Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, BMF napisał:

Not really, liczą w long runie na benefity inkluzywności/nowej widowni, dlatego np. swój serial Marvela dostała Hinduska (czy tam Pakistanka). Ale jeśli na tym stracą, to powinno Ci się podobać. :) 

I dlatego pomijali przez 13 lat Azjatów i Chińczyków, którzy są największym rynkiem, nie zrobili nic o Japończykach, 3 gospodarce świata, a w jednym z bardziej patriachalnych społeczeństw Indii zrobili o kobiecie religii muzułmańskiej, której Hindusi nienawidzą z pasją

Faktycznie, decyzje biznesowe

Rosjanie też tracą pieniądze na propagandzie, mam nadzieję, że Ci się podoba fakt propagandy rosyjskiej równie mocno :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Rosjanie też tracą pieniądze na propagandzie, mam nadzieję, że Ci się podoba fakt propagandy rosyjskiej równie mocno :) 

2/10.

Aczkolwiek George Lucas kiedyś powiedział, że twórcy w ZSRR mieli większą swobodę twórczą niż w systemie kapitalistycznym w US, bo nie mogli robić filmów tylko o jednej rzeczy, całkiem aktualne. 

2 godziny temu, RappaR napisał:

Faktycznie, decyzje biznesowe

W long runie owszem, celem jest pewnie multi-kulti Avengers 2.0 łączący wszystkie grupy targetowe, Shang-Chi jak na pandemię chyba był sukcesem. Ja tam mam nadzieję, że im się nie opłaci, i nie dlatego, że to jest zły pomysł (pomysł jak pomysł), a dlatego, że filmy komiksowe w marvelowskiej formie to jest kulturowy rak, i nie dlatego, że ostatnio zatrudniają w głównych rolach, a tfu, KOBIETY. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 20:05, BMF napisał:

2/10.

 

To, że z czym się nie zgadzasz, nie oznacza nieprawdy

 

W dniu 18.10.2022 o 20:05, BMF napisał:

W long runie owszem, celem jest pewnie multi-kulti Avengers 2.0 łączący wszystkie grupy targetowe, Shang-Chi jak na pandemię chyba był sukcesem. Ja tam mam nadzieję, że im się nie opłaci, i nie dlatego, że to jest zły pomysł (pomysł jak pomysł), a dlatego, że filmy komiksowe w marvelowskiej formie to jest kulturowy rak, i nie dlatego, że ostatnio zatrudniają w głównych rolach, a tfu, KOBIETY. ;] 

Nie, w ostatnim czasie zastępują białych mężczyzn. Japonia jest top3 rynkiem cinema świata i nie ma bohatera, podobnie Niemcy. 

Znaczy tak - możesz ironizować i w takim wypadku trudno o dyskusję, ot żyj w swojej bańce i ciesz się z systemowego rasizmu, którego przyklaskujesz

 

Z innych spraw oglądam 21 - bawi mnie jak zespół supergeniuszy dniami uczy się skomplikowanego języka składającego się z ~20 słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem sobie na TVP Kultura stary dobry western Nevada Smith i nie wiem jak to się stało, że wymieniając aktorów nie wymieniłem Steve'a McQueena. Papillon(rewelacyjny film) i Wielka Ucieczka to były jego mistrzowskie popisy. Ogólnie niesamowita charyzma i szkoda że umarł tak wcześnie.

Grający tu również Karl Malden też w sumie był niezły, choć on to mi się bardziej z drugoplanowymi rolami kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, matek napisał:

Fabuła tak poprowadzona, że raczej ciężko. 

Robienie kolejnej części to byłoby jak produkowanie kolejnych pitbulli, Pasikowski na to nie pójdzie. 

zalezy, bo zostawili sobie droge otwarta zakonczeniem, tak na prawde nic nie bylo jasne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, the_secret napisał:

ile widzieliście dobrych filmów z 2022 roku? Wymieńcie bo juz prawie koniec roku, a rzuciłem okiem na filmweb i mam jedynie kilkanaście obejrzanych z tego roku, więc pewnie większości nie widziałem

Oglądałeś Johnny? ( zakładam, że Mavericka i Wszystko wszędzie naraz oglądałeś?)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Oglądałeś Johnny? ( zakładam, że Mavericka i Wszystko wszędzie naraz oglądałeś?)

A właśnie to wszystko wszędzie naraz zapomniałem, a mam na liście

1 minutę temu, RappaR napisał:

2 - Bullet Train i Johnny

Bullet Train męczący w drugiej połowie, pierwsza godzina lepsza

to Johnny w takim razie leci na liste do obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, the_secret napisał:

ile widzieliście dobrych filmów z 2022 roku? Wymieńcie bo juz prawie koniec roku, a rzuciłem okiem na filmweb i mam jedynie kilkanaście obejrzanych z tego roku, więc pewnie większości nie widziałem

Where the Crawdads Sing
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.