Skocz do zawartości

Szósty gracz?


Dnc

Rekomendowane odpowiedzi

@Borys 

 

Dzięki za zabranie głosu. Tak, o temacie wiemy, choć nie od tak dawna, ja nie mam z nim problemu (nie wiem, jak reszta ekipy, ale zakładam, że jeśli będą mieli, to się odezwą). Moje wcześniejsze słowa dotyczyły ludzi, którzy proszą o artykuły - nie tych, którzy je udostępniają (jak już zaznaczałem). Nie mamy problemu z tym, że ktoś pokazuje innym, co robimy, jesteśmy wręcz wdzięczni, jeśli robione to jest w dobrej wierze. Mam osobisty problem z tym, że ktoś domaga się czegoś za darmo, zamiast kupić sobie próbkę i zobaczyć, czy to jest coś, co go interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirkozi, rozumiem, ale czy udostępnienie fragmentu gazety (fakt, że całego artykułu), też pod to podchodzi no i kwestia "masowego rozpowszechniania" też jest niejasna.

jest jasne. 

rozchodzi sie o prawo dozwolonego cytatu.

 

 

Jak coś "wezmę" ze sklepu i nie zapłacę, to sklepowi ubywa towaru, fizycznie go nie ma. Jeśli przeczytam artykuł wrzucony przez kogoś, kto wcześniej za to zapłacił, to raczej nikomu nie ubywa, bo i tak bym go nie kupił. Przemyślcie to.

 

A tak w ogóle to zrobić płatność na pojedyncze artykuły, powiedzmy 0,5 zł czy 0,7 (przypadek? nie sądzę) płatne smsem i problem z głowy.

 

sprawdz sobie ile bierze ta firma ktora może wprowadzić usługe platnosci przez sms, a ile by szlo do kieszeni 6g np.

Stad ceny premium smsow sa takie drogie- musza zarabiac.

A jak wczesniej przeczytałes artykuł wrzucony przez kogos kto wykupił abo to ubywa ;]. Stracili klienta - wykupisz abonament zeby drugi raz przeczytać ten sam tekst?

 

Zgadza się. Mi chodziło jednak, że sprzedaje się znacznie więcej produktów gdy człowiek ma możliwość zapłacić przy odbiorze, za pobraniem - zwał jak zwał niż przepłacając usługę.

 

nie rozumiem twojego toku rozumowania. w ogole.

kupujesz sobie pralkie w molochu z opcja dowozu.Przyjeżdża kurier, sprawdzasz towar, jak jest wadliwy to masz prawo kazać mu spierdalać w podskokach i nie płacić za towar. Na graczu masz fragment tekstu, wyraźne jest napisane że jak chcesz przeczytać całość artykułu musisz wykupić abonament, jak Ci sie nie spodoba to lecisz na inna strone : - ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Przemek Kujawiński

A może pomyślcie o jednym tekscie w tygodniu tutaj na forum

1. darmowa reklama

2. Idealna grupa docelowa

3. "konkurencja' do 'darmowego' wklejania  tekstów

4. Polemika do tekstu od razu pod tematem

Dobry pomysl. Nie wiem czy jest to mozliwe, ale jakby zrobic extra znizke na abonament dla userow e-nba rozwiazaloby to caly problem i wszyscy byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jnie rozumiem twojego toku rozumowania. w ogole.

kupujesz sobie pralkie w molochu z opcja dowozu.Przyjeżdża kurier, sprawdzasz towar, jak jest wadliwy to masz prawo kazać mu spierdalać w podskokach i nie płacić za towar. Na graczu masz fragment tekstu, wyraźne jest napisane że jak chcesz przeczytać całość artykułu musisz wykupić abonament, jak Ci sie nie spodoba to lecisz na inna strone : - ) .

 

Jeżeli w ogole przyjedzie i o to mi chodzi :)

Ktoś już wyżej poddał w wątpliwość pochodzenie osób proszących i wrzucających Arty z 6G.

Z drugiej strony świadomie czy nie - Przemek - piękne zagranie marketingowe, bo takiego młynu w tym temacie i tyle słów o Was to chyba na tym forum jeszcze nie padło. Szkoda , że to nie sezon bo jestem ciekaw czy Wam odwiedziny mocno skoczyły.

I jednocześnie przepraszam bo w pierwszej chwili zrozumiałem, że problemem dla Ciebie są i proszący i wrzucający a jak widzę tylko jedna z tych grup. W przeciwnym wypadku byłby - jak sam między słowami o tym mówisz - dla Was strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borys 

 

Dzięki za zabranie głosu. Tak, o temacie wiemy, choć nie od tak dawna, ja nie mam z nim problemu (nie wiem, jak reszta ekipy, ale zakładam, że jeśli będą mieli, to się odezwą). Moje wcześniejsze słowa dotyczyły ludzi, którzy proszą o artykuły - nie tych, którzy je udostępniają (jak już zaznaczałem). Nie mamy problemu z tym, że ktoś pokazuje innym, co robimy, jesteśmy wręcz wdzięczni, jeśli robione to jest w dobrej wierze. Mam osobisty problem z tym, że ktoś domaga się czegoś za darmo, zamiast kupić sobie próbkę i zobaczyć, czy to jest coś, co go interesuje. 

 

A mnie zastanawia inna rzecz. Przeglądając temat zauważyłem wasz artykuł dot. IO z 1974 r, w którym autor wykorzystał jakiś tam film czy tam fragmenty jakiegoś programu. Czy autorzy artykułu wykorzystali ten film za zgodą jego twórców? Czy podzielili się z nimi swoimi zyskami? Bo przecież ktoś włożył swoją pracę w realizację tego filmu, a Wy wykorzystaliście go w swoim artykule, a w konsekwencji zarobiliście na nim.  :rapture: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia inna rzecz. Przeglądając temat zauważyłem wasz artykuł dot. IO z 1974 r, w którym autor wykorzystał jakiś tam film czy tam fragmenty jakiegoś programu. Czy autorzy artykułu wykorzystali ten film za zgodą jego twórców? Czy podzielili się z nimi swoimi zyskami? Bo przecież ktoś włożył swoją pracę w realizację tego filmu, a Wy wykorzystaliście go w swoim artykule, a w konsekwencji zarobiliście na nim.  :rapture: 

przeciez to bzdura, materialy dostepne na YT sa przeznaczone do powszechnego udostepniania, jesli autorzy takowego mieliby z tym problem to tego filmu dawno by juz tam nie bylo (jak to robi TVP)

 

i tu sie nasuwa taka analogia, ze przeciez ESPN tez moglby miec pretensje o prawa autorskie, ale jednak dostrzegli w takim podejsciu wiecej zalet niz wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli cos jest ogolnie dostepne

 

Co to znaczy ogolnie dostepne? Jeśli ktoś chce mieć coś na wyłączność,lub żeby było niemożliwe to kopiowania itp, to niech opracuje technologię, która mu takie coś zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć już tego YT. Nikt nie jest w stanie wystrzelić artykułu o NBA z palca, na pewno opierają się na jakichś źródłach, tekstach w jęz. angielskim, wykorzystują filmy itd. Chodzi mi o ogólne podejście w stosunku do materiałów powstałych w USA, bo raczej na tym opiera się cała nasza wiedza o NBA. No chyba, że na szóstym graczu faktycznie wystrzelają artykułami z palca. :rolleyes-new:  

 

Przy czym ja tylko pytam, bo nie siedzę w kwestii praw autorskich. Może niech ktoś mądrzejszy(Luki?) w tej kwestii się wypowie.

Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? materiały ze strony youtube można wykorzystywać do użytku komercyjnego? brać pieniądze za dostęp do nich na swojej stronie?

 

śmieszy mnie afera o kilka przeklejonych artykułów i porównywanie ich czytania bez zapłacenia abonamentu do podpierdalania rzeczy ze sklepu (zresztą Zaphod już to zjadł). oczywiście nikt nie ma na kompie żadnych nielegalnych plików mp3, mp4 ani avi. nikt nie korzysta z biblioteki. oczywiście żaden internetowy policjant, ani nawet Przemek Kujawiński, nie oglądał streamów meczów z ruskich stron w jakości 250px, bo szanuje prawo własności i cudzą pracę i jak każdy dorosły człowiek ma już za sobą etap grabieży wirtualnego bogactwa.

 

na kilku ostatnich stronach pokłady beki głębsze niż tonie Morii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć już tego YT. Nikt nie jest w stanie wystrzelić artykułu o NBA z palca, na pewno opierają się na jakichś źródłach, tekstach w jęz. angielskim, wykorzystują filmy itd. Chodzi mi o ogólne podejście w stosunku do materiałów powstałych w USA, bo raczej na tym opiera się cała nasza wiedza o NBA. No chyba, że na szóstym graczu faktycznie wystrzelają artykułami z palca. :rolleyes-new:  

 

Przy czym ja tylko pytam, bo nie siedzę w kwestii praw autorskich. Może niech ktoś mądrzejszy(Luki?) w tej kwestii się wypowie.

A Elwariato dał Ci prawo do wykorzystywania (nie)jego cytatów w sygnaturce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat:

 

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/kat,595962,page,15,index.html

I na koniec na pewno wisieć będę do rana oglądając stream OKC Thunder goszczących w San Antonio. Tutaj powoli rodzi się mała rywalizacja.

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,5114474,title,PIZZA-C-STREAMY-NIEDZIELA-Z-NBA-na-ZP-1,index.html
 
http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,330332227,title,TO-OSTATNIA-NIEDZIELA,index.html?smoybbtticaid=613275

Kolejny dzień z EuroBasketem za nami. Kto bohaterem dnia? O tym za chwilę. Jak też i o tym jaki stream (bo TVP Sport nie pokazuje) musicie złapać w niedzielę wieczorem.

Co z tego, że TVP nie pokazuje?? Wystarczyło kupić legalnie bilety na turniej.
 

 

dokladnie, chrome wszystko pieknie tlumaczy, a stronka rewelacja jak chodzi o szybkosc pobierania i ilosc roznych uploadowanych wersji [ 4GB 1GB ]
na sport scene od czasu odkrycia rutrackera nie wchodzę

nie powinieneś za to płacić? ;)

@Luki te wszyskie filmy i seriale, o których piszesz w dziale inne, to zapłaciłeś za nie?

 

Każdy kto ogląda na streamach to złodziej, bo przecież może wykupić LP, abonament w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Luki te wszyskie filmy i seriale, o których piszesz w dziale inne, to zapłaciłeś za nie?

 

Oczywiście, że nie. Kupuję tylko najlepsze bo najpierw muszę sprawdzić czy warto. Tylko z filmami jest tak, że nawet sądy nie są do końca zgodne czy torrenty podpadają pod rozpowszechnianie utworu bo jest to bardzo ciężkie dowodowo. Programy które ściągają wysyłają urywki dokumenty, pojedyncze bajty etc... takie ułamki, które jako ułamki nie mają żadnych cech utworu. 

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć już tego YT. Nikt nie jest w stanie wystrzelić artykułu o NBA z palca, na pewno opierają się na jakichś źródłach, tekstach w jęz. angielskim, wykorzystują filmy itd. Chodzi mi o ogólne podejście w stosunku do materiałów powstałych w USA, bo raczej na tym opiera się cała nasza wiedza o NBA. No chyba, że na szóstym graczu faktycznie wystrzelają artykułami z palca. :rolleyes-new:  

 

Przy czym ja tylko pytam, bo nie siedzę w kwestii praw autorskich. Może niech ktoś mądrzejszy(Luki?) w tej kwestii się wypowie.

 

Ja tak szczerze mówiąc nie mam w kwestii prawa autorskiego "uczelnianego zaplecza" jeszcze więc nie czuję się kompetentny żeby w tej kwestii mówić więcej ponad to co podałem. Wiem tyle ile można wygooglować.

 

Tylko też nie do końca bierzcie na poważnie to co piszę. Może zabrzmiało strasznie bo przestępstwo i w ogóle, ale:

- to przestępstwo wnioskowe więc nikt tego nie ściga jeżeli nie chce tego pokrzywdzony

- żaden organ by się tym na poważnie nie zajął i po tygodniu byłoby umorzenie postępowania z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu (a wtedy nie ma przestępstwa)

 

Pozwu cywilnego też nikt raczej wytaczał nie będzie bo koszty "czasowe" i ogolnie pieprzenie się z machiną polskiego wymiaru sprawiedliwości to coś na co decydować się warto tylko jeżeli dużo jest do ugrania. Jaka tutaj jest szkoda, 50 zł?

 

Więc ogólnie to jest kwestia bycia ok w stosunku do autorów niż kwestia prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.