Skocz do zawartości

koko koko euro spoko


Me Myself and I

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak, i opowiadał o spotkaniu z tenisistką PL co grała w finale Wimbledonu całe spotkanie o tym mówili, tzn młodszy komentator prosił go o historyjki a ten mówił, że nie może opowiadać o tym i o tamtym potem ten znowu pytał i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiasem mówiąc to ten nasz kraj to jest jakaś mega paranoja awansowała dziewczyna do tego finału i git, wielki sukces ale jak słychać zaraz tych pseudo dzienikarzy co to wieszczą to jako największy sukces sportowy w historii kraju to serio niedobrze sie robi, i jeszcze te porównania jaka to radwańska jest mega super popularna już teraz wyprzedza Małysza, fakt emeryta no ale zawsze :D

To już po prostu jest żałosne. Od wczoraj doszli siatkarze. TVP Info, Tusk 24, Polsat News, inne stacje i portale - wszędzie teraz w top news Radwańska i siatkarze, wcześniej Euro. I każdy znawca - Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar, Edyta Herbuś czy c*** wie jeszcze kto. Ja rozumiem prawa rządzące telewizją, ale bez przesady - niech zostawią komentowanie wydarzeń sportowych ekspertom, a sami wrócą do polityki.

 

Co do sukcesu Radawńskiej. IMO bije Małysza czy Kowalczyk w tym sensie, że osiagnęła pewien wynik na dużo większej arenie. Jednak sezonowe skoki czy narciarstwo to nie to samo. Ale mówienie, że jest już bardziej popularna od Małyszomanii faktycznie jest przesadą.

 

Ten młodszy komentator to jego syn - Tomasz Tomaszewski

I dlatego żałuję, że praw do Wimbledonu nie ma Eurosport. Wolę już słuchać Karola Stopę czy Joasię Sakowicz-Kostecką niż klan Tomaszewskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalacie mnie. Tomaszewski ma tak charakterystyczny głos i sposób komentowania, że ciężko go z kimkolwiek pomylić a wy tu debatujecie czy to był on czy nie. ;]

 

BTW:

 

7:50-9.45 - ciekawa refleksja o przemijaniu.

 

Zresztą cały wywiad ciekawy, w końcu to jest człowiek, który komentował na żywo bitwę pod Grunwaldem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wstrząsającym wywiadzie dla Gazety Wyborczej, Robert Lewandowski winę za klęskę na Euro 2012 zrzucił na Franciszka Smudę, oskarżając trenera o przetrenowanie piłkarzy, brak motywacji w kluczowych momentach jak np. przerwa w meczu z Grecją, powrót do archaicznej taktyki, której drużyna nie trenowała, brak wypracowanych schematów. Po tym wywiadzie mniej mnie interesuje reakcja Smudy (zdążył już wyznać po Euro, że niczego by nie zmienił, znając go pewnie będzie się zgadzał z własnym zdaniem), a o wiele bardziej - nowego selekcjonera. Ciekaw jestem co sobie myśli Waldemar Fornalik, czytając jak niekwestionowany lider jego drużyny wdeptuje wręcz w boisko poprzednika, nie tylko piętnując błędy, ale wyznając, że piłkarze sami zmieniali rozkazy selekcjonera z przedmeczowej odprawy? Przed meczem z Rosją, Smuda kazał im przez pierwsze dziesięć minut grajcie spokojnie, a potem na nich ruszyć, ale oni uznali, że trzeba ruszyć od początku. Co myśli sobie czytając, jak Lewy zarzuca Smudzie brak opracowania wariantów na różne okoliczności i brak merytorycznej rozmowy w przerwach. - Sami ustalaliśmy, jak gramy i jak mamy zachowywać się na boisku. Trener nie milczał, niby coś mówił, ale może nie bardzo wiedział, co powiedzieć? (...) W pewnych momentach brakowało mi jego słów, które coś by dla nas znaczyły i z których dowiedzielibyśmy się czegoś nowego.

Są w wywiadzie cytaty, które pokazują, że Lewandowski czuje się liderem tej kadry i chce mieć wpływ na to, co dzieje się na boisku, na styl gry: Z Grecją do przerwy było 1:0, rywale w osłabieniu. A w szatni cisza. Powiedziałem, że musimy strzelić drugiego gola, by być pewnym wygranej. Trener tonował bojowe nastroje. Mówił, żeby grać spokojnie i czekać. W drugiej połowie nie dokonywał zmian, choć brakowało sił i zmiennicy by się przydali. Trener bał się chyba zaufać rezerwowym. A oni byli później przygaszeni, bali się ryzykować. Dziwię się, że pozwoliliśmy Grekom atakować. Powinniśmy ich dobić zaraz po przerwie.

Nie dziwię się ostrości wypowiedzi Lewego. Jest w świetnej formie, zdobył 30 goli dla Borussii Dortmund we wszystkich rozgrywkach, został Piłkarzem Sezonu w Bundeslidze, strzelił hat-tricka Bayernowi Monachium w finale Pucharu Niemiec, apetyt na niego mają czołowe kluby Europy. Na jego miejscu też czułbym, że coś mi umyka, że nie wykorzystuje szansy na sukces z reprezentacją, że nie jest wykorzystany w pełni jego potencjał. Podkreśla przecież: - Na pewno mamy lepszych zawodników niż wyniki, które osiągnęliśmy. Stać nas także na lepszą grę. Nie mamy wybitnej drużyny, ale jeśli nie działały niuanse o których wspomniałem, to trudno o wynik. Jeśli wszystko byłoby ułożone jak trzeba, awans byłby realniejszy. Być może jest to skutek współpracy z Juergenem Klopp, trenerem perfekcjonistą, który ten potencjał umie wydobyć, dbając przy tym o rozwój swoich piłkarzy.

Moim zdaniem Lewandowski - świadomie czy nieświadomie - wywiera tym wywiadem ogromną presję na Fornaliku. Krytykując defensywne ustawienie w choinkę, której efektem było to, że nie dostawał podań i dziura za jego plecami, wyraźnie wysyła sygnał, że oczekuje ofensywnej gry i ustawienia gwarantującego piłkę nie dwa, trzy razy w meczu jak na Euro 2012, z czterema obrońcami przed sobą i brakiem odegrania piłki koledze, bo żadnego z przodu nie ma. W rozmowie ze mną podkreślił wręcz, że piłkarze bardzo chętnie pomogą nowemu, niedoświadczonemu selekcjonerowi, okażą mu wsparcie. Ale czekają, aż przedstawi im spójną, sensowną wizję kadry. Co powinna obejmować? - Schematy taktyczne, jak będziemy atakowali, różne niuanse piłkarsko-sportowe. Jeśli zobaczymy, że to faktycznie ma sens, będzie nam łatwiej współpracować, bo będziemy wiedzieć, do czego dążymy i jak ten cel osiągnąć - mówi. A w wywiadzie dodaje jeszcze, że chciałbym widzieć, że treningi Fornalika są sensowne, że jest on komunikatywny i ma pomysł na drużynę. - Nie zaczyna od zera, nie musi budować kadry od początku. Chcemy mu pomóc i razem osiągnąć sukces. Jesteśmy głodni sukcesu. Chcemy zrobić coś ekstra dla kibiców, zrekompensować im Euro zwycięstwami. I to nie jednym w trzech meczach, a siedmioma w ośmiu. Tylko to mnie interesuje i tylko wtedy będę zadowolony.

 

 

3znaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dyzmy:

 

 

- Najlepiej, gdybym w ogóle nie wypowiadał się na ten temat - mówi Smuda. - Młody jest, ma prawo popełniać błędy. Wybaczam mu wszystko, co na mnie powiedział. Pomagałem mu jak mogłem - wytłumaczył były selekcjoner.

 

- Inni pretensji nie mają. Szkoda, że tak teraz wyszło, ale nie mam zamiaru odpowiadać, kopać się. Nie ma sensu, zbyt wiele radości daliśmy ludziom tymi trzema meczami, momentami naszej dobrej gry, żeby teraz to wszystko rozwalić. Mam nadzieję, że fani się od tej drużyny nie odwrócą - powiedział trener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi i tak są dziennikarze, którzy robią nalot teraz na Lewandowskiego. Jak on śmiał się w ogóle odzezwać i dlaczego nie mówił nic wcześnie?

 

ja to widzę tak:

Lewy: Ziemia jest okrągła

Smuda: Błędy młodości, wybaczam mu

Dziennikarze: No co ten Lewy opowiada, jak on śmie!

 

 

Oto Polska właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dyzmy:

 

 

- Najlepiej, gdybym w ogóle nie wypowiadał się na ten temat - mówi Smuda. - Młody jest, ma prawo popełniać błędy. Wybaczam mu wszystko, co na mnie powiedział. Pomagałem mu jak mogłem - wytłumaczył były selekcjoner.

 

- Inni pretensji nie mają. Szkoda, że tak teraz wyszło, ale nie mam zamiaru odpowiadać, kopać się. Nie ma sensu, zbyt wiele radości daliśmy ludziom tymi trzema meczami, momentami naszej dobrej gry, żeby teraz to wszystko rozwalić. Mam nadzieję, że fani się od tej drużyny nie odwrócą - powiedział trener.

Smuda jest tak bezczelny czy po prostu głupi? Czy mu zwyczajnie coś odwala na starość?

 

To jest jeszcze bardziej butny i bezrefleskyjny człowiek niż Janas.

 

Aż trudno mi uwierzyć, że to ten sam trener, który zbudował wielki Widzew, zawsze grający do końca (zresztą w Wiśle czy Lechu też sobie radził).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.