Skocz do zawartości

Książki o koszykówce


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Polska wersja językowa jest oczywiście drętwa ale nie ma tragedii. Narazie przeczytałem 180 stron (czytam tylko w komunikacji) i czyta się dobrze. Dużo o tym co działo się w szatniach, dużo o zapleczu, zmianach w NBA w kontekście ich rywalizacji - fajnie ugruntowuje wiedzę i pewnie każdy tam ze dwie, trzy nowe anegdotki pozna. Rozjebała mnie np. relacja Larrego o tym jak ucieszył się, że Laimbeer nie zagra w meczu gwiazd 86 ;D

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie Findka i również polecam. Najlepsze jest to, że czytasz czytasz czytasz i zdajesz sobie sprawę , że w przeciwieństwie do wielu książek sportowych, w których zbliżałbyś się do ich końca tutaj nie dobrnąłeś nawet do połowy.
Fajnie opisane nie tylko losy/historie z życia i gry obu ikon kosza ale też a może przede wszystkim to jak tworzył się/tworzyli oni produkt NBA, który mamy przyjemność dzisiaj oglądać. Jak Stern rozbujał ligę, jak wyglądało życie czarnoskórych w Bostonie i w ogóle w Ameryce tamtych czasów, jak obaj byli skupieni i po prostu "cholernie pierdol*****" na punkcie tego drugiego i tego aby być lepszym, najlepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

23.11 w księgarniach pojawi się książka Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić.

 

 

Historie prosto z szatni legendarnych Byków.
Zajrzyj za kulisy najlepszej drużyny w historii NBA!

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w szatni Chicago Bulls tuż po zdobyciu przez Byki mistrzostwa. Że w kasynie w Las Vegas grasz w kości z samym Dennisem Rodmanem. Że rozmawiasz przy piwie z Michaelem Jordanem, który przed chwilą zdobył 69 punktów. Że widzisz, jak Scottie Pippen w trakcie meczu rzuca krzesłem.

To wszystko przeżył autor tej książki. Jako akredytowany dziennikarz towarzyszył Bykom przez 11 lat – miał dostęp do ich szatni, spotykał się z zawodnikami prywatnie, z niektórymi nawet się zaprzyjaźnił. Stał się niemal częścią legendarnej drużyny, która w latach 1991–1998 aż sześć razy sięgała po mistrzostwo NBA i trwale zapisała się w historii koszykówki.

W tej książce Kent McDill dzieli się opowieściami, które nie ujrzały dotychczas światła dziennego. Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić ukazuje legendarny zespół Chicago Bulls z zupełnie nowej, nieznanej perspektywy. I pozwala zrozumieć, na czym polegał jego fenomen.

Żaden fan koszykówki nie może przejść obok tej lektury obojętnie!

http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawego o NBA można przeczytać? Na półce "odhaczone" stoją:

- MJL The Life

- Larry vs Magic

- Dream Team, McCalluma

gdzieś tam kiedys z ciekawości zacząłem też Złotą hisorię Lakers, ale w przeciwieństwie do powyższych mnie nie porwało i odłożyłem na półkę do przeczytania na później. Na razie nie wróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawego o NBA można przeczytać? Na półce "odhaczone" stoją:

- MJL The Life

- Larry vs Magic

- Dream Team, McCalluma

gdzieś tam kiedys z ciekawości zacząłem też Złotą hisorię Lakers, ale w przeciwieństwie do powyższych mnie nie porwało i odłożyłem na półkę do przeczytania na później. Na razie nie wróciłem.

11pierscieni Phila 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawego o NBA można przeczytać? Na półce "odhaczone" stoją:

- MJL The Life

- Larry vs Magic

- Dream Team, McCalluma

gdzieś tam kiedys z ciekawości zacząłem też Złotą hisorię Lakers, ale w przeciwieństwie do powyższych mnie nie porwało i odłożyłem na półkę do przeczytania na później. Na razie nie wróciłem.

 

shaqa się całkiem przyjemnie czytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Team

Rodman powinien być juz martwy

Lakers złota historia NBA

Michael Jordan Życie

LeBron James król jest tylko jeden

Phil Jackson 11 pierścieni

 

 

A ja mam prośbę dotyczącą pozycji LeBron James "Król jest tylko jeden" - mam piblikację z 2014, która sie kończy w marcu 2014. I mam prośbę ma ktoś możliwość zeskanowania mi i przesłania części, która została później dopisana do kolejnego wydania. Finałów 2014 i chyba powrotu do CAVS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sprawa jest. Zamierzam kupić sobie książkę o Bulls Kenta McDilla. Na allegro znalazłem zestawy tej książki za 50 dyszek w pakiecie z inną książką o koszu. Zaznaczam, że nie czytałem ani jednej. Doradźcie którą jako fan Bulls powinienem wybrać.

Są zestawy tej książki z książkami:

- 11 pierścieni Phila Jacksona

- Dream Team

- Grać i Wygrać Jordan

- Larry vs Magic

- Rodman, Powinienem być już martwy

- Iverson, życie to nie gra.

 

Chodzi o coś po co będzie się fajnie czytać, fajnie jakby wspominało o Bulls ale nie koniecznie. Który zestaw wybrać?

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytam nową książkę o Bykach i jest świetna, jedna z lepszych w SQN. Co ciekawe w twardej oprawie.

 

@ TuPalniku, kupiłem właśnie w tym zestawie z Allegro. Wziąłem z Iversonem, bo tej mi brakowało. Jeżeli nie czytałeś tych książek to moim zdaniem, z Byczego punktu widzenia, warto wybrać 11 pierścieni lub Grać i Wygrać. Jedna i druga fajnie napisana, dużo ciekawostek. W książce Zen Mastera sporo złotych myśli (i dużo także o Lakers), w tej drugiej raczej ciekawostki. Podejrzewam, że część będzie łączyć się z książką Kenta McDilla (byłoby w sumie dziwnie gdyby było inaczej). Warty polecenia jest także Dream Team, ale ten nie koncentruje się głównie na Bykach (jednak o Jordanie i Pippenie jest sporo).

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 11 pierścieni, Dream Team, Larry vs Magic i Rodmana. I zdecydowanie odrzuciłbym bym Rodmana, czytanie o idiotyzmie Robaka było męczące dla mnie. Pozostałe trzy bardzo dobre, ale gdybym miał którąś przeczytać jeszcze raz to wybrałbym książkę Phila, właśnie z tego powodu co przytoczył andy13 czyli złote myśli Jacksona i z tego powodu książka jest dla mnie wielowymiarowa, bo jego filozofie myślę, że można by przenieść z powodzeniem na wiele aspektów życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.