Skocz do zawartości

Szósty gracz?


Dnc

Rekomendowane odpowiedzi

chciales zrobic offtopic w poważnym temacie no to sie nie dziw

 

albo raczej chodziło o to że nie można się nie zgadzać z innymi forumowiczami

 

przecież wszystko na świecie powinno być za darmo i huj !

Prawdę powiedziawszy, w pierwszej chwili to faktycznie moja reakcja była taka, tzn. "porypało ich, płacić za dostęp do polskiej strony o NBA?". Choć po namyśle to trudno krytykować gości za to, że próbują coś zarobić.

 

Tylko nie wiem czy to do końca przemyśleli. Przede wszystkim, do kogo konkretnie chcą z tą stronką trafić? Bo wnioskując po nagłówkach kilku zapowiedzi, w których w gruncie rzeczy mamy krótkie podsumowanie lata i puenty typu "Kobe znów będzie miał z kim grać" czy "x, y i z powinni poprawić głębię składu", to grupą docelową jest raczej przeciętny fan, który nie spędza całych godzin siedząc na forach i szperając w necie, tylko raz na jakiś czas chciałby sobie wygodnie siąść i przeczytać w pigułce, co tam się przez ostatni tydzień/miesiąc wydarzyło. I ok, tylko coś, co działa w przypadku kupna Basketu w kiosku niekoniecznie musi mieć przełożenie na internet, gdzie dostęp do darmowych informacji mamy ogromny i konkurencję znacznie większą.

 

I taki przeciętny fan albo poszuka sobie na google innego źródła, albo czas poświęcany do tej pory na NBA spędzi robiąc coś innego, oglądając serial, czytając o hokeju czy cokolwiek, bo basket zwyczajnie nie jest dla niego na tyle ważnym hobby, żeby wydawać na to kasę.

 

Z kolei grupka ludzi siedzących w tym głębiej, powiedzmy, pasjonatów, zna z tuzin stron, polskich, amerykańskich, siedzi na forach, grzebie w zaawansowanych statsach, ma wyselekcjonowane grono dziennikarzy/blogerów/posterów i płacenie za informacje, które sam doskonale zna, bądź za czytanie felietonów, kiedy w każdej chwili może za darmo posiedzieć przy Simmonsie czy Wojnarowskim, nawet mu przez myśl nie przejdzie.

 

Także na chłopski rozum zostaje im grupa lojalnych fanów ZP1, dla których rozstanie z tym portalem będzie zbyt dużą zmianą.

 

W związku z tym jestem dość sceptyczny.

 

Ale z drugiej strony, nie sądzę, żeby to było dla chłopaków jakieś podstawowe źródło dochodów, więc niech tam kilku gości wykupi abonament, zawsze będzie parę groszy na piwo. Zresztą, nie znam szczególnie tych redaktorów/blogerów, nie czytam raczej polskich stronek o koszu, życzę żeby wypaliło, fajna sprawa dostawać kasę za pisanie o koszu, choćby drobną, nie raz o tym mówiłem i też by mnie to kręciło (zresztą, jakieś tam "drobne" do kieszeni mi wpadły za czasów e-basketu), więc jasne, czemu nie spróbować, tylko trzeba się nastawić na to, że czytelnictwo mocno spadnie, bo nawet jeśli jakaś kasa z tego będzie, to na pewno abonament wykupi raczej niewielki procent dotychczas odwiedzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Kwiatkowski o ile zazwyczaj wielkich rzeczy nie odkrywa, to ma bardzo lekkie pióro i niezły dowcip.

w zasadzie czytałem zp1 nie dla wiedzy merytorycznej (bo tu zgadzam się, że jest raczej dla laików jeszcze większych niż ja, choć zdarzają się ciekawsze kawałki...), a raczej dla spojrzenia z dystansu i naprawdę wysokiej próbu humoru MK.

stracili czytelnika z doskoku w mojej osobie i jestem mocno sceptyczny odnośnie rentowności projektu (w USA może by przeszło, w Polsce to zbyt niszowa nisza...), ale życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+mogli to wszystko lepiej rozegrac, a nie praktycznie przez ostatni czas nic sie kompletnie nie dzialo na zp1 i nagle bum - wjezdzamy z nowa platna strona.

jakos inaczej mogli zachecac ludzi, poinformowac a nie wjezdzac tak od razu z gotowym produktem i jeszcze w swoich postach robia z siebie meczennikow, ze tyle nocy nieprzespanych i tyle pracy ich ten blog kosztowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+mogli to wszystko lepiej rozegrac, a nie praktycznie przez ostatni czas nic sie kompletnie nie dzialo na zp1 i nagle bum - wjezdzamy z nowa platna strona.

jakos inaczej mogli zachecac ludzi, poinformowac a nie wjezdzac tak od razu z gotowym produktem i jeszcze w swoich postach robia z siebie meczennikow, ze tyle nocy nieprzespanych i tyle pracy ich ten blog kosztowal.

O to to, najpierw rozkręcić, dorobić się grona czytelników, uzależnić, a potem wprowadzić opłaty, stopniowo i symbolicznie, nie wiem ile kasy ma przynieśc ten projekt, ale kokosów nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie na komentarz, bo dlugo nalezalem do zp1.

 

kwiatek ma lekkie pioro i milo sie go czyta. to fakt. jechanie po nim za to, ze jest loverem lebrona tez smieszne ale pokazuje, ze jednak dobrym jest blogerem/dziennikarzem bo jest naprawde neutralny. tzn probuje byc co niezle mu wychodzi, skoro wszyscy mysla, ze jest fanem lj'a.

 

problemem jest jednak kasa. kwiatek od momentu powstania zp1 nie myslal o niczym innym jak o kasie i ciagnie te mysl dalej stad 6g.

 

i to mnie razi najbardziej znajac temat od podszewki, nie bede sie tu uzewnetrznial, nie napisze wam tez co o kwiatku obecnie sadze:D bo nie to jest tematem dyskusji.

 

sam projekt ciekawy, kto nie chcialby zarabiac na pisaniu o koszu? problem w tym, ze w polsce to chyba nie jest jeszcze moment na to by placic taka kase za czytanie czegos w sieci. ciezko to ocenic, bo projekt jest na swoj sposob przelomowy i nie wiadomo jak to sie potoczy. czesci ekipy 6g zycze jak najlepiej ale sam podchodze do tego sceptycznie. a i liczby. info o 800 lajkach mozecie wyrzucic do kosza. na fb zp1 lulo prawie 7000 osob. dziennie jak jeszcze pisalem, odwiedzano "nas" 15 tysiecy razy i te liczby wzrastaly, wiec spokojnie unikalnych adresow moglobyc nawet z 3-4 tysiace.

 

niemniej wciaz nie sadze by znalazlo sie wielu chetnych by za to placic. inne tez beda oczekiwania czytelnikow, bo beda placic.

 

i najwazniejsza kwestia przejscie. zp1 kulalo w ostatnim czasie, nagle pojawia sie 6g i wali wszystkich po ryju, chcesz czytac plac.

powinno byc to rozegrane na zasadzie, miesiac za free (jak ILP, jest za free do 7 listopada), jak wam pasuje zapraszamy, mozecie wykupic abonament. przy okazji wytlumaczyliby, ze chca z czegos zyc i nie rezygnowac z pasji pisania o koszu i ludzie inaczej by do tego podeszli. a tak sporo osob sie zrazilo, bo co jesli wykupia roczny abonament a im odechce sie pisania po 4 miechach? choc to malo prawdopodobne, niemal jest spory niesmak z tego powodu.

 

moje 3 grosze w tym temacie

ps. lakers.com.pl jest i bedzie za free, nie zamierzamy wprowadzic zadnych oplat. unikamy takze reklam, jak jakas sie pojawi to tylko po to, bysmy mieli hajs na serwer i oplacenie adresu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BadBoys, tak jak już wspomniałeś o lakers.com.pl, to wiesz zawsze byłem Waszym fanem i od czasu Twojego odejścia z lakers.pl, czytałem tylko Was, natomiast od jakiegoś czasu, lakers.pl odjeżdża Wam, przede wszystkim częstotliwość i szybkość pojawiania się artykułów jest zdecydowanie lepsza od Waszej, szczególnie ten Patryk Mańka jest dobry gość.

 

Nie odbierze tego jako ataku, ale jako zwrócenie uwagi na pewne fakty, które w przyszłości mogą Wam zaszkodzić. Bo np. jeszcze kilka miesięcy temu na lakers.pl nie pojawiały się żadne komenty pod artykułami, natomiast teraz pod każdym jest kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ekipa nam sie postarzala (dom, dzieci, praca etc.) i nie mamy czasu na doglebne analizy, choc podczas sezonu powinno byc lepiej z opisem spotkan i zapowiedziami.

niemniej zmienilismy forme na bardziej blogowa, sa konkursy. all4fun!

niestety nie wszyscy wypelniaja badz wypelnili swoje obowiazki, stad tak to wyglada. no i fb przejal spory ciezar strony. nie jest zle, choc inaczej to wszystko mialo funkcjonowac.

 

Patryk Mańka powiadasz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb2 cicho! :D

nba-hoops dziękuję serdecznie, nie spodziewałem się, że ktoś z tego forum może mnie pochwalić :-)

 

Ale nie chciałbym, żebyśmy takimi komentarzami skakali sobie do gardeł, ponieważ wszyscy jesteśmy pasjonatami i na swój sposób robimy coś ciekawego ze swoim hobby i dzielimy się wiedzą. Ja zaglądam w miarę możliwości na wszystkie strony bez ograniczeń, bo im więcej źródeł informacji tym lepiej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lubialem ZP1 i z polskich stron o NBA byla zdecydowanie najlepsza, bo ogolnie na tym polu panuje bryndza. Jako wielki fan wszystkiego za darmo w internecie nie zamierzam jednakze kiedykolwiek kupowac abonamentu. 15 zlotych to duzo, bo to tylko mozliwosc przeczytania, a kazdy woli pewnie sobie to wydac na C+Sport albo League Passa i obejrzec mecz w formie video.

 

Przy obecnej pustynii blogow/stron z Polski o NBA fajnie byloby ujrzec blog super trio - Bastillon, lorak oraz ai3 jako wyrocznia ze swoimi przepowiedniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 zlotych to duzo, bo to tylko mozliwosc przeczytania, a kazdy woli pewnie sobie to wydac na C+Sport albo League Passa i obejrzec mecz w formie video.

pomijając koszta, ja wole poczytać i obejrzeć parę podanych i opisanych filmików bo nie mam czasu ani cierpliwości na całe mecze (a na pewno nie na "uła") ... ale po tym co na szóstym graczu piszą to jestem na nie - sztampa i nuda najczęściej a A.Sz. jest do strawienia za darmo ale za taki pieniądz to bieda straszna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.