo Williams ma lepsze warunki i jest bardziej skutecznym obrońca na obwodzie). Co do ustawienia to mają podpisanych Favorsa i Kantera na jeszcze kilka sezonów to nie muszą teoretycznie nimi grac, moga chcieć podnieśc wartość Sapa i Ala, ale jakoś to mi niezbyt pasuje bo spadający kontrakt to jednak spadający kontrakt, plus początek rs jest niemożna na razie ferować żadnych wyroków.

 

Widziałem w czoraj końcówkę Rox-Heat i serio mówie że w Houston spartolili sprawę totalnie, Lin to jest pg kalibru ... imo nawet nie jest tak dobry jak Sessions, gdzie mu tam do Lowrego czy Tragica, ten nie dolot za 3 po prostu żenujący ale to tylko "wisienka na torcie", no i szkoda że Harden juz nie niszczy, niewiem czy proszki się skończyły czy jak, ale przykre to, co nie zmienia faktu że nawet nie grając fenomenalnie jest w stanie być niezłą pierwszą opcją w ekipie.

 

 

A najlepszy C to Big Al, a najlepszy prospect to Hayward, a najlepszy PG to Mo, tak wiemy. :D

wybaczam bo nie wiesz co piszesz (człowiek pochwali swoją ekipę to później musi znosić szydery niskich lotów :P ), jesli Sap jest zaliczany do kategorii "wysokich" to jest absolutnym topem jesli chodzi o rzut

 

ps co do Batuma to dla mnie totalne zaskoczenie, ten kontrakt miał być debilny a na razie tak bynajmniej nie wygląda

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29% w tym sezonie z 16-23 feet nie kwalifikuje go chyba do miana najlepszego. W poprzednich było lepiej, ale też bez fajerwerków.

Prosze cie bardzo, skończ z lizaniem posładów jazzmanom.

dla mnie jest w czołówce i to się zgadza, jesli patrzeć na pf to jest w topie nba jesli chodzi o możliwości rzutowe, nie widzę w tym nic z przeceniania jego gry, plus ten sezon ma dalej małą próbę a on miał nie najlepszy start, dodatkowo powinno być lepiej kiedy Fav będzie grał wiecej. Nawiasem mówiąc o lizaniu, to niektórzy chyba obornik traktują jako najlepszego przyjaciela tak bardzo lubują się w "gnojeniu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przyjmiemy, że nalezy do grupy która oddaje więcej niż 3 rzuty na mecz z 16-23 to jest za Aldridge,Garnett,West,Gasol,Davis,Scola,Ibaka, Horford,Cunningam,Duncan,Griffin,Bass,Thomas,Davis,Lee,Humprhies,Randolph,Henson,Morris

żeby było łatwiej , z pozycji PF w NBA z odległości 16-23, którzy oddają przynajmniej 3 takie rzuty na mecz a mają gorszy % od Milsapa są .... Boozer.

szeroki przedział masz jeśli chodzi o top.

 

 

http://www.hoopdata.com/shotstats.aspx?team=%&type=pg&posi=PF&yr=2013&gp2=0&mins=0

 

w zeszłym sezonie także nie był top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.