Skocz do zawartości

East Conference 2012/13


croolick

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza piątka raczej już się nie zmieni, mac mimo wszystko ma sporą stratę.

 

Gratulacje szczególnie dla teamu woLF-Pack - pokazali nam tyłek ładnie ;)

O sobie tylko tyle dodam, że cieszę się z pozycji w topie. Plus zabawnie wygląda najmniejsza liczba zmian w składzie w pierwszej dwunastce ligi :)

 

Natomiast co się tyczy mego teamu i zadowolenia z grajków w nim:

* Durant - zrobił swoje, choć nie wiem czy tacy zawodnicy jak on czy LeBron są jednak warci 90+$

* B. Lopez - prawie cały sezon bez kontuzji, całkiem dobry sezon. Zbierać wciąż się nie nauczył ale trochę blokuje i punkty zdobywa

* Kemba - zrobił więcej niźli się spodziewałem, sporo więcej. Jeden ze steali draftu (no chyba że nie ^^)

* Wall - mimo straty dwóch pierwszych miesięcy uważam, że w sumie było warto go wziąść. Inna sprawa, że był to jeden z tych graczy których po prostu chciałem w drużynie i basta :)

* Reddick - mimo wytrejdowania go i tak jestem bardzo zadowolony, że za marny grosz draftowy był u mnie w teamie

* Bledsoe - mała kasa ale całkiem niezłe staty. Plus miał swoje parę chwil pod nieobecność CP3.

* Korver - zwraz z Reddickiem i Durantem ciągneli mnie w 3pointerach cobym ostatni w nich nie był ^^

 

Teraz conieco o rozczarowaniach:

* Granger - mam nauczkę by jednak bardziej do draftu się przygotować i sprawdzić kto zdrowy a kto nie ;) Wall na moje szczęście wrócił z powodzeniem, z Dannym już tego farta nie miałem.

* McGee - mimo wszystko liczyłem, że ten zabawny zawodnik więcej będzie robił. Nie było tragedi ale i żalu przy trejdzie również.

 

I to tyle z mojego punktu widzenia. Reszta teamu po prostu nie dała plamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czas na podsumowanie z mojej strony.

 

Wygrana cieszy, ale sukces mojej druzyny sprowadza sie do jednego zdania: nie kupilem nikogo z 20 najdrozszych zawodnikow... a mialem 2 graczy w Top5[!] - Curry i Harden - oraz 4 w Top20 - Batum i Sanders [z czego ten drugi byl zdecydowanie najlepszym zaciagiem z FAsow w sezonie!].

Choc trzeba dodac, ze z Hardenem mialem zwyklego farta, tzn licytujac liczylem na trejd, ale trafil mu sie najlepszy mozliwy i to przed rozpoczeciem rozgrywek. Z wpadek mialem zbyt duza wiare w Ayona oraz Thorntona, ktory wyladowal na lawce. Coz. Kto nie zaliczyl zadnej niech pierwszy rzuci kamien ;-)

 

A propos, garsc podsumowan w skali ligi...

 

 

15 najwiekszych ligowych wpadek wsrod zawodnikow powyzej 20 dolarow

[wylicytowana pensja minus srednia wartosc na mecz razy rozegrane mecze przez 77]:

love,kevin* (Team Warier)

bynum,andrew* (The Wire)

knight,brandon (Don't Tread on Me)

cousins,demarcus (Croolick Crew)

howard,dwight (Sopockie Trefliki)

paul,chris (Łódzcy Ceglarze)

gasol,pau* (Holy Grail)

granger,danny* (Ferajna)

iguodala,andre (Sopockie Trefliki)

smith,josh (Task Force)

rondo,rajon* (Task Force)

wallace,gerald (mac)

monroe,greg (Zbieranina)

gordon,eric* (Croolick Crew)

nowitzki,dirk* (NEVERWINS)

 

Circa polowa to przez kontuzje [ci z gwiazdkami], a Love i Bynum pewnie w pojedynke pogrzebali mnostwo druzyn w tym roku. Love to sie chyba zapisal w niechlubnej historii bo topowy pick, ktory opuscil prawie caly sezon i jeszcze gral slabo wtedy kiedy gral to wyjatkowa rzadkosc.

 

BTW, zaznaczylem, ze powyzej 20 dolarow bo technicznie rzecz biorac jednym z najgorszych zakupow byl np Austin Rivers (Devastation Team), ale domniemam, ze tanich kaszaniarzy nikt nie trzymal caly sezon.

 

 

 

15 najwiekszych ligowych steali [tak samo liczone jak wpadki]:

curry,stephen (woLF-Pack)

duncan,tim (Sopockie Trefliki)

harden,james (woLF-Pack)

vucevic,nikola (Team Warier)

walker,kemba (Ferajna)

parsons,chandler (Lajkersik)

korver,kyle (Ferajna)

green,danny (Tottenham Cavaliers)

artest,ron (Lajkersik)

smith,j.r. (Łódzcy Ceglarze)

johnson,amir (Tottenham Cavaliers)

calderon,jose (Silesia Pacers)

carter,vince (Team Warier)

lopez,brook (Ferajna)

bryant,kobe (Sopockie Trefliki)

 

Nooo, o tym pisalem na poczatku ;-)

Ale ogolnie bardzo ciekawa lista, sa dziady gdzie Duncan i Kobo znaaaacznie przekroczyli oczekiwania wszystkich ku ucieszy Treflikow, sa role-playerzy, ktorzy dostali nagle duze minuty oraz sa eksplozje talentu ze strony paru mlodziakow. Najgorsze jest to, ze zadna z tych grup nie jest latwa do przewidzenia.

 

Patrzac na swoje przedsezonowe projekcje... wsrod "Skazanych na 3 lige" 3 tak wlasnie skonczyly i tylko Zbieranina wyrwala sie na przecietne miejsce czego gratuluje. Sposrod contenderow mylilem sie co do NEVERWINS, Łódzcy Ceglarze mogli rozegrac wszystkie mecze, a najwieksza niespodzianka byla Ferajna. Korver, Lopez i Walker mooooocno powyzej moich oczekiwan plus pare przytomnych pobran i voila, recepta na sukces ;-)

 

Ale ogolnie z tych projekcji jestem zadowolony takze dobry sezon jakby na to nie patrzec ;-)

Cos pominalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiLQ, starałem się jak mogłem (i jak umiałem ^^) z moją ekipą plus sporo farta sprawiło, że wylądowałem (raczej poniżej 3jki nie wypadnę) na podium. Sam jestem ciekaw jak uzbrojony już w jednosezonowe doświadczenie w fantasy pójdzie mi wśród tutejszych forumowych tuz :)

 

ps. cieszę się, że aż tak płytki skład mój się nie okazał jak to wiLQ mi w przedsezonowym mailu napisałeś :) fart nowicjusza był ze mną ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. cieszę się, że aż tak płytki skład mój się nie okazał jak to wiLQ mi w przedsezonowym mailu napisałeś :)

Hej, nigdzie nie gwarantowalem nieomyslnosci ;-)

 

fart nowicjusza był ze mną ;D

Skoro przypisujesz to tylko fartowi nowicjusza tzn, ze za rok go juz nie bedziesz mial? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przypisujesz to tylko fartowi nowicjusza tzn, ze za rok go juz nie bedziesz mial? ;-)

Za rok planuję mieć farta drugoroczniaka ;p

 

Natomiast poważniej to sam jestem ciekaw jak mi wyjdzie next sezon. Ten jednak bym tak w +/- 60-70% przypisywał fartowi z draftem. Fartowi w tym względzie, że nie przygotowywałem się do niego w ogóle i na żywioł poszedłem. Brałem graczy których kojarzyłem głównie albo gdzieś już o nich zasłyszałem ciekawą opinię. Równie dobrze jak w topie mógłbym być na dnie, po prostu więcej farta niż rozumu jak to się czasem mówi ;)

Najbliższy sezon będzie dla mnie o tyle ciekawszy, że tym razem śledziłem rozgrywki i bardziej znam graczy. Ponadto wydaje mi się, że lepiej mógłbym dobrać skład. Przed tym sezonem NBA patrzyłem ale tylko skróty i nie przywiązywałem uwagi do statów. Niektórych nazwisk nawet nie kojarzyłem wtedy (jak choćby E. Turner którego mam obecnie w teamie ^^ albo np wziąłem Royce White, o którym przeczytałem w magazynie; w czasie draftu też dowiedziałem się, że Wall i Granger których wziąłem mają kontuzje....). Po prostu do draftu podszedłem z założeniem, że chcę Duranta, Walla i McGee, nie sprawdzając nawet stanu graczy. Reszta wyszła przy okazji. Dlatego też mówię o farcie. Fakt, że w trakcie sezonu starałem się pomagać mojemu fartowi i parę wyciągnięć się opłaciło (jak Sefolosha, Maxiel czy Will Bynum). Jednak widać też, że źle skalkulowałem rotowaniem pozycji i tu też fart był ze mną, że te 14 wolnych slotów co mi zostanie się nie zemściło. Mam więc co poprawić i nad czym się zastanowić. Wiem też że roto bardziej mi pasuje niźli fatnasy points (w 2ch ligach takich startowałem i w najlepszym razie 4te miejsce mieć będę tam; do tego po 10 teamów te ligi liczą....).

 

Tak więc dziękuję za fajny sezon i nie mogę się już doczekać następnego ;)

Edytowane przez Zodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon się skończył :(

 

Skończyłem na 4tym miejscu. Winić mogę tylko siebie za niewykorzystane sloty (cóż z kolei mogą powiedzieć niżej uplasowani przegrywający z totalnym pomidorem fantasy basketu ^^). W ostatniej kolejce patrząc na osiągnięcia moich grajków nie miałem żadnej szansy zdobyć punkt więcej.

 

Do zobaczenia za sezon w ligue uno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pozostaje powiedzieć nic ponad to, że ligę tą przegrałem i jak Wilq na początku skazał mnie na 3 ligę w co mocno powątpiewałem, to tak się niestety stało, o ile rzeczywiście ligi będą 15-drużynowe. Na karb czego mam to zwalić, to sam nie wiem...

Trochę nietrafionych wyborów na drafcie, troche "antysteali" z FA, trochę zbyt dużo wiary w jednego zawodnika, a za mało w innego i troche kontuzji sprawiło, że potoczyło się to tak, jak się potoczyło... Oby za rok było lepej...

Gratulacje dla tych na podium i dla reszty przyszłorocznych pierwszoligowców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja liga, ale chodzi o wygląd lig, to się udzielę.

 

Moim zdaniem nie warto, 18 to za wiele. Już była o tym gadka przy decyzji ile osób awansuje do poszczególnych lig. 15 osób wydaje się ok, najwyżej zdecydujemy po sezonie. Grałem też w lidze 13 zespołowej i to było trochę za mało, tutaj lekko za dużo.

 

Poza tym większa liga, to większe prawdopodobieństwo, że więcej osób wyłamie się w trakcie sezonu. A to tylko chrzani zabawę pozostałym.

 

Jak tam croolick coś się uaktywnił w lidze, czy nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, w tej Waszej tabeli brakuje kto jest kto, za pol roku mozna o tym nie pamietac ;-)

 

U nas ostateczna kolejnosc byla taka [dopisek: notka * dla tych co wypaczyli tabele meczami]:

 

1. Wilq - WOLF-PACK

2. bulek - SOPOCKIE TRAFLIKI

3. January - LAJKERSIK

4. Zodd - FERAJNA

5. Ledley - TOTTENHAM CAVALIERS

6. Evitacre - HOLY GRAIL

7. Mac - MAC

8. Pumeks - NEVERWINS

9. Cubebrick* - ŁÓDZCY CEGLARZE [nie rozegral ~75 gier, o tyle zastanawiajace, ze byl contenderem na srednich do konca marca]

10. k1x* - SILESIA PACERS [nie rozegral ~75 gier, nie zajrzal do ligi w ostatnim miesiacu]

11. Benon - ZBIERANINA

12. Tru Warier - TEAM WARIER

13. devilnevercry - DEVASTATION TEAM

14. Maciek 9020 -THE WIRE

15. Cisza - TASK FORCE

16. lukasevic* - DON'T TREAD ON ME [nie rozegral ~80 gier, nie zajrzal do ligi w ostatnim miesiacu]

17. Croolick* - CROOLICK CREW [nie rozegral ponad 140 gier i nie zajrzal do ligi od konca grudnia, a byl komiszem takze tutaj ewidentnie cos sie stalo lub cos wyskoczylo. Szkoda]

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z tego sezonu. Do końca było ciekawie, bowiem przed ostatnim dniem byłem na 4 miejscu, które jednak byłoby pewnym niedosytem. Rzutem na taśmę zająłem jednak drugie, a więc podium jest i nie ukrywam, cel został osiągniety. Udany draft, niezłe ruchy za FA - McRoberts, Aminu, Barton, którzy w koncowce sezonu troche mi pomogli, no i troche szcześcia. Supersezon Duncana bardzo mi pomógł, to jest zawodnik, któremu trzeba oddać spory szacunek, legenda Spurs i całej NBA. W wieku 37 lat notuje taki sezon - Tim jest jednak wielki.

 

Awansuje 5 druzyn, czy najlepsza z szóstych równiez? Sezon wg mnie pokazał, że nie ma co przesadnie spłycac wielkości ligi, nawet przy 17 userach mozna miec fajne, wyrównane składy, a przy duzej ilosci userów każdy dobry ruch z FA nabiera podwojnego znaczenia i to jest własnie fajne.

 

Co do userów to trzeba sie zastanowic nad GM-em teamu Silesia Pacers. Awansował do 2 ligi, ale kto wie, czy nie zastąpi jednak go Benon. Dużo zalezy czy czy sie pojawi na forum przed next season.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awansuje 5 druzyn, czy najlepsza z szóstych równiez?

Ja jestem za 5, najsprawiedliwiej.

 

Bo jak wyłonić najlepszą z trzech lig? Poza tym zamota to także awanse w niższych ligach. Jeśli 15 będzie za mało (a moim zdaniem w sam raz), to w przyszłych sezonach można rozszerzyć. Cały czas szukamy, dopiero się docieramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek, proponuję zaczekać z szerokością lig do wyłonienia kształtu 3 ligi. Uargumentowałem to w temacie organizacyjnym.

 

Co do najlepszej szóstej - można ilość punktów podzielić przez ilośc userów w grze i sprawa załatwiona. Tak jak pisałem, jesli dwie ligi mają miec po 15 ekip, a trzecia - 20 to jest to trochę bez sensu. W ostatniej byłby zbytni przesyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.