Skocz do zawartości

Smartfony


Szak

Rekomendowane odpowiedzi

Richie jakby nie patrzeć te smartfony są przydatne... możliwość skorzystania z neta, maila, będąc na studiach potrafi być zbawienna :-). Z punktu widzenia rozrywki to również miły umilacz czasu, jesli chodzi o minigierki dla zabicia czasu. Z resztą dla mnie to i tak dalej telefon, bo głównie co robię to dzwonię i piszę, czasem pstryknę sobie zdjęcie z jakimiś materiałami ze studiów, jak na szybko coś potrzebuje. Po prostu telefony zyskały nowe funkcje i tyle. Za 5 lat stracą one nazwę smart, bo po prostu nie będą już produkowane telefony "niemądre". No chyba, że ktoś będzie chciał zaspokoić niszę klientów, którzy kochają nokię 3310 i będą chcieli im zapewnić niezniszczalną obudowę + miesiąc działania baterii, bo przy obecnej technologii, to może być możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM no ale z drugiej strony taki Android ma tyle niepotrzebnego chłamu, że można i kilka godzin spędzić ustawiając go pod siebie bo musisz przebierać w jakiś pojebanych aplikacjach. Ja do końca jeszcze nie łapie tego bycia smart bo i tak głównie korzystasz z poczty a jak jesteś przyjebany to z fb i tweetera aby poinformować wszystkich jakiego kształtu jest twoja kupa. Myślałem, że już teraz nie posiadanie smartfona to hipsterstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem o najważniejszej funkcji... czytanie książek :D Aldiko reader - mogę tę aplikację z czystym sumieniem polecić. Jako, że mam też około 6,5k ebooków w formacie epub to czyta się je bardzo przyjemnie. Oczywiście, ciężko się czyta coś dłuższego, ale jakieś krótsze książki do 300 stron, schodzą w 2-3 dni :-)

Na Androidzie dużo czasu schodzi na testowanie aplikacji, co bynajmniej nie uważam za wadę. Z drugiej strony nikt Ci nie każe ich przeglądać, możesz jechać na tym co jest nie dodając nowych funkcji, jeśli telefon ma zostać telefonem, nawet jeśli ma przedrostek "smart".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM no ale z drugiej strony taki Android ma tyle niepotrzebnego chłamu, że można i kilka godzin spędzić ustawiając go pod siebie bo musisz przebierać w jakiś pojebanych aplikacjach. Ja do końca jeszcze nie łapie tego bycia smart bo i tak głównie korzystasz z poczty a jak jesteś przyjebany to z fb i tweetera aby poinformować wszystkich jakiego kształtu jest twoja kupa. Myślałem, że już teraz nie posiadanie smartfona to hipsterstwo ;)

Fakt, faktem, że aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością smartfona, trzeba spędzić nad nim trochę czasu. Ja przez lata używałem zwykłego telefonu i nie czułem specjalnie potrzeby inwestowanie w tego typu kombajn. Teraz jednakże pracuję w firmie IT, gdzie takie narzędzie się przydaje. Z perspektywy czasu zaczynam doceniać niektóre jego funkcje, np. stoję na przystanku na jakimś zadupiu i nie wiem jak jechać. Kilka kliknięć i aplikacja podpowiada czym mam jechać, gdzie się przesiąść i ile to zajmie (nawet wylicza koszt biletu/ów :P). Jadąc samochodem odpalam nawigację, czekając w kolejce w przychodni sprawdzam fejsa, albo gram w jakieś gierki. Generalnie nie jest to niezbędna rzecz, ale łatwo się do niej przyzwyczaić.

A z tym wrzucaniem wszystkiego (nawet zdjęć kupy) na portale społecznościowe to przegięcie. Oby "rozwój" smartfonów nie szedł w tę stronę (choć to ludzie są głównie winni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ci powie za ile bilet ale tez mozesz kupic i skasowac bilet przez tel z adnkiem ;) No to ja nie przeczę, że aplikacje są dobre i się przydają tylko że za dużo ich i czasami ciężko znaleźć coś potrzebnego i dobrze zrobionego jak dobry organizer na przykład. Ja nie neguję przydatności smartfonów, tylko osobiście nad Androida wybieram Blackberry bo dużo lepiej mi sięz nich korzysta no ale to już kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też całe życie używałem normalnych telefonów, przerażała mnie myśl o noszeniu takiej wielkiej krowy w kieszeni, ceniłem sobie niezniszczalność mojej pancernej Nokii. A teraz sobie chwalę smartfona. Nie trzeba ze sobą taszczyć aparatu kiedy jest potrzeba zrobienia kilku zdjęć, nie trzeba wydawać kasy na smsy, bo są aplikacje, gubię się w mieście to odpalam mapy, etc. ILP też śmiga na telefonach, czym się zwyczajnie zachwycam, ożna pograć w Football Manager Handheld czyli nie trzeba odpalać kompa, żeby pograć/pooglądać/pogrzebać w necie. Super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak w ogóle bawił się ktoś, w rootowanie, instalowanie innych kerneli? :-)

Ja swojego LG L3 Swifta upgradeowalem do cyanogenmoda 9 + instalnąłem mu kernela i z 800 mhz mam 1000 mhz odczuwalny wzrost w szybkości działania. Osobiscie mogę polecić wszelkie modyfikacje, dla mnie przesiadka z z androida 2.3.6 do cyjanka opartego na 4.0.4 to naprawdę duży skok jakościowy. Z resztą to samo miałem po instalacji modyfikacji windowsa 7;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam xperie arc s - calkiem niezly tel - ladny, dosc duzy, a nie za duzy. minusy to mala pamiec operacyjna (trzeba wrzucac na karte a ta standardowa jest wolna) i malo RAM. podejrzewam ze po roocie bylaby naprawde spoko

 

za jakeis 3 mies mam zamiar zakupic XPERIE Z - przepiekny, 4 rdzenie 2gb ram, 16gb pamieci wbudowanej + slot SDHC, 5 cali ekran, niezly aparat, wyswietlacz bijacy konkurencje. aa i bym zapomnial - wodoszczelny - do 1h na glebokosci metra, mozna go myc itd..

 

jesli Samsung nie pobije mnie S4ką, albo nie wyjdzie jkais wykurwisty tani LG, to wybule sie na xperie, bo nie bylo jeszcze telefonu ktory by mnie tak zajaral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mój Black Berry 8520 umiera, myślałem co zrobić i...

Żonie się kończy umowa w Ornage abonament około 65zł i chcemy w Nim przedłużyć umowę.

Jakiego smartfona warto od nich wynegocjować? Może być niewielka dopłata z mojej strony.

 

Warunki: tym razem może android, najlepiej metalowa obudowa.

Coś ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.