Skocz do zawartości

Szósty gracz?


Dnc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, naprawdę nie mam zamiaru walczyć z tym, co tu się dzieje. Tak, jak napisałem, sam kiedyś robiłem to samo. Nie znaczy to, że nie mogę napisać, co na ten temat sądzę, prawda? Ostatecznie jest to forum? Czy nie?

 

Marketing nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Być może macie rację, że "to by się nam opłaciło". Rzecz w tym, że nie chodzi tu o marketing. Chodzi o fakt, że ktoś przychodzi na forum i prosi o artykuły, które są płatne - by móc przeczytać je za darmo. Nie mam absolutnie pretensji do kogoś, kto płaci abonament i udostępnia dalej nasze teksty - szczególnie jeśli robi to w dobrej wierze. Nie rozumiem ludzi, którzy są po drugiej stronie i wolą czytać "pożyczoną gazetę". To do nich był skierowany ten post. 

 

Jeśli podoba Ci się, co napisałem, to zamiast przychodzić na forum i prosić o ten czy tamten artykuł, olej dwa piwa (miewamy promocje nawet za 5 złotych) i zobacz, co mamy do zaoferowania. Największą zaletą takiej drogi będzie fakt, że jak już wykupisz, to będziesz mógł krytykować, ile dusza zapragnie. Bo wtedy będziesz klientem. To takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku robicie dobrą robotę, a taki precedens zawsze ma miejsce w internecie(na większą skalę - większe pieniądze) sam o tym pisałeś, sam tak robiłeś. Lecz jak zacząłeś pracować, pisać, wkładać w to czas - to stanąłeś po drugiej stronie barykady - rozumiem. 6G czytam sporadycznie, darmowe kawałki, Przerwę na żądanie często słucham i miło słucha się waszych dyskusji. Piszecie wiele artykułów, i te kilka, kilkanaście zamieszczonych na tym forum w skali waszej całej redakcyjnej pracy to chyba mała kropla. I myślę, że właśnie te klika wrzuconych tutaj stanowi jako taką reklamę przynajmniej co do nie których. Po przeczytaniu kilku poleconych, lub nawet wyproszonych artykułów znajdzie się grupa osób, która zdecyduję się na zakup abonamentu i polecą go innym? Będą też tacy, którzy tego nie zrobią, a znajdą inny sposób na dojście do artykułów niekoniecznie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradniecie czyjąś pracę jak cyganie a jak twórca Wam zwrócił uwagę to mu piszecie że się ch**a zna na marketingu :smile:

Pokaz mi w którym miejscu gdzieś coś ukradłem cyganie? :orange:

 

Przykład z dwoma piwami jest z dupy a to dlatego, że po pierwsze w tym momencie macie abonament na miesiąc za 19 pln a nie za 5 pln to raz a dwa, artykuły na Waszej stronie to nie jest dobro konieczne, bez którego nie da się żyć a piwo dla niektórych już tak :)

Poza tym ile osób wybierze powiedzmy 10 tyskich w promocji (mimo ze nie cierpie tego piwa to tylko przyklad) mając po drugiej stronie szali dostęp to artykułów na x stronie internetowej przez miesiąc? Niewiele.

 

Gdyby dostęp był za 5-8 pln i przykładowy kolega przyszedł by do kogoś mającego dostęp i zainteresował się kilkoma artykułami to za taką kwotę by wykupił. Przy 19 pln zaczyna się kombinatoryka i decyzje w stylu może innym razem.

I zanim przytoczysz argument o płaceniu z góry za cały rok aby było taniej od razu Ci odpowiem , że w Polsce ludzie nie lubią płacić z góry za cokolwiek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to, że w wielu oczach, nie mam prawa mówić, co sądzę o proszeniu o udostępnianie naszych płatnych tekstów. Powinienem zamknąć się i pisać i cieszyć się, że ktoś chce to czytać. Cóż, tak chyba zrobię w takim razie. 

 

btw. Jeśli coś nie jest dla Ciebie "dobrem niezbędnym" i nie chcesz za to płacić, to po prostu z tego rezygnujesz. To prosty wybór.

 

Dziękuję za wymianę zdań. Trochę otworzyła mi oczy. Forum to nie jest do końca "moja" forma komunikacji, więc oszczędzę sobie dalsze dyskusje. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi dotyczące strony, zapraszam bezpośrednio do źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś "wezmę" ze sklepu i nie zapłacę, to sklepowi ubywa towaru, fizycznie go nie ma. Jeśli przeczytam artykuł wrzucony przez kogoś, kto wcześniej za to zapłacił, to raczej nikomu nie ubywa, bo i tak bym go nie kupił. Przemyślcie to.

 

A tak w ogóle to zrobić płatność na pojedyncze artykuły, powiedzmy 0,5 zł czy 0,7 (przypadek? nie sądzę) płatne smsem i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zrobić płatność na pojedyncze artykuły, powiedzmy 0,5 zł czy 0,7 (przypadek? nie sądzę) płatne smsem i problem z głowy

komu by się chciało drobne liczyć?:D  ja póki co nie traktuję "dziennikarzy" jako artystów i ciężko by mi było przelać im kasę ;) (za muzę czy film dość często płacę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś "wezmę" ze sklepu i nie zapłacę, to sklepowi ubywa towaru, fizycznie go nie ma. Jeśli przeczytam artykuł wrzucony przez kogoś, kto wcześniej za to zapłacił, to raczej nikomu nie ubywa, bo i tak bym go nie kupił. Przemyślcie to.

 

 

przemyślałem, mój wniosek jest taki: musk rozje***y

 

co do artykułów za 0.5 czy 0.7 to nie wiem czy to nie za drogo

moim zdaniem powinny być tak za 0.02-0.03, z możliwością płatności do miesiąca PO przeczytaniu 

albo mogli by dopłacać, tak na zachętę!!! niedużo, 2-3 złote za artykuł, na pewno zayebiście by ich to rozreklamowało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipsami też się nie dzielicie, bo to kradzież?

Po co się dzielić, ide do sklepu, jem, nie płace a jak mi będą smakować to zostanę stałym klientem i będę wtedy płacić. Gniew sprzedawcy olewam bo leszcz ma małe pojęcie o marketingu :rugby: Jak mnie dwa razy na mieście zobaczą z paczką laysów to od razu zaczną ludzie więcej kupować i mu się zwróci :rugby:

 

Sirkozi, rozumiem, ale czy udostępnienie fragmentu gazety (fakt, że całego artykułu), też pod to podchodzi no i kwestia "masowego rozpowszechniania" też jest niejasna.

Aż sobie sprawdziłem regulamin 6g i raczej wszystko jest jasne i klarowne.

 

Przykład z dwoma piwami jest z dupy a to dlatego, że po pierwsze w tym momencie macie abonament na miesiąc za 19 pln a nie za 5 pln to raz a dwa, artykuły na Waszej stronie to nie jest dobro konieczne, bez którego nie da się żyć a piwo dla niektórych już tak :smile:

Poza tym ile osób wybierze powiedzmy 10 tyskich w promocji (mimo ze nie cierpie tego piwa to tylko przyklad) mając po drugiej stronie szali dostęp to artykułów na x stronie internetowej przez miesiąc? Niewiele.

 

Chyba Cię jednak ugryzło sumienie skoro zaoferowałeś im takie szkolenie online z prowadzenia biznesu choć Cię o to nikt nie prosił :)

 

I zanim przytoczysz argument o płaceniu z góry za cały rok aby było taniej od razu Ci odpowiem , że w Polsce ludzie nie lubią płacić z góry za cokolwiek.

 

I Ty masz firmę tak? Czym się zajmuje? Pytam bo może skorzystam z usług i zapłacę tak jak lubię a nie tak jak Ty chcesz.

 

to może pozwól każdemu dorastać w swoim tempie, sam stwierdziłeś, że kiedyś też podbierałeś "tu i ówdzie"

 

Dokładnie, nikt nie jest święty więc po co w ogóle takie wynalazki jak kodeksy karne, mandaty, więzienia itp.? Jak ktoś robi coś nie w porządku to trzeba mu dać czas, w swoim czasie zrozumie że nie powinno tak się robić i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej napisz od razu ze w Polsce ludzie wogóle nie lubią płacić za cokolwiek

 

Zgadza się. Mi chodziło jednak, że sprzedaje się znacznie więcej produktów gdy człowiek ma możliwość zapłacić przy odbiorze, za pobraniem - zwał jak zwał niż przepłacając usługę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś "wezmę" ze sklepu i nie zapłacę, to sklepowi ubywa towaru, fizycznie go nie ma. Jeśli przeczytam artykuł wrzucony przez kogoś, kto wcześniej za to zapłacił, to raczej nikomu nie ubywa, bo i tak bym go nie kupił.

 

O ja pi****le....

 

double-facepalm-when-one-facepalm-is-jus

 

jakbyś go i tak nie kupił, to po co czytasz? 

 

Prujecie się o 10-15 złotych miesięcznie, jakbyście nie mieli na chleb. Na litość boską ludzie, przecież to niedorzeczne. Jak Ci się nie podoba to nie kupuj i nie czytaj, jak Ci się podoba to kup i wtedy, tak jak Przemek napisał - jesteś klientem, możesz krytykować, wymagać.

 

Szczytem jest nie wykupienie abonamentu i twierdzenie, że w środku nie ma nic ciekawego (na jakiej podstawie?), a potem czytanie tych artów / proszenie o nie tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię jednak ugryzło sumienie skoro zaoferowałeś im takie szkolenie online z prowadzenia biznesu choć Cię o to nikt nie prosił :smile:

 

 

I Ty masz firmę tak? Czym się zajmuje? Pytam bo może skorzystam z usług i zapłacę tak jak lubię a nie tak jak Ty chcesz.

 

Nic mnie nie ugryzło. Czasy kiedy nie było mnie stać na zakup płyt cd więc je ściągałem na potęgę minęły bezpowrotnie ale pamiętam ten czas doskonale.

Na przyszłość naucz się czytać ze zrozumieniem chyba , że jest już na to za późno. I przypomnę Ci to co napisałem - Cyganie - na samym początku, niczego nie ukradłem od nich ze strony i nie ukradnę.

 

Od samego początku dziwiło mnie proszenie się tutaj o artykuły z 6G. Pytanie czy jesteście w stanie sprawdzić ile fizycznie osób poprzez zamieszczanie ich tutaj zdecydowało się na wykupienie abonamentu?

 

I nie chcę tutaj się z Tobą kłócić, każdy ma swoje zdanie i sumienie i zrobi jak uważa za słuszne ale chyba się nie zrozumieliśmy.

Moje zdanie jest takie, że 6G powinno uderzyć bezpośrednio do właściciela domeny czyli Borysa z prośbą aby po prostu nie zamieszczał i ciął wszelkie prośby o ich arty. Inna sprawa, że proszący powinien wiedzieć iż tutaj nic za darmo nie dostanie i powinien szukać gdzie indziej, ale skoro są ich arty na forum publicznie dostępne to chyba uderzanie to ludzkich sumień to nie jest najlepsza droga.

Ciekaw jestem - to już osobiście do Ciebie - czy muzykę tylko i wyłącznie kupujesz, a na filmy chodzisz tylko i wyłącznie do kina lub oglądasz w tv i płacisz abonament?

Nic nie jest czyste jak łza kolego :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Sharif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Usługobiorca przyjmuje do wiadomości i akceptuje, że korzystanie z Serwisu w zakresie wykraczającym poza zapoznawanie się z jego treścią za pomocą przeglądarki internetowej oraz w zakresie dopuszczalnym na podstawie postanowień Regulaminu, stanowić będzie naruszenie praw autorskich Usługodawcy ze skutkiem w postaci odpowiedzialności cywilnej i karnej. Za takie działanie uznaje się:

a) kopiowanie, zwielokrotnianie i rozpowszechniania treści, a tym umieszczanie ich w innych serwisach internetowych lub rozpowszechniania w inny sposób w całości lub części,

b.) zwielokrotnianie treści na nośnikach oraz rozpowszechnianie i wprowadzanie do obrotu tak wytworzonych egzemplarzy,

c) rozpowszechnianie opracowań treści dokonywanie i rozpowszechnianie ich przeróbek, zmian, skrótów czy synchronizacji z innymi utworami,

d) realizowanie nadań wykorzystujących treści zarówno w całości, jak i we fragmentach, w tym w zakresie synchronizacji z innymi utworami lub przedmiotami praw pokrewnych.

 

Nie ma tematu.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prujecie się o 10-15 złotych miesięcznie, jakbyście nie mieli na chleb. Na litość boską ludzie, przecież to niedorzeczne. Jak Ci się nie podoba to nie kupuj i nie czytaj, jak Ci się podoba to kup i wtedy, tak jak Przemek napisał - jesteś klientem, możesz krytykować, wymagać.

 

Szczytem jest nie wykupienie abonamentu i twierdzenie, że w środku nie ma nic ciekawego (na jakiej podstawie?), a potem czytanie tych artów / proszenie o nie tutaj...

A jak możemy krytykowac kontrakt Amare, nie będąc właścicielem NYK. Lub krytykować jakiegoś gracza, sami nie będąc zawodowym koszykarzem. Czy ktoś, kto nie pali papierosów, może je krytykować?

 

Co do "problemu" o którym tu jest mowa, to ja proponuje proste rozwiązanie:

niech Matek czy inny mod kasuje zarówno prośby jak i wklejone teksty.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś go i tak nie kupił, to po co czytasz? 

 

Szczytem jest nie wykupienie abonamentu i twierdzenie, że w środku nie ma nic ciekawego (na jakiej podstawie?), a potem czytanie tych artów / proszenie o nie tutaj...

Widzę, że kompletnie nie ogarniasz o co chodzi. Nigdy się nie prosiłem o żadne artykuły, a czytanie tego/pobieżne przejrzenie, co ktoś wrzucił (wcześniej za to płacąc) chyba nie stanowi jeszcze przestępstwa w naszym kraju?

Edytowane przez Zaphod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kompletnie nie ogarniasz o co chodzi. Nigdy się nie prosiłem o żadne artykuły, a czytanie tego/pobieżne przejrzenie, co ktoś wrzucił (wcześniej za to płacąc) chyba nie stanowi jeszcze przestępstwa w naszym kraju?

 

Właściwie to jest to przestępswo. Co prawda nie popełniasz go Ty, bo Ty pełnisz tutaj jedynie rolę pasożytniczą, ale ten kto rozpowszechnia owszem.

 

 

 

Art. 116. Prawa autorskiego
0
 

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

A co do odpowiedzialności cywilnej. Szkoda to nie tylko strata ale też utracona korzyść.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przede wszystkim, dziękuję tej części tego forum, która zdecydowała się na wykupienie u nas abonamentu. Mam nadzieję, że nie pożałowaliście. Bądźcie pewni, że ciężko pracujemy, żeby na stronie było tylko lepiej.

 

Mam też kilka słów do "użytkowników" tego wątku, którzy są zainteresowani wynikami naszej pracy, ale nie zdecydowali się na wykupienie dostępu do strony. Mam nadzieję, że podobały wam się teksty moje i moich kolegów z redakcji. Nie mam wam za złe, że zdecydowaliście się zdobyć je "za darmo". Też przeszedłem ten etap, kiedy wierzyłem, że rzeczy, które pojawiają się Internecie "należą się" wszystkim za darmo. Ściągałem nielegalnie płyty, używałem pirackich programów i oglądałem pirackie kopie filmów. Potem zrozumiałem, że wszystkie te rzeczy, które mi tak bardzo się podobały ktoś musiał stworzyć. Ktoś, gdzieś tam, poświęcał godziny swojego życia, żebym mógł przeczytać/posłuchać/obejrzeć coś wartego uwagi. To był taki mały przełom w moim życiu, kiedy dominującym poczuciem był wstyd. Ostatecznie, kiedy ja sam pracuję, wymagam, żeby ktoś mi za to zapłacił. Dlaczego w takim razie sam nie chciałem tego robić? Ostatecznie, nie szedłem do sklepu i nie brałem sobie stamtąd rzeczy za darmo. Producent ustalił jakąś cenę, a ja dostałem wybór: zapłacić lub zrezygnować z produktu. Wy macie dokładnie taki sam wybór.

 

Możecie nadal zdobywać nasze płatne teksty "na lewo". Naprawdę nie mam żadnego interesu w tym, żeby wam w tym przeszkadzać. Zawsze wierzyłem w to, że należy wykonywać dobrze swoją pracę, a owoce same się pojawią. Cieszę się, że "podbieracie" rzeczy, akurat w naszym sklepie. Wychodzi na to, że mamy świeże produkty. Może kiedyś będziecie mieli ochotę dorosnąć, wejść głównym wejściem i z podniesioną głową, wybrać rzeczy, które najbardziej wam się podobają, a potem z uśmiechem na ustach pójść do kasy.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Milo, ze tu zawitales. Napewno przyspozy to Wam kilku kowych fanow. Ze swojej strony dodam, ze znam pare osob wspolzakladajacych szostego gracza, takze wiem ze jakby Wam ten temat nie pasil to osobiscie dalibyscie mi znac. Natomiast wiem, ze wiecej robi on Wam reklamy niz strat dlatego trzymam go na forum.

 

Kto zdobywa teksty na lewo to i tak nie kupi abonamentu, a bardzo wiele osob dzieki tematowi dowieduje sie o Waszej stronie.

 

Ale z mojej strony oczywiscie gdybyscie kiedys mieli problem, ze taki temat istnieje to piszcie do mnie w razie co beda kolejne wklejane artyku kasowane.

 

Swoja droga fajnie, ze pomysl z abonamentem wypalil osobiscie watpilem w jego sukces, ale ciesze sie, ze wypalil. Wszystko co rozpowszechnia NBA w Polsce a szczegolnie NBA jest mile widziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytalem reszte dyskusji i glowa opada. Niektorzy ze wszystkiego musza zrobic sensacje i awanture. Fajnie, ze jeden z zalozycieli zawital do tego watku i milo sie "przywital", mogla to byc fajna okazja dla osob zaciekawionych artykulami i proszacych tu co jakis czas o tekst na ewentualne zadanie jakis interesujacych pytan...

 

Temat tn nie jest tajemnica i nikt sie nie ukrywa z nim, gdyby autorzy mieli z tym problem to dawno daliby mi znac, a temat bez fachania bym skasowal i nadal moge to zrobic, jesli tworcy szostego gracza beda mieli taka prosbe.

 

Najwyrazniej tak samo jak ja zdaja sobie sprawy, ze robi on im wicej reklamy niz szkody. Tymbardziej jesli tworza po 6 artykulow dzienie a tu czasem jest cos wrzucane raz na tydzien to mozna samemu wysnuc wnioski.

 

Smieszne tez jak to niektore osoby sa przemadrzale i wiedza najlepiej ile powinien kosztowac abonament i jeszcze maja czelnosc pouczac tworcow i negowac ich decyzje.

 

Prawda o kazdym biznesie jest taka, ze tylko tworcy wiedza co jest oplacalne a co nie i w jaka strone chca podarzac, a reszcie moze sie tylko wydawac co jest dobre... To tak jak wielu krytykuje chocby firme Apple, smieje sie z ich wysokich cen... a rzewistosc jest taka, ze jest to najbardziej wartosciowa obecnie marka na swiecie. No ale jest milion ciolkow, ktorzy zrobiliby to lepiej...

 

Temat zmierza do nikad, takze wszelkie kolejne awanturnicze posty, beda kasowane i wracamy do pierwotnej formy watku, o ktorym tworcy wiedza od dawna, a jesli beda mieli z tym problem to dadza mi znac i temat usune.

 

Narazie jest on za ich wiedza, wiec zakladam, ze i za przyzwoleniem, a zeby miec pewnosc sam to z nimi ustale jak czlowiek z czlowiekiem, to tak jakby ktos mial problem z legalnosciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.