Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2022 o 00:33, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Z całym szacunkiem, ale Rambo to klasyka kina akcji. I w porównaniu z dzisiejszymi produkcjami np. Marvela, te filmy wciąż się bronią - szczególnie biorąc pod uwagę czasy w jakich powstawały.

jedynkę uważam za świetny film, ale pozostałe raczej nie przetrwały próby czasu. tzn. ostatnio widziałem fragmenty dwójki i ciężko się to oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można napisać, że "First Blood" to kino klasy B? Przecież to klasyk w swoim gatunku (dramat sensacyjny), a ta scena przeszła do historii kina

 

Co do reszty, Rambo 2 to już typowe kino akcji, zrealizowane na dobrym poziomie, Rambo 3 to klasyczna przygodówka, osobiście mam do tej części duży sentyment, Rambo 4 to dosyć efektowny i mroczny film akcji z dużą ilością flaków, a ostatnia część to niestety gniot. Generalnie seria o Rambo to klasyka, a takie "First Blood" to arcydzieło. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, profésora napisał:

podejrzane wydaje się, że faceci podniecają sie Rambo ze Stallonem, który swoją karierę rozpoczynał jako aktor erotyczny 😜

 

Ja się nie podniecam. Ale też uważam, że stallone jest wybitnie niedocenianym (przez widzów) filmowcem (co, zresztą, jest powszechnym zjawiskiem, jeśli mowa o twórcach kina mainstreamowego). Choćby Rocky - wybitny dramat z mocną historią i 'napisanymi postaciami', niegłupie i/lub zabawne dialogi + kilka oryginalnych pomysłów 'budujących' postacie (żółw, jajka, randka na lodowisku; pomysł z lodowiskiem to sztos!)... 

BTW - Monroe też zaczynała od filmów x... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kcp78 napisał:

Ja się nie podniecam. Ale też uważam, że stallone jest wybitnie niedocenianym (przez widzów) filmowcem (co, zresztą, jest powszechnym zjawiskiem, jeśli mowa o twórcach kina mainstreamowego). Rocky to przecież wybitny dramat - mocna historia z 'napisanymi postaciami', niegłupie i/lub zabawne dialogi + kilka oryginalnych pomysłów 'budujących' postacie (żółw, jajka, randka na lodowisku; pomysł z lodowiskiem to sztos!)... 

BTW - Monroe też zaczynała od filmów x... 

Na samym początku kariery został zaszufladkowany jako "mięśniak" i na etapie Expendables się z tym już gruntownie pogodził, przy okazji odświeżając cały gatunek. Równocześnie miał sporo ciekawych filmów i w czasach Rocky / Rambo ("Nighthawks"), w latach 90-tych (uber niedoceniany "Cop Land", gdzie stworzył kreację godną nominacji do Oskara), a i w ostatnim "Rocky" i dwóch "Creed'ach" zagrał na bardzo wysokim poziomie.

 

Edytowane przez T+?%hZ<A<5ZZB~5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kcp78 napisał:

Ja się nie podniecam. Ale też uważam, że stallone jest wybitnie niedocenianym (przez widzów) filmowcem

yup

niektore role mniej "slawne" ma genialne

cop land

detox

dlugo by wymieniac

ogolnie przez wlasnie wymienione wyzej nastepne czesci rambo troche dostal po pizdzie i ma slaby pr przez liczne przerobki filmow, komedie parodiujace rambo

ale jak ktos oglada i na to nie patrzy to wie jak zajebistym aktorem jest sylwek

EDIT

wlasnie odpisalem na ten post zanim przeczytalem reszte i juz widze ktos wrzucil clip z cop land o ktorym wspomnialem

ogolnie jesli mialbym wybrac swoj film dziecinstwa i ulubiony film all time jaki mialbym wybrac to pewnie zmuszony bym byl wybrac tango i cash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubbas napisał:

ogolnie jesli mialbym wybrac swoj film dziecinstwa i ulubiony film all time jaki mialbym wybrac to pewnie zmuszony bym byl wybrac tango i cash

dziewczyna supermana, huh?! 😀...

sylwek niezle sprawdzal sie w komediach. 'stoj, bo mamuska strzela!' czy 'oscar' tez warte sa uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kcp78 napisał:

dziewczyna supermana, huh?! 😀...

sylwek niezle sprawdzal sie w komediach. 'stoj, bo mamuska strzela!' czy 'oscar' tez warte sa uwagi...

ogolnie tango i cash to byla mieszanka fajnego aktorstwa z satyra z ciekawym plotem i dobra muzyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tango i Cash, oj tak to był film :D Przede wszystkim Stallone jest mega charakterystyczny i po prostu dobrze się go ogląda na ekranie, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale tak samo dobrze ogląda mi się filmy np. z Mikkelsenem, to jest ta charyzma i film to może być totalny garbage ale i tak go oglądasz z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Często jestem posądzany o świętokradztwo, kiedy mówię, że w remake Oscara wypadł lepiej niż legendarny Louis De Funes.

nie grzesz wiecej!...

36 minut temu, lorak napisał:

ja z kolei bardzo lubię człowieka demolkę - za akcję, za wizję przyszłości (trochę trafną) i takie smaczki jak ten z Arnim:

 

scena seksu najlepsza! ale nie ma co malowac trawy na zielono - 'czlowieka demolke' skradl wesley snipes! zadne sylwki czy sandry nie byly nawet blisko!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie Wydział Pościgowy właśnie ze Snipesem i Tommy Lee Jonesem? Świetny akcyjniak.Ogólnie lata 80 - 90 to była ostra jazda bez trzymanki.

Moim odkryciem na Netflixie jakiś czas temu były Dziewiąte Wrota Polańskiego, scenariusz może nie jest wybitny ale klimat całości wbił mnie w fotel także polecam z czystym sumieniem.Moja ulubiona rola Deppa :) Obejrzane już 3 razy 😆

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.