Skocz do zawartości

Igrzyska 2012 - Ogólny Topic


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

igrzyska ssą

jest tyle naładowanych tych dyscyplin, że cała ta atmosfera się rozmywa. w starożytnej grecji było od 5 do 9 dyscyplin i starczyło. kto wygrał był bogiem ,był sławny, posiadał prestiż. teraz nie mam pojęcia kto tam wygrywa w jakiś śmiesznych dyscyplinach które uprawie z siedem osób na całym świecie.

oczywiście czasy się zmieniły i dobrze, że jest więcej dyscyplin ale gruba przesada. włączam tv a tam kolesie w ubraniach samurajów się kopią. no do k**** nędzy ,niech podzielą jeszcze tę dyscyplinę na kilka innych gdzie w jednej się będzie kopało prawą nogą ,lewą nogą czy zgiętą ,czy pod takim kątem czy takim. paranoja

siatka na plaży ,niech dadzą jeszcze siatkę w kiślu ,w wodzie , w smole czy na żużlu. koszykówka streetball ma być dopuszczona, masakra.

łączą dyscypliny w jakieś pięcioboje gdzie się strzela ,biega,jeździ konno, pływa, robi pompki i przysiady a na koniec robi pajacyki na czas.

dla mnie dramat, transmitują te gówna co mało kto ogląda a jak człowiek chce obejrzeć coś ciekawego w sezonie to musi wydawać kasę lub oglądać przez soczewkę w sieci.

nie lubię olimpiady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię oglądać igrzyska ale to co w tym roku z transmisjami robiło tvp to jakaś pomyłka 80% relacji to było studio lub reklamy nawet jak nasze kajakarki płynęły w finale to leciały reklamy na tvp dopiero po przepłynięciu linii mety rozpoczęli transmisję .

Przez tvp igrzyska w tym roku dla mnie były jakieś gorsze niż w ubiegłych latach i inaczej niż wtedy nie siedziałem cały dzień przed tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uściślimy coś: jak się chciało oglądać Igrzyska, to się nie włączało TVP i jeżeli ktoś z niej czerpał główny obraz IO, to tak naprawdę c***a widział. Aby w pełni cieszyć się tym świętem sportu, wchodziło się na http://www.eurovisionsports.tv/london2012/index.html , gdzie leciało 12 kanałów i non stop nadawały wszystko, od dyscyplin najpopularniejszych (np. pływanie, lekkoatletyka), po najbardziej niszowe jak skoki synchroniczne do wody czy strzelanie do rzutek. Jakość dobra, pełen plan transmisji i nawet na słabych łączach 2 streamy na raz ciągło elegancko. TVP się oglądało tylko jeżeli się nie chciało przegapić startów Polaków, bo to akurat pokazywali. I właśnie dzięki tej ogólnej dostępności praktycznie wszystkich dyscyplin olimpijskich, mogę powiedzieć że te Igrzyska były dla mnie REWELACYJNE.

 

Przez 2 bite tygodnie oglądałem wszystko jak leci, nawet w robocie 2 streamy non stop leciały sobie w tle i mogą z ręką na sercu powiedzieć, że nie przegapiłem żadnego ważnego wydarzenia na Igrzyskach. Dzięki temu mój poziom szacunku do większości dyscyplin, głównie tych, których na co dzień nie uświadczysz w TV, wzrósł ogromnie. Jak widziałem co wyczyniali choćby kolesie w gimnastyce czy w podnoszeniu ciężarów, to aż szczena leciała do poziomu gleby.

 

Generalnie na IO mam taki pogląd, że to najważniejsza impreza sportowa na świecie i jej głównym zadaniem, oprócz of kors zdobywania medali, jest pokazanie tym PRZEJEBANYCH, a często nieznanych/niedocenianych sportowców, samej śmietanki i oddanie im należnego szacunku. Jak patrzę na wspomnianych choćby gimnastyków, co muszę nadupcać od 4 roku życia i nie ma zmiłuj od treningu, którzy robią rzeczy dla zwykłego śmiertelnika nieosiągalne i którzy zarabiają gówniane grosze w porównaniu z nawet niskiej klasy piłkarzem czy koszykarzem, to aż się k**** robi żal. Dlatego give me a break, nie pierdolcie o c***owości Igrzysk i tych dyscyplin, zwłaszcza jeżeli śledziliście je w TV wieczorem przed spaniem.

 

Co do samego poziomu sportowego to rewelacja, gro rekordów świata, świetne finały większości dyscyplin, piękne historie (np. powrót na szczyt Felixa Sancheza), aż żal że trzeba czekać aż 4 lata na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na wspomnianych choćby gimnastyków, co muszę nadupcać od 4 roku życia i nie ma zmiłuj od treningu

No właśnie o takich wyhodowanych sportowcach pisałem. Koszykarze czy piłkarze mając kilkanaście lat to się sportem jeszcze bawili, grali z kolegami na podwórku. A gimnastycy, pływacy itp od dzieciństwa byli traktowani jak młodzi Spartanie. Jak Ian Thorpe opowiadał, że on w wieku 12 lat wstawał o 4 rano, szedł trenować, potem do szkoły, potem obiad i znowu trening to ja się wcale nie dziwię, że w wieku 24 lat czuł się wypalony i zakończył karierę. ;] No i pytanie - czy to są jeszcze ludzie, sportowcy czy cyborgi tworzone do wygrywania. Już nie wspominając o tym, że np. ciężarowcy to głównie walczą na zasadzie "kto się nie da złapać na koksowaniu".

 

Czy Igrzyska to jest największa impreza sportowa? Dla większości ludzi to będzie Mundial w piłce nożnej, dla Amerykanów - Super Bowl. Fani boksu mają Gale Bokserskie, fani Tenisa - Wimbledon i całego wielkiego szlema, fani basketu - play-offs w NBA, fani siatki - Mundial w tej dyscyplinie (Olimpiada też ważna ale jest właściwie klonem mistrzostw świata, bo niczym się od nich nie różni).

 

Nie da się ukryć - większością olimpijskich dyscyplin interesuje się garstka ludzi. W sumie z tych typowo igrzyskowych sportów bardzo dobrze bronią się jedynie sprinty (szczególnie na 100 metrów). Choć przyznam, że dla mnie np. pojedynek Phelpsa i Thorpe'a w jednym z wyścigów pływackich w Atenach był świetny.

 

Może zrobimy ranking najgłupszych dyscyplin, takich co się w ogóle nie da oglądać i człowiek sam siebie pyta WTF?

IMO:

1. żeglarstwo

2. chód sportowy

3. kajakarstwo

4. piłka wodna

5. skok przez konia/kozła/osła i inne dziwne gimnastyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o takich wyhodowanych sportowcach pisałem. Koszykarze czy piłkarze mając kilkanaście lat to się sportem jeszcze bawili, grali z kolegami na podwórku. A gimnastycy, pływacy itp od dzieciństwa byli traktowani jak młodzi Spartanie. Jak Ian Thorpe opowiadał, że on w wieku 12 lat wstawał o 4 rano, szedł trenować, potem do szkoły, potem obiad i znowu trening to ja się wcale nie dziwię, że w wieku 24 lat czuł się wypalony i zakończył karierę. ;] No i pytanie - czy to są jeszcze ludzie, sportowcy czy cyborgi tworzone do wygrywania. Już nie wspominając o tym, że np. ciężarowcy to głównie walczą na zasadzie "kto się nie da złapać na koksowaniu".

I? Przecież przez to co piszesz tym bardziej należy się im szacunek i podziw. Muszą pracować bez ustanku dużo ciężej niż choćby koszykarze, żeby móc chociaż marzyć o jakiś sukcesach na arenie krajowej, nie mówiąc o międzynarodowej. Lata wyrzeczeń, potu i łez, a ty piszesz o jakiś cyborgach i hodowlach. O "hodowaniu" można mówić tylko w wypadku dopingu, zresztą jestem zdania, że przyłapanie na dopingu powinno dożywotnio eliminować z uczestnictwa w IO.

 

Czy Igrzyska to jest największa impreza sportowa? Dla większości ludzi to będzie Mundial w piłce nożnej, dla Amerykanów - Super Bowl. Fani boksu mają Gale Bokserskie, fani Tenisa - Wimbledon i całego wielkiego szlema, fani basketu - play-offs w NBA, fani siatki - Mundial w tej dyscyplinie (Olimpiada też ważna ale jest właściwie klonem mistrzostw świata, bo niczym się od nich nie różni).

Największa pod względem ilości uczestników, różnorodności sportów i tylko MŚ w piłce nożnej ustępująca marketingowo. Zresztą nigdzie nie napisałem, że największa, tylko najważniejsza - bo to praktycznie jedyne miejsce, gdzie przedstawiciele nawet sportów niszowych, mogą przejść do historii i wyjść ze swojej niszy, pokazać się milionowej widowni. A największe gwiazdy IO stają się równie sławne jak te z mainstreamowych sportów.

 

 

Nie da się ukryć - większością olimpijskich dyscyplin interesuje się garstka ludzi. W sumie z tych typowo igrzyskowych sportów bardzo dobrze bronią się jedynie sprinty (szczególnie na 100 metrów). Choć przyznam, że dla mnie np. pojedynek Phelpsa i Thorpe'a w jednym z wyścigów pływackich w Atenach był świetny.

O tym właśnie pisałem - po to są dla mnie IO, aby mógł podziwiać najlepszych z najlepszych w dyscyplinach, których na co dzień nie śledzę i żebym mógł docenić wysiłek jaki w nie wkładają. Zresztą po tych Igrzyskach mam zamiar regularnie zacząć oglądać MŚ w kilku sportach (podnoszenie ciężarów, gimnastyka sportowa, badminton), bo mnie zwyczajnie zachwyciły. Problemem będzie oczywiście fakt, czy je jakaś stacja/stream w ogóle pokaże.

 

 

Może zrobimy ranking najgłupszych dyscyplin, takich co się w ogóle nie da oglądać i człowiek sam siebie pyta WTF?

IMO:

1. żeglarstwo

2. chód sportowy

3. kajakarstwo

4. piłka wodna

5. skok przez konia/kozła/osła i inne dziwne gimnastyki

Proszę cię Artlan, każdą z tych dyscyplin lekko obejrzeć się da i nie nudzić się przy tym także. Widziałeś wyścig Klepackiej jak walczyła o medal i wyprzedziła 2 rywalki na ostatnim nawrocie? Widziałeś schodzących z trasy chodziarzy tracących przytomność i płaczących jak dzieci bo nie dali rady? Widziałeś finały kajaków, gdzie o zwycięstwie decydowało jedno pociągnięcie wiosłem? Widziałeś to co robili gimnastycy sportowi? Co robił Koreańczyk skacząc przez kozła? Holender na drążku? Amerykanka w ćwiczeniach dowolnych? Jasne, jedna dyscypliny są dla mnie ciekawsze, inne mniej, ale gadanie, że są głupie/nudne bo akurat tobie się nie podobają, to lekkim egocentryzmem wieje.

 

Dla mnie na IO nie powinno być 2 rodzajów dyscyplin: tych z jazdą na koniach (za dużo zależy od konia, a za mało od człowieka) i gdzie o zwycięstwie mogą decydować ocena walorów artystycznych (np. gimastyka artystyczna, nie mylić ze sportową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą jestem zdania, że przyłapanie na dopingu powinno dożywotnio eliminować z uczestnictwa w IO.

Nie chcę przerywać dyskusji, ale dodam co obiło mi się o uszy. W 2015 mają wprowadzić przepis, zgodnie z którym jeśli po jego wprowadzeniu złapią kogoś na wspomaganiu, to nie będzie mógł brać udziału w IO. Dobrze słyszałem, czy coś przekręciłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy ranking najgłupszych dyscyplin, takich co się w ogóle nie da oglądać i człowiek sam siebie pyta WTF?

IMO:

1. żeglarstwo

2. chód sportowy

3. kajakarstwo

4. piłka wodna

5. skok przez konia/kozła/osła i inne dziwne gimnastyki

Dawno nie czytałem większych bzdur.Nie ma to jak oceniać wszystko przez swój ogranicozny pryzmat.WTF to ja się pytam co jest z takimi ludkami jak ty człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimnastyka sportowa jest zajebista, tak sie wkręciłem podczas IO (głównie pań), że teraz nawet będę oglądał MŚ i ME.

Word, ja do tego za skoki do wody synchroniczne będę się brał

 

Ogólnie chyba to nie podlega dyskusji, że IO to najważniejsza sportowa impreza na świecie i kto chce z tym dyskutować nie ma po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem większych bzdur.Nie ma to jak oceniać wszystko przez swój ogranicozny pryzmat.WTF to ja się pytam co jest z takimi ludkami jak ty człowieku.

Nie atakuj go przecież napisał , że jego zdaniem są to najgłupsze (chociaż sam użyłbym określenia najnudniejsze [?] ) dyscypliny . Spokojnie każdy ma prawo do własnego zdania. Szanujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie atakuj go przecież napisał , że jego zdaniem są to najgłupsze (chociaż sam użyłbym określenia najnudniejsze [?] ) dyscypliny . Spokojnie każdy ma prawo do własnego zdania. Szanujmy się.

Jeżeli dla kogoś żeglarstwo czy kajakarstwo jest głupie to ja nie mam pytań i kazdego kto bedzie wyjeżdżał z takimi "zdaniami" będę traktował dokładnie tak jak na to zasługuje.Oczywiście,że każdy ma prawo do swojego zdania - chociażby było wyjątkowo bezsensowne.Nie widzę żadnego powodu zeby go szanować,a frazesy o szacunku dla każdego zostawię naiwniakom.

 

Wracając do dyscyplin wymienionych jako głupie - mogę jeszcze zrozumieć,że komuś nie przypadnie do gustu chód czy piłka wodna,bo to dyscypiny specyficzne.Jednak stawianie wśród nich na równi pozostałych 3 to są jakieś kpiny.Samych gimnastyków darzę zdecydowanie większym szacunkiem niż chociażby koszykarzy ze względu na swoje umiejętnosci i stopień trudności sportu jaki trenują.O atrakcyjności gimnastyki chyba nie trzeba przekonywać zadnej w miarę inteligentnej osoby.Mógłbym tutaj walnąc elaborat na teamt zajebistości kajakarstwa czy też żeglarstwa,ale i tak wiem,że to niczego nie zmieni.

 

Uspokaja mnie świadomość,że tacy malkontenci nie mają żadnego wpływu na Igrzyska i jedyne co mogą to marudzić,że Olimpiada to przeżytek i dyscypilny sa nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.