Skocz do zawartości

Random shit // REGULAR SEASON 12/13


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej na forum tylko kilka najpopularniejszych drużyn miało swoje tematy, gdzie tamtejsi fani sobie gadali, a teraz każdemu się zakłada - ja np chciałbym napisać coś o Rockets, ale chyba nie ma tematu o Rockets, a ja nie chcę zakładać tematu o Rockets.

 

Albo jak będzie mi się krańcowo nudzić i zapuszczę Hawks-Pistons to mam o tym napisać w temacie o Hawks, o Pistons czy jeszcze gdzieś indziej?

 

Dlatego niniejszym zakładam temat o ogólnych pierdółkach i wrażeniach.

 

 

No więc chciałem o Rockets, bo teraz z wiadomych przyczyn awansowali do mojego drugiego tieru drużyn.

 

Po Jeremym L. sobie można jeździć, też myślałem, że bez tego gazu co miał zaliczy szybko faceplanta, ale gość gra naprawdę dobrze, świetnie uzupełnia się z Hardenem i jednak nie będzie artystą jednego przeboju. Asik niszczy na tablicach i w obronie, ale na razie strasznie Perkinsuje waląc babole spod obręczy, jak się trochę podciągnie w wykańczaniu i będzie robił te 9ppg i 13-14 zbiórek + taki defense jak gra (+ całkiem nieźle podaje) to kasa jaką mu płacą Rockets będzie śmieszna (25/3) przy gotówce jaką dostały takie niedorozwoje jak DeAndre i Jeff Green, a także mediocre forever DeRozan za 10 baniek rocznie.

 

Serio, 40/4 dla Jeffa freakin Greena to nawet nie jest już śmieszne.

 

Poza tym Rox mają nawet przyjemny skład. Patterson idealnie byłby trzecim wysokim - kompetentny w ataku, kompetentny w obronie, ale na startera w poważnym zespole raczej nie to. Marcus Morris jest za mały, żeby kiedyś być starterem. Do tego Delfino wbija trójeczki, Chandler Parsons jest wszechstronny, a Cole Aldrich, który był totalnie zakopany na ławce Thunder przez 2 lata nagle wygląda na pełnoprawnego zawodnika na 20 minut. Ogólnie jest tam całkiem sympatycznie, jakby zaatakowali w lecie maxem Josha Smitha to by mieli mocarny defense pod koszem, mocarny offense na obwodzie i mogliby rozpierdalać, chociaż pewnie McHale dałby tam spokojnie radę coś zepsuć.

 

Czy koneicznie musieli rozdać za prawie darmo Lowry'ego, Dragica i Scolę, to też nie jestem pewny.

 

 

Co jeszcze - Lillard (podobnie zresztą jak Harden) został kilka razy zjechany przez ai3 że c***owy, więc nie miał wyjścia tylko zrobić wejście smoka i napierać jak opętany. Blazers są raczej smutni, Aldridge miota strasznymi cegłami z 6 metrów, zapłacili prawie maxa (albo nawet całego, nie pamiętam) Batumowi of all people i mają najgorszą ławkę w lidze (Sasha Pavlovic i Nolan Smith jako 6th i 7th man - NASTY), ale dla Lillarda warto ich oglądać. Widziałem z jego strony jeden głupi rzut, a reszta po profesorsku - tu wejscie, tu po picku, tu wyjdzie zza zasłony i jumpera wbije, do rollującego poda w tempo, floatera trafi, drive n kick zrobi, na drugą stronę na trójkę rozrzuci, full serwis i to naprawdę impressive shit. Dawno takiego rookasa nie było, Wall czy Westbrook przy nim w pierwszych sezonach wyglądali jak sarny na autostradzie.

 

Z innych zaobserwowanych rzeczy:

 

Polityka antyflopowa narazie działa, Clippers pod koniec zeszłego sezonu na każdą kwartę mieli ZAWSZE po 1-2 czy 3 bezczelne flopy, teraz ich oglądałem z Grizzlies i Lakers i chyba nie widziałem ani jednego - za to były z Warriors i David Lee wykrzyczał Blakeowi w twarz, żeby przestał flopować - high five dla Lee. Heat jak oglądałem w openerze, to też sobie odpuscili, przynajmniej wtedy.

 

OJa Mayo miałem już definitywnie skreslić 4ever po 2 pierwszych meczach, ale wczoraj się trochę odbił więc może jeszcze odżyje w innym otoczeniu. Beasley za to wciąż jest Beasleyem.

 

Lowry jest niezły.

 

Nuggets chyba na serio dali McGee 45 baniek, żeby był backupem Kosty Koufosa przez 20 minut.

 

Big Baby twierdzi, że jest w najlepszej formie życia, ale jest jeszcze grubszy niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem tylko powiedziec ze Stephen Curry i Klay Thompson to czegos takiego rzutowego nie widzialem w jednym teamie

jak Bogus ozdrowieje i dojdzie do siebie to to jest naprawde kozacki team

100% zgody. Absolutnie najlepszy duet shooterów w lidze, Curry w dodatku dodaje playmaking i o dziwo nie dają się tak bardzo ruchać w obronie. Zdrowie Boguta + rozwój Barnesa = bardzo niebezpieczna playffowa drużyna.

 

 

EDIT: I jeszcze jedna sprawa. Cały czas pisze się jak to zachód nie dobry, jaki nie tego, śmego, owego, ale w tym roku chyba jeszcze bardziej się to uwypukliło. Wiadomo, początek sezonu, ale jak patrzy się na te wszystkie zachodnie drużyny to ma się wrażenie, że tam absolutnie KAŻDY(za wyjątkiem może PHX i Kings) będzie walczył o playoffs. Głębia niesamowita...

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem zadnego meczu Jazz, ale widze ze Kanter i Fawor ciągle na ławce

Jazz kolejny raz chcą 'walczyć o play-offy' ? na huj im to, ktoś mi powie ?

wywołałeś temat jazz których obejrzałem i coś czuję ze spore granie Alem i jego cyferki to przymiarka do trejdu moze być bo ewidentnie w Utah stawiają na młodego białego SG którego obudują równie młodymi raczej i nastapi ta długo oczekiwana zmiana warty

 

martwi mnie inwestycja w Mo i tu podpytan fanów Jazz czy jest OK ale zaczął sezon bardzo dobrze i może rzeczywiście znalazł swoje miejsce (staty ma bajeczne! i to na dobrym procencie i ze spora ilościa punktów, asyst, przechwytów)

 

 

widać ze Millsup Gordon i właśnie Mo będą osią którą rozwiną a Ala powinien zastapić duzo tańszy DF.

 

Poczekajmy jeszcze bo całkowicie zagubiony jest nowy narybek jazz podstawowy SF - Marvin oraz żle wszedł w mecze kanter ( dostaje tylko 15 minut ale to i tak sporo w takiej wysokieh rotacji jazz);

 

ewidentnie ta ekipa potrzebuje jeszcze szlifów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie spostrzeżenia. każdy kto bawi się w zakłady wie ,że początek sezonu i koniec pokazuje kto rządzi w tej lidze. na zimę w środku sezonu dzieją się tylko jaja.

 

- Miami Heat jest nie do jebnięcia w tym sezonie jeśli Lakers nie będą grali tak jak przewidywaliśmy to w lato. podawałem jeden argument, który może to zjebać a to jest zdrowie Nasha. Nash się już rozjebał, mimo, że grają nie ten atak co chciał to nawet jak go widziałem na pickach jak czasami grał to facet się starzeje ,robi się wolniejszy i z takim duetem jak Gasol i Howard to Calderon robiłby rozpierdol. -

- OKC , Durant nie wygra nigdy tej ligi jeśli będzie miał za drugą opcję Westbrooka. to jest idiota. i tyle. w tym sezonie dla mnie OKC jest zagrożone grą w finale konferencji. Dallas ,Spurs ,Denver (jeśli zaczną grać) czy nawet Clipper są w stanie ich jebnąć . wyglądają naprawdę słabo. impact z ławki w postaci Hardena ich rozjebał.

 

w tym sezonie ciekawy będzie zachód. mamy dużo ekip, który mogą zaskoczyć ,dużo kandydatów do finału konferencji oraz do walki o PO.

na wschodzie nuda. Miami i przepaść, w Boston nie wierzę , NYK ma dziurę w postaci Amare, Bulls bez Rose nie dadzą rady, Brooklyn to przejście pierwszej rundy a reszta ekip co może znaczyć?

 

i nie ma Kings. kiedy ktoś tam zmądrzeje aby ściągnąć z dwóch veterani i dać szkołę tej utalentowanej młodzieży? jak patrzę na Kings i ich mądrość boiskową to jestem załamany. czytanie gry na poziomie juniorów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder z Westbrookiem to było od zawsze wiadomo, że nic nie ugrają. Nawet jakby tam się pojawił Howard i Carmelo a Russel byłby na boisku to i tak by przegrywali. To jest najbardziej overrated gracz ligi, którego decision making jest przeżałosne. Jak nie zrobią jakiegoś ruchu to nie ma ich w WCF. Spurs, Lakers, Clippers i Memphis się po nich przejadą. Rockets są fajni ale brakuje jakiejś opcji podkoszowej. Smith byłby spoko po sezonie ale to i tak mało. Ofensywnie tam jest bieda straszna. W ogóle może mi ktoś powiedzieć dlaczego Jones nie gra? White ma podobno jakiś uraz ale Jones ? Tam ewidentnie brakuje ognia z ławki a Jones na pozycje 3-4 byłby perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkmińcie to:

 

Lowry jest liderem Raptors w:

 

Punktach, zbiórkach, asystach, przechwytach, ilości i % trójek, ilości i % osobistych, trafionych FG oraz %FG, jeśli nie liczyć Aarona Graya, który ma 3/4.

 

Lowry 6'0'', 22 zbiórki w 3 meczach

Bargnani 7'0'', 7 zbiórek w 3 meczach

i to najlepiej potwierdza że przede wszystkim trzeba chcieć

Bargnani dobrze zastawia a Lowry dlatego ma łatwą zbiórkę. ;]

:)

 

wszystko jaaasne1

 

a fani jazz chcecie go na dłuzej?

W Jazz wszyscy mają właściwie contract year, a Mo po prostu trafi we właściwe miejsce i dlatego może mieć dobry rok, jasne że by fajnie było gdyby został to w końcu prawdziwy Jazzman nawet opaskę zdjął :) z Tym trejdem Ala to sam już nie wiem, oni tam wszyscy z południa usa są i wszyscy się lubią, tak imo to powinni go(albo kogoś innego z frontu) puścić już w minionej przerwie, a tak to nawet @rw prawi słusznie poniekąd, nie wiedzą na co się zdecydować w Utah i dziwnie to wygląda narazie( myślę że spoko z OKC o Hardena można było deal pocisnąć). Inna sprawa że Kanter jednak nie jest jeszcze tak wyjebisty jak myślałem, każdy kto widział mecz Jazz z tego rs to widzi ze przy podwojeniu się totalnie gubi. Tam sporo jest problemów do rozwiazania ale do końca nie jest tak ze jedynym i najlepszym jest wywalenie Ala i Sapa i zastąpienie ich Favorsem i Kanterem. Zobaczymy czy Corbinowi się uda a jak nie to będe @Igi ci wisiał 100 mam nadzieję ze chociaż wtedy Hornego awansują.

 

Pisałem podczas poprzedniego sezonu, że szukałbym trejdu Westbrook za Lowry+coś. Gdyby to zrobili to nie dość, że mieliby spore szanse na majstra, to dalej mieliby Hardena.

Totalnie niesamowite że tego nie zrobili, ogólnie jednak Martin robi swoje ciekawe czy jak pociśnie cały taki sezon to czy nie staną w OKC przed dylematem czy mu zapłacić jakiejś sporej kaski. Ktoś z Westbrookiem powinien do cholery tam poważnie pogadać bo grac potrafi i walczak z niego porządny ale odpierdala jakieś totalnie dziwne rzeczy ( moje fantasy psuje :) ) Presti to jemu powinien jakieś ultimatum zapodać a jak nie to go wywalić choćby za takiego Stepha Currego.

 

Jeszcze co do Rox tak jak @wowo zapytuje też sie dziwie że Jones nie gra, ale pewnie Mchale ma swoją drabinkę wśród graczy i daje teraz szanse tym co odbębnili zeszły sezon w nba, prawda że w ataku maja bidę, tu jest ciekawa sprawa bo McHale bardzo lubi Jefersona, i ogólnie z Asikiem to byłby wporzo duet, tylko że oni nie mają czym handlowiać za bardzo no i pewnie bardziej im się opłaca poczekac do następnego lata i go podpisać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem podczas poprzedniego sezonu, że szukałbym trejdu Westbrook za Lowry+coś. Gdyby to zrobili to nie dość, że mieliby spore szanse na majstra, to dalej mieliby Hardena.

wielu jest kibiców rozsądnych ale większość tych co chodzi na mecz trochę inaczej patrzy na koszykówkę. Westbrook jest drugim zawodnikiem OKC, wymienienie go stanowiłoby ryzyko dla GM. OKC już miało finał konferencji ,teraz finał NBA (czyli jest ciągle upgrade), więc wyrywanie ze składu drugiego zawodnika byłoby mega sensacje i niepowodzenie (obojętnie czy to z powodu kontuzji czy innych przypadków) oznaczyłoby wypi****lenie GM czyli Prestiego.

my możemy sobie kombinować ale oni mają gorące siedzenia a przyjście Lowry'ego nie oznaczałoby PEWNEGO awansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook pasowałby do Kings, 0 taktyki, ogarnięcia się, dopóki nie rozbiją jego duetu z Durantem to żaden z nich nie zdobędzie pierścionka. Jeśli go można uznać za PG, to jak dla mnie nie mieści się top 15 na tej pozycji. Jasne, że coraz mniej jest pass-first zawodników, ale jakieś minimum kreowania pozycji by się można spodziewać po starterze w ekipie z ambicjami na majstra. Jeśli będziemy mieć serię LAL-OKC do Grzmoty są bez szans, nawet mimo tego że Nash nigdy nie był even close All-NBA defense.

Orientuje się ktoś jak się wpasował Martin w OKC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.