Skocz do zawartości
Kubbas

Filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Joker miał hype nakręcony prawie jak Zion i się nie zawiodłem. Były sceny przy których miałem ciarki, będą klasykami kina za pare lat. Phoenix wspiął się na najwyższy poziom aktorstwa, osiągalny tylko dla kilku aktorów, 10/10.
Mam jednak z całością filmu kilka problemów. Zdecydowanie wolę jak reżyser zostawia jakieś niedopowiedzenia, a tutaj ładuje widzowi łopatą wszystko bezpośrednio do głowy. Kilka scen jest zbędnych przez to. Można by było zostawić trochę tajemnicy czy wątków niewyjaśnionych. Jeden motyw jest oczywisty, a mimo wszystko dostajemy zlepek scen typu "zrozumiałeś? o to chodzi". Za to minus. Poza tym aktorstwo, muzyka, zdjęcia - najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hype na Jokera całkowicie uzasadniony :)

Oprócz tak oczywistych rzeczy jak f-e-n-o-m-e-n-a-l-n-a gra aktorska Phoenixa czy ścieżka dźwiękowa, podobały się nawet tak błahe rzeczy jak dobór postaci drugoplanowych, które idealnie wpisywały się w klimat zepsutego miasta Gotham. Bez bicia przyznaję, że nie jestem fanem łączenia klasycznego kina akcji z elementami sci-fi, ale ten film poleciłbym każdemu - bez względu na to czy widział wcześniej jakąkolwiek część Batmana, czy też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joker pokazał jak w dwie godziny i dwie minuty zaorać całe 11 lat MCU, przy czym nie jest to kino stricte superbohaterskie. 11/10 i znaczek jakości. 

Edytowane przez Przemek_Orliński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Joker" faktycznie nie zawodzi (dla mnie 9/10), a Phoenix pewnie dostanie oskara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, lorak napisał:

co za niespodzianka, że konserwatyście nie podchodzi wybitne kino.

Czytałeś całą recenzję? Zrozumiałeś? W sprawach krytyki filmowej o wiele większy autorytet od ciebie. Także wiesz.... Wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, DeltaCenter napisał:

Czytałeś całą recenzję? Zrozumiałeś? W sprawach krytyki filmowej o wiele większy autorytet od ciebie. Także wiesz.... Wybacz.

aha, czyli zadałeś pytanie o to, czy się zgadzamy z tą opinią, a gdy jedna osoba odpowiedziała, że nie, to zarzucasz brak zrozumienia itp. to wiele wyjaśnia, ale na przyszłość nie zadawaj pytań, na które oczekujesz określonej odpowiedzi.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lorak napisał:

aha, czyli zadałeś pytanie o to, czy się zgadzamy z tą opinią, a gdy jedna osoba odpowiedziała, że nie, to zarzucasz brak zrozumienia itp. to wiele wyjaśnia, ale na przyszłość nie zadawaj pytań, na które oczekujesz określonej odpowiedzi.

Wytknąłęś tylko komuś konserwatyzm tak jakby to obniżało czyjąś znajomość tematyki która się zajmuje o jakieś 60%. Jak sobie czytam Raczka, Majmurka, Adamskiego to nie obchodzą mnie ich poglądy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Wytknąłęś tylko komuś konserwatyzm tak jakby to obniżało czyjąś znajomość tematyki która się zajmuje o jakieś 60%. Jak sobie czytam Raczka, Majmurka, Adamskiego to nie obchodzą mnie ich poglądy.

koleś sam mówi o lewicowej agendzie, więc i odpowiedź została dostosowana do jego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, lorak napisał:

koleś sam mówi o lewicowej agendzie, więc i odpowiedź została dostosowana do jego poziomu.

No przypatrz się, jakby świat filmowy był wolny od jakiejkolwiek ideologii(w sumie dziś już tylko od jednej). Witamy w 2019 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, DeltaCenter napisał:

No przypatrz się, jakby świat filmowy był wolny od jakiejkolwiek ideologii(w sumie dziś już tylko od jednej). Witamy w 2019 roku.

problem w tym, że chwalony przez ciebie recenzent nie potrafi podejść do przedstawionych kwestii z czystym umysłem. dla niego dobro oraz zło są absolutne, nie ma miejsca na alternatywne punkty widzenia, więc gdy ktoś próbuje dociekać przyczyn zła, to od razu dostaje łatkę lewicowej agendy. 

• Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to nie bedzie strata czasu wszak:

cale marvelowe i dc univerum mam gleboko w dupie.

jestem przefanem Taxi driver i juz za same porownania clowna do Travisa lapie mnie wkurw

studium powstawania socjopaty jakos mnie nie kreci

aczkolwiek:

Phoenix jest wg mnie jednym z najlepszych aktorow ostatnich lat jesli nie dekad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Czy to nie bedzie strata czasu wszak:

cale marvelowe i dc univerum mam gleboko w dupie.

jestem przefanem Taxi driver i juz za same porownania clowna do Travisa lapie mnie wkurw

studium powstawania socjopaty jakos mnie nie kreci

aczkolwiek:

Phoenix jest wg mnie jednym z najlepszych aktorow ostatnich lat jesli nie dekad.

Nie wiem, aczkolwiek nie oglądałem żadnego filmu od DC i Marvela, a wciąż Joker mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.10.2019 o 18:18, lorak napisał:

problem w tym, że chwalony przez ciebie recenzent nie potrafi podejść do przedstawionych kwestii z czystym umysłem. dla niego dobro oraz zło są absolutne, nie ma miejsca na alternatywne punkty widzenia, więc gdy ktoś próbuje dociekać przyczyn zła, to od razu dostaje łatkę lewicowej agendy. 

image.png.b5d7b84d085fb681641b2c6711b175f8.png

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet spoko ten Joker.

Na duzy plus:

- klimacik 

- gra aktorska (poza mlodym batmanem i De Niro, ktory od 40tu lat gra ta sama role)

noooo ale z tym 'dociekaniem przyczyn zla' to mocno tutejsi recenzenci polecieli...przeciez to maksymalna sztampa:

- uwarunkowania psychiczne? check

- maltretowanie w dziecinstwie? check

- toksyczna relacja z matka? check

- dokuczanki srodowiskowe? check

- jednoznaczny trigger point? check

Mi tam wychodzi, ze Joker to +/- taki Christian Grey tylko z troszke innym efektem koncowym :P

7,5/10

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

El Camino dziś na Netflixa wjechało.

Spoko się oglądało ale dupy nie urwało.

Breakind Bad mnie rozbestwił.

Spoilerek poniżej.

Rudemu się nieźle przytyło. Ten podbród.

Edytowane przez Eld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi