Skocz do zawartości
Kubbas

Filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jestem Mordercą - 8/10

Niby ostatnio kojarzę trochę filmów nawiązujących do PRL-u ale ten w ogóle tym tematem nie męczy a nawet powiedziałbym, że pokazuje tamte czasy bardzo trafnie.

Sama fabuła też ciekawa, bo oparta na prawdziwych wydarzeniach. Do tego główny aktor + Jakubik, który zawsze jest raczej dobry.

Edytowane przez Baptizia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thor Ragnarok - bardzo dobrze.

O ile poprzednie byly dla mnie dnem dna i upadkiem Marvela tak Ragnarok lepiej od Straznikow a to jest zdecydowany top filmow o superbohaterach.

Obejrzałem zajarany po tej recenzji, bo myślałem, że piszesz o Strażnikach w sensie Watchmen - do których Ragnarok nie ma podejścia. 

Niemniej sam w sobie film OK, ładna grafika, niezły humor. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio na Netflixie obejrzałem amerykańskiego Death Nota, gorszej szmiry nie widziałem. Jak można coś takiego stworzyć? Rozumiem nie trzymania się oryginału, ale chociaż gdyby gra aktorska była dobra, ale nieee...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

28056707_407329419694259_543566162085570

Oglądałbym

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A propo czarnoburzy oglądał ktoś Black Panther?

Ja mialem ostatnio nieprzyjemność oglądania Call me by your name, film o pedałach i myślałem, że pierdolne. Z regóły filmy o homo w jakiś sposób mnie poruszyały, bo były po prostu dobre via "Philladelphia" czy "Kill your darlings". Ale tu po prostu nudy, pomijając to, że miałem ochotę wyjść to prócz jednego dobrego dialogu to jakaś pomyłka powiem tak:

żyje w czasach gdzie za zwalenie konia w mango dostaje się nominację do oscara. dno

Ogladałem też Hell or High Water i polecam dobry filmik, choć podobny klimatem do To nie jest kraj dla starych ludzi ale no bez podjazdu do tego dzieła:)

Kminie czy nie iść na Czwartą władzę Spilberga no i czekam na Ja Tonye wiadomo jestem psychofapem Margot Robbie:)

Edytowane przez Wujek Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kminie czy nie iść na Czwartą władzę Spilberga no i czekam na Ja Tonye wiadomo jestem psychofapem Margot Robbie:)

Nie idź na Czwartą władzę, nominacja za najlepszy film to największa oskarowa pomyłka od nie pamiętam kiedy. Nuda.

I, Tonya bardzo spoko, głównie aktorsko. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis oglądałem dwa filmy tego samego reżysera:

Czarną Panterę i Creed, pierwszy straszny gniot, drugi bardzo dobre kino z zachowanym klimatem Rockyego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądam Justice League. Jak można wpakować kilkaset milionów w film bez scenariusza?

Jedynie Ben Affleck ratuje. 

Ale taka uwaga co do Supermana - był dziennikarzem, ponieważ uznawano to za szanowany i respektowany zawód. 

Jak się czasy zmieniły :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tonya zajebista, 3 bilbordy spoko. Obydwa polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phantom Thread z tych oscarowych zdecydowanie najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phantom Thread z tych oscarowych zdecydowanie najlepszy

Dzis bylem. Daniel jak zawsze international level plus anderson potwierdza ze jest topem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam za to Get Out,masa zaskoczeń,smaczków,powiew świeżości w tym gatunku.A tak dyskutowany motyw rasizmu zdecydowanie schodzi na dalszy plan,nie tak oczywisty i zero-jedynkowy im dłużej zagłębiamy się w wydarzenia.Powiem więcej,myślę że to bardziej satyra o pewnych osobach ale nie chce za dużo zdradzać komuś kto chciałby zobaczyć :smile:

Edytowane przez Sewer
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam za to Get Out,masa zaskoczeń,smaczków,powiew świeżości w tym gatunku.A tak dyskutowany motyw rasizmu zdecydowanie schodzi na dalszy plan,nie tak oczywisty i zero-jedynkowy im dłużej zagłębiamy się w wydarzenia.Powiem więcej,myślę że to bardziej satyra o pewnych osobach ale nie chce za dużo zdradzać komuś kto chciałby zobaczyć :smile:

To chyba jeden z najlepszych horrorow jakie widzialem w ciagu ostatnich lat. W koncu jakis powiew świeżości w tym gatunku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kumam podniecenia Get Out.

Rozumiem, że w czasach poprawności politycznej każdy film z infantylnie zawartą kwestią rasizmu jest automatycznie kandydatem do Oskara, ale żeby chwalić to za nadzwyczajną świeżość?!?

Ani to horror ani komedia. Dialogi bez szału, rozwiązanie misternej zagadki każdy szanujacy się widz odkryje przed końcem drugiego kwadransu filmu, a postać tego grubego kumpla prawie tak nachalnie 'ziomalska' jak Kevin Hart.

Może ze trzy fajne sceny, dobra gra aktorska i tyle.

Ten film to rozkmina czy potraktować to jak horror i dać 8 (konkurencja jest mizerna) czy jak normalny film i dać 5.

Beka, prawie cała redakcja Ringera dałaby Oskara...

Edytowane przez BiałaCzekolada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kumam podniecenia Get Out.

Rozumiem, że w czasach poprawności politycznej każdy film z infantylnie zawartą kwestią rasizmu jest automatycznie kandydatem do Oskara, ale żeby chwalić to za nadzwyczajną świeżość?!?

Ani to horror ani komedia. Dialogi bez szału, rozwiązanie misternej zagadki każdy szanujacy się widz odkryje przed końcem drugiego kwadransu filmu, a postać tego grubego kumpla prawie tak nachalnie 'ziomalska' jak Kevin Hart.

Może ze trzy fajne sceny, dobra gra aktorska i tyle.

Ten film to rozkmina czy potraktować to jak horror i dać 8 (konkurencja jest mizerna) czy jak normalny film i dać 5.

Beka, prawie cała redakcja Ringera dałaby Oskara...

Ja patrze jak na powiew swiezosci bo sie dobrze bawilem na tym - a ze bylo troche strasznie i troche smiesznie to uznaje to , jak na re konwencje, za cos swiezego zamiast kolejnej pily 9 czy remake it. Natomiast na pewno jest to zaden kandydat do oskara

Bardzo tez zastanawia mnie oskar dla shape of water. Poki co obejrzalem dumkirke phantom thread get out call me by your name i na pewno 1 byl lepszy a jeszcze jutro ogladam czas mroku w poniedziałek bilbordy i do konca tygodnia 4 władze - ktorys pewnie tez to przebije

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Get out - nardzo spoko, z tym, że to nie jest horror raczej thriller z jego elementami, ale rozrywka bardzo dobra. Tonya również mi się podobała, Margotka zagrała świetnie, aktorka grające jej matke też no i ochroniarz mistrz heh, kręcone to w stylu Scorsese czyli dużo ruchu kamery po planie, dobra muza w tle i narracja w strone widza. Swoją droga ukończono już zdjęcia do Irishmana Scorsese;)

jaram się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Shape of Water. Film poprawny.

Gej jest? Jest.

Wątek uciskanej czarnej ludności jest? Jest.

Ukazanie białej rodziny z przedmieść w krzywym zwierciadle jest? Jest.

Wątek feministyczny jest? Jest.

Do przewidzenia. Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Obejrzy sie i po 10 minutach człowiek zapomina.

Obejrzałem wczoraj Star wars 8. Wielkie rozczarowanie. 2.5 godzinny zapychacz kinowy z wielką furtką na kolejne części. Niewykorzystany potencjał.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lol. Kobe dostał Oskara 

Nikt tak dobrze nie zagrał Michaela Jordana jak on;) należało się.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi