Skocz do zawartości

Książki o koszykówce


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, rw30 napisał:

czy możecie polecić jakąś ciekawą książkę o sporcie wydaną w ciągu ostatnich paru lat? niekoniecznie o NBA. Potrzebuję zamówić ....dla siebie... prezent gwiazdkowy :P 

Mogę polecić kilka książek (chociaż u mnie to audiobooki po ang)

Golden Days: West's Lakers, Steph's Warriors, and the California Dreamers Who Reinvented Basketball - historia Currego Warriors i Lakers z początku lat 70-tych.

Basketball: A Love Story - różne historie dotyczące koszykówki

LeBron, Inc - o LeBronie ale pod kątem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słuchajcie czytał ktoś jakąś dobra biografie, książke o Pat Riley (Pacie Rajlim;)) ? Myśle, że typ może być skarbnicą świetnych historii. 

 

Kolejną książkę która wyczaiłem to ksiązke lekarza Lakers, Garryego Vitti, który spędził z klubem 32 sezony, myśle, że może być perła, ktoś czytał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

15 kwietnia wydawnictwo SQN planuje wydać książkę Briana Windhorsta "Lebron S.A. Sportowiec wart miliard dolarów". Jakże intrygujący tytuł :)  Ja sam czekam już przeszło 2 rok na, dawno zapowiadaną,  książkę wydawnictwa Arena Shea Serrano i Arturo Torresa - Koszykówka (i inne rzeczy). Ale doczekać się nie mogę 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyszła właśnie świetna książka Ayrona Weitzmana o Sixers i o Procesie "Tanking to the Top", niestety na razie tylko po angielsku.

Taki zbieg okoliczności 😜 że na mojej stronie znajdziecie obszerną recenzję tej książki, także polecam 😎 

https://sixers.pl/recenzja-ksiazki-o-koszykowce-tanking-to-the-top-philadelphia-76ers-yaron-weitzman/

9781538749746-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

1. Czy ktoś czytał "Phil Jackson. Jedenaście pierścieni."? Warto?

2. "Wielka księga koszykówki." - było tu już kilka opinii o tym wydawnictwie, ale minęło trochę czasu i może ktoś jeszcze będzie mógł podzielić się wrażeniami. Warto?

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pablo81 napisał:

1. Czy ktoś czytał "Phil Jackson. Jedenaście pierścieni."? Warto?

2. "Wielka księga koszykówki." - było tu już kilka opinii o tym wydawnictwie, ale minęło trochę czasu i może ktoś jeszcze będzie mógł podzielić się wrażeniami. Warto?

 

Jeśli nie lubisz koszykówki to nie warto😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo81 napisał:

1. Czy ktoś czytał "Phil Jackson. Jedenaście pierścieni."? Warto?

Żadna książka o baskecie mnie tak nie zmęczyła :D

12 godzin temu, Pablo81 napisał:

2. "Wielka księga koszykówki." - było tu już kilka opinii o tym wydawnictwie, ale minęło trochę czasu i może ktoś jeszcze będzie mógł podzielić się wrażeniami. Warto?

Jak na czas poświęcony na przeczytanie... Powiedziałbym, że nie warto bo nie ma tam nic poza subiektywnymi opiniami jednego gościa - niewiele ciekawostek raczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cvbe napisał:

Żadna książka o baskecie mnie tak nie zmęczyła :D

Jak na czas poświęcony na przeczytanie... Powiedziałbym, że nie warto bo nie ma tam nic poza subiektywnymi opiniami jednego gościa - niewiele ciekawostek raczej :P

A co byś polecił? Chodzi zarówno o merytorykę, jak i lekkość pióra, jakość przekładu, czucie ligi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podeszły chyba najbardziej "Jordan - Życie" Lazenby'ego, biografie Shaqa i Rodmana, Jordan Rules. Jeśli nie przeszkadza Ci angielski to biografia Birda (bo chyba na polski nie było przekładu) :) 

Jeszcze pamiętam, że "Chicago Bulls" McGilla nuda okropna - "pojechałem tam z nimi, wygrali. A później pojechałem gdzieś indziej z nimi i też wygrali. I Jordan się uśmiechnął. I później też wygrali ale czasami też przegrywali." Jakbym czytał basketball-reference z narratorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pablo81 napisał:

 

2. "Wielka księga koszykówki." - było tu już kilka opinii o tym wydawnictwie, ale minęło trochę czasu i może ktoś jeszcze będzie mógł podzielić się wrażeniami. Warto?

 

Bardzo fajna pozycja, Simons to kreatywny facet, dużo ciekawych rozdziałów, pomysł z poziomami piramidy czy ocenami MVP, jedyne co wnerwia to dużo przypisów które często okazywały się sucharami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.06.2020 o 21:15, Pablo81 napisał:

1. Czy ktoś czytał "Phil Jackson. Jedenaście pierścieni."? Warto?

bardzo 'pobieżna' książka, bo po prostu, jeśli dobrze pamiętam, opisywał w tej książce każdy z 11 sezonów gdzie wygrał misia. Słabo to wypadło w porównaniu z jakąkolwiek inna książką Jacksona, bo też na tych 30 czy 40 stronach na sezon (numery z czapy podaję, nie pamiętam) trudno rozwinąć opowieść.

W dniu 28.06.2020 o 10:07, Pablo81 napisał:

A co byś polecił? Chodzi zarówno o merytorykę, jak i lekkość pióra, jakość przekładu, czucie ligi

Loos Balls - Jayson Williams

ksiażki o Jordanie z lat 90 - Jordan Rules, Latający Byk, Grać i wygrać - fakt że czytałem je wieki temu ale chyba wszystkie przeszłyby próbę czasu

fajna ta o Yao Mingu, choć nie doczytałem do końca, Operation Yao Ming to bodajże jej tytuł był

Dream Team (ta z 2012) - całkiem fajna, choć mogę być nieobiektywny - z wielu powodów nie mogła mi się nie podobać

7 secs or less o Suns 2005-06 dobrze wspominam, choć nie pamiętam zupełnie szczegółów

no i te poprzednie książki Jacksona też były fajne chyba, choć nie pamiętam ich dobrze, Sacred Hoops, Maverick, Last Season

jeszcze ta o Magicu Johnsonie wydana w Polsce (tytuł bodajże 'życie') chyba była spoko

 

Loose Balls o ABA - masa ciekawostek i śmiesznych historii, a jednocześnie trochę chaos i czasem WTF - no to w sumie chyba dobrze oddała realia tamtej ligi

**************************

 

aha, przypomniało mi się:

Cytat

Cały koszykarski świat zachwycony jest produkcją Netflixa a kilku polskich malkontentów po przeczytaniu Lazenbyego i McDilla twierdzi , że to słabe... Niby Polacy nie gęsi i swój język mają ale wstyd pany, wstyd...

 

pozdrawiam tego kolegę 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakby kogoś interesowało, to mój kumpel z podstawówki napisał książkę o historii rzutu za 3 pkt (pozycja po angielsku).

Można kupić na amazon: https://www.amazon.com/Three-Pointer-40-Year-History-Lukasz-Muniowski/dp/147668295X?fbclid=IwAR0ZgWqbljBuYKj40hwIyHrt-FCUIaidot0QN2yAdlFBDYAZBSTkN1FzTfg

Wiem, że pisze teraz kolejną, tym razem o rezerwowych (tytuł: Sixth Men. NBA History off the bench)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.