Skocz do zawartości

sezon 2012-2013- rekrutacja REZERWOWYCH!!!


croolick

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE!

 

Mamy 28 osób więc możemy się już powoli przygotowywać do podziału na dwie ligi. Dla tych którzy nie doczytali: koncepcja jest taka, że w tym roku tworzymy dwie równorzędne ligi. Czyli nie będzie I i II ligi- a powiedzmy konferencja wschodnia i zachodnia:). Będziemy więc mieli dwóch mistrzów i- co ważniejsze- na podstawie wyników z tego roku utworzymy I i II ligę na przyszły sezon. Połowa najlepszych zespołów z każdej z konferencji utworzy I ligę a słabsze połówki- II ligę. Oczywiście to w teorii- bo pewnie część osób w przyszłym roku nie przystąpi do ligi. Wtedy na ich miejsce wskoczą najlepsi z II ligi. No ale zostawmy przyszły sezon, skupmy się na tym.

 

 

Mamy 28 osób- ale docelowo ma ich być 32. Tak jak pisałem w poście z menedżerami- chciałbym, żeby jedna z konferencji była utworzona z wszystkich graczy z I edycji (8 osób się zgłosiło w tym roku) + Sławka + wylosowanych 7 osób. Drugą konferencję utworzą pozostali, nowi gracze. Mam nadzieję, że taki układ wszystkim pasuję- moim zdaniem jest fair. "Starzy" gracze mają premię za wkład w budowanie społeczności Roto na E-NBA w postaci możliwości gry ze sobą i Sławkiem. Z kolei "Nowi" mają okazję w swoim gronie wyłonić połowę graczy przyszłej I ligi.

 

Jeszcze nie wiem jak przeprowadzić losowanie- czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze Croolick wspominał coś, że jeśli powstaną w tym sezonie 2 ligi to w następnym roku zamiast robić tak jak teraz 2 rownorzedne konferencje, powstanie 1 i 2 liga.

 

A w takim przypadku byłoby głupio jakby jakiś doświadczony user nie załapał się do 1 ligi, bo miał mocną konkurencję, a z tej drugiej równorzędnej konferencji wejdą do 1 ligi userzy tylko dlatego, że mierzyli się z noobami :D No offense, sam mogę okazać się noobem, bo z roto jeszcze styczności nie miałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do dyskusji. Ja mimo wszystko jestem za dwiema równorzędnymi ligami- co by nie mówić my też nie mamy nie wiadomo jakiego doświadczenia w Roto. Poza tym i tak 7 graczy musielibyśmy do tej 1 ligi dolosować.

 

Oczywiście ten system ma swoje wady- może się okazać, że w tym roku jedna z grup będzie dużo słabsza od drugiej i w przyszłym sezonie w I lidze będą grali słabsi gracze niż w 2. Ale to kwestia jeszcze jednego sezonu, awansów/spadków i I liga będzie pierwsza nie tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnismy wymieszac w tym sezonie graczy starych i nowych miedzy obydwiema ligami i za rok nie bedzie juz problemu z podzialem na ligi. Duzo osob jest tu nowych na forum (w tym i ja) i nie znamy sie za dobrze, czesc osob przyznalo sie tez ze nie ma doswiadczenia z liga roto i po poczatkowych niepowodzeniach prawdopodobnie ktos rezygnuje. Jesli w drugiej lidze zagraja sami nowi i bez doswiadczenia to prawdopodobienstwo tego ze po dwoch miesiacach liga bedzie niekompletna jest bardzo duze. W przypadku wymieszania nawet rezygnacja paru osob rozlozy sie rowno miedzy ligami i nie bedzie problemu. Jesli w tym sezonie wiekszosc dotrwa do konca i bedzie zainteresowana dalszym graniem za rok bedziemy mieli dobry i miarodajny podzial na dwie ligi ze spadkami i awansami. Zalezy mi tylko na dobrej zabawie i zeby bylo z kim grac do konca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnismy wymieszac w tym sezonie graczy starych i nowych miedzy obydwiema ligami i za rok nie bedzie juz problemu z podzialem na ligi. Duzo osob jest tu nowych na forum (w tym i ja) i nie znamy sie za dobrze, czesc osob przyznalo sie tez ze nie ma doswiadczenia z liga roto i po poczatkowych niepowodzeniach prawdopodobnie ktos rezygnuje. Jesli w drugiej lidze zagraja sami nowi i bez doswiadczenia to prawdopodobienstwo tego ze po dwoch miesiacach liga bedzie niekompletna jest bardzo duze. W przypadku wymieszania nawet rezygnacja paru osob rozlozy sie rowno miedzy ligami i nie bedzie problemu. Jesli w tym sezonie wiekszosc dotrwa do konca i bedzie zainteresowana dalszym graniem za rok bedziemy mieli dobry i miarodajny podzial na dwie ligi ze spadkami i awansami. Zalezy mi tylko na dobrej zabawie i zeby bylo z kim grac do konca sezonu.

coś mi się wydaje, że tak jak kolega pisze może się zdarzyć

y

może po prostu podzielić ligi wg kolejności zgłoszeń? oczywiście pod warunkiem że z takiego podziału wyszłoby, że w II lidze grały by osoby, które miały już styczność z Roto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam jeszcze inne rozwiązanie. Dokładnie sobie zlustrowałem listę osób zgłoszonych i okazuje się, że mamy dokładnie 16 osób, które można zaliczyć do "starych" userów E-NBA (+ 17 osoba to Sławek Mróz).

 

Proponuję więc utworzyć dwie równorzędne konferencje. Powiedzmy, że Konf. Zachodnią utworzą zeszłoroczni gracze roto, a Wschodnią- inni starzy userzy z E-NBA. Sławek idzie na Zachód- jakaś premia dla ludzi tworzących Roto na E-NBA musi być:)

 

Moim zdaniem taki podział jest najlepszy:

 

1. Teoretycznie dzielimy "talent" równo na obie konferencje, co powoduje, że sensowne staje się tworzenie na tej podstawie I i II ligi w przyszłym sezonie

2. W obu ligach mamy ludzi z doświadczeniem i w Roto i na forum, co na pewno ułatwi życie wszystkim zawodnikom

3. Ograniczamy nieco ryzyko, że po miesiącu połowa składu danej ligi zrezygnuję. Wierzę, zę wspomniana 16 doświadczonych Userów nie zrezygnuje do końca, a i w pozostałej 16 na pewno znajdą się rozsądni ludzie.

 

Składy wyglądałyby więc następująco:

 

East:

 

QAS

Tyrion

Zalias

devilnevercry

bulek

Maciek9020

Lukasevic

Mac

 

+ 8 nowych userów:

 

Evitacre

Lukacs

Seether

Ledley

January

3 WOLNE MIEJSCA

 

West:

 

Matek

Croolick

bulls2006

tymczasowy0

gogalq

Tru warier

mhm mozesz

Cubebrick

Sławek Mróz

 

+ 7 nowych userów:

k1x

dig

grzana

zdzis

Dessys

bartk

ptb

 

 

Czekam oczywiście na Wasze opinie- ale nie ukrywam, że będę mocno optował za tym rozwiązaniem:)

 

 

EDIT: dla porządku dopisałem też nowych userów. Nie robiłem żadnego losowania- pierwsi zgłoszeni poszli na zachód.

 

EDIT2: Do I ligi w przyszłym sezonie awansuje po 8 pierwszych ekip z obu lig. Teoretycznie więc za rok wszyscy doświadczeni Userzy mogą się spotkać w I lidze (chyba, że Sławek zagra z nami także za rok- wtedy prawie wszyscy:))

Edytowane przez croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.