Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Dzisiaj zadna idea nie ma siły przebicia jesli nie stoją za nią pieniądze :)

the_secret - jasne może się podpaliłem, pisałem swiezo po seansie, po namyśle to racja, czasem ten film zajeżdżał aż żenadą ale dla mnie właśnie w punkt trafili z jednym - pokazali jak świat wygląda i to mnie mocno się spodobało, mów sobie że wszystko mega przesadzone w stylu Patryka Vegi ale jak dla mnie dokładnie tak wygląda świat mediów i polityki :)

z tym najlepszy nie chodziło mi o grę aktorską, ale o jego przekaz.. a przynajmniej do mnie mocno trafił, ale to chyba kwestia gustu i nie musisz mnie pojeżdżać za to że mam takie zdanie :) widocznie nie jestem takim koneserem jak Ty.. 😛 

 

 

piszesz o przekazie jak świat wygląda, ale to są oczywistości, tam nie ma nic nowego, wystarczy być w internecie i wszystko to co reżyser pokazuje w filmie będzie zerowym zaskoczeniem

@Reikai Licorice Pizza i Belfast najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraso napisał:

Może dlatego, że oglądałeś pirata w domu

tak nisko jak Delta bym nie ocenił, ale widziałem w imaxie i o ile wizualnie było bardzo fajnie, o tyle pod względem fabuły jest słabo i w sumie "diuna" to takie 6/10, max 7. choć w porównaniu z nowym "matrix" to arcydzieło ; ]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Fabuła to chaos. Nowy matrix przyjemny,  mocna 6. Ale po tylu latach zaden scenariusz nie sprosta wymaganiom fanów. Matrix w 1999 roku to była rewolucja. 

Nowy Matrix to nie pełnoprawny film tylko taki wspominkowy odcinek specjalny jak ostatnio w przypadku Przyjaciół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deltuś napisał:

Fabuła to chaos. Nowy matrix przyjemny,  mocna 6. Ale po tylu latach zaden scenariusz nie sprosta wymaganiom fanów. Matrix w 1999 roku to była rewolucja. 

to zaskoczyłeś z tym matrixem, ja czekałem bo pierwszy trailer był zachęcający,  a wyszła nuda straszna, sceny akcje chyba celowo tak fatalnie nakręcone i ogólnie słaba reżyseria, jedyna sekwencja które dobrze wygląda to ta pod koniec w restauracji/kawiarnii

nie wiem co reżyserka chciała zrobić, pierwsza połowa filmu wyśmiewa fan service, a druga nim jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2021 o 13:15, fluber napisał:

Zostawia po seansie dużo myśli w głowie. 

Moje myśli, film jest odniesieniem do COVID, choć w mediach zieloni już sobie zawłaszczyli jako odnoszący się do zmian klimatu i dodatkowo uderza w administrację Trumpa. Co jest błędem w filmie, status naukowców, występują jako Ci znający prawdę i jedyni myślący. Jest co prawda ukazane ze też się dają wciągać w te fejsbukowe historie ale jednak pozostają racjonalni i nie politykują. W rzeczywistości jest inaczej bo na dowolne twierdzenie (typu czy szkoły zarażają czy nie) można znaleźć artykuły które ze 100% pewnością mówią raz ze tak a raz ze nie.

No i najważniejszy wniosek to taki że wynalazek "lajków" z punktu widzenia społeczeństwa jest tak samo groźny jak heroina w każdym sklepie, bo prowadzi do podobnej degradacji. Znaczy heroina niby groźniejsza w działaniu ale wszyscy zdaja sobie sprawę z zagrożenia. Lajki wydaja się zaś zupełnie niegroźne, ale to one pchaja cywilizację w kierunku idiokracji. Lajki powodują ze zamiast kierować się rozumem i argumentami, w większości kierujemy się uczuciami ("lubię"), a więc oceniamy tematy na takim samym poziomie jak robią to zwierzeta.

p.s. Sam dlatego od zawsze staram sie nie używać tej "heroiny" i nie lajkuję nawet jak popieram. W zamian cytuje i dorzucam argumenty (mam nadzieje rozumne) zamiast "uczuć"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w necie i:

https://antyweb.pl/justin-rosenstein-facebook-lubie-to

https://www.o2.pl/artykul/tworca-lajka-juz-go-nie-lubi-programista-ma-dosc-przycisku-z-kciukiem-w-gore-6176333455947905a

Skoro już nawet twórca lajka zrozumiał swój bład...

p.s. Daje słowo ze na porównanie do heroiny wpadłem niezaleznie, ale to oczywiste skoro lajk pobudza "obszar nagrody" w mózgu

 

Nie wiem czy wszyscy doczekali ostatniej sceny po napisach końcowych: (SPOJLER!)

https://www.youtube.com/watch?v=vDWkCMOlILs

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

The Batman - staralem sie uniknac spoilerow i pierwszych recenzji ale jednak dotarlo do mnie ze wielu osobom strasznie sie podoba ten nowy Batman.

Film za dlugi, Pattison jednak nie pasuje do tej roli. Z dobrych rzeczy - fajny stylistycznie, duzo fajnych kadrow i scen, dobra sciezka dzwiekowa, dobra Catwomen. Overall 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
42 minuty temu, rw30 napisał:

Diuna fajny klimat jak dla mnie - ani nie czytałem książki ani nie widziałem innych ekranizacji, więc sporo rzeczy długo było dla mnie niezrozumiałych. Ale podobało mi się, 6+ albo 7 bym powiedział

To jest bardzo powolna space opera i gdyby film był inny to byłaby zbrodnia. Stąd do kultury tik toka nie przystaje ale mi to nie przeszkadza. Daje mocną 6stkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

To jest bardzo powolna space opera i gdyby film był inny to byłaby zbrodnia. Stąd do kultury tik toka nie przystaje ale mi to nie przeszkadza. Daje mocną 6stkę.

Powolna space opera, powolną space opera, ale robienia z widza idioty powtarzanie tych samych scen, wizji, utwierdzenia widza w przekonaniu, tak to on, skupianie się na wizualiach,zamiast na treści. Generalnie to, co powinno być siłą filmu czyli polityczne kwestie świata jest jego największą słabością i zostało to pokazane w sposób niezwykle miałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.