Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, P_M napisał:

Powolna space opera, powolną space opera, ale robienia z widza idioty powtarzanie tych samych scen, wizji, utwierdzenia widza w przekonaniu, tak to on, skupianie się na wizualiach,zamiast na treści. Generalnie to, co powinno być siłą filmu czyli polityczne kwestie świata jest jego największą słabością i zostało to pokazane w sposób niezwykle miałki. 

A mówią, że jeden obraz wart jest tysiąca słów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, P_M napisał:

Powolna space opera, powolną space opera, ale robienia z widza idioty powtarzanie tych samych scen, wizji, utwierdzenia widza w przekonaniu, tak to on, skupianie się na wizualiach,zamiast na treści. Generalnie to, co powinno być siłą filmu czyli polityczne kwestie świata jest jego największą słabością i zostało to pokazane w sposób niezwykle miałki. 

A ja uwielbiam ten film właśnie za to jak wygląda, gdzie każde ujęcie to gotowy kadr na obraz, i za muzykę która doskonale ten obraz uzupełnia. Za genialny kasting. I za to, że tak łatwo można było ten film zepsuć a jednak udało się nie zepsuć. Dla mnie 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbius. Poszedlem do kina beda swiadomym strasznie slabych recenzji. Zero oczekiwan czasem sprawia ze cos staje sie jadalne i tak wlasnie bylo tym razem.

Prosty film, wszystko podane jak na talerzu, calkiem spoko efekty i ja zawsze lubie filmy krecone w NY. Leto tym razem nie szarzowal za mocno i wyszedl film wg mnie lepszy od Venoma 2. Daje takie 5.5/10 (z perspektywy osoby lubiacej superhero movies).

CODA - duzo klimatu malego nowoangielskiego miasteczka, problemy dorastania, brania odpowiedzialnosci, no i troche love i spiewania. Taki cieply obyczaj  warty zobaczenia. Dalbym moze i 7/10 ale Oscara to napewno nie.

Edytowane przez Bostonian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2001: Odyseja Kosmiczna - widziałem wcześniej mechaniczną pomarańczę i lśnienie, które mi się podobały, tak w przypadku odyseji wynudzilem się okropnie. 3/10.

Czas Zabijania - Dobra produkcja z 1996 roku, gwiazdorska obsada, choć co do samej gry aktorów można mieć wątpliwości, bo musieli się zaprezentować w sposób bardzo stereotypowy, natomiast akcja filmu jest dynamiczna i sporo się dzieje 2,5h zleciało bardzo szybko. 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 23:46, P_M napisał:

2001: Odyseja Kosmiczna - widziałem wcześniej mechaniczną pomarańczę i lśnienie, które mi się podobały, tak w przypadku odyseji wynudzilem się okropnie. 3/10.

Czas Zabijania - Dobra produkcja z 1996 roku, gwiazdorska obsada, choć co do samej gry aktorów można mieć wątpliwości, bo musieli się zaprezentować w sposób bardzo stereotypowy, natomiast akcja filmu jest dynamiczna i sporo się dzieje 2,5h zleciało bardzo szybko. 7/10

To klasykami poleciałem, ja przyznam szczerze, ze za dzieciaka obejrzałem pierw druga czesc Odyseii nie Kubrikowska i jakos tam przerazal mnie ten film zreszta 2001 tez, a po latach doceniam w nim kilka motywow ale nie jest to dla mnie film do ktorego bym chcial wrocic, a od niedawna stwierdzm, ze repeat value filmu swiadczy o jego wielkosci. 

Obejrzałem niedawno Złego porucznika wersje z Nicolasem Cagem, ale to jest poryty film, a myslalem, ze wersja z Harveyem byla powalona. Cage udawadnia, ze bylby idealnym psychoopatycznym Jockerem heh, no i ktos stwierdzil, ze to dzien z zycia Nicolasa ;) a nie film. 6/10 czyli w skali filmweb niezly. 

Obejrzałem też dwa Eksplozje Briana de Palmy z Travolta, rozczarowanie 5/10 i dwa filmy od mojego ulubionego Scorses;

Krol komedii - oj irytowal mnie ten film, ale uratowala go scena wystapienia glownego bohatera, taka jedna scena, a dzieki niej 7/10

Po godzinach - ten film rowniez mnie irytowal i ocena niejednoznaczna (podobnie jak ocena urody Patricii Arquette) ostatecznie dalem 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten nowy Batman całkiem spoko. Z dupy trochę te końcowe sceny w MGSG, no i ten Batman trochę robił za emo (gdy w poprzednich częściach był figo fago z lekko traumo), but overall, no poza końcówko, bardzo ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rw30 napisał:

ten nowy Batman całkiem spoko. Z dupy trochę te końcowe sceny w MGSG, no i ten Batman trochę robił za emo (gdy w poprzednich częściach był figo fago z lekko traumo), but overall, no poza końcówko, bardzo ok. 

Zasnąłem gdzieś po połowie. Nudne to strasznie. 

Dziś za to Suszę mimo takich sobie ocen obejrzałem z zaciekawieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rw30 napisał:

ten nowy Batman całkiem spoko. Z dupy trochę te końcowe sceny w MGSG, no i ten Batman trochę robił za emo (gdy w poprzednich częściach był figo fago z lekko traumo), but overall, no poza końcówko, bardzo ok. 

mnie też się podobał, Turturro fajnie zagrał, dobrze zrobili dając tyle złych postaci, chętnie obejrze sequel w podobnej formule

za to ten nowy Nick Cage "Nieznośny Ciężar Wielkiego Talentu" trochę rozczarowanie. Cage i Pascal dają rade aktorsko, ale skrypt trochę słaby jak na tyle szumu i walki między wytwórniami o niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rw30 napisał:

ten nowy Batman całkiem spoko. Z dupy trochę te końcowe sceny w MGSG, no i ten Batman trochę robił za emo (gdy w poprzednich częściach był figo fago z lekko traumo), but overall, no poza końcówko, bardzo ok. 

Spoko, ale mi sie np nie podobal Batman niemowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Strange - dobra zabawa dla fanow Marvela, jeszcze lepsza zabawa dla fanow Martwego Zla!

Sa fajne momenty natomiast rozczarowujace ze film kreci sie wokol pomyslu wykorzystanego nie tak dawno w jednym z seriali Disneya i innym w miare swiezym filmie Marvela. Kto obejrzy to od razu bedzie wiedzial. Swietne easter eaggi Raimiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, lorak napisał:

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

prawdziwa perełka, tak unikatowego filmu dawno nie widziałem i wysokie oceny tutaj czy na pomidorach są jak najbardziej zasłużone. tylko najlepiej nic o nim nie czytać przed obejrzeniem i po prostu enjoy the ride.

Może mi wytłumaczysz o co w tym chodziło bo zachęcony ocenami poszedłem do kina i szczerze nie wiem co się w tym ludziom spodobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lorak napisał:

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

prawdziwa perełka, tak unikatowego filmu dawno nie widziałem i wysokie oceny tutaj czy na pomidorach są jak najbardziej zasłużone. tylko najlepiej nic o nim nie czytać przed obejrzeniem i po prostu enjoy the ride.

Pełna zgoda. Ten film tak rozwalił mi mózg, że poszedłem drugi raz do kina. Film roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.